Стиль мінімалізм в інтер’єрі – правила дизайну і фото ідеї – 2021-2022

Мінімалізм – це стиль для тих, хто дивиться в майбутнє. Справедливість цього твердження підтверджують багато дизайнерів. Вони вважають, що сучасна людина швидше за все відпочине і відновить сили після насиченого робочого дня в просторому приміщенні, вільному від зайвих деталей, подробиць і речей. Однак, втілити стиль мінімалізм в інтер'єрі не так просто, як здається на перший погляд. Створюючи інтер'єр, важливо дуже тонко відчувати різницю між аскетичним і функціональним побутом. Адже інтер'єр в стилі мінімалізм – це не обов'язково порожня відкрита кімната з канапою в ролі всіх необхідних предметів меблів. Ні. Мінімалізм дозволяє створювати зручний, комфортний і функціональний інтер'єр, в якому використовується невелика кількість якісних предметів.

Поняття мінімалізм виникло від латинського слова minimus, яке перекладається як найменший. Тобто, в інтер'єрі приміщення використовують найменше поєднання кольорів, фактур, форм і предметів. Найбільш затребувана колірна схема дизайну в стилі мінімалізм – це контраст чорного і білого. Сама відповідна форма – обтічна або прямокутна. Найактуальніша фактура – це глянсова гладка поверхня.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Історія мінімалізму

Мінімалізм – це унікальне явище в історії мистецтва. Його неможливо датувати, так як він ніколи не існував самостійно, не займав певний історичний період часу, як, наприклад, бароко або готика. Він існував паралельно з ними, застосовувався в архітектурі, дизайні інтер'єру, живопису, музики і навіть побутової техніки. Використання необхідного мінімуму деталей, кожна з яких займає строго відведений їй місце, створюючи гармонію простору, ось що визначало мінімалізм вже з початку ХХ століття.

Провісником стилю вважають конструктивізм, якому притаманні чітка організація простору, використання технічних інновацій і досягнень сучасної науки, перевагу ясних і функціональних конструкцій. Він очолював в Америці і Європі в 20 – 30 роках ХХ століття, підпорядковуючи собі інтер'єри міських квартир і промислових об'єктів. Основні принципи конструктивізму вплинули на прародителя мінімалізму – Френка Ллойда Райта – американського архітектора. Він розробив дизайн простих і функціональних будинків для звичайних працівників. Однак вони припали до душі багатьом шанувальникам всього сучасного. Будинки і інтер'єри, позбавлені декору, пишності і романтичної недомовленості, стали особливо популярні в другій половині ХХ століття.

Читайте також:  Акваріум в інтер'єрі квартири або будинку - 50 ідей з фото - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Інтер'єр будинку за проектом Ф. Райта.

Городяни оцінили і прийняли стиль мінімалізм за такі особливості:

 • простоту форм меблів і простору;
 • відкритий і не захаращений інтер'єр;
 • зручне і комфортне розташування всіх необхідних предметів побуту;
 • додаткову вільну площу, яку організовує дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Інтер'єр будинку з відкритим плануванням.

Основні риси стилю мінімалізм

Дизайн в стилі мінімалізм відрізняється загальними принципами, середовищ яких:

1. Використання в якості основи просторого приміщення з відкритим плануванням. Якщо приміщення має перегородки, простінки або відрізняється великою кількістю маленьких кімнат, то його переобладнують. Забирають все зайві закутки, роблячи простір вільним і відкритим. Якщо знести всі стіни технічно неможливо, то їх демонтують частково. Тобто, на місці маленьких дверних прорізів організовують широкі арки, стіну перетворюють кілька опорних колон.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

2. Створення комфортної обстановки за допомогою різнопланового освітлення. Світло грає одну з головних ролей при створенні характеру і способу приміщення. Наприклад, використання центральної люстри і м'якого точкового освітлення дозволяє виділити головну і другорядну зону, висвітлити лише зону їдальні або вітальні. Кольорове освітлення дозволяє миттєво перетворити лаконічний білий інтер'єр в яскравий зал для хорошої вечірки.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Використання прихованого і центрального освітлення в дизайні кімнати.

3. Відсутність дрібного декору – основний з ознак стилю. У кімнаті, де всі предмети покликані відігравати корисну роль, не потрібні дрібні романтичні декоративні елементи.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

4. Використання геометрично правильних форм. М'які та корпусні меблі підбираються в строгій лаконічному дизайні з чітко вираженою прямокутної або округлої форми. Використовувати меблі з завитками, незрозумілими або абстрактними виступами небажано. Важливо, щоб вона була однотонною.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

5. Два кольори – це основа інтер'єру, третій – це акцент. Для інтер'єру в стилі мінімалізм характерно використання мінімуму неяскравих нейтральних кольорів. Найбільш затребувані – білий, сірий, чорний. Як акценту використовують яскраві насичені кольори – червоний, жовтий, блакитний.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Червоний акцент в білому інтер'єрі.

6. Використання якісних матеріалів. Щоб створити статусний дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм, вибирають натуральні матеріали – шліфований камінь, рідкісні породи дерев, скляні поверхні, лаковану дошку і мармур.

Читайте також:  Модульні картини в інтер'єрі вітальні, спальні або кухні, фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Камінь і скло в основі сучасного інтер'єру.

Колірна палітра

Плануючи проект квартири в стилі мінімалізм, дизайнер вибирає один або два основних кольори. Саме вони стають основою кольорової палітри оздоблювальних матеріалів і меблів. Найчастіше в інтер'єрах переважає білий колір, чистоту і виразність якого підкреслюють глибиною чорних поверхонь або яскравих картин.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Біла вітальня, прикрашена абстрактної картиною.

Гра контрастів – улюблена тема багатьох дизайнерів-мінімалістів. Найпопулярніше поєднання – рівноцінне поєднання білого і чорного кольору.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Чорно-біла вітальня.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Гра світла, тіні і відображень в глянцевих поверхнях вітальні.

Однак, білий колір не є обов'язковим непорушним правилом. Його вдало замінюють фактурою натуральних матеріалів. Наприклад, за основу беруть фактуру натурального дерева (коричнева гамма), каменю (пісочна і сіра гамма) або металу (хромовані поверхні).

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Кімната в пісочно-коричневій гамі.

оформлення стель

Щоб підкреслити дизайн в стилі мінімалізм, його простоту і красу ліній, використовують такі варіанти для оформлення стелі:

 • однотонний натяжна стеля білого, бежевого або пісочного кольору;
 • звичайну стелю, пофарбований у світлий однотонний матову фарбу;
 • багаторівневий, підкреслений точкової і прихованим підсвічуванням.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Багаторівневий стеля зонирует кімнату.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

оформлення стін

Стіни оформляють простими однотонними матеріалами:

 • панелями і вставками з натурального дерева – груші, дуба, берези, черешні; для статусних апартаментів використовують венге, палісандр або горіховий корінь;
 • шпалерами однотонного кольору без малюнків і візерунків;
 • глянцевим поверхнями, такими як плитка або скло;
 • часто замість зовнішньої стіни використовуються панорамні вікна, що відкривають приголомшливі міські пейзажі;
 • простінки або колони роблять зі штучного мармуру або каменю, шліфованого цементу, цегляної кладки, також може використовуватися дорогий натуральний камінь.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Скло, камінь і дерево – основа обробки кімнат.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

оформлення статей

Щоб оформити підлоги, підбирають практичні однотонні матеріали. Якщо використовується наливна підлога, то його роблять без малюнка. Плитку підбирають якісну, зносостійку, бажано великого формату. Дерев'яні підлоги укладають прямим або палубним способом. Для дерев'яних підлог використовують одну породу дерева, не чергуючи темні і світлі дошки і не викладаючи їх візерунком. Лінолеум також може бути хорошим варіантів для підлогового покриття.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Наливна глянсовий підлогу, укритий теплим килимом.

У спальню, вітальню або ванну кімнату підбирають килим з високим ворсом. Бажано, щоб він був правильної форми, однотонним і без візерунків.

Читайте також:  Білий колір в інтер'єрі - правила застосування і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

вибір меблів

Дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм вимагає підбору практичною, функціональної меблів з простих натуральних матеріалів. Корпусні меблі підбирається з дерева або пластика. Зазвичай вона має геометричну форму, може бути як симетричною, так і асиметричною. М'які меблі прямокутного або овального типу з однотонною оббивкою підходить найбільше. Її можуть прикрашати хромовані деталі. Ліжка підбирають простої прямокутної форми. Віддають перевагу ширяє моделям, що підсвічується знизу, великим ліжок з прихованою системою зберігання або круглим екземплярів.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Кімнату не захаращують зайвими предметами меблів, в ній повинні бути тільки найнеобхідніші. Бажано, щоб вони поєднували в собі функції двох або більше предметів. Наприклад, обідній стіл – буфет, ліжко-шафа. Часто приміщення обладнують вбудованими меблями і технікою, звільняючи простір.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Сучасна кухня, обладнана зручною технікою.

Правила освітлення

Мінімалізм вимагає хорошого планового освітлення. Саме воно допомагає зонувати, змінювати і перетворювати простір. Часто абсолютно білі кімнати обладнають двома видами підсвічування – буденне і святковою. Тобто, в будні дні в кімнаті включають звичайні світильники з білим розсіяним світлом, а у свята за допомогою підсвічування, розташованої по периметру стелі, меблів або в нішах, біла кімната забарвлюється в синій, червоний або червоний колір. Часто використовують приховане освітлення, яке поширюється з-під меблів, сантехніки.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Світлодіодне освітлення кімнати.

Кімнати з високими стелями обладнають підвісними люстрами. Плафони підбирають з непомітним дизайном і мінімумом кришталевих підвісок. Люстри можуть бути доповнені спрямованими світильників, точковими лампами або підлоговими торшерами.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Сценарії освітлення кімнат.

Текстиль

Щоб підкреслити простоту і свободу стилю, використовують мінімум текстильного оформлення. Це правило діє для оформлення вікон і дверних прорізів. Вони можуть зовсім не зашторювати. Якщо ж вікна розташовані на першому поверсі, то їх можна закрити шторами простого прямого крою, жалюзі або японськими панелями.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Найбільша кількість тканини використовують при оформленні спальні:

 • покривала і м'які подушки підбирають однотонні, хоча вони можуть відрізняться за кольором;
 • пол застеляють невеликий килимовою доріжкою;
 • вікна завішують легкої гардиною або римськими шторами.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022 Текстильне оформлення спальні.

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Цікаві фото ідеї для оформлення інтер'єру в стилі мінімалізм

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

Стиль мінімалізм в інтер'єрі - правила дизайну і фото ідеї - 2021-2022

DvaGusya