3 способи зберігання велосипеда в маленькій квартирі — ідеї для економії житлового простору

Відсутність спеціальних парковок для двоколісного транспорту і мала житлоплоща стають причинами пошуку і використання непопулярних методів зберігання велосипедів. Існує три оптимальних рішення для їх утримання в тісному помешканні.

Зберігання велосипеда в шафі

Сховати двоколісного друга вдома можна в спеціальній шафі, що вбудовують в стіну на балконі або в коридорі. Додаткові полиці дозволяють також містити всередині будівельні інструменти, запчастини або інші речі.

Розмір сховища буде залежати від габаритів байка і того, в якому положенні ви збираєтеся там зберігати. Приміром, якщо колеса на эксцентриках, а не гайках, то шафа можна зробити вузьким і компактним, оскільки велосипед легко розбирається і складається всередину. Для транспорту, у якого колеса тримаються на гайках, місце зберігання доведеться робити повнорозмірним. Всередині обладнуються гачки, на які підвішується рама. Зберігання велосипеда в маленькій квартирі передбачає такі способи розміщення:

 1. Горизонтальне. Виділяють дві окремі широкі полиці, одну з яких прибирають, звільняючи простір і розміщуючи транспортний засіб горизонтально.
 2. Вертикальне. Байк кріплять до стінки вузького шафи в коридорі за допомогою спеціальних кронштейнів.
 3. На спеціальних полицях. Для цього замовляють речовий шафа з відведеними нішами для двоколісного транспорту.
 4. У шафі-купе. Громіздкі байки поміщаються у відділення для верхнього одягу, причому один шафа може вмістити відразу два велосипеда, якщо поставити їх поруч один з одним.

Основним плюсом змісту байка в шафі є те, що він не псує своїм виглядом інтер’єр, а знаходиться поза полем зору.

Тим не менш, деякі моделі не поміщаються в шафи-купе або маленькі комори, тому кожен раз їх доведеться частково розбирати – це особливо незручно для тих, хто любить часто кататися.

Читайте також:  Засіб від кліщів для собак: який краще, відгуки

3 способи зберігання велосипеда в маленькій квартирі — ідеї для економії житлового простору

На стіні

Кріплення байка має ряд переваг, включаючи економію простору і незвичайний, стильний вигляд, який привносить кімнаті цей елемент. Мінусами цього способу є високий ризик забруднити стіни брудом з коліс і інших частин конструкції. Уникнути останнього можна, якщо після повернення додому на час залишати «залізного коня» у коридорі, підстеливши газету, яка вбере свіжу бруд, і обтирати рукоятки вологою ганчіркою. Органічно вписати велосипед в простір маленької квартири можна такими способами:

 1. Зачепити на одне колесо за допомогою гака на стіні. Гачок кріплять поруч з невикористаним кутом квартири, оскільки транспорт займає певний простір і буде заважати діям.
 2. Зачепити за верхню трубу рами за допомогою настінного гака. Кріплення розміщується так, щоб байк можна було підвісити за раму. При цьому буде зайнята більша частина стіни, але велосипед не стане сильно випирати всередину кімнати.
 3. Кріплення-вішалка. Такий варіант допомагає уникнути необхідності робити в стінах зайві отвори. Вертикальну балку упирають в стіни, завдяки чому конструкція міцно тримається і не падає. Виглядає таке пристосування стильно, місця займає стільки ж, скільки гаки.

Крім описаних кріплень, існують і такі системи зберігання велосипедів:

 • підвішування на книжкову полицю (її можна придбати в меблевому магазині або зробити самостійно; при цьому є можливість підвісити до неї за раму відразу кілька байків);
 • установка під раковину (якщо місця під мийкою багато, байк можна ставити там, використовуючи кошик для зберігання рушників або інших гігієнічних приладдя).

3 способи зберігання велосипеда в маленькій квартирі — ідеї для економії житлового простору

На стелі

До цього способу зберігання транспорту вдаються рідко, оскільки висоти стель у стандартних будинках недостатньо для розміщення байка: навіть діти можуть ударятися об нього головою, проходячи повз. Це основний мінус такого кріплення. Крім того, якщо конструкція стелі недостатньо міцна, а велосипед важкий, то завжди є ризик обвалення.

Читайте також:  Вітаміни для літніх собак — огляд комплексів для вовни, суглобів і кісток

Плюсом змісту байка на високій стелі є значна економія житлового простору.

Способи кріплень двоколісного транспорту для маленьких квартир:

 1. На кронштейнах. У стеля угвинчують кронштейн на міцні болти. За це кріплення підвішують раму байка.
 2. На тросі. Механізм діє за принципом лебідки, яку можна зафіксувати в будь-якому зручному місці квартири. При цьому велосипед кріпиться на підлозі, а після піднімається за допомогою тросів.
 3. На гаках. Принцип такий же, як при кріпленні на стіну, тільки необхідно вибрати кут в квартирі, де ви рідко ходіть (оптимально вішати транспорт над комодом або інший меблями, щоб заощадити простір).

3 способи зберігання велосипеда в маленькій квартирі — ідеї для економії житлового простору

Відео

DvaGusya