Продукти з фітоестрогенами для жінок і трави

Рослинні речовини, які за хімічною структурою схожі з естрогенами (жіночими статевими гормонами), називають фітоестрогенами. Вони стимулюють роботу матки, придатків, піхви, молочних залоз, відповідають за дітонародження. Для підтримки жіночого здоров’я фахівці рекомендують прийом продуктів, що містять фітоестрогени.

Класифікація

Природні естрогени об’єднують кілька субстанцій: флавони, ізофлавони, лігнани, куместаны. Вони не є ні жіночими гормонами, ні активними речовинами рослин. Ці речовини здатні викликати в організмі людини реакції, схожі на дію естрогенів. У продуктах харчування містяться ізофлавони. Ці речовини є частиною раціону людини, що володіє антиканцерогенними, метаболічними властивостями. Ізофлавони благотворно впливають на шкірні покриви, роботу серцево-судинної та репродуктивної систем.

Продукти з фітоестрогенами для жінок і трави

Фітоестрогени в продуктах харчування і травах

Оскільки за механізмом дії натуральні фітоестрогени схожі з естрогенами, то основними мішенями для них є жіночі органи: яєчники, піхву, вульва, уретра, молочні залози, ендометрію, залозисті структури шийки матки. Сила дії цих гормоноподобних речовин неповноцінна і становить лише 2% від фізіологічних гормонів. З цієї причини продукти з естрогенами для жінок не є заміною гормональної терапії.

Естрогеноподібний ефект – це не єдиний механізм дії фітоестрогенів. Їм також властиві:

 • Міцне зв’язування з эстрогеновыми рецепторами, що знижує ризики розвитку онкології молочних залоз і матки, особливо в предменопаузальном періоді.
 • Стимуляція синтезу глобуліну ГЗСС в печінці, що призводить до зниження в крові концентрації статевих гормонів, які можуть провокувати розвиток гормонозалежних патології у жінки.

Основне показання до застосування фітоестрогенів – це вегетативні симптоми менопаузи (припливи). Продукти з їх вмістом можуть призначатися і під час комплексного лікування органів репродуктивної системи, особливо при таких захворюваннях у жінок, як:

 • ендометріоз;
 • міома;
 • гіперплазія ендометрія;
 • фиброаденоматозные патології;
 • мастопатія.
Читайте також:  Поліпи в кишечнику – лікування консервативними та радикальними методами, наслідки

Продукти з фітоестрогенами для жінок і трави

Естрогенвмісні продукти

Найбільш вивчені фітоестрогени знаходяться в сої, але очолюють список за змістом естрогену – різні олійні, зернові культури і горіхи. У їжу вживають і напої з цими речовинами. Наприклад, червоне вино містить фітоестроген ресвератрол, а пиво, яке роблять з шишок хмелю – 8-пренилнарингенин. Корисні природні естрогени для жінок містяться в таких продуктах:

Джерела фітоестрогенів

Кількість вмісту естрогену в мкг на 100 г

насіння льону

379380

соєві боби

103920

кунжут

8008

хумус

993

фісташки

382

насіння соняшнику

216

оливкова олія

189

зелена квасоля

105

чорниця

17,5

кукурудза

9

кава

6,3

коров’яче молоко

1,2

Трави

Рослинні естрогени містяться в деяких травах. Вони надають не тільки гормональний, а й загальнозміцнювальну дію на організм жінки. З цих трав готують настої для прийому всередину або відвар для ополіскування волосся. Найвідоміші естрогенвмісні рослини:

 • Солодка. Корені рослини містять ізофлавон під назвою глабидин, який відомий благотворним впливом на шкірні покриви.
 • Червона конюшина. Стебла і квіти рослини містять куместановые і изофлавоновые сполуки, які застосовують для профілактики клімактеричних розладів.
 • Льон. Трава у великій кількості містить фітогормони лигнановой групи, які здатні протистояти не тільки розвитку ракових клітин, але і їх приєднання до здорових тканин.
 • Люцерна. Фітоестрогени представлені куместролом, який вважається самим потужним фітоестрогеном.

Продукти з фітоестрогенами для жінок і трави

Протипоказання і побічні ефекти

Підвищений вміст естрогенів в організмі жінки викликає побічні ефекти, тому у естрогенсодержащих продуктів і трав є свої протипоказання. Деякі з них здатні викликати появу вугрового висипу, яка не є небезпечним захворюванням, але стає причиною заниженої самооцінки і психологічного дискомфорту.

Ізофлавони у великій кількості можуть впливати на роботу щитовидної залози, знижуючи вироблення гормонів, що призводить до гипотериозу. У деяких продуктах з фітоестрогеном багато клітковини, яка у людей зі слабким травленням викликає скупчення газів, здуття живота, розлад шлунку, печію, діарею, запори.

Читайте також:  Харчування при ерозії стравоходу і шлунка

У жінок продукти з природним естрогеном можуть спровокувати яскраво виражену алергію, типовими симптомами якої є: висип на шкірі, нежить, кашель, чхання, сльозотеча. З-за великої кількості побічних реакцій для прийому естрогенсодержащих продуктів (без консультації лікаря) існують протипоказання:

 • вагітність;
 • лактація;
 • дисфункції печінки;
 • наявність онкологічних захворювань.

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

DvaGusya