Утеплення будинку мінеральною ватою

Теплоізоляція будинку може виконуватися різними будівельними матеріалами, такими як пінополістирол, мінеральна вата (базальт або скло), пінополіуретан і т.д.

Основні переваги теплоізоляції мінеральною ватою

Будинок із теплоізоляцією – це дуже комфортний будинок з теплової точки зору. Таким чином, в будинку, що утеплює, наприклад, мінеральною ватою влітку прохолодніше, а взимку тепліше. У той же час, правильно ізольована конструкція має на увазі нижчі витрати на обслуговування, насамперед за рахунок зниження рахунку за теплову енергію.

Утеплення будинку мінеральною ватою

Також мінеральна вата поглинає шум, захищає будинок від пожежі та дозволяє будинку «дихати». Мінеральна вата – це паропроникний матеріал, і це означає, що він не заважає випаровуватися конденсату і запобігає утворенню цвілі.

Більше про мінвату тут

На що звертати увагу перед початком

Якщо ви вирішили встановити теплоізоляцію у своєму будинку, необхідно зробити таке.

  • Визначте всі ділянки (підлога, зовнішні стіни, стеля, вікна та дах), через які будинок втрачає тепло та теплоізоляцію. Корисно знати, що 35% тепла втрачається через стіни, 25% через дах, 20% через вікна, 15% через підлогу і 5% – через димар.
  • Правильно вибирайте теплоізоляційний матеріал. Так, базальтова мінеральна вата використовується для теплоізоляції фасаду чи підлоги, а мінеральна скловата рекомендується для внутрішніх перегородок. Для утеплення покрівлі можна використовувати як скловату, так і базальт.
  • Не заощаджуйте на якості фурнітури, такої як дюбелі, що відповідають типу вати та її товщині, армуюча сітка, шпаклівка, базові профілі тощо. Якісна фурнітура естетична та довговічна в роботі.
  • Вибирайте якісні столярні вироби, що зменшують теплопередачу через вікна та двері. Такі вироби роблять важливий внесок у теплоізоляцію будинку.
  • Правильно підготуйте основу перед теплоізоляцією. Наприклад, ретельно оштукатуріть будинок перед встановленням теплової системи.
  • Захистіть теплоізоляцію якісними матеріалами. Тут мають на увазі, зокрема, нанесення декоративної штукатурки поверх теплової системи фасаду, встановлення теплоізоляції всередині на стійку гіпсокартонну конструкцію.

Як правильно вибрати вату для утеплення будинку

На ринку представлено кілька видів мінеральної вати. Необхідно враховувати два важливі параметри: коефіцієнт теплопровідності (також відомий як коефіцієнт лямбда) та тепловий опір (R).

Лямбда-коефіцієнт – це показник, що свідчить про здатність матеріалу передавати тепло. Лямбда-коефіцієнт має різні значення, зазвичай, від 0,034 до 0,044. Нижчий коефіцієнт лямбда показує, що матеріал краще ізольований, оскільки не дозволяє передавати тепло зовні всередину і навпаки.

Коефіцієнт термічного опору (R) наголошує на здатності матеріалу до термічної ізоляції. Вищий тепловий опір означає, що матеріал краще ізолює з теплової точки зору. Термічний опір розраховується як відношення товщини матеріалу до лямбда-коефіцієнта.

Якість теплоізоляції залежить від кінцевого коефіцієнта R. Можна збільшити цей коефіцієнт двома способами: або купивши вату з нижчим коефіцієнтом лямбда, або збільшивши товщину вати. Лямбда-коефіцієнт важливий в оцінці кількох типів вати порівняння їх теплових характеристик.

Теплоізоляцію приміщень необхідно виконувати відповідно до правил та використовувати тільки надійні матеріали. Від цього залежить, наскільки тепло буде в приміщенні в холодну пору року.

DvaGusya