Стиль модерн в інтер’єрі – правила оформлення і фото ідеї втілення – 2021-2022

У перекладі на російську мову назва стилю модерн позначає «сучасний». Таким він і був під час своєї появи, внісши живу неординарну струмінь в розвиток дизайну. Сьогодні збереглося тільки його назву, яке не відноситься до сучасним дизайнерським тенденціям. Зважившись віддати перевагу цьому стилю, слід бути готовим до того, що його виконання в класичному варіанті вимагає значних матеріальних витрат. Але кінцевий результат варто будь-яких витрат, адже стиль модерн в інтер'єрі – це витвір мистецтва.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Історія виникнення модерну

Виникнення цього стилю було спровоковано тієї неймовірно сумбурним еклектикою, яка в кінці 19 століття стала найбільш уживаною в оформленні європейських інтер'єрів. Всі відомі на той час стилі змішувалися, перетасовувалися, нагромаджувалися один на одного, але не давали нового результату. Кімнати залишалися такими ж впізнаваними, давно набридли, не відрізнялися будь-якої оригінальністю або класичним призначенням, були всього лише повторенням попередніх дизайнів, часто в не дуже вдалому їх поєднанні.

Поява нового стилю було закономірним процесом, прискореним стрімким розвитком нових технологій, що вимагають своєї реалізації. Спочатку дизайн в стилі модерн сприймався як ознака поганого тону і з'являвся в небагатьох будинках. В основному до нього вдавалися неординарні особистості, які хотіли таким чином виділитися з натовпу.

Модерн недовго протримався на піку популярності. Початок його спаду припадає на друге десятиліття двадцятого століття. Це було обумовлено дорожнечею виготовлення меблів і оздоблювальних матеріалів, необхідних для чистоти стилю. Розвиток промисловості, яке поставило на конвеєр виготовлення предметів, остаточно похитнула підвалини стилю, а Перша світова війна поставила жирну крапку на його популяризації.

Модерн в різних країнах

Новий прогресивний і дуже сміливий стиль швидко поширився по всьому світу, знайшовши мільйони шанувальників. У кожній країні у нього з'явилася власна назва:

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

В Америці – це тіффані. Названий на честь відомого художника і дизайнера Л. К. Тіффані, автора оригінального з'єднання стекол в витражном виробництві.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Для французів це ар-нуво, що в перекладі означає «нове мистецтво».

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

«Молоде мистецтво» або югендштіль у німців.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Модерн стайл у англійців.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Сецессион у австрійців.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Ліберті для італійців.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Модернізм у іспанців.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Ялиновий стиль в Швейцарії.

Кожна культура наклала свій відбиток на розвиток стилю, і незабаром з'явилося два основних напрямки: декоративне і конструктивне. Перше було характерно для Шотландії та Австрії. Другого дотримувалися Німеччина, Бельгія, Франція. В окрему групу можна виділити російський стиль, на розвиток якого сильно вплинули народні традиції. Але цей поділ носить досить умовний характер. Не дарма дизайнери вважають модерн найскладнішим з усіх відомих стилів – він ввібрав в себе таку величезну кількість напрямків, підпав під вплив стількох культур, що іноді дуже складно визначити межу між ним і еклектикою або ар-деко.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Відмінні риси стилю модерн

У кожного стилю є свої яскраво виражені відмінності, що дозволяють навіть ледь обізнаному людині безпомилково визначати їх.

Модерн в інтер'єрі – це:

# 1. Достаток дерев'яних елементів. Інтер'єр в стилі модерн не сприймає ненатуральних матеріалів. Найбільш доступним і універсальним є дерево. З нього створюються меблі, стінові панелі, елементи декору стін, стелі, підлогове покриття, вікна та двері. Найчастіше використовується дерево твердих порід з яскраво вираженою структурою: бук, дуб. При його обробці не допускається глуха фарбування, що приховує структуру волокон.

# 2. Повна відсутність прямих ліній. Плавні, м'які контури, без будь-яких кутів, часто імітують рослинні елементи.

# 3. Форми плавні, позбавлені будь-якої симетрії. Гармонійне перетікання з однієї в іншу. Домінанта по вертикалі.

# 4. Природні теми в декорі: стилізовані рослинні і тваринні орнаменти. Спочатку модерн тяжів до спрощеного зображення лілій, пелюсток і листя, метеликів з бабками. Але сьогодні ці елементи не є обов'язковими. Їх можна підбирати на власний смак.

Читайте також:  Міжкімнатні двері в інтер'єрі - правила підбору і фото ідеї дизайну - 2021-2022

# 5. Вітражі, що застосовуються для оформлення вікон, дверей, стель і світильників. Техніка їх виготовлення не важлива – від дорогого тиффани до псевдовітраж, створеного методом фарбування. Важлива тільки тема малюнка. Вона повинна бути співзвучна із загальним настроєм кімнати. Найчастіше це рослинний орнамент з використанням гнучких стебел, м'яких пелюсток і плавною абстракції.

# 6. Прагнуть вгору вікна, часто арочні або величезні типу вторинних, прикрашені рослинним декором. У стилі модерн вікна використовуються не тільки за прямим призначенням, але і є повноцінним елементом декору кімнати, що доповнює, а часто ставлять жирну крапку на її дизайні.

# 7. Двері прямокутні або арочної форми. Широкі, бажано двостулкові. Плоскі, з елементами музичного декору. Відмітна риса дверей в стилі модерн – віконця зверху і з боків дверного отвору, найчастіше декоровані вітражами. Це створює додаткове відчуття незамкнутого простору.

# 8. Сходи і сходинки широкі, обов'язково прикрашені кованими поручнями з ажурним орнаментом.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Оформлена вітражем вхідні двері в стилі модерн.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Сходи в стилі модерн.

Особливості планування приміщення в стилі модерн

Модерн тяжіє до великої кількості вільного простору, тому для дизайну в цьому стилі підійде приміщення середнього розміру і більше. Найкраще, якщо це буде квартира-студія. Її планування дозволяє ненав'язливо зонувати простір, використовуючи для цього лише покриття для підлоги та витіюваті ажурні перегородки з обов'язково хвилястими дугоподібними лініями. Лінія поділу на підлозі не повинна мати кутів, бути плавною. Продублювати лінії зонування можна перегородками, меблями, килимами, великими елементами декору і навіть покриттям малюнком.

Другий варіант, максимально підходить під дизайн модерн – квартира з нестандартним плануванням. Таке розташування максимально підходить для створення інтер'єру, що тяжіє до нестандартних і асиметричним формам. Адже за допомогою модерну можна завуалювати невдалі форму і розташування кімнат.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Колірна гамма стилю

Натуральність матеріалу, використовуваного в створенні модерну в інтер'єрі, підкреслюється натуральними квітами.

Всі вони повинні бути приглушеними, що не кричущими, в пастельних тонах:

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Відтінки коричневого.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Перловий.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Мокрий асфальт.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Бежевий.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Сріблястий.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Чорний.

Завдання кольору – додати інтер'єру легкість, романтичність.

Для контрасту підійдуть:

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Червоний.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Жовтий.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Фуксія.

Але цих акцентів повинно бути невелика кількість.

Важливо правильно підібрати співвідношення кольорів оздоблення, меблів і текстилю, щоб приміщення створювало враження єдиного цілого, а не суміші розрізнених елементів. У модерні, допускає всілякі відхилення і нововведення, таку хитку грань дуже легко не помітити. В результаті чого замість стильного інтер'єру вийде та ж еклектика, до того ж часто дуже неякісна.

В першу чергу необхідно визначити акцентне елемент, а вже потім під нього підлаштовувати фон і додаткові колірні наповнення. Якщо необхідно привернути увагу до шикарних меблів – колір стін, насиченість вітражів або помпезність стельового оздоблення ні в якому разі не повинні перебивати її. Пишаєтеся авторськими вітражами на вікнах, стелі і в дверному отворі – меблі, стіни і підлога повинні бути виконані в пастельних тонах одного-двох кольорів в різних тональностях. Не варто використовувати занадто багато квітів – адже ми створюємо затишний для очей інтер'єр, а не веселку, якщо навіть всі її кольору гармонійні між собою.

У модерні, що віддає перевагу простору і повітрю, що виключає додаткові перегородки, за допомогою кольору можна зонувати приміщення. Головне, щоб всі елементи кожної зони були співзвучними і ні в якому разі не конфліктували між собою. З кольоровою гамою кожної зони можна поекспериментувати на своє розсуду, не забуваючи дотримуватися основних вимог до кольору.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стіни в стилі модерн

Стіни створюють тільки фон, але ні в якому разі не акцентують на собі увагу. Тому для їх забарвлення використовують світлі, не кричущі відтінки: перловий, кремовий, молочно-білий, світло-сірий. Фактурність неприпустима. Для деяких приміщень, де необхідно створити якусь інтимність, камерність, можна взяти більш темні тони винного, коричневого кольорів. Вони повинні бути приглушеними, без глянцю. Щоб уникнути зайвої похмурості від темного кольору, стіни можна прикрасити непомітним рослинним орнаментом. Його відмінна риса – вертикальне розташування, імітація природного росту рослин.

Читайте також:  70 ідей дизайну інтер'єру маленької кухні - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Іноді дизайнери вважають за краще декорувати нижню частину стін дерев'яними панелями, що в деяких випадках більш практично, наприклад в передпокої. Панелі повинні бути виготовлені з натурального дерева або, в крайньому випадку, більш дешевого штучного матеріалу, що імітує його. Верхня частина стін покривається шовковими або паперовими шпалерами пастельних відтінків. У будь-якому випадку оформлення стіни не повинні привертати до себе уваги, тим самим заглушаючи внутрішнє оздоблення кімнати.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Оформлення стелі в стилі модерн

Стелі в стилі модерн слід приділити особливу увагу. На відміну від стін, він дуже насичено прикрашений. Це може бути об'ємна гіпсова ліпнина, дерев'яні елементи. Саме в стелі максимально відчувається вплив класики на формування цього стилю. Її статичні елементи досить органічно вписуються в дивовижне переплетення хвилеподібних ліній і чудово виглядають в асиметрії, плавно обплітаючи приміщення в динамічному візерунку.

Часто на стелі поміщають вітражі, які є незмінним і дуже важливим атрибутом саме модерну. Підсвічені приглушеним, що не ріжучим очі світлом, вони створюють в приміщенні особливий настрій. Більш того, виготовлений за власним проектом господаря квартири вітраж – відмінний спосіб самовиразитися і внести свою особисту лепту в дизайн приміщення.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Пол в стилі модерн

Підлогове покриття – дуже важлива складова в дизайні приміщення будь-якого стилю. У модерні стать не є активним компонентом. Він повинен гармонійно вписуватися в загальну картину, не придушувати і не «зникати». Відтіняючи оздоблення кімнати, він може бути темніше стін або в тій же тональності.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Пол, допустимий правилами сучасного модерну в інтер'єрі – це дерев'яний паркет, ламінат, натуральна плитка або камінь. Паркет може бути викладений класичної ялинкою або в якомусь певному дизайні з обов'язковими плавними лініями малюнка. Ламінат, повинен бути натуральних кольорів під дерев'яну дошку. Сучасні технології дозволяють створювати малюнок, викладений з натурального каменю або керамогранита, вирізаних в будь-яких формах.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Класичне оформлення статі в стилі модерн.

Підбір меблів

Правильно підібрана за стилем меблі зручні, комфортна, з плавними обрисами. Вона повинна вабити відпочити. Повна відсутність будь-яких кутів. У диванів, ліжок максимальна асиметрія в спинках. Спинки стільців дивовижними хвилями прагнуть вгору. Пропорції корпусних меблів максимально домінантні в сторону вертикалі. Модерн – дуже гнучкий стиль, тому в нього чудово впишеться класична меблі, що мають химерну форму. Підійде для нього і меблі в мінімалістичному стилі, якщо її доповнити відповідним декором, виразними візерунками і вітражними деталями. Головне правило в підборі меблів, від якого не можна відступати – натуральні кольори і матеріал.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Кількість меблів має бути чітко розроблено з урахуванням призначення кімнати. Не допускається надмірність предметів, що створює захаращеність, що не прийнятну для цього вимагає багато повітря мінімалістичного стилю. М'які меблі не є предметом модерну, але в деяких кімнатах необхідна. Її повинно бути якомога менше, тільки з цільовим призначенням. За колірною гамою вона повинна вписуватися в загальну картину, дерево повинно кардинально переважати над текстилем. Сам текстиль виконаний в приглушених пастельних тонах. Серед стандартної промислової м'яких меблів слід підбирати предмети з мінімальною кількістю кутів, округлими м'якими підлокітниками, непомітним текстилем і рослинним орнаментом.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Меблі в стилі модерн.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

освітлення

Для модерну освітлювальні прилади, їх зовнішній вигляд і розташування, мають важливе значення. В цьому випадку краще дотримуватися класичних правил. Саме вони дозволять підкреслити приналежність інтер'єру до стилю, навіть якщо в іншому будуть допущені незначні огріхи.

Світильник на стелі в стилі модерн – це незмінна люстра з обов'язковими кришталевими елементами декору, розкішна і привертає до себе увагу. Всі її металеві елементи – з золотим напиленням або ковані. Для спалень і будуарів можна використовувати люстру, виконану в витражном стилі Тіффані. Різнобарвні скла, що переливаються химерними відблисками від включеного світла, стануть яскравим акцентним плямою в приміщенні.

Читайте також:  Ванна в скандинавському стилі - правила оформлення і фото ідеї - 2021-2022

Бажано, щоб на підлогу і настільні торшери перегукувалися з люстрою в техніці виконання. Підстава і ніжки торшерів повинні бути виконані з натурального матеріалу, металу або дерева, не випадати з загального колірного рішення інтер'єру.

Можливе додаткове освітлення у вигляді настінних світильників. Часто їх використовують для зонування. Їх основа повинна бути виконано з натурального матеріалу, а плафони повинні бути конічної або округлої форми.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Всі освітлювальні прилади мають складну форму, можливо з елементами декору у вигляді хитромудрих вензелів, плавних рослинних елементів, асиметричних і витончених завдяки своїм ідеальним лініях.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Сучасна люстра в стилі модерн.

Текстиль

Текстиль для модерну – незамінний елемент, починаючи з масивних штор на вікнах і закінчуючи декоративними подушками на дивані. Для штор перевага віддається натуральним тканинам, не легкою: оксамит, натуральний шовк, атлас. Кріпляться штори на відкриті карнизи, обов'язково ковані або імітують ковку, з хитромудрими наконечниками. Інше крепление можна приховати за ламбрекенами.

Краще, якщо штори будуть пошиті асиметрично або хоча б доповнені асиметричними ламбрекенами. У денний час вони не просто розсуваються, а забираються в сторони за допомогою спеціальних кріплень на стінах з боків вікон. Виходять дуже м'які красиві волни.Ткань для штор можна використовувати як однотонну, так і з непомітним квітковим малюнком. Штори не повинні привертати особливу увагу, а всього лише доповнювати закінчений образ кімнати, гармонируя з оббивкою меблів.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Оформлення вікна спальні в стилі модерн.

Елементи декору в стилі модерн

Як і в будь-якому іншому стилі, останньою крапкою, завершальній весь образ, будуть предмети, що не несуть ніякого функціонального навантаження крім прикраси кімнати. Але саме вони визначають атмосферу кімнати, наповнюють її життям і затишком. Модерн – благодатний стиль, в якому знайдеться місце кожному декору. І рідко коли їх кількість виявляється надмірним. Головне, щоб колірна гамма вписувалася в загальну картину.

Бажано, щоб всі елементи декору були виконані з натуральних матеріалів, мали багатий і презентабельний вигляд:

  • скляні і кришталеві вази,
  • порцеляновий посуд,
  • всілякі статуетки,
  • в достатку декоровані настільні і настінні годинники,
  • бронзові вироби, в тому числі і свічники,
  • шикарні картинні рами,
  • вітражні картини, розетки на потоці, вітражі в декоруванні дзеркал,
  • диванні подушки, обтягнуті щільним шовком або з вишивкою.

Основні мотиви декоративних елементів:

  • Рослинність. Особлива перевага художники-модерністи віддають лілій і ірісам завдяки їх довгим плавним в вигинах пелюсток,
  • Метелики, бабки, коники. Часто в декоруванні модернового інтер'єру використовують японський живопис, яка дуже гармонійно вписується в загальні вимоги.

Чарівність і затишок надає кімнаті в стилі модерн камін. Нехай він буде електричним, але його декор повинен бути максимально наближений до класичного вигляду. Поруч для більшої правдоподібності можна розташувати ковані предмети, що є необхідним інструментом для справжнього каміна.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Камін в сучасному інтер'єрі.

Любителям живопису дизайнери пропонують звернути свою увагу на роботи чеха Альфонса Мухи і австрійця Густава Клімта, найбільш відомих пропагандистів класичного модерну в період його процвітання. Їх полотна якнайкраще відповідають пластиці, гармонії і єднання з природою, що необхідно для чистоти стилю. Або більш сучасний американський модерніст Джош Бірбанк, чиї картини ніби зібрані зі шматочків, мають неймовірним гіпнотичним даром, що наповнює кімнату особливою атмосферою.

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Модерн – единственный из всех известных стилей, просуществовавший очень недолго и так надолго оставивший свой след в дизайне. До сих пор, спустя более ста лет с момента появления, его, как и в самом начале, используют люди неординарные, уверенные в себе, так называемые гурманы в дизайне.

Фото. Стиль модерн в современной интерпретации

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

DvaGusya