Французький стиль в інтер’єрі – правила оформлення і фото ідеї дизайну – 2021-2022

Що таке французький стиль в інтер'єрі та які основні характерні особливості йому властиві? Щоб відповісти на ці питання, можна уважно розглянути інтер'єри сучасних французьких квартир. Не дивлячись на сильне розходження декоративних елементів, способів обробки поверхонь, різноманітність меблів, яка наповнює обстановку, їх все об'єднує почуття особливого смаку, неймовірну зручність і розкішна простота. Французький стиль має безліч нюансів і відтінків. Один з яких – це прованський стиль. Але він більше підходить для оформлення заміських будинків, для створення в них спокійного сільського атмосфери. Ми ж розглянемо міський варіант – французький стиль в інтер'єрі квартири.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Історія появи і основні особливості французького інтер'єру

Французький стиль в інтер'єрі – це етнічний, а не історичний стиль. Тому в дизайні вільно можуть бути присутніми відгомони різних історичних епох і стилів – бароко, ампіру, класики, модерну. Що примітно: французи абсолютно не марнотратні і ощадливі. Вони з повагою ставляться до історії свого народу, своєї родини, свого будинку. Меблі, картини, дзеркала, фото в рамках передаються з покоління в покоління, зберігаються і не викидаються. Потертий шафа часів Людовика ХVI може займати гідне місце в сучасному інтер'єрі, при цьому він може бути сусідами з кованої ХIХ століття і сучасними вазами або світильниками. В цьому є особливий шарм і краса.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Обстановка просторій сімейної спальні зі старовинним шафою.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Старі дерев'яні двері, що доповнюють нову сантехніку ванної кімнати.

Що стосується старовини, то її можна вміло поєднувати з новими предметами обстановки. Дизайнери радять сміливо змішувати старе і нове, грати на контрасті. Речі з цікавою історією – це саме те, що потрібно. Вони задають певний настрій і тон, допомагають створити дизайн інтер'єру у французькому стилі. Якщо в квартирі немає старих предметів меблів, то не обов'язково купувати їх в антикварному магазині за шалені гроші. Французи роблять набагато простіше – вони відправляються на блошиний ринок, щоб знайти там відсутній предмет обстановки.

Порада: якщо ви хочете надати обстановці якийсь шарм старовини, але варіант антикварного магазину або блошиного ринку вам не підходить – состарьте меблі або декор самостійно. Растрескавшаяся або злегка потерта фарба, латунна матова фурнітура, вицвіла тканина допоможуть досягти бажаного ефекту.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Апартаменти зі старовинним паркетом і оновленими дверними конструкціями.

Читайте також:  Стиль бароко в інтер'єрі - правила оформлення і 40 фото ідей - 2021-2022

Основні особливості інтер'єру французької квартири

Сучасний французький стиль в інтер'єрі дозволяє поєднувати різні матеріали і предмети, вкраплять елементи історичних стилів, але базова основа всіх французьких апартаментів будується на наступних особливостях:

 • білі або світлі однотонні стіни в поєднанні зі світлими паркетними підлогами;
 • відсутність різких контрастів в колірних поєднаннях (пастельна палітра);
 • переважання матових текстур;
 • старовинна або штучно зістарені меблі з характерними особливостями часу (різьбленими ніжками, кованими елементами, мозаїкою);
 • наявність у вітальні або спальні каміна (або його імітації);
 • різні декоративні елементи (картини в золочених рамах, свічники, дзеркала);
 • чайний столик в центрі кімнати;
 • ліпнина, прикрашає стелі і стіни;
 • поєднання різних люстр, світильників і торшерів.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Вітальня-бібліотека з каміном.

Важливо: при роботі над створенням інтер'єру у французькому стилі, необхідно помірно наповнювати кімнату предметами і декором. Велика кількість розкішних або старих предметів може перевантажити обстановку. У підсумку інтер'єр вийде розкішними або помпезним. Потрібно прагне до вишуканої і простий обстановці.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Вишукана вітальня в класичному французькому стилі.

Сучасний французький стиль в інтер'єрі висуває на перший план зручність і стриманість. Розкішні і антикварні предмети не займають чільне місце, вони представляються як необхідні об'єкти обстановки. Елегантність доповнюється продуманою беспорядочностью. Тобто, не потрібно прагнути до ідеально вивіреному дизайну, ідеальної симетрії або чистоті. Потрібно допустити трохи недбалості. Саме так можна досягти відчуття романтичної і комфортною обстановки.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Кухня, що поєднує старі та сучасні фактури і матеріали.

В якому випадку варто використовувати французький стиль для оформлення інтер'єру

Елегантний французький стиль в інтер'єрі підходить для оформлення таких приміщень:

 • готельних номерів з високими стелями, красивою ліпниною і паркетним стелею;
 • просторих апартаментів старої забудови;
 • типових міських квартир з високим стелями;
 • антикварних магазинів з великою кількістю декору і меблів;
 • затишних невеликих кафе з розділеними залами і літнім майданчиком.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Миле паризьке кафе зі старовинної і комфортною обстановкою.

Дизайн інтер'єру у французькому стилі до душі доведеться багатьом людям:

 • любителям старовинних предметів, меблів;
 • поціновувачам мистецтва;
 • творчим і витонченим натурам;
 • романтикам.

Затишно в квартирі, обставленій зі смаком і доповненої предметами мистецтва, будуть відчувати себе все, хто любить саме життя у всіх її проявах, хто не мислить себе без романтики і краси.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Сучасний монохромний інтер'єр з різноманітними світильниками і живописом.

Особливості планування для інтер'єру у французькому стилі

Для реалізації проекту інтер'єру у французькому стилі підійде простора квартира з окремими відокремленими кімнатами і високими стелями. Популярна сьогодні міське планування квартири-студії – це не підходящий варіант, так як французи вважають за краще оригінальне планування з окремими кімнатами, коридорами і коморами.

Загальні вимоги до планування:

 • простора площа з мінімумом прохідних кімнат;
 • наявність великих вікон, в тому числі «французьких» (від підлоги);
 • кімнати з високими стелями (добре, якщо вони прикрашені ліпниною).
Читайте також:  Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Простора кімната з великими вікнами, паркетною підлогою і високими стелями, ліпниною.

Кольори, властиві для стилю

«Залиште стіни в спокої, хай вони будуть білими», – кажуть французи. І в цьому вся суть колірної політики, яку диктує дизайн інтер'єру у французькому стилі. Білий – основоположний колір інтер'єру. Білим можуть бути стіни, стелі, підлоги, меблі, декор.

Його доповнюють пастельними нюансовой квітами:

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 перловим

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Кава з молоком

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 кремовим

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Попелясто-білим

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Світло-бежевим

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Вишукана їдальня в світло-бежевій гамі.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Стильна ванна кімната в біло-попелястої гамі.

В основному, у французьких інтер'єрах рідко використовуються контрастні поєднання кольорів. За основу беруть один колір і доповнюють його відтінками. Наприклад, коричневий доповнюють пісочним, кавовим, білим, бежевим, персиковим.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Дівоча спальня в коричневих тонах.

Важлива особливість: сучасний французький стиль в інтер'єрі з легкістю поєднує різні візерунки. Наприклад, рослинні і квіткові мотиви можуть бути сусідами з геометричним малюнком або складним орнаментом.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Поєднання візерунків в інтер'єрі.

Оздоблення стін, стелі та підлоги

Залежно від того, який історичний стиль ліг в основу сучасного французького дизайну, вибирають і способи обробки. Тобто, квартиру в новобудові можна зробити з елементами класики або ренесансу, доповнивши інтер'єр позолоченою ліпниною або фресками. Квартиру старої забудови не переробляють, а лише зберігають її первозданний вигляд. Наприклад, в паризьких будинках ХVII – XIX століття забудови квартири відрізняються високими стелями з ліпниною і паркетними підлогами. Їх не видаляють через давності і зношеності, а намагаються зберегти.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Інтер'єр вітальні, в якому поєднуються стара ліпнина з позолотою на стелі і оригінальний паркет з модернової меблями і текстилем.

Стеля

Формуючи французький стиль в інтер'єрі квартири, використовують кілька видів обробки:

 • звичайну побілку і фарбування поверхні;
 • прикрашають рівні стелі ліпниною в колір стелі;
 • підбирають красиву центральну люстру.

Для міського стилю Франції не характерно прикраса стелі дерев'яними балками. Ця характеристика більше підходить для маслинової стилю. Чи не рекомендують дизайнери і підвісні багатоярусні стелі. Якщо вибирають натяжна стеля, то перевагу краще віддати не глянсовою плівці, а візерункової або однотонної тканини.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

стіни

Стіни можна залишити просто білими. Так буде зручно створювати інтер'єр на їх фоні. Також стіни обклеюють шпалерами з орнаментом, фарбують матовою фарбою і прикрашають картинами в красивих рамах. Добре, якщо в стінах є ніші. У них мають у своєму розпорядженні квіти, скульптури або світильники.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Білий інтер'єр.

підлоги

Якщо в будинку є старий паркет, нехай навіть і не кращої якості, його потрібно постаратися зберегти. Для цього його заново шліфують, оновлюють зіпсовані дощечки і покривають лаком. Паркетна підлога – це основа французького інтер'єру. Якщо паркет відсутня, то укладають нову паркетну дошку або ламінат. У кухні і ванній кімнаті використовують красиву плитку – мозаїку.

Читайте також:  Синій колір в інтер'єрі спальні - 50 прикладів і правила оформлення - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Кабінет з картиною під стару фреску і збереженим паркетом.

Підбір меблів для інтер'єру у французькому стилі

Головна особливість меблів, яка характеризує французький стиль в інтер'єрі – це старовина.

Тобто, в інтер'єрі використовується такі меблі:

 • що дісталася у спадок від заможних родичів;
 • антикварні предмети;
 • шафи і стільці, куплені на блошиному ринку;
 • нові меблі з історичної колекції (бароко, ампір, класика), состаренная штучним способом.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Спальня, обставлена ​​дерев'яними меблями, прикрашеної художнім різьбленням.

Приклади меблів у французькому стилі:

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Порада: не обов'язково наповнювати кімнату виключно антикварними і дорогими предметами. Якщо обстановку перевантажити, то передати простоту і чарівність сучасного французького стилю в інтер'єрі не вийде. Можна обіграти один старовинний предмет, доповнивши його простий сучасними меблями. Наприклад, красиву дубову ліжко поєднують з сучасними кріслами і туалетним столиком, а витончене крісло в стилі арт-деко доповнюють сучасним м'яким куточком і чайним столом.

Освітлення та освітлювальні прилади

Французький стиль в інтер'єрі допускає поєднання найрізноманітніших за стилем, формою і вартості світильників. Їх в кімнаті має бути багато. Торшери і лампи ставлять на тумбочках, в нішах, а столах, біля меблів. При цьому в кімнаті обов'язково вішають центральну люстру: помпезну і розкішну в вітальні, просту і велику на кухні і в спальні.

Найчастіше абажури мають тканинну оббивку, яка поєднується з оббивкою м'яких меблів або покривалами. Але допускається скло, пластик, дерево і кришталь. Чим різноманітніше освітлювальні прилади, тим цікавіше і мальовничіше виглядає інтер'єр.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Світильники відповідні для французького інтер'єру:

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Текстиль для французького стилю

Тканини для оформлення інтер'єру підбирають спокійній пастельній забарвлення, однотонні або з гарним візерунком. Вони повинні підкреслювати красу дизайну, доповнювати його. Використовують светопреломляющие і розсіюють матеріали: шовк, оксамит, атлас, органзу або тафту. Тканини вибирають різні для оббивки, штор і декоративних подушок. Уміння красиво поєднувати велику кількість різного текстилю виділяє французькі інтер'єри. Головне враження, яке маємо отримати в результаті – простий і одночасно розкішний інтер'єр, створений з легкої недбалістю.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Текстильне оформлення кімнат.

Декор і аксесуари

Декоративне оформлення кімнат – це завершальний штрих, що наповнює дизайн інтер'єру у французькому стилі життям. Для прикраси кімнат активно використовують наступне:

 • книги (старовинні і нові);
 • порцеляновий посуд і статуетки;
 • живі квіти в старовинних вазах;
 • картини і дзеркала в рамах;
 • гобелени.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Декор кабінету-бібліотеки.

Відмінною рисою інтер'єру є камін. Якщо раніше він мав практичну функцію – наповнював кімнату теплом. Те сьогодні є більше декоративним предметом, що створює дух французької розкоші в невеликій квартирі.

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022 Інтер'єр вітальні з каміном.

Приклади предметів декору, які можна використовувати при створенні інтер'єру у французькому стилі:

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Фото ідеї оформлення інтер'єру у Французький стилі

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

Французький стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

DvaGusya