Середземноморський стиль в інтер’єрі – правила оформлення і фото ідеї для натхнення – 2021-2022

Легкість, свіжість, природні фарби в поєднанні з продуманістю і практичністю – все це середземноморський стиль в інтер'єрі, який настільки жваво набрав популярність по всьому світу. Його використовують для оформлення заміських будинків і вілл, квартир і навіть офісних приміщень. Таку «всенародну» любов цей стиль заслужив виправдано: невисокі фінансові витрати, краса і простота облаштування зробили його доступним широким верствам населення.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Історія виникнення стилю

Середземноморський стиль буквально просочений солонуватим морським повітрям, пронизаний теплими сонячними променями і наповнений свіжою зеленню листя. Греція та Іспанія, Алжир і Марокко, Туреччина і північ Єгипту, Франція і Італія – ​​такі різні, але водночас схожі по фарбах і настрою культури стали територіальним та історичним «родоначальником» цього чудесного напрямки в інтер'єрі. Але основними концепціями стиль зобов'язаний грецьким і італійським ідеям лаконічності, простоти, зручності.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Кімната в класичному грецькому стилі.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Марокканські настрою в середземноморському стилі.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Італійське бачення середземноморської манери.

Особливості середземноморського стилю і його різновиди

Ключовий задум середземноморського оформлення інтер'єру – легкість у всьому. У цьому стилі немає місця розкоші, екстравагантним аксесуарам, вигадливого декору і хитромудрої меблів. Він відрізняється продуманістю деталей, функціональністю, простотою і доступністю, і цим схожий з класичним кантрі. Всі природні дари Середземномор'я відображаються у свіжій колірній гамі, формах, тонах і орнаментах, а атмосфера стилю просякнута романтичністю і теплим світлом.

Виділяють кілька напрямків у середземноморському стилі інтер'єру, які схожі великою кількістю сонця, натуральними матеріалами і природними відтінками. Але основними різновидами, які і задають тон всім іншим варіантам, вважаються грецька та італійська манера облаштування.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Грецький середземноморський стиль

Основні кольори цього напряму – білий, лимонно-жовтий, смарагдово-зелений і весь спектр блакитного і синього. Хоча ці фарби вважаються холодними відтінками, настрій кімнат виходить сонячним і яскравим. Акцентами в грецькому, або, як його ще називають, кикладском стилі виступають біло-блакитні смуги і вставки насиченого рожевого або червоного кольору. Це можуть бути текстильні вироби та меблі, кераміка і скло, посуд і будь-які інші аксесуари. Поєднання блакитного і білого, нагадує не тільки безмежні морські дали, але і національну гордість цієї країни – грецький прапор.

Ще одна відмінна ознака кикладской манери – чергування відтінків. Навіть меблі з одного гарнітура може бути пофарбована в різні кольори, але розташована в строгому порядку. Взагалі цього стилю притаманна послідовність і акуратність, хоча в завершеному образі немає ні натяку на ретельне, навіть педантичне дотримання якихось правил.

Читайте також:  Акваріум в інтер'єрі квартири або будинку - 50 ідей з фото - 2021-2022

Нерідко в цьому середземноморському стилі інтер'єру зустрічається чорний колір, але лише у вигляді окремих аксесуарів: скляних пляшок на відкритій полиці або фоторамок на білій стіні. Такі невеликі, але точні акценти ще більше освіжають кімнату, ставлять своєрідну «точку» в оформленні.

У ванних кімнатах цей стиль, як правило, обмежується лаконічною біло-блакитний або зеленої керамічною плиткою і мінімальним, але яскравим декором. Ідеї ​​все ті ж: відкритий простір, свіжість, рослинні орнаменти і багато світла.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Роль яскравих акцентів виконують червоно-рожеві квіти.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Безліч подушок різного кольору створюють певний порядок.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Класичний варіант з акцентами чорного кольору.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 В якості яскравого декору використовуються декоративне вікно і морський пейзаж.

Італійський середземноморський стиль

На відміну від грецького «родича», цей стиль зібрав в собі тільки теплі, м'які відтінки: яскраво-жовтий, помаранчевий, зелений, оливковий, всю градацію коричневого і золотистого кольору. У поєднанні з цегляною кладкою або імітацією оной ці тони створюють неймовірно затишний настрій і роблять кімнату цікавою.

Як акцентів в італійському середземноморському дизайні використовуються елементи ручної роботи: мозаїка і розпис по стінах або підлогах, навмисно створені шорсткості і нерівності. Меблі для такого напрямку підбирається куті або дерев'яна, навіть масивна, але зручна.

Нерідко в одному приміщенні співіснують кілька варіантів оформлення: і мозаїка, і малюнки, і для підлоги яскрава плитка, і цегляні вставки. Всупереч дехто побоювався, що таке поєднання стане нагромадженням акцентів, виглядає італійська середземноморська манера дуже виграшно і оригінально.

І заключний штрих цього стилю – великі вікна. Навіть у ванній кімнаті повинен обов'язково бути присутнім віконний отвір, впускає в приміщення повітря і природне світло, або його імітація.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Неймовірно м'які тони італійського стилю для їдальні.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Мозаїчні підлоги і імітація цегляної кладки відмінно поєднуються.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Елементи мозаїки, цегляна кладка і декоративна штукатурка в одній кімнаті.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Класичне італійське оформлення ванної кімнати з вікнами.

Колірна гамма середземноморського стилю

Основні кольори загального стилю представлені спектром натуральних відтінків: від білого, жовтого і золотистого, до глибокого, як саме Середземне море, синього і зеленого. У грецькому оформленні переважають біло-блакитні акценти; в італійському напрямку царюють цегляні, темно-зелені пляшкові і насичені жовті тони. Допускаються вставки інших спектрів, переважно гармоніюють з базовим фоном, але у вигляді певних елементів декору. Наприклад, керамічних ваз, декоративних тарілок або пляшок, диванних подушок або квіткових горщиків.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Коричневий спектр в оформленні італійської кімнати.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Біло-блакитна класична гамма в грецькому стилі.

Оформлення та дизайн стін

Грецький дизайн інтер'єру в середземноморському стилі заснований, як правило, на білих стінах. Вони, як чистий аркуш в альбомі художника, дозволяють створювати унікальні орнаменти з блакитних, синіх і зелених вставок. Матеріалом оздоблення стін виступає декоративна штукатурка або фарба. Ще одна особливість цього напряму – використання дерев'яних панелей. Зазвичай їх фарбують особливим методом в світлі тони, які дуже вигідно гармоніюють із загальним фоном. Створюється повне враження, що ці дерев'яні полотна не один рік провели під палючим середземноморським сонцем, вбираючи в себе сіль моря і дух Греції.

Читайте також:  Цегла в інтер'єрі вітальні - 100 ідей декорування і фото - 2021-2022

Для італійського напряму характерні матові, часто з навмисними нерівностями, стіни. Популярний спосіб обробки – стукко. Це варіант декоративної штукатурки, в якій присутні дрібні частинки мармуру, гіпсу, вапна і води. Грубуватий на перший погляд матеріал виглядає просто чудово, вигідно відтіняючи елементи обстановки і меблів.

Ще один цікавий спосіб обробки стін, характерний для італійського середземноморського стилю, – фарбування поверхні з накладанням в кілька шарів відтінків з одного спектра. Подібне оформлення створює природні тіні і здорово імітує гру світла, що надає кімнаті ще більше чарівності і вишуканості.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Союз мозаїки і штукатурки в оформленні кухні.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Стукко відмінно гармонує з необробленим деревом і лляним текстилем.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Дерев'яні панелі з поєднанні з пофарбованими стінами.

Оформлення та дизайн стель

Як і стіни, стелі в середземноморському стилі прийнято робити непомітними, акуратними і простими. У грецькому напрямку зазвичай використовується фарба або штукатурка, а колірні рішення залишаються непорушними: біло-блакитні, сині і зелені тони. Італійський стиль передбачає на стелі фактурну штукатурку стандартної колірної гами, обов'язково перегукується зі стінами.

Ключовий момент в такому оформленні – дерев'яні балки, які можуть бути просто намальовані на натяжних стелях. Справжні колоди іноді фарбують, але частіше залишають в первозданному вигляді. Вони не тільки служать своєрідним елементом декору, але і допомагають підняти стелю, візуально роблячи стіни вище, а кімнату більше.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Білі дерев'яні стелі з балками в грецькому оформленні.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Натяжна стеля з імітацією дерев'яних планок.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Класичний варіант дизайну стель в італійській манері.

Правильний підбір меблів

На відміну від інших напрямів, які вимагають дотримання певних канонів в меблевих питаннях оформлення інтер'єру, середземноморський стиль гнучкий. Головні умови – простота і функціональність. Навіть масивні шафи і комоди повинні бути зручними в експлуатації і простими в оформленні. Мінімум витіювато і непотрібних деталей – гідність меблів в цьому стилі.

Основним матеріалом для меблевої обстановки виступає міцна і довговічна деревина – морений дуб, ялина, сосна. Кожен виріб, як правило, обробляється і збирається вручну. Неодмінний меблевий атрибут цієї манери – дерев'яні скрині, які служать відмінним вмістилищем для речей і підтримують «морський» дух кімнати.

Що стосується колірної гамми меблів, то крім природних деревних відтінків вітаються традиційні стильові відтінки. А в італійському варіанті нерідко зустрічаються ковані вироби, чудово вписуються в загальний середземноморський антураж.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Елегантне поєднання дерев'яної і шкіряних меблів.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Грубе, необроблене дерево виглядає в середземноморському інтер'єрі дуже доречно.

Читайте також:  Грецький стиль в інтер'єрі - секрети створення і фото ідеї оформлення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Цікаве рішення: скриня замість журнального столика.

Текстиль

Як і щодо меблів, текстильним виробам відводиться не естетична, а практична роль. Тому тканини підбираються переважно натуральні, а кольорове оформлення залишається лаконічним. При цьому в середземноморському стилі набагато менше текстильних аксесуарів, ніж в класиці, ампірі або кантрі. В основному тканину зустрічається у вигляді рушників, скатертин, постільних речей і покривал. Як правило, ці вироби або однотонні, світлі, або прикрашені нехитрими орнаментами в традиційних відтінках. А ось рослинні мотиви і геометричні фігури практично не зустрічаються.

Що стосується фіранок, то в цьому напрямку краще використовувати італійські або римські штори. Але сучасні віяння привнесли в середземноморський дизайн і звичні жалюзі, правда, з деревних порід або бамбука. А ось фіранки в звичайному вигляді зустрічаються вкрай рідко.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Різнокаліберні подушки служать відмінним прикрасою.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Традиційна колірна гамма текстилю в грецькому напрямку.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Італійські штори в середземноморському стилі.

організація освітлення

Оскільки однією з концепцій дизайну інтер'єру в середземноморському стилі виступає сонячне світло, на освітлювальних приладах економити не варто. Хороший варіант – стельові точкові споти і лампи, що звисають з дерев'яних балок. Кількість таких приладів може бути необмеженим, що дозволить створити імітацію денного світла навіть в нічний час.

Вигідно виглядають різноманітні настінні і підлогові світильники, не будуть зайвими і настільні лампи. Ще одне цікаве рішення – світлодіодні стрічки, розташовані по всьому периметру стелі. У поєднанні зі стандартними приладами вони будуть добре висвітлювати кімнату, а в темний час доби таку стрічку зручно використовувати для нічника.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Стельові споти, люстра і свічки – все направлено на яскраве освітлення.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Варіант освітлення світлодіодними стрічками.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Союз настінних, стельових і настільних світильників.

Декор і аксесуари в середземноморському стилі

Саме елементи прикрас і декоративного оформлення створюють неперевершену атмосферу середземноморського стилю в інтер'єрі. Все, чим славиться природа цього краю, має відображатися в аксесуарах. Бурхливу рослинність імітує безліч горщиків з найрізноманітнішими квітами і зеленню. Настрій моря створюється за допомогою яскравих панно з каменів, черепашок та інших скам'янілих мешканців підводних глибин. Характерна риса цього напрямку – широкі відкриті полиці, на яких стоять всілякі керамічні вироби, розписані рослинними і морськими орнаментами.

Окрасою кімнат можуть служити предмети мистецтва: декоративні тарілки та глечики, фігурні статуетки і картини, переважно з морськими видами і зеленими пейзажами. Цікавим рішенням стане поєднання традицій грецько-італійського напряму з африканськими або турецькими середземноморськими мотивами. Вони освіжать цей південний стиль і доповнять загальну картину своєю оригінальністю.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Декоративні тарілки добре поєднуються з фоторамками і квітами.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 Картина і елементи ліпнини задають настрій кімнаті.

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022 На відкритих полицях може зберігатися багато цікавих речей.

Фото приклади оформлення інтер'єру в середземноморському стилі

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Середземноморський стиль в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

DvaGusya