Стиль ампір в інтер’єрі – створення дизайну і фото ідеї – 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі з'явився в епоху правління імператора Наполеона. Його головне завдання полягало в репрезентації влади, підкресленні статусу і необмежених можливостей. Ще одна назва стилю – імперський або палацовий. Адже саме за канонами ампіру збудовані інтер'єри палаців французьких і російських імператорів. Вони величні і монументальні, їм властива офіційна парадність і строгість.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Історія стилю

Імперія – так з французької переводять назву стилю. Створюючи свою імперію, Бонапарт прагнув об'єднати величезні території і різні народи під своїм началом. Сполучною ланкою повинні були стати загальні культурні традиції. Однак, строгість класицизму, що панує в європейських столицях в кінці XVIII століття, не підходила для цієї мети.

Тому в перші десятиліття XIX століття складається новий стиль в архітектурі, живописі, літературі і звичайно, інтер'єрах приміщень. Над створенням ампіру потрудився французький живописець, звеличує на своїх полотнах імператора і його свиту, Жак Луї Давид. Він вихваляє бойові подвиги правителя, зображуючи його верхом на гарячому коні. Крім того, він виготовляє красиву лаковану меблі, прикрашену дорогою мозаїкою і орнаментами, і підносить Жозефіні. Такий підхід був вельми щедро оцінено владою. Давиду починають робити великі замовлення, він стає відомим.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Під впливом монументальних картин Жака Луї, розвивається і архітектура. Для правителя перебудовують грандіозні палаци, захоплюють своєю красою і помпезністю. Відомими стають імена архітекторів П'єра Фонтена і Шарля Персье, обновили Тюїльрі і Лувр. За їх ескізами виготовляли відомі меблеві гарнітури в стилі ампір.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Внутрішнє оздоблення Лувра.

Дизайн інтер'єру в стилі ампір проник і в Росію. Вплив французької культури було велике на початку XIX століття. Імениті особи запрошували французьких гувернерів, живописців, архітекторів. Модно було не тільки одягатися на французький манер, але і виражати свої думки за допомогою іноземної мови. Для зведення палацових комплексів і соборів в Росію запрошували Анрі де Монферрана, Карла Россі. У їх виконанні ампір звучав м'якше і пластичнее.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Інтер'єр Павловського палацу.

Особливості французького ампіру

Французький ампір в інтер'єрі звеличує Наполеона, тому йому притаманні показна парадність і велич. Витоки стилю йдуть до Античному Риму з його тяжінням до грандіозності і симетрії. Багато інтер'єри прикрашають колонами, античними скульптурами, об'ємної ліпниною. Для обробки поверхонь використовують натуральне дерево, дзеркала, бронзу. Стіни прикрашають картини та портрети в масивних рамах. Стелі виглядають як твори мистецтва. Вони доповнені різьбленням, ліпниною, золоченням. Головним їх прикрасою служать чудові люстри з кришталевими підвісами. Меблі в ампірі виглядає грунтовно і ефектно. На її зовнішній вигляд впливають події військового походу в Єгипет і захоплення римськими традиціями. Стільці з прямими спинками прикрашають накладки з левиними головами, їх ніжки мають форму левових лап або римських колон. Для виготовлення меблів використовують цінні породи дерева, натуральний мармур або порфір.

Читайте також:  Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Французький ампір – це стиль залів для офіційних прийомів і урочистих заходів. Він покликаний захоплювати і зачаровувати, підкорювати з першого погляду. Ампір більше підходить для оформлення кабінетів, парадних залів, великих столових і віталень кімнат. Рідше з його допомогою оформляють спальні.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Особливості російського ампіру

Мода на все французьке з'явилася ще за часів імператора Павла. Однак ввозити в Росію меблі, куплену у Франції було категорично заборонено. Ця заборона зберігся і при Олександрі I. Однак під час його правління, в Росії починають виготовляти меблі в стилі ампір. Для Олександра I з Франції передають альбоми з ескізами кращих архітектурних будівель, інтер'єрів, меблів. Меблі замовляють кращим майстрам, які виготовляють її з червоного дерева і карельської берези, прикрашають мозаїкою і різьбленням. Однак вона виходить не такий великовагової і прямолінійною.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Меблі, виготовлені для столиці, найбільше схожа на французький оригінал. Замовлення для провінції (московських поміщиків) мають м'які форми, вони не так ошатні і офіційні, відрізняються більш домашнім зовнішнім виглядом. Так «російський ампір» поділяється на два види – столичний і провінційний. Для палацових петербурзьких інтер'єрів замовляли меблі з червоного дерева або палісандра з золоченими накладками, і чудовою мозаїкою. Для оббивки використовували шовк або оксамит. Для московських інтер'єрів виготовляли меблі з дерева більш простих порід – ясена, горіха, липи. В якості оббивки підбирали ситець.

Основні риси стилю ампір

1. Велика площа і грандіозність – головна риса стилю. Ампір – це історичний стиль, що позначає інтер'єри палаців і резиденцій імператорів. Він додає приміщенням величний і урочистий вигляд. Сьогодні його вибирають для оформлення статусних номерів в готелях вищого класу, інтер'єрів заміських будинків і вил, банкетних залів в ресторанах.

Читайте також:  Римські штори в інтер'єрі - правила підбору і комбінування, фото ідеї - 2021-2022

2. Використання центричної композиції. Принципи обробки поверхонь і розміщення меблів у великому приміщенні будуються найчастіше на променевої або центричної композиції. Як правило, центр підлоги і стелі підкреслюється візерунком.

3. Предмети античності і військової слави для прикраси інтер'єру. По периметру залу для урочистих прийомів або парадної вітальні розставляють скульптурні групи, порцелянові вази, бронзові свічники.

4. Великі дзеркала. Їх використовую для підкреслення блиску золотих поверхонь і відбиття пишноти обстановки. Дзеркало обов'язково має бути великим, оформленим в масивну раму.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Роль кольору в створенні інтер'єру

Для дизайну інтер'єру в стилі ампір головним кольором є золотий. Саме він покликаний підкреслити влада і статус палацової обстановки.

Блиск золота чудово підкреслюють:

1. Білий колір, що створює враження витонченості і краси. Таке поєднання характерне для прикраси стель і стін.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

2. Червоний, винний червоний, що підкреслює силу і високопоставлених. Його найчастіше використовують для текстильного оформлення (червоні килимові доріжки, оббивка диванів і стільців, штори).

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

3. Шляхетний синій, що випромінює холодну енергетику, використовували для оформлення віталень або будуаров. У ампірі він менш значущий по статусу, ніж червоний колір. Відповідно, застосовувався для декору менш важливих приміщень.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

оформлення стін

Стіни в ампірі – це не просто непримітний фон для картин і дзеркал, це дорогоцінна огранювання. Їх прикрашали, як всі поверхні, ліпниною, золотими узорами. Для оздоблення стін не використовують шпалери, грубу кам'яну кладку або пластикові панелі. Ці матеріали під забороною.

Щоб оформити сучасне приміщення в наполеоновском дусі можна використовувати такі методи:

 • пофарбувати стіни матовою білою або світло-бежевою фарбою;
 • візуально розділити їх на симетричні частини за допомогою накладних колон, молдингів і ліпних декоративних елементів;
 • всі об'ємні декоративні елементи підкреслити за допомогою золотої фарби;
 • деякі вузькі простінки закрити дзеркальними панелями;
 • повісити дзеркала в великих рамах в декількох місцях;
 • прикрасити стіни сімейними портретами в величних позах і нарядах початку XIX століття.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стеля

Приміщення в імперському стилі обов'язково має високі стелі. Це важлива умова, на яке слід звертати увагу при створенні дизайну сучасного інтер'єру в стилі ампір. Якщо заміська вілла має два поверхи, а приміщення відрізняються високими стелями, то їх можна вкрасти по-царськи. Для маленької квартири з низькими стелями такі прийоми не підійдуть.

Читайте також:  Стиль Шеббі шик в інтер'єрі - поради і фото ідеї для натхнення - 2021-2022

Отже, основні риси стелі виражаються в наступному:

 • вони мають пряму або куполоподібну форму;
 • пофарбовані в білий колір без глянцю;
 • прикрашені розписом в античному стилі, золотий ліпниною, медальйонами;
 • чим більше площа стелі, тим більше люстр на довгих підвісах його висвітлюють.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Підлога

Стиль ампір в інтер'єрі багаторазово підкреслюється красою і неповторністю візерунків на підлогах. Для обробки підлоги використовували натуральне дерево різних порід. Найчастіше підлогу викладали паркетною дошкою художнім способом. Для створення малюнка використовували паркетну дошку зі світлого і темного дерева. Малюнок обов'язково симетричний, часто починається не з кута, а з цента.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Підлоги у вітальні і спальні прикрашають дорогим килимом ручної роботи. Як правило він має орнаментальний малюнок в синьо-золотий, червоно-золотий або біло-золотий гамі.

Меблі в стилі ампір

Меблі в стилі ампір тяжіє до офіційної парадності. Їй чужі дрібні форми, жіноча вишуканість і химерність.

Основні риси меблевих гарнітурів полягають в наступному:

 • Використання натуральних дорогих матеріалів для корпуса і оббивки. Плавні лінії, що окреслюють форму.
 • Меблі для кімнати підбирають з дерева однієї породи.
 • Прикрашена орнаментом поверхню, при цьому основу орнаменту складають квіти і геометричні фігури, часто з золотим покриттям.
 • Копіювання предметів меблів античного Риму і Греції. Яскравий приклад – римське ложе, з одного боку якого узголів'я, а з іншого – підлокітник.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Характерні для ампіру предмети меблів:

1. Низький круглий столик на одній опорі. Його робили з цінної породи дерева, прикрашали інкрустацією, різьбленням і золотим орнаментом.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

2. Шафа-вітрина з характерною обробкою і скляними поличками. З прикрасою з бронзових накладних деталей, скульптурних деталей.

3. Великий обідній парадний стіл в оточенні високих стільців. Для обідньої групи часто використовувалася складна техніка прикраси поверхонь – меркетрі (мозаїка з використанням цінних порід), художнє різьблення.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

4. Ексклюзивні музичні інструменти, прикрашені мозаїкою.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

декор

В епоху правління Бонапарта інтер'єри прикрашали бронзові групи: свічники, люстри, скульптури і годинник. Вони відрізнялися особливою якістю карбування, чергуванням матових і глянсових поверхонь, симетрій і гармонією зовнішнього вигляду. Особливе місце інтер'єру в стилі ампір займали порцеляновий посуд, портрети і дзеркала в об'ємних позолочених рамах.

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Фото ідеї – ампір в інтер'єрі сучасних приміщень

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль ампір в інтер'єрі - створення дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Відео: Особливості стилю ампір

DvaGusya