Нітрофунгін від грибка нігтів: застосування

Оніхомікоз є неприємним, але дуже поширеним захворюванням, що характеризується ураженням нігтя грибком. Воно супроводжується печінням і сверблячкою, деформацією нігтьової пластини, руйнуванням, вимагає своєчасного і довгого лікування. Одним з найбільш відомих засобів проти цієї проблеми є Нітрофунгін.

Форма випуску та склад

Російські аптеки пропонують препарат виробництва Чехії та Ізраїлю, у всіх випадках це тільки спиртовий 1%-ний розчин у флаконі об’ємом 25 мл Ціна коливається в залежності від конкретного виробника (чеський Нітрофунгін Тева дешевше інших). Активний компонент – хлорнитрофенол в кількості 10 мг на 1 мл засобу. Допоміжні речовини:

 • етанол 96%;
 • вода;
 • триэтиленгликоль.

Нітрофунгін від грибка нігтів: застосування

Механізм дії

Хлорнитрофенол являє собою органічну речовину, є похідним ундециленовой кислоти і діє тільки місцево: у системний кровотік не проникає. Він пригнічує запальні процеси і має виражену протигрибкову фунгіцидну дію, яка базується на пригніченні росту декількох збудників грибкових уражень нігтів:

 • Microsporum canis;
 • Trichophyton gypseum;
 • Candida albicans.

Коли хлорнитрофенол потрапляє в клітину грибка, він руйнує елемент основу її стінки – речовина ергостерол, що веде до загибелі патогенного мікроорганізму. Засіб однаково ефективно проти поодиноких збудників оніхомікозів і великих колоній. Важливо: хлорнитрофенол накопичується в нігтьовій пластині, тому Нітрофунгін запобігає повторному зараженню грибком. В процесі лікування у відношенні нігтів він додатково знімає свербіж і виявляє такі властивості:

 • протизапальний;
 • антисептичний (знезаражуючу);
 • антибактеріальну (високі концентрації ефективні відносно грампозитивних і грамнегативних бактерій).

Інструкція по застосуванню Нітрофунгіна для нігтів

При ураженні грибком шкіри на пальцях рук і ніг або нігтів препарат використовується після теплої ванни з частотою до 3-х разів на добу. Нітрофунгін наносять на ватний диск (2-3 краплі), який прикладають до інфікованого ділянці і тримають 5-10 хвилин. При появі алергічних реакцій (подразнення, свербіж, почервоніння) використовувати альтернативні варіанти:

 • на хворий ніготь нанести 1 краплю препарату, акуратно втерти, дати вбратися;
 • розвести засіб з чистою водою (прохолодний) навпіл, вчинити аналогічно попередній схемі – втерти 1 краплю в пластину.
Читайте також:  Нітрогліцерин – інструкція по застосуванню і відгуки

Нітрофунгін від грибка нігтів: застосування

Для лікування грибка Нітрофунгін використовують до зникнення симптомів: згідно з відгуками пацієнтів, це триває близько місяця. З метою запобігання рецидиву (повторного загострення інфекції) рекомендовано продовжити курс до 6-ти тижнів, але після усунення основної симптоматики застосовувати препарат через день раз на добу. Тільки для профілактики медикамент на нігті наноситься протягом місяця 2 рази в тиждень. Важливо: під час лікування грибка цим засобом не варто підставляти оброблювані ділянки під УФ-промені (сонце, солярій).

Побічні ефекти і протипоказання

Через відсутність системного всмоктування Нітрофунгін при місцевому застосуванні добре переноситься. Важливо: якщо довго використовується препарат з приставкою «Нео», можливе надання пластин жовтого або зеленого відтінку, що не повинно викликати у пацієнта занепокоєння. Для всіх препаратів хлорнитрофенола на спиртовій основі допускаються побічні реакції у вигляді:

 • проявів алергії (почервоніння шкіри, висип);
 • печіння, сухості;
 • фотодерматиту (висип, пігментація, лущення при попаданні сонячних променів на оброблену ділянку).

Алергічні реакції з’являються переважно на шкірі навколо нігтів, якщо на неї потрапляє засіб під час лікування грибка. При відміні препарату вони проходять самостійно. Протипоказань до місцевого використання Нітрофунгіна мало:

 • дитячий вік (до 3-х років);
 • гіперчутливість до компонентів складу, алергічні реакції на них;
 • годування груддю.

Використання при вагітності та лактації

Лікарі і офіційна інструкція до препарату допускають місцеве лікування грибка на нігтях Нітрофунгіном у вагітних, якщо потенційна користь для жінки переважає можливий шкоди. Під час лактації дитини від грудей слід відлучити, якщо необхідно використання препарату.

Нітрофунгін від грибка нігтів: застосування

Лікарська взаємодія

В офіційній інструкції відсутні вказівки по комбінуванню Нітрофунгіна з будь-якими медикаментами. Згадується тільки необхідність відстежувати кислотно-лужний баланс (рн) нігтів: при підвищенні ефективність хлорнитрофенола падає, як і при контакті з біологічними рідинами. У комбінованій терапії грибка нігтів застосовувати цей засіб допускається.

Читайте також:  Анафілактичний шок – симптоми і причини

Аналоги

Протигрибкових засобів зі схожим принципом дії велика кількість, але вони належать до інших фармакологічних груп: азоли, аллиламины. На хлорнитрофеноле крім Нітрофунгіну (включаючи варіанти з різними приставками: «Нео», «Тева») є мало препаратів, тому аналогів у нього тільки 2:

 • Ніхлоргін;
 • Ніхлофен.

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya