Стиль кантрі в інтер’єрі – правила створення і фото приклади – 2021-2022

Демократичний і душевний стиль кантрі в інтер'єрі використовується багатьма дизайнерами. Вони створюють проекти за принципами американського, французького кантрі. Про те, скільки різновидів стилю існує, в чому їх особливості і як створити інтер'єр в цьому стилі докладніше в цій статті.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Історія виникнення стилю

Таке поняття, як стиль кантрі в інтер'єрі, почали вживати в 1920-1930 роках, коли хотіли позначити, що домашня обстановка має сільські коріння. В цей час особливим шиком вважалося оформлення інтер'єру в традиціях бабусиної будиночка в селі. Саме спогади з дитинства, наповнені запахом свіжого молока і хліба, хрускотом накрохмалених фіранок з рюшами, зручністю великому ліжку в просторій світлій кімнаті, увійшли в основу дизайну в стилі кантрі. Купуючи нерухомість за містом, господарі оформляли його внутрішнє оздоблення максимально близько до сільським традиціям.

Подібний ритуал швидко знайшов повсюдну популярність у багатьох країнах. Починаючи з 1950-1960 років, кантрі завоював серця європейців, англійців, американців та інших народів своєю відвертою природністю, комфортністю і функціональністю. По всьому світу стало модно створювати кантрі стиль інтер'єру не тільки в котеджах, дачних будиночках, але і в міських квартирах.

Примітно те, що французька молодь оформляла свої будинки, втілюючи всі риси сільського стилю Франції. Відповідно, англійці обставляли кімнати, керуючись споконвічно англійськими інтер'єрними принципами. Таким чином, кантрі отримав безліч напрямків, які увібрали в себе національних сільський колорит різних країн.

Сьогодні виділяють такі напрямки:

 • французький (прованс);
 • швейцарський (шале);
 • англійська;
 • німецький;
 • італійська;
 • американський.

Сучасні дизайнери роблять ремонт не тільки в історично близькій сільському стилі. Вони переймають характерні риси інших країн. Тому цілком закономірним буде оформлення звичайної російської квартири в стилі англійської або французької кантрі. Такий напрям має назву – етнокантрі.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Основні принципи стилю кантрі

Дизайн в стилі кантрі сформувався остаточно вже до початку XXI століття. Сьогодні, не дивлячись на велику кількість національних напрямків, його характеризують спільні риси:

1. Характерна колірна гамма. Для кантрі властива природна палітра, тому при роботі над обробкою приміщень і підборі меблів, вибирають оливковий, пісочний, коричневий, лавандовий і інші непомітні кольори. Уникають занадто яскравих і контрастних малюнків.

2. Скромна оздоблення кімнат. Щоб підкреслити сільський стиль використовують натуральні матеріали, стіни і підлоги фарбують однотонної фарбою. Ультрасучасні технології, хромовані деталі – це не для стилю кантрі.

3. Яскрава посуд. Часто для оформлення кухні, використовують посуд ручної роботи з міді, кераміки, дерева. Вона відрізняється простотою форм, і часто прикрашена дрібним рослинним орнаментом.

4. Натуральні матеріали. Меблі, посуд, матеріали для ремонту і текстильного оформлення вибирають виключно з дерева, міді та алюмінію, каменю, скла, паперу, бавовни або ситцю. Нехарактерні для сільського будинку пластик, оргскло, синтетичні тканини, лінолеум.

5. Використання металу. Кантрі допускає використання металу, але є певні умови. Вітається ковані меблі і предмети декору, кухонне начиння з латуні або міді. Блискучі металеві поверхні не характерні для кантрі.

6. Велика кількість текстилю. Текстильного прикрасі приділяють багато уваги. Кожну кімнату оформляють красивими фіранками, серветками. Кухню прикрашають скатертиною з ручною вишивкою, спальну доповнюють красивими багатошаровими покривалами, вітальню декорують шкурами тварин, пледами і килимками.

7. Прямолінійний меблі. Дерев'яні меблі підбирається з натурального дерева з добре проглядається текстурою. Для м'якого куточка у вітальні допустима красива оббивка з дрібним візерунком. Для спальні можна підібрати не тільки дерев'яну, але і ковану ліжко.

8. Аксесуари ручної роботи. Декоративні предмети, що підкреслюють кантрі стиль інтер'єру, повинні відрізняться унікальністю і простотою. Вітаються різні вироби і вироби ручної роботи.

Приступаючи до ремонту, слід визначитися з напрямком кантрі, враховуючи національні особливості. Так інтер'єр вийде більш живим і затишним. Варто пам'ятати, що на відміну від міських квартир з їх багатофункціональністю та економією квадратних метрів, сільський будинок наповнений простим побутом і простором. У ньому протікає розмірене неквапливе життя, яка прагне до близькості з природою, вітає сімейні традиції і звичаї.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Кольори властиві стилю кантрі

Дотримання колірної гами – це одне з головних правил дизайну в стилі кантрі. Підбираючи палітру фарб, можна використовувати такі рекомендації:

 • перевага віддається природним пастельним відтінкам;
 • занадто яскраві кольори не використовуються;
 • табу на хромовані і неонові кольори;
 • можливе використання дрібних візерунків, наприклад, оливкової гілки, лаванди, троянд;
 • для текстилю допускається двоколірний візерунок в клітку.

Якщо обробка приміщення виконана в пастельних тонах, то меблі краще підбирати більш насиченого кольору. Наприклад, для вітальні з бежевими шпалерами підійде м'який шкіряний куточок коричневого кольору. Якщо ж кімната обклеєна темними шпалерами, або зашита дерев'яними темними панелями, то на цьому тлі краще буде виглядати світлі меблі. Наприклад, в темну кухню підбирають світлий меблевий гарнітур і обідній стіл.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Всі кольори, які можна використовувати для створення кантрі інтер'єру умовно поділяють на три групи:

Читайте також:  Положительные характеристики изразцовых печей

яким надається перевага

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 бежевий

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 коричневий

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 молочний

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 пісочний

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 теракотовий

відповідні

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 зелений

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 оливковий

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 сірий Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 Світлі відтінки рожевого

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 Світлі відтінки голубого

Чи не рекомендовані

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 Срібний

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 фіолетовий

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022 чорний

Як акценту можна використовувати червоний, бордовий, жовтий і синій кольори.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Матеріали, використовувані при створенні кантрі

Вибираючи основні матеріали, можна згадати обстановку натуральної сільської хати: в ній навряд чи зустрінуться пластикові панелі і наливні підлоги. Всі меблі, підлоги, стіни, стелі, вікна – це екологічно чисті, природні матеріали. Для того, щоб створити кантрі стиль інтер'єру вітальні, використовують дерев'яні підлоги, камін обкладають диким каменем, віконні рами роблять дерев'яними так само, як і двері. У спальні кантрі більш помітний в велика кількість текстильного оформлення.

Крім того, стіни і стеля можуть бути вибілені або обклеєні паперовими простими шпалерами однотонного кольору або в невеликий рослинний малюнок. Дуже нарядно виглядає кухня. Зазвичай просторе приміщення оформляють дерев'яними панелями, білені стелі доповнюють чітко вираженими лагами з темного дерева, підлоги можуть бути кам'яними (іноді використовують плитку під натуральний камінь).

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Матеріали, використання яких не рекомендують:

1. Пластик – в сільській хаті не можуть стояти пластикові вікна і двері;

2. Скло – цей матеріал можна використовувати помірно;

3. Пластмаса і силікон – посуд, декор та будь-які предмети начиння не повинні бути з цих матеріалів;

4. Сталь і хромовані елементи – коштувати звести до мінімуму, по- можливості використовувати замість них не блискучі металеві поверхні;

5. Лінолеум, вінілові натяжні стелі – знаходяться дуже далеко від поняття сільський та екологічний, тому їх слід виключити зовсім.

Меблі в стилі кантрі

Для інтер'єру кантрі вибирають меблі з таких матеріалів:

 • лаковане дерево;
 • дерево, потерте, состаренное або натерте воском;
 • кована залізо;
 • ротанг або лоза;
 • шкіра або тканина для оббивки.

Спільною рисою меблевих гарнітурів є чіткість і простота ліній, зручність. На ній не повинно бути вензелів, малюнків (за винятком дрібного візерунка з рослин або клітини). Мінімальна кількість декору, текстур, малюнків і функцій – те, що потрібно.

Багатофункціональність – це абсолютно не підходить характеристика для меблів кантрі. Якщо обідній стіл стоїть в їдальні – то він призначений для трапези. Він не повинен розкладатися, трансформуватися або використовуватися виконання уроків або розкрою одягу. Дивани і крісла повинні виглядати, як гості з минулого століття. Але це не говорить про те, що їх обов'язково потрібно знайти на горищі або блошиному ринку. Їх можна підібрати і в сучасних магазинах. Багато виробників випускають серію кантрі.

Читайте також:  Фісташковий колір в інтер'єрі - кухні, вітальні або спальні і поєднання з іншими кольорами - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Кожне приміщення в будинку меблюються особливим чином, підбираючи необхідні набір предметів і виключаючи все зайве. В кухню ставлять буфет, навісні полички, добротний робочий і обідній стіл, стільці. Останні по можливості можна замінити лавками. Вони ще більше підкреслять сільський дух. У вітальні розташовують м'які меблі з оббивкою зі шкіри або щільної тканини. Її доповнюють журнальним столиком, стільцями, масивними книжковими шафами. У спальні досить встановити ліжко, шафа тумбу і плетені крісла при необхідності. Якщо в будинку є тераса, то на ній розташовують плетені крісла і столик.

Якщо є можливість, то сучасні меблі замінюють предметами старовини. Замість тумбочки ставлять місткий потертий скриню, замість м'яких меблів – крісло гойдалку. Книжкові шафи замінюють високо підвішеним полками.

Текстиль

Краса і сільська наївність приміщень всіляко підкреслюється текстильним оформленням. Його в кімнатах має бути багато. Для кожного приміщення підбираються скатертини, килимки, серветки, покривала і звичайно фіранки. У кухні вішають штори-кафе, або фіранки з рюшами до середини вікна. Малюнок штор і скатертини, оббивки стільців і мереживних серветок повинен побут однаковим. Як правило, це поєднання двокольорового гами (білого з зеленим, бордовим, синім, коричневим), доповнене вишитим в ручну малюнком, пришитими мереживами. У спальні штори вішають до статі, але до них передбачають підхоплення. Ліжко застеляють пледом або покривалом в єдиній кольоровій гамі зі шторами. Якщо в кімнаті стоїть крісло або диван, то їх оббивка повинна бути в єдиній гаммі з іншим текстилем. Вітальню прикрашають великим м'яким килимом, простенькими фіранками, які ідеально поєднуються з м'якими подушками і м'якими меблями.

Забарвлення штор та іншого текстилю як правило життєрадісна, світла. Темні, світлонепроникні штори, грубі скатертини або фігурні подушки абсолютно не підходять. На особливу увагу заслуговує клаптева техніка оформлення. Вона підкреслює антураж інтер'єру своєї рукотворністю і неповторністю. У пошані також і самоткане килимки.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

підлоги

У сільських будинках підлоги бувають або дерев'яні, або кам'яні. Сучасне трактування стилю кантрі дозволяє замість натурального кам'яної підлоги використовувати керамічну плитку. Якщо на підлогу укладені дерев'яні дошки, то їх структура повинна чітко проглядатися. Дерево краще розкрити прозорим лаком або морилкою, але не щільною олійною фарбою. Якщо немає можливості використовувати дошки, то можна підібрати паркетну дошку або ламінат з чітко вираженим малюнком від сучків і річних кілець дерев. Якщо кам'яну підлогу здається вам холодним, то це легко виправити за допомогою теплого натурального килима. Підлога грають велику роль в створенні загальної атмосфери, ніж вони простіше, тим краще.

Постарайтеся підібрати серед їх різноманіття наступні:

 • шкура корови;
 • циновка;
 • вовняний килим з високим ворсом;
 • плетені доріжка;
 • домотканий килимок.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

стіни

При оформленні стін можна сміливо використовувати такі варіанти:

 • натяжні тканинні панелі;
 • вставки з каменів або цегли біля каміна і димаря, навколо вікон;
 • побілка стін крейдою;
 • обклеювання простими однотонними, смугастими або однотонними в квіточку шпалерами;
 • оформлення частини стіни дерев'яними панелями, або ж оформлення всіх стін деревом;
 • використання декоративної штукатурки;
 • суміщення декількох видів оформлення.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Декор і аксесуари

У приміщеннях в стилі кантрі декору має бути багато. До декоративних елементів відносять посуд, статуетки, свічники, живі квіти і багато іншого. Кожна кімната знаходить своїх справжній вигляд, якщо її правильно оформляють аксесуарами і декором.

Їдальня зазвичай буває прикрашена статуетками, свічниками, вазами з квітами, красивою керамічним посудом. Стіни не повинні бути порожніми. Їх сміливо можна декорувати пейзажними акварелями.

Кухня вимагає великої декораторський роботи. Її можна прикрасити керамічними тарілками, начищеними сковорідками і іншої металевим посудом. Всю посуд розташовують на видному місці: у відкритих поличках, підвішують над пічкою або буфетом. На стіл ставлять кошик з лози для хліба або фруктів. Спеції, крупи, чай і кава розподіляють по численним баночка і коробочках, які прикрашають своїми руками і ставлять на чільне місце.

Читайте також:  Синій колір в інтер'єрі спальні - 50 прикладів і правила оформлення - 2021-2022

Вітальня вимагає кованої люстри, нагадує канделябр з підсвічниками, картин на стінах, красивих масивних свічок в свічниках, торшерів, шкатулок з дрібними дрібничками, декоративних фігурок. За бажанням цю кімнату прикрашають, як зал мисливської слави – опудалами птахів і тварин, хутряними шкурами, зброєю.

Спальня може бути прикрашена маленькими подушками і валиками, декоративними годинами і настільними лампами.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Акценти, які використовуються в стилі

Акценти в інтер'єрі кімнат в стилі кантрі розставляють з урахуванням обраного національного колориту. Також впливає загальне оздоблення кімнати. Як правило, в вітальні найяскравіший і привертає акцент – це живий вогонь в каміні. На кухні – майстерно сервірований стіл. В їдальні увагу акцентують на стільцях, вкриваючи їх саморобними чохлами з рюшами і подхватами. В дівочій спальні привертають увагу власноруч вишиті серветки, наволочки і фіранки.

Якщо приміщення оформлене в пастельних тонах, меблі та інші предмети підібрані в цій колірній гамі, то інтер'єр пожвавлюють контрастним кольоровим плямою. Наприклад, жовтої або червоної подушкою, книгою в яскравій обкладинці, торшером з кольоровим абажуром або живими квітами.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

освітлення

При оформленні приміщень не прийнято завішувати вікна щільними шторами, тому природного освітлення достатньо в денний час. Його доповнюють штучним в міру необхідності. Неприпустимо використовувати люмінесцентні, галогенні або енергозберігаючі лампи, світло у яких холодного білого кольору. Краще закрутити в бра і торшери звичайні лампи розжарювання.

При оформленні кімнат слід підбирати люстри і світильники під старовину. У кімнатах створюють затишок численні свічники, канделябри, торшери з бахромою.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Особливості різних типів стилю кантрі

англійська

Якщо ви потрапили в вітальню або бібліотеку з масивними дерев'яними столами, ґрунтовними шафами, повними книг, вишуканими м'якими диванами зі світлою оббивкою, світлим оформленням стін і стель, то найімовірніше, що приміщення оформлене в англійському кантрі.

Відмінні риси:

 • Простота з нальотом манірності і елегантності;
 • Велика кількість м'яких меблів з тканинною оббивкою;
 • Штори з картатим малюнком;
 • Порцелянові статуетки.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

американський

Обгрунтованість і добротність часто наповнюють дух американського кантрі.

Для нього властиві:

 • масивні обідні столи, розраховані на велику сім'ю;
 • шкіряні меблі;
 • обов'язкова наявність каміна у вітальні;
 • натуральні шкури тварин;
 • клаптеві подушки і килимки.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

італійський

Особливу витонченість і південний темперамент характерні для сільської Італії:

 • Всі предмети меблів мають легкий дизайн, для них чужа громіздкість;
 • Для дерев'яних шаф і стільців використовують дуже старе дерево або ж спеціально состаривают поверхню виробів;
 • Найвідоміший ознака італійського кантрі – арочні дверні та віконні прорізи в будинках;
 • Декоративне панно з каменів або плитки викладають в кухні над плитою.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

німецький

Педантичність і акуратність німців вгадується і в сільському інтер'єрі.

Якщо ідеального порядку вам недостатньо для визначення, то зверніть увагу на наступні ознаки:

 • Пол і стіни побілені, доповнені виступаючими дерев'яними балками;
 • На поличках – велика кількість пляшок і кошиків для продуктів;
 • Незмінний атрибут вітальні і навіть кухні – камін.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

французький

Життєрадісність і яскравість притаманні французьким інтер'єрів.

Для них характерні:

 • Велика кількість барвистого текстилю жовтих, лавандових, синіх відтінків;
 • Світла меблі з потертостями та вадами;
 • Велике ліжко;
 • Лави на кухні замість стільців;
 • Підвішені пучки сушених трав в кухні.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Швейцарський

В альпійських шале часто білі або дуже світлі інтер'єри. Це стосується і стін, і меблів, і декору. Створюється враження північного інтер'єру. У ньому мало декоративних елементів, розставлені тільки потрібні речі.

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Таким чином, сільський інтер'єр, що характеризує ту чи іншу місцевість, як не можна краще підходить для створення затишною обстановки. Його можна взяти за основу для дизайну тільки кухні або всього будинку. Після ремонту в такому житлі потрібно обов'язково випікати ароматні булочки з ваніллю і запікати м'ясо в духовці, щоб наповнити простір справжнім духом села.

Фото: Стиль кантрі в інтер'єрі

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

Стиль кантрі в інтер'єрі - правила створення і фото приклади - 2021-2022

DvaGusya