Грецький стиль в інтер’єрі – секрети створення і фото ідеї оформлення – 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі втілює гармонію і просту вишуканість. Він підходить людям, що тяжіє до класики, чіткому зонування простору. Для оформлення приміщень в античному стилі використовують красиву ліпнину, колони і скульптуру. Стіни прикрашають фресками і великими дзеркалами в металевих рамах. Стелі оформляють грубим НЕ тесати каменем, накладними дерев'яними балками або просто білять. Меблі підбирають строгу, класичну з однотонною оббивкою. Перебувати в кімнаті, оформленої в грецькому стилі комфортно і приємно: нічого не дратує око. Гармонія простору поєднується з гармонією інтер'єру.

Що ми згадуємо при згадці грецької культури оформлення приміщень? Колонади, арочні отвори, ніші з фонтанами і скульптурами, фрески, що зображують подвиги відомих міфологічних героїв. Всі ці компоненти характеризують давньогрецьку культуру. Вона служить хорошою опорою для створення обстановки в античному стилі. Образ сучасної Греції формують зовсім інші складові: піщані пляжі Егейського і Середземного морів, плантації оливкових дерев, смачне вино з виноградної лози, національні сири. Дизайнерам важко спиратися на сучасну грецьку культуру. Для втілення її основних принципів вони беруть за основу середземноморську колірну гамму, національний колорит. Але також вплітають ненав'язливі елементи античного декору.

Створюючи інтер'єр в грецькому стилі, можна спиратися на історично сформований античний стиль або спрощений сучасний грецький стиль. Дизайнери часто поєднують два напрямки, майстерно вплітаючи їх один в одного.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Історія появи грецького стилю

Один з найдавніших стилів інтер'єру почав формуватися під час зародження грецької культури. Приблизно в третьому тисячолітті до н. е. У той час грецьке суспільство не було сформовано в повноцінне розвинену державу. Грецькі землі населяли розрізнені племена, які селилися в прибережних зонах Середземного, Егейського морів. Державний устрій сформувалося приблизно в VIII-VI ст. до н. е. Говорячи про історію інтер'єру в грецькому стилі, не можна не сказати про культуру Стародавньої Греції в цілому. Так як ці поняття сильно взаємопов'язані.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Культура стародавньої держави розвивалася стрімко. Історики ділять процес розвитку на п'ять періодів:

1. Архаїчний – датується часом правління легендарного царя Соломона. Свідоцтв про інтер'єр, архітектурі цього періоду не збереглося.

2. раннеклассической – культури звільняється від єгипетського впливу, адаптуючи традиції інших країн під себе, починає зароджуватися відомий нам грецький стиль.

Читайте також:  Положительные характеристики изразцовых печей

3. Класичний – період розквіту культури. У цей час сформувалися основні традиції зодчества і кам'яного будівництва. Греки стали будувати не тільки міцні, але й красиві споруди, домагаючись ідеальної форми. Вони правлять понад усе золоту середину, до якої прагнуть при будівництві громадських і приватних будівель, оформленні інтер'єрів, декорування внутрішніх дворів і вулиць. Примітно те, що замість грубих простих матеріалів стали використовувати більш благородні. Такі, як мармур.

4. Період еллінізму характеризується витонченістю форм і образів. Він формується під впливом культури Сходу. Скульптори піклуються про зображення ідеальних людських тіл, атлетичних і добре складених. Художники малюють портрети, піклуючись про красу композиції, правильному ракурсі, перспективі. На полотнах зображують гармонійні особи. У цей період будуються пишні величні цивільні будівлі – театри, храми.

5. Період римської влади сприяв глибокому проникненню грецької культури в римську. Греки перестали зводити колосальні споруди на рідній землі, але продовжили свої традиції в Вічному місті. Антична грецька і римська культури дуже схожі. Їх відрізняють по пишності оздоблення. Грецькому дизайну властива стриманість і практичність. Кожна річ займає своє місце і використовується за призначенням. Римський дизайн відрізняється показним пишністю і декоративною надмірністю.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Кожен з періодів об'єднав певний суспільний уклад, методи будівництва монументальних споруд; періоди правління історичних особистостей; принципи внутрішнього оздоблення. Загальним для всіх періодів розвитку культури є використання грецької міфології, як основи декорування, будівництва та образотворчого мистецтва. У роботах без обмежень у часі зустрічаються зображення героїв: Тесея, Геракла, Прометея. Тема боротьби титанів і богів відбивається в скульптурі, живописі. Грецьким богам присвячували храми, театри.

Основні риси грецького стилю

Щоб створити в сучасному будинку інтер'єр в грецькому стилі, дизайнери спираються на основні принципи культури і історії Еллади. Основоположні риси середземноморського дизайну Греції полягають в кольоровій гамі, способах оформлення плоских поверхонь, виборі освітлювальних приладів, текстилю та декору. 7 головних рис стилю формують вигляд приміщень.

1. Поєднання білого кольору з природними фарбами місцевості

Часто автентичні еллінські інтер'єри чисто білі. Підлога, стеля, стіни, меблі – все білого кольору. Лише декор частково привносить фарби в чисту палітру приміщення.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Тема яскравого сонячного світла і синього моря актуальна для багатьох сучасних інтер'єрів. Дизайнери вдало поєднують білий і синій кольори, доповнюючи їх зигзагоподібним візерунком хвиль.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Характерними вважаються приглушені, як би вицвілі на сонці фарби: світло-Злена, небесно-блакитний, пісочний, світло-бежевий.

2. Стіни з грубої обробкою

Для оформлення стін використовують штукатурку, кам'яну кладку, нарочито нерівну побілку. Головне, щоб стіни не були гладкими. Поверхня прикрашають орнаментом, фресками, ліпниною, колонами і напівколонами. У просторих приміщеннях в стінах роблять ніші для статуй або фонтанів.

Читайте також:  Скандинавський стиль в інтер'єрі заміського будинку - 8 прикладів, 103 фото - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

3. Високі стелі

Грецька архітектура передбачала будівлі з високими склепіннями, які прикрашали зображеннями богів, героїв або ліпниною. Такий варіант можливий і сьогодні. Головна умова для створення такого рельєфу стель – висота. Низькі стелі просто білять або красять. Іноді білі стелі прикрашають дерев'яними балками. Бажано оформляти стіни і стеля в єдиній кольоровій гамі, домагаючись єдиного простору.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

4. Шорсткий підлогу

Оздоблювальні матеріали для підлоги підбирають в єдиному стилі з стелею і стінами. Якщо вони оброблені деревом – значить і підлогу роблять дерев'яним. Якщо вони оштукатурені, то в якості підлогового покриття вибирають шорстку плитку світлого відтінку. Стіни з цегляною кладкою доповнюють кам'яною підлогою. Споконвічно грецький дизайн еллінського періоду передбачав використання мозаїки на підлозі. Цей прийом часто переймають дизайнери, проектуючи дизайн в грецькому стилі.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

5. Натуральний текстиль

Тканинне оформлення приміщень – стримане. Використовують натуральні тканини – льон, бавовна, бамбукове волокно. Вікна завішують шторами простого крою без надмірностей і драпіровок. Вибирають однотонні полотна з характерним візерунком графічних хвиль. Важливо, щоб кожна деталь була не тільки для краси, а й мала практичне застосування. Наприклад, штори захищають від яскравого світла, полог пекло ліжком – від комарів, подушки на дивані створюють зручні умови для сидіння.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

6. Просте освітлення кімнат

У кімнаті має бути світло в денний і вечірній час. Тому для освітлення підбирають потрібно кількість освітлювальних приладів. Ні більше і не менше. Якщо приміщення невелике – досить центральної лампи. Якщо площа велика, то її висвітлюють центральної люстрою, настінними бра, торшерами. Світильники вибирають простої геометричної форми з натуральних матеріалів.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

7. Декор з акцентом на історичне минуле

Кімнати наповнюють атрибутами, прямо вказують на традиції Стародавньої Еллади: амфорами, скульптурами оголених героїв, дерев'яними судами. До декоративних елементів можна зарахувати і колони, ніші і ліпнину. Вони прикрашають інтер'єр і створюють яскраву атмосферу.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Колірна палітра і характерні візерунки

Гармонійний грецький інтер'єр допускає використання таких колірних ансамблів:

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022 Білого і синього.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022 Пісочного і оливкового.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022 Білого і бежевого.

Найчастіше приміщення оформляють в єдиному кольорі, не роблячи занадто яскравих акцентів, не допускаючи зайвих колірних плям.

Щоб підкреслити грецьку естетику декору поверхонь, використовують малюнки та візерунки:

1. Найпоширеніший і впізнаваний малюнок – коло, вписаний в квадрат, як символ краси форм і гармонії;

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

2. Зигзаги або графічні хвилі – найпоширеніший візерунок, зображуваний на шторах, скатертинах, стінах і стелях;

Читайте також:  Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

3. Рослинні орнаменти і мотиви.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

стіни

Крім пастельній колірної гами і фресок, в оформленні стін використовують такі прийоми:

 • Просторе приміщення прикрашають поліуретановими білими колонами, які розкривають декількома шарами фарби (бежевій, а зверху білою), потім злегка затирають краю. Створюється враження натурального каменю або мармуру, зістареного часом.
 • Вітальню прикрашають каміном. Обкладають його візерунковими кахлями або однотонної плиткою.
 • У стінах роблять арочні ніші. Їх можна залишати порожніми, або ж прикрасити рослинами або скульптурою.
 • Стіни прикрашають каменем.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Стеля

Класичний варіант обробки – побілений стелю без прикрас. Він підходить для невеликих приміщень, дозволяючи візуально збільшувати площу. Інша справа – великі просторі зали. Їх прикрашають ліпниною по периметру. Якщо є можливість – прикрашають ручним розписом, вибираючи сюжети з грецької міфології. У приміщеннях, зроблених під сучасний грецький стиль, стелі декорують дерев'яними балками.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Підлога

Пол часто діють за принципом обробки стін і стелі. Використовують для його обробки натуральні природні матеріали:

 • велику гальку;
 • грубу дошку;
 • кам'яну або керамічну плитку;
 • мозаїку.

Якщо приміщення невелике, то підлогу роблять однотонним, закриваючи його єдиним матеріалом. Наприклад, паркетною дошкою або пліткой.Еслі розміри приміщення досить великі, то його оформляють більш вишукано. Пол укладають художньо: різнобарвною дрібною плиткою, візерунки з мозаїки.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Текстиль

Щоб текстильне оформлення відповідало національному колориту, його підбирають з простих натуральних матеріалів:

 • на підлогу кладуть доріжки квадратної, овальної або круглої форми з рогожки, циновки або грубої ручної в'язки;
 • ліжка і дивани застеляють однотонними покривалами з візерунковим краєм;
 • штори завішують білими або світлими фіранками (можна доповнити їх жалюзі).

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

організація освітлення

До вибору світильників дизайнери відносяться дуже серйозно. Саме форма і матеріали світильників багато в чому відрізняють римський і грецький дизайн. Для еллінського інтер'єру не характерні великі люстри зі скляними підвісами і кованими прикрасами. Такий освітлювальний прилад може зіпсувати вам всю картину, перетворивши скромний інтер'єр в демонстрацію розкоші і багатства.

Порада: вибирайте світильники простої форми (свічник, факел, куля, півсфера, циліндр) з натуральних матеріалів (бронзи, латуні).

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

декор

Приміщення прикрашають природним, архітектурним і скульптурним декором. Живий декор – це вази з квітами і фруктами, кімнатні рослини (пальми, папороті). Під архітектурним декором розуміють арочні дверні та віконні прорізи, колонади, подіуми. Скульптурний декор – це погруддя, античні статуї, фонтани, ліпнина, великі підлогові вази.

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Сучасний інтер'єр в грецькому стилі допускає використання сучасних матеріалів і прийомів. Важливо, щоб приміщення вийшов гармонічним, що не перевантаженим і затишним.

Фото-ідеї оформлення інтер'єру в грецькому стилі

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

DvaGusya