Колір в інтер’єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео – 2021-2022

Колір в інтер'єрі грає величезну роль, саме колірні рішення приміщення роблять його затишним і змушують залишатися в ньому довше. Завдяки кольором створюється сприятливий візуальний клімат, до створення якого необхідно підходити уважно і творчо. Гарне поєднання кольорів в інтер'єрі здатне поліпшити настрій і самопочуття, а також створити неповторний затишок.

Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

Грамотний підбір і гарне поєднання кольорів здатні приховувати певні недоліки приміщень, а так само підкреслювати їхні переваги.

За допомогою кольору можна візуально змінити розміри приміщення. При правильному його підборі можна звузити або розширити стіни і опустити або підняти стелю приміщення. Крім цього колір здатний впливати на емоційний стан людини.

Перш ніж визначитися з вибором кольору для того чи іншого приміщення, необхідно продумати загальну концепцію приміщення і квартири або будинку в цілому. При цьому потрібно враховувати не тільки колір стін, стелі та підлоги, але і колірні рішення фіранок, м'яких та корпусних меблів і міжкімнатних дверей.

Необхідно вивчити переваги і недоліки ваших приміщень. Після чого, прийняти рішення підкреслити або приховати, за допомогою кольору, певні об'єкти. Колір різних елементів інтер'єру буде залежати від таких факторів як природна освітленість кімнат, пропорцій приміщень, зміна кольору від штучного освітлення, емоційного впливу кольору на людину.

Теплі і холодні кольори – як кольором додати тепла

Всі кольори умовно можна розділити на теплі і холодні. Основними теплими кольорами є червоний, жовтий, помаранчевий, а так само всілякі їх відтінки. Крім цього до теплих кольорів відносяться такі як абрикосовий, палевий, кремовий, кавовий, зелений. Інтер`єр кімнат оформлених у теплих тонах, вікна яких не виходять на сонячну сторону, є більш світлим і формує відчуття теплоти.

Читайте також:  Ламінат на стіні в інтер'єрі - способи декорування та фото ідеї - 2021-2022

Таблиця основних теплих кольорів

Назва кольору вид кольору
жовтий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
помаранчевий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
червоний Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
кремовий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
палевий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
абрикосовий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
кавовий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
зелений Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

До холодних квітів відносять: блакитний, синій, бузковий, фіолетовий, світло-сірий і сріблястий, а також їх різні відтінки. Дані кольори можна застосовувати в кімнатах з хорошим природним освітленням.

Таблиця основних холодних кольорів

Назва кольору вид кольору
синій Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
блакитний Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
бузковий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
фіолетовий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
Світло сірий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022
сріблястий Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

Кольорове оформлення інтер'єру в залежності від розташування приміщень

Вибираючи колір інтер'єру обов'язково необхідно враховувати розташування і освітленість кімнат. Незважаючи на те, що приміщення розташовується з сонячної сторони, природне освітлення його може бути недостатнім через невеликого отвору вікна, рослинності або інших будівель. Головне правило яке при цьому необхідно пам'ятати – чим темніше освітлення в кімнаті, тим світліше повинні бути кольору інтер'єру.

Таким чином приміщення зі слабким освітленням найкраще обробляти в світло-рожеві або світло-жовті тони, але не білі. Вся справа в тому, що поверхні пофарбовані в білий колір при слабкому освітленні виглядають сірими. І це трохи псує вигляд інтер'єру.

Інтер'єр приміщень які добре освітлені слід робити в більш холодних кольорах і відтінках. Це дозволить трохи заспокоїти сонячні світло і зробить все поверхні в кімнаті не такими бляклими. При цьому не завжди в приміщеннях з хорошим освітленням слід використовувати насичені кольори. Все залежить від того де географічно ви проживаєте. Якщо ви живете в середній смузі Росії, де кількість похмурих днів більше ніж сонячних, приміщення слід обробляти більш світлими кольорами і відтінками.

Як кольором виправити недоліки приміщень

Грамотне використання кольорів і сучасний оздоблювальний матеріалів дозволяє виправляти різні недоліки приміщень. Таким чином можна візуально підняти або опустити стелю, розширити або звузити стіни, красиво обіграти різні ніші і виступи.

Читайте також:  Стиль Шеббі шик в інтер'єрі - поради і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Теплі кольори і їх відтінки візуально збільшують приміщення. Крім цього візуально змінити розмір приміщення можна змінюючи насиченість даних квітів. Якщо насиченість кольору велика, кімната візуально буде здаватися меншою. І навпаки якщо кімната пофарбована в холодні, наприклад блакитні тони, вона буде здаватися більш просторою.

Що стосується оздоблювальних матеріалів, то кімната стіни якої оздоблені дрібним малюнком, наприклад шпалерами з дрібним абстракціонним малюнком, буде здаватися більш просторою. При використанні ж оздоблювальних матеріалів з більшим малюнком, кімната візуально буде виглядати меншою.

Якщо в приміщенні необхідно візуально збільшити висоту стелі, то оздоблювальні матеріали наносять на стіни до самої стелі. У деяких випадках для цього стелю або його частина фарбують або обробляють в колір стін. Вертикальні лінії нанесені на стіни так само збільшують висоту стелі, але при цьому вони будуть візуально зменшувати розмір кімнати.

Візуальні недоліки довгою вузької кімнати можна виправити пофарбувавши довгі стіни в світлі холодні тони, а торцеві стіни в той же колір але більш насичений або навіть теплі насичені кольори.

Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

Поєднання кольору в інтер'єрі.

Забарвлення різних елементів приміщення змінюється в залежності від поєднання кольору в інтер'єрі. Наприклад поєднання синього кольору з жовтим дають фіолетовий відтінок, а з червоним – зеленуватий. В інтер'єрі будь-якої кімнати знаходиться маса предметів, кольори яких взаємодіючи один з одним. Ваше завдання полягає в тому, щоб всі предмети розміщені в кімнаті гармоніювали між собою. Дуже важливим елементом будь-якого приміщення є меблі і її колір і тип деревини повинен поєднуватися з кольором стін.

Таблиця поєднання кольору стін з кольором меблів і типом деревини

колір меблів вид деревини колір стін
жовтуватий береза Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022 клен Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022 Сірий, блакитний, зелений
охра дуб Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022 Темно-зелений, оливковий
Червоно-коричневий Червоне дерево Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022 Жовтий, сірий
коричневий горіх Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022 Бежевий, оливковий, сірий, жовтий
Читайте також:  Кухня в стилі Хай тек, опис, фото інтер'єрів, фото дизайн

Відео: Колір в інтер'єрі і психологія кольору

Відео: Акцентний колір в інтер'єрі

Фотогалерея різних варіантів колірного оформлення інтер'єру.

Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022Колір в інтер'єрі, поєднання кольору з різними елементами + Відео - 2021-2022

DvaGusya