Японський стиль в дизайні інтер’єру – правила і фото ідеї – 2021-2022

Стриманий і екзотичний японський стиль в інтер'єрі співзвучний сучасності. Його часто використовують для організації простору невеликих квартир-студій, затишних літніх кафе, віталень або спалень. В його основі – мінімалізм, прагнення до гармонії з природою і пізнання себе через навколишній світ. Сформувався традиційний стиль інтер'єру японських приміщень ще в 16 – 17 столітті, але основні його принципи актуальні і сьогодні.

Відкриваючи для себе японський дизайн інтер'єру, важливо відчути і зрозуміти філософію існування і світосприйняття японців – суєта навколишнього світу несуттєва, важливий лише порядок в своїх думках і вчинках. Тому для досягнення гармонії з собою не потрібно достаток предметів обстановки, яскравий декор і дорогі речі представницького класу. Досить бачити красу в малому, в повсякденних предметах і оточенні. Цей стиль сподобається умиротвореним людям, що цінують порядок і системність. Які при цьому дуже тонко відчувають високу естетику і красу навколишнього простору.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Історія формування стилю

Японський дизайн приміщень сформувався під впливом декількох факторів:

 • кліматичних умов;
 • постійних побоювань раптового землетрусу;
 • густий населеності островів і, як наслідок, маленької житловою площею в розрахунку на одну людину;
 • скупістю земних надр на природні копалини, зокрема, залізну руду;
 • національних традицій і життєвої філософії.

Основні риси японського житла були позначені ще в 16 – 17 столітті. Саме в цей час почав формуватися прошарок населення із середнім достатком, здатним розкішно обставити своє житло. Відбувалося зародження капіталістичного устрою держави, з чітко вираженою централізованою владою. Керівництво країни тим більше мало можливість облаштувати своє житло за останньою модою. Однак цього не сталося. Японська філософія орієнтувала громадян на інші цінності. Краса і первозданність світу – ось справжня цінність, на відміну від усіх благ і досягнень людства. Такі погляди і переваги призвели до того, що приміщення не стали прикрашати на іноземний манер, наповнюючи їх чужорідної меблями, килимами, статуями і іншим.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Традиційна обстановка японського будинку.

До того ж, історично так склалося, що географічне розташування і особливості місцевості сприяли винаходу унікальних традицій зведення будинків і інших будівель. Японці будували житла з урахуванням можливого землетрусу. Стіни будинку робили збірними, щоб після руйнування їх можна було зібрати конструктор заново. Стародавні споруди відрізнялися ще й розбірних фундаментом, що давало можливість власникам розібрати будинок, перенести його в нове місце і зібрати знову. Внутрішні стіни в споконвічному японському будинку відсутні. Це обумовлено не тільки ймовірністю землетрусу, а й прагненням до вільного простору.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Характерний японський будинок.

Саме вільне планування давала відчути простір в невеликому житло. Якщо у городян не було можливості дозволити собі просторий будинок, і їм доводилося жити великою родиною в маленькому житло, то вони всіляко берегли вільну площу. Тому дизайн в японському стилі передбачає використання мінімальної кількості меблів, декору та текстилю. Найбільш родинним цього стилю є сучасний мінімалізм. Хоча в традиційному японському будинку немає чітко визначених кімнат, але вся площа має виражену зонування. Його роблять за допомогою різнорівневих підлог і стель, бамбукових і паперових ширм і перегородок, розсіяного і акцентованого освітлення.

Сучасний японський стиль дещо відрізняється від традиційного дизайну 17 століття. Історичні події збагатили досвід і можливості Країни висхідного сонця. Події Першої та Другої світової воєн, технічний і науковий прогрес привели до нових будівельних і дизайнерських можливостях. Нарівні з натуральними матеріалами, доступними в Японії, стали використовуватися бетон і металеві конструкції, сучасні матеріали, що імітують поверхню каменю і дерева. При цьому, незмінними залишилися прагнення до єднання з природою, пізнання себе через зовнішнє середовище, бачення прекрасного в малому.

Читайте також:  Зелений колір в інтер'єрі, його поєднання і 52 приклад використання - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Інтер'єр сучасної квартири.

Базові принципи япоского стилю

Сьогодні, створюючи етнічний японський стиль в дизайні інтер'єру, керуються такими принципами:

1. Тема природи – в основі всього. Якщо ви оформляєте заміський будиночок в японському стилі, то важливо облаштувати не тільки будинок, але і сад. Будинок повинен бути його природним продовженням і займати другорядну роль. Вид з великих віконних і дверних прорізів неодмінно повинен відкриватися на мальовничу галявину, ставок, фонтан або лавочку в тіні вигнутого дерева. Якщо ж умови міської квартири не дозволяють зробити її частиною природного ландшафту, то інтер'єр намагаються прикрасити мальовничими краєвидами. Використовують фонтани, акваріуми, вирощують невеликі дерева або бамбук в кімнаті.

2. Світла колірна гамма краще. Красу природних матеріалів японці прагнули доповнити непомітними однотонними теплими кольорами – бежевим, пісочним, кремовим, білим. Часто в японських інтер'єрах зустрічається чорний колір. Однак, японці не розглядають його як самостійний колір, який несе певне смислове навантаження. Він лише фон, що дозволяє акцентувати яскраві деталі.

3. Для оформлення приміщень використовують натуральні матеріали або замінюють їх штучними, що імітують структуру і малюнок дерева, каменю, бамбука, соломи або ріпаку.

4. Меблі повинна прагнути вниз. У ній відсутні високі ніжки, спинки, полки, головах. Вона має гладку однотонну поверхню і правильні геометричні форми.

5. Ніщо в інтер'єрі не повинно відволікати від пізнання себе. Тому використання декору зводиться до необхідного мінімуму. Лаконічні форми, по-діловому строгі, меблі невисока і прямолінійна, так як старовинні мудрості свідчать, що життя має проходити на татамі – підлогових матах.

6. Для позначення житлових кімнат використовують перегородки з бамбука або расової паперу на дерев'яному каркасі, стіни прибираються. У житловому просторі повинно бути якомога більше вільного місця і менше речей.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Сучасний інтер'єр з відкритим плануванням, присадкуватою меблями і характерною нішею в стіні.

кольори

Щоб створити характерний дизайн приміщення в японському стилі, ґрунтуються на чистих кольорах.

Початкові японські кольори:

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Півтони не вітаються, в інтер'єрах не використовують яскраві контрастні змішання квітів. Японська філософія прагне до порядку, тому намагається у всьому виключити хаос. Щоб отримати гарний інтер'єр, досить використовувати один чистий колір в поєднанні з натуральними поверхнями дерева, бамбука або каменю. Наприклад, красу і структуру дерева чудово підкреслює білий колір. На його тлі проглядається мережу річних кілець і сучків. Для пожвавлення спокійній колірної гами, підкреслення головних зон приміщення використовують чистий червоний колір. Це колір сили і мужності.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Гармонійне поєднання білого кольору і натурального дерева з акцентом на червоний.

Для створення відчуття умиротворення і гармонії із зовнішнім світом використовують і темні кольори. Найчастіше такий ефект досягається за рахунок структури потемніло дерева в поєднанні з чорними меблями. Темний інтер'єр в японському стилі не так поширений, як світлий, але цілком допустимо. Головне, щоб було досягнуто умова геометричного порядку.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Геометрично організований простір в темних тонах.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Екологічні матеріали – фундамент стилю

Для того, щоб відобразити острівної колорит з властивими йому рисами мінімалізму, вибирають ті матеріали, які були доступні корінним жителям минулих століть. Матеріали, які були у вільному доступі в природі. Їх не експортували з далеких країн і не набували у сусідніх держав.

Читайте також:  Екостиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї дизайну - 2021-2022

До таких відносяться:

 • деревина кедра, клена, суги або кирі;
 • кам'яна плитка;
 • очерет і бамбук;
 • рогожка і плетені лоза;
 • шовк.

Навіть дизайн в сучасному японському стилі обмежує використання лінолеуму, вінілових і пластикових поверхонь. Припустимо проводити обробку поверхонь за допомогою екологічно чистих штучних матеріалів з декоративною поверхнею під натуральні аналоги. Наприклад, для підлоги підбирають ламінат замість дерева, замість натурального шовку використовують більш доступну схожу за властивостями тканину.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Сучасні матеріали в обробці квартири в японському стилі.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

меблі

Японський дизайн інтер'єру підходить для сидячої людини, споглядає свій внутрішній світ, медитує, відпочиваючого будинку від суєти зовнішнього світу. Тому всі меблі характеризується приземленностью. Як якби звичайної дерев'яної меблів обрізали ніжки і поставили на підлогу. Кількість предметів обстановки обмежена, чим їх менше – тим краще. У приміщенні не повинно бути нічого зайвого.

Традиційно в будинку розташовують:

 • циновки з соломи або рогожки;
 • низький столик для чаювання і їжі в оточенні невеликих подушок для сидіння;
 • замість традиційної ліжка використовують татамі або поміщають матрац прямо на підлогу;
 • кухню обладнають вогнищем і шафками з закритими поличками, за якими ховають всю кухонне начиння;
 • для ванної підбирають умивальники частіше у формі чаші і традиційну дерев'яну ванну офуро (або схожу за формою).

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Кімната обставлена ​​простий дерев'яними меблями з прямими лініями.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Сучасна ванна кімната в японському стилі.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Зазвичай для виготовлення предметів меблів використовували дерево. Чим вище було становище власника, тим цінніше і дорожче використовувалася порода дерева. Дорожні скрині, шафи, комоди могли бути виготовлені з недорогих хвойних дерев, або ж, навпаки, з міцного і довговічного тика. Дорогі меблі прикрашали кованими елементами, лакували. При цьому вартість меблів не була навмисною і не впадала в очі. Вона мала просту форму, на ній був відсутній пишний декор. Сучасні меблі перейняла всі ці принципи, вона відрізняється цікавими формами, приземистим дизайном і натуральністю.

Тому при підборі меблів для створення японського стилю в інтер'єрі ви можете використовувати два варіанти:

1. купити в антикварному магазині або на блошиному ринку справжні предмети з історичним минулим;

2. або підібрати відповідні сучасні аналоги з японської колекції.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Столик і стільці для чаювання в вітальні зоні.

Як використовують розсувні двері і перегородки в інтер'єрі

Перегородки седзи не тільки формують вигляд японського житла, а й несуть практичну функціональне навантаження. З їх допомогою можна легко змінити планування відкритого житлового простору. Зазвичай вони виготовлялися з бамбука і рисового паперу. Їх часто використовували замість стін, які не здатні витримати землетрус. Сьодзі завдяки своїй легкій вазі здатні витримати катаклізм, а в разі деформації їх легко замінити на нові. Сучасні виробники пропонують кілька варіантів достойної заміни перегородок – двері купе з характерним малюнком, панелі з намальованим палітуркою для оформлення стін або стель.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 розсувні перегородки

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Двері і перегородки, а також переносні ширми здатні перетворити зовнішній вигляд приміщення, і створити затишний куточок в будь-якому місці.

оформлення вікон

Заслуговує на увагу тільки внутрішнє оздоблення віконних прорізів, але їх зовнішнє оформлення. Зазвичай японський будинок оснащували довгими навісами енгава, які дозволяли проникати в будинок розсіяному природного освітлення, і направляли дощові потоки подалі від житла. Незважаючи на те, що в японському інтер'єрі багато вікон, в будинок надходить мало світла, в приміщенні панує напівтемрява. Це одна з характерних рис стилю. Темряви і напівтемряви не бояться, його впускають в будинок.

Читайте також:  Спальня в стилі Шеббі шик - правила оформлення і 60 прикладів - 2021-2022

Для оформлення вікон зсередини використовують прямі полотна з тканини або паперу. Їх відмінна риса полягає в тому, що вони можуть переміщатися не вертикально, а горизонтально. Для японських екранних штор нехарактерні оборки, драпірування або рюші. У сучасних інтер'єрах екранні штори замінюють подібними рулонними або римськими.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

підлоги

Для оформлення підлог використовують міцне дерево, кам'яну плитку, морську гальку. На підлогу можна укласти татамі. Головне не розташовувати їх хрест-навхрест. Це вважається поганою прикметою. Підлоги також доповнюють килимами з натуральних матеріалів – лози, очерету, грубої нитки.

Щоб створити японський стиль в інтер'єрі сучасної квартири використовують:

 • світлу паркетну або ламіновану дошку;
 • Наливна підлога;
 • керамічну матову плитку.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Затишний підлогу з натуральним покриттям підлоги.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

стіни

Для оздоблення стін використовують натуральні матеріали або їх різні комбінації. Наприклад, кімната може мати дерев'яну обшивку по всьому периметру. Або ж дерев'яні ламелі ефектно поєднуються з гладкими поштукатурені і пофарбованими в пастельні кольори стінами. Також простінки з кам'яною кладкою можуть перемежатся ділянками, обклеєними паперовими шпалерами. Гладкі стіни прикрашають картинами або гравюрами із зображенням природи.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Сучасний варіант оформлення стін.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

стелі

Забарвлення і форма стель відповідає загальній стилістиці:

 • він повинен мати чітку форму, наприклад, прямокутника або трикутника;
 • колір стелі може повторювати колір стін;
 • для обробки використовуються шпалери, матова фарба, натяжна тканину або підвісні панелі.

Щоб виділити ту чи іншу зону в відкритому плануванні стелі роблять в кілька рівнів, обробляючи кожну зону по-різному.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Білий пофарбований стелю, оснащений дерев'яними балками і рейками.

Текстиль

Текстильне оформлення інтер'єру роблять ненав'язливим і затишним. Підбирають натуральні тканини непомітних відтінків. Наприклад, шовк, льон, бавовна або сумішеві тканини. Традиційні малюнки, що доповнюють японський текстиль, зображують види гори Фудзі, сцени з життя самураїв, ієрогліфи, тваринний світ.

Текстиль використовують для оформлення:

 • вікон;
 • спальної зони;
 • місць для сидіння;
 • ширм.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Текстиль у звичайній японській квартирі.

Акценти, які використовуються в стилі

Створюючи японський дизайн інтер'єру прагнуть в першу чергу досягти гармонії і врівноваженості. Тому навіть при наявності акцентів, простір кімнати повинно виглядати гармонійно і збалансовано. Як декоративні елементи, що прикрашають будинок, вибирають характерні предмети яскравого контрастного кольору або з виділяється малюнком.

Це можуть бути:

 • картини і гравюри;
 • порцеляновий посуд і декоративні вази;
 • набір для чайної церемонії;
 • фірма з рисового паперу або шовку;
 • дерева бонсай;
 • японські ліхтарі;
 • статуетки Будди.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

освітлення

Світло грає важливу роль в створенні колориту східного інтер'єру. Важливою особливістю освітлення є використання джерел розсіяного, а не спрямованого світла. Для цієї мети підходять абажури з рисового паперу і бамбука – лампа Акарі. Включаючи лампи і бра в різних куточках приміщення, японці змінюють сприйняття інтер'єру, висвітлюють конкретні предмети або зону. Цей прийом дуже важливий для поділу приміщення з відкритим плануванням.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022 Поєднання підлоги і стельової лампи з рисового паперу васі.

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський дизайн інтер'єру має явні національні риси, завдяки чому є одним з найбільш затребуваних етнічних стилів серед сучасних дизайнерів. Його характеризує використання природних матеріалів, національних предметів інтер'єру та побуту, прагнення до гармонії з собою і єднання з природою. Щоб оформити міську квартиру в японському стилі не обов'язково слідувати всім національним рисам, досить підібрати цікаву ідею і втілити її.

Фото ідеї оформлення сучасної квартири

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

Японський стиль в дизайні інтер'єру - правила і фото ідеї - 2021-2022

DvaGusya