Зниження лібідо у чоловіків – причини слабкого статевого потягу

Ослаблення статевого потягу у сучасному світі нерідко відчувають не тільки зрілі, але і молоді представники сильної статі. Основні причини зниження чоловічого лібідо мають фізіологічний і психологічний характер. Виникають проблеми піддаються коригуванню і не повинні ставати приводом для паніки і розвитку нервових розладів.

Причини зниження лібідо

Низьке лібідо (слабкий статевий потяг) у чоловіка в більшості випадків стає наслідком поєднання фізіологічних порушень і психологічних проблем:

Вид порушень Провокуючі фактори
Фізіологічні Розумова і фізична перевтома на тлі стресу, гормональний дисбаланс, прийом ліків (наприклад, антидепресантів), шкідливі звички (алкоголь, нікотин), гіпотиреоз або тиреотоксикоз, цукровий діабет, ожиріння, захворювання судинної системи, запальні та інфекційні захворювання сечостатевих органів
Психологічні Надмірно інтенсивна або нерегулярне статеве життя, психологічні травми і комплекси, впевненість у власній статевій неспроможності, депресія та інші розлади нервової системи, ускладнення взаємин з партнеркою, її некоректна поведінка, відсутність тепла і душевної близькості, неможливість усамітнитися (невідповідна обстановка), страх перед невдачею в сексі

Зниження лібідо у чоловіків – причини слабкого статевого потягу

Лібідо і вік у чоловіків

Зниження статевого потягу у чоловіків з віком є нормою, а не патологією. Пік сексуальної активності, згідно з дослідженнями, припадає на проміжок між 16-18 і 25-30 роками. Після 40-45 років в чоловічому організмі починається гормональна перебудова. З цієї причини рівень секреції тестостерону значно знижується, і лібідо затихає.

При збереженні здоров’я судинної, нервової та інших систем, що надають вплив на статеву функцію, незалежно від знизився гормонального тонусу, чоловік може залишатися сексуально активним і здатним до зачаття дитини до похилих років.

Зниження лібідо у чоловіків – причини слабкого статевого потягу

Відео

Інформація представлена у статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації по лікуванню виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Читайте також:  Харчування при синдромі роздратованого кишечника з запором — правила дієти, меню на тиждень
DvaGusya