Стиль рококо в інтер’єрі – правила оформлення і фото ідеї втілення – 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі з'явився в середині 18 століття як природне продовження розвитку стилю бароко. У стилі рококо створювали інтер'єри палацових приміщень, зокрема королівських парадних спалень і віталень. Рококо підкреслював пишність оздоблення багатих католицьких соборів. Сьогодні дизайнери знову втілюють цей вишуканий стиль в обстановці заміських будинків, квартир-студій, музичних салонів, банкетних залів ресторанів і холів респектабельних готелів.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Історія виникнення стилю рококо

Термін рококо в перекладі з французької означає «раковина, завиток, рококо». Це й не дивно, так як найпопулярніший візерунковий мотив рококо саме завиток у формі вушної раковини. Терміном rococo позначають стиль у мистецтві початку XVIII століття. У цьому стилі оформляли внутрішнє оздоблення громадських та приватних приміщень, будували прекрасні будівлі, писали картини і музику, шили модний одяг складали пасторалі і еротичні оди. До монументальним архітектурним пам'яткам, зведеним в стилі рококо, відносять Амаліенбург поблизу Мюнхена, Китайський палац в Оранієнбаумі.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Китайський палац в Оранієнбаумі.

Для рококо в інтер'єрі характерними ознаками є:

 • загальна колірна палітра, заснована на поєднанні пастельних відтінків з білим кольором і позолотою;
 • велика кількість ліпних елементів на стінах, стелях, вікнах і порталах;
 • декоративне оформлення кожного сантиметра поверхні, меблів, декору, текстилю візерунками, малюнками, мозаїкою, вишивкою, ліпниною, позолотою;
 • інтер'єри рококо наповнюють впізнаваною меблями ручної роботи, прикрашеної художнім різьбленням, інкрустацією, позолотою, оббитих шовкової візерункової тканиною;
 • активне використання багатошарового дорогого текстилю.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі набув широкого поширення в країнах Європи початку XVIII століття – Німеччини, Іспанії, Франції, Баварії, Італії. У цьому стилі будували заміські будинки представники аристократії і знаті. Літні резиденції правителів також було прийнято оформляти в стилі перебільшеного бароко – так позначали в той час формувався новий стиль rococo. Знати бажала приймати гостей в багато прибраних парадних залах, які поступово перетворювалися в затишні вітальні, ставали більш жіночними, грайливими. На зміну вишуканому і кокетливі rococo вже в середині XVIII століття приходить новий раціональний стиль – класицизм.

Цікавим фактом є прийом використання в інтер'єрах рококо китайських мотивів, живопису, предметів декору, зокрема посуду. Це було модним в той час, але стає актуальним і сьогодні. Повсюдне захоплення китайською їжею, культурою, бойовими мистецтвами знову робить модними стилізовані інтер'єри рококо з китайською підтемою. Сучасні інтер'єри звичайно відрізняються від палацових залів, пишних базилік і важких будуаров. Але стиль рококо в них легко вгадується за характерною меблів на гнутих ніжках, китайському фарфору і пишним штор з ламбрекенами.

Читайте також:  Стиль модерн в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Сучасна спальня в стилі рококо.

Для яких приміщень найкраще підходить стиль рококо та їх організація

Для організації приміщення відповідно до канонів rococo, підходять звичайні житлові приміщення без високих стель, великої площі і загальної симетрії. У цьому стилі дизайнери оформляють сучасні невеликі офіси, спальні, ванні кімнати. Але більш за все стиль проглядається в інтер'єрі вітальні або громадському інтер'єрі.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Інтер'єр невеликої вітальні.

Формуючи простір кімнати слід враховувати наступні фактори:

 • Численні предмети декору розміщують рівномірно по всій кімнаті. Якщо вази, сервізи, дзеркала, меблі, статуетки будуть зібрані поруч, то кімната придбає вид музейного сховища;
 • Приступаючи до обробки стелі і стіни, планують їх загальний вигляд, доповнюючи його ліпниною і настінним розписом;
 • Щоб підкреслити примхливий характер рококо, використовують візерунки на тканинах і стінах, витіюваті розкішні люстри і дзеркала.

Колірна палітра і візерунки стилю рококо

На відміну від великовагового бароко з його насиченою кольоровою гамою, рококо в інтер'єрі виділяється використанням пастельних кольорів. Історичні інтер'єри палаців і заміських резиденцій XVIII століття відрізняються поєднанням таких кольорів:

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Білого і золотого.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Білого і світло-блакитного.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Світло-зеленого і блідо-рожевого.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Світлих відтінків рожевого, зеленого і блакитного.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Бежевого або пісочного і золотого.

Стиль рококо в інтер'єрі продовжує традиції бароко і активно використовує прийом настінного розпису стін і стель приміщень. Сюжетна лінія малюнків побудована на міфології, але більше на людських відносинах. Найбільше проглядається тема любові і стосунків чоловіка і жінки. Рококо пізнаваний по зображенню небесної тверді, хмар і ангелів в хмарах. Така тема обов'язково прикрашала палацові склепіння.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Найвпізнаваніші візерунки стилю:

1. Раковина, черепашка – візерунок у формі вушної раковини, використовується в різних варіаціях і з'єднаннях орнаментів.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

2. Картуш використовувався для прикраси стін, обрамлявся різними завитками; форму картуша використовують в меблевій темі, надаючи його силует спинці стільця.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

3. Ангели – зазвичай їх зображували у вигляді крилатих Купідон.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

4. Квіткові мотиви – малюнок різних кольорів виконували в кольорі, надаючи їм натуральні риси, або ж зображали силует квітів, перетворюючи їх в квітковий золотий візерунок.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Квітковий мотив настінного розпису.

Читайте також:  Светильник настенно-потолочный – стильное дополнение современного интерьера

Дизайн сучасних приміщень в стилі рококо роблять не таким яскравим і театральним. Найчастіше використовують найбільш знакова колірне рішення – білий і золотий – для віталень і громадських приміщень. Сучасні спальні оформляють в пісочної, приглушено-зеленої, кремовій гамі.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Дизайн спальні в стилізованому сучасному рококо.

Оформлення стін в стилі рококо

Площина стін є в рококо предметом мистецтва. Стіни прикрашали різноманітними ліпними елементами, картинами, розписом, декором, дзеркалами, шовковими і паперовими візерунковими шпалерами. Зазвичай площину стіни ділили візуально на кілька сегментів, заповнюючи кожен певним видом декору.

Щоб повторити подібне оформлення стін, сучасні дизайнери використовують такі прийоми:

 • Ще на етапі проектування планують розміщення ліпних елементів, картин, дзеркал, орденів, розеток;
 • Використовують в якості оздоблювальних матеріалів матові фарби на водній основі пастельних відтінків;
 • Замінюють шовкові панелі велюровими шпалерами з мотивом королівської лілії, квітковим або рослинним орнаментом;
 • Важкі гіпсові елементи заміняють сучасними поліуретановими;
 • Замість ручного розпису стін вибирають наклейки в стилі рококо, декупаж або фотошпалери з мотивом квітів і ангелів.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Спосіб прикраси стін.

Порада: добре працює прийом поділу стін візуальної горизонтальною лінією, яка відділяє панелі. У верхній частині розподіляють дзеркала, картини в візерункових рамах, обрамлені молдінгами. Для декорування нижньої частини підійдуть візерункові шпалери.

Яким повинен бути стеля в стилі рококо

Подібно історичним аналогам, сучасні стелі в приміщеннях рококо оформляють багато, приділяючи їм максимум уваги. Щоб повторити складне оформлення поверхонь в стилі палацових приміщень, використовують такі прийоми:

1. Низькі прямокутні стелі з плоскою поверхнею фарбують в однотонний колір. Наприклад, білий або бежевий. По периметру стелі і стіни паралельно один одному пускають карнизи, перериваються візерунковими мотивами. Центр стелі оформляють поліуретанової візерункової розеткою, яка оформляє красиву кришталеву люстру.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Обстановка сучасної вітальні з низькою стелею.

2. Стеля ділять на секції, прикрашаючи кожен окремими мотивами. Ліпнину фарбують в білий або золотий колір. Використовують горельєфні зображення ангелів. У центрі обов'язково вішають велику люстру на довгому підвісі, розраховану на велику кількість лампочок.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Вітальня-кабінет в стилі rococo.

3. Для оформлення високих напівкруглих стель вибирають багатобарвні зображення ангелів, квітів, небес в поєднанні з різноманітною ліпниною. Її повинно бути багато. Ліпні елементи розташовують так, що вони плавно переходять зі стін до стелі, прагнучи до центру.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Перехід в стилі рококо.

Порада: для прикраси стелі підбирайте саму ажурну і різноманітну ліпнину в формі черепашок, завитків, розірваних картушей, опуклих орденів, квітів і ангелів. Прикрашайте подібним декором колони, вікна, дверні отвори і стіни. Тоді дизайн кімнати буде виглядати гармонійно.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Автентичний дизайн палацового стелі.

Читайте також:  Цегла в інтер'єрі спальні - 60 прикладів декору - 2021-2022

оформлення статі

Пол в порівнянні зі стінами і стелею декорують більш стримано. Для його обробки вибирають паркетну дошку, глянцевий ламінат і плитку, художній паркет. Важливою умовою для підлогового покриття, що підкреслює стиль, є глянсовий блиск, що надає урочистість приміщенню. У спальні і вітальні rococo підлоги застеляють килимами з декоративним малюнком.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Спосіб укладання на підлогу художнього паркету.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Меблі в стилі рококо

Сучасним приміщень палацовий колорит надає саме різна художньо оформлена меблі. Вона зазвичай має невеликий розмір, гарний дизайн, зручну конструкцію. Різноманітність предметів меблів в стилі рококо велике – це і диванчики, табурети, стільці з високими спинками, крісла, ліжка, кушетки і лавки. Їх відрізняє вигнута форма ніжок, красива шовкова або атласна оббивка з рослинним або східним орнаментом, золочення, мозаїка, інкрустація, художнє різьблення. Меблі підбирають з натурального дерева (липи або горіха), прикрашену кучерявими орнаментами квітів і лози. Унікальними предметами, що з'явилися в епоху рококо вважають секретер, шафа для важливих паперів (кантоньерку).

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Текстиль

Текстиль в стилі рококо не такий важкий і темний, як у бароко. Однак, він зберігає форму, обсяг, велика кількість тканини і візерункова. Для оформлення вікон вибирайте красиві багатошарові штори з ламбрекенами. На ліжко купите стьобана покривало з вишивкою і бахромою. Підберіть подушки з красивим оформлення, вишивкою і текстильними вставками. Обідню зону прикрасьте скатертиною в тон оббивці стільців.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Штори характерні для стилю.

освітлення

Кімнату добре висвітлюють за допомогою підвісний люстри на 7 – 12 ріжків. У неї вкручують лампочки, які за формою нагадують свічки. Якщо стеля займає велику площу, по для його освітлення монтують кілька великих люстр. А в кімнаті додатково ставлять торшери, стіни оснащують бра. Люстри підбирають з бронзової, позолоченій металевою основою з кришталевими або скляними підвісами. Колорит приміщенню надають такі освітлювальні прилади, як свічники. Вони можуть виконувати і чисто декоративну роль.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Велика позолочена люстра.

Використання предметів декору в стилі рококо

Якщо сучасну кімнату перенаситити декором, намагаючись створити атмосферу багатства і розкоші палаців, то вона може набути вигляду музейного приміщення. Тому декору в кімнаті повинно бути в міру.

Чим прикрашають приміщення:

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Канделябрами.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Позолоченими годинами з ліпними або скульптурними елементами.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Порцеляновими статуетками.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Гобеленами.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 дзеркалами;

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Ляльками з порцеляновими личками;

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Вазами з розписом.

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022 Картинами.

Фото приклади дизайну інтер'єру в стилі рококо

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Стиль рококо в інтер'єрі - правила оформлення і фото ідеї втілення - 2021-2022

Візьміть участь в опитуванні

DvaGusya