Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

Люди, які є прихильниками філософії фен-шуй, впевнені в тому, що кімнатний бамбук здатний принести успіх, щастя і процвітання своєму власникові. Це рослина була привезена в Росію з країн Азії, з тих пір його широко застосовують в дизайні готелів, ресторанів та офісів. У даній статті ви знайдете опис бамбука, його фото і поради по вирощуванню і догляду.

Опис

Кімнатний бамбук має лише зовнішню схожість з відомим рослиною. Історично ж це зовсім різні види, у яких немає нічого спільного. Так, представник флори, про який піде мова в цій статті, є різновидом драцени. Його також називають драцена Сандера. Це екзотичне вічнозелена рослина, воно може вписатися в інтер’єр будь-якого приміщення. Його зовнішній вигляд досить цікавий: на вершині зелених або жовтуватих оголених стебел розташовані яскраві листя. Воно не досягає в довжину 40 метрів, як тропічний бамбук. Однак при гарному догляді може вирости до двох метрів. Головний секрет догляду за кімнатною бамбуком полягає в тому, що вирощувати рослину в умовах, максимально нагадують його природне середовище.

Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

Способи вирощування

Як вже згадувалося, кімнатний бамбук невибагливий. Це означає, що багато популярні способи вирощування декоративних рослин підходять і для нього. Що ж це за способи?

 • У гідрогелы. Це найкращий варіант з усіх представлених. Гідрогель – це грунт із спеціальним складом. Вона просякнута гелеподібної субстанцією, яка може володіти будь забарвленням або бути прозорою. Якщо ви віддаєте перевагу даним способом, придбайте прозорий горщик, щоб можна було розгледіти кольоровий гель.
 • В воді. Цей варіант не можна називати традиційним. Однак бамбук непогано почуває себе навіть у воді. Вона обов’язково повинна бути чистою, краще всього заздалегідь профільтрувати її. На дно горщика поміщається шар дрібних камінчиків, після чого проводиться висадка рослини. При цьому потрібно подбати про те, щоб дренаж не перевищував рівень кореневої системи. Важливою умовою, яке необхідно дотримуватися, є своєчасна зміна або долив води.

  Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

 • У горщику з грунтом. Подібно іншим кімнатним рослинам, бамбук комфортно відчуває себе в горщику з грунтом. Краще всього віддати перевагу грунті, призначеної для драцени. На дно горщика слід помісити декоративні скельця або дрібні камінчики. Вони виконають функцію дренажу.
Читайте також:  Як утеплити дерев’яні вікна на зиму зсередини і зовні

Вирощування насінням

Кімнатний бамбук розмножується за допомогою насіння або живців. Перший підходить для весняної посадки рослини. Вона проводиться в березні, так як саме в цьому місяці починається вигонка в природних умовах. Для цього насіння необхідно замочити у воді і дочекатися, коли вони повністю проростуть. Потім відбувається їх висадка в грунт. Пропорції такі: половину від цілого становить земля, ще по ¼ суміші займають пісок і дренаж. Після того, як насіння будуть поміщені в грунт, їх прикривають плівкою і, таким чином, створюють парниковий ефект.

Розмноження живцями

Існує ще один спосіб, як виростити кімнатна рослина бамбук. В першу чергу, необхідно від дорослої рослини відщипнути втечу і поставити його в воду на три–чотири тижні. Після закінчення цього часу він пустить коріння, тобто можна буде виробляти його посадку в гідрогель, грунт або воду.

Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

Безумовно, є ще способи розмноження бамбука. Наприклад, нащадками або верхівковими листками. Однак вони вважаються найбільш складними і застосовуються тільки в крайніх випадках.

Обрізка кімнатного бамбука

Догляд в домашніх умовах передбачає своєчасне проведення низки заходів. До таких відноситься обрізка стебел і пагонів, яку потрібно проводити щорічно. Для цього слід використовувати спеціальні садові ножиці або, в крайньому випадку, секатор для кімнатних квітів.

Пагони, які були зрізані, можна використовувати в якості живців для розмноження бамбука. Їх просто поміщають у воду і чекають, коли з’являться корінці. Щоб пагони не згнили у воді, слід змастити зрізи рідким воском. Обрізка також дозволяє прискорити утворення нових пагонів. Для цього можна відрізати частину ствола, після чого з боків зростуть листочки.

Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

Освітлення

Популярним рослиною є кімнатний бамбук. Як доглядати за ним? Необхідно подбати про те, щоб освітлення в місці його вирощування було розсіяним і на рослину не падали прямі сонячні промені. Створити таке освітлення можна, використавши легку, пропускає світло фіранку на підвіконні. Розміщувати бамбук краще з західної чи східної сторони. За фен-шуєм, краще всього помістити рослину на південно-сході кімнати. Це дозволить йому повною мірою проявити свої магічні властивості. Якщо освітлення підібрано неправильно, то рослина може втратити листки, в результаті чого сповільниться його ріст.

Читайте також:  Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Температура

Бамбук є невибагливою рослиною і може витримувати навіть високу температуру, що досягає 30 градусів. Проте він відчуває себе комфортніше при значенні від 18 до 25 градусів, щоб уникнути появи різних хвороб. Не рекомендується розміщувати бамбук поряд з радіаторами опалення, так як повітря в таких місцях пересушений.

Вологість

Рослина здатна витримувати різні умови навколишнього середовища. Однак слід регулярно протирати листя від пилу вологою ганчірочкою, щоб зберегти красу бамбука. У той же час необхідно уникати підвищеного рівня вологості в приміщенні, так як це може призвести до пожовтіння листя.

Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

Полив

Кімнатний бамбук може бути вирощений трьома різними способами. В залежності від того, якому з них ви віддасте перевагу, буде проводитися полив рослини. Отже, при вирощуванні бамбука у воді необхідно регулярно їх міняти. Щотижня слід позбавлятися від старої води, щоб рослина розвивалося швидко і гармонійно.

Грунт, в якій росте бамбук, завжди повинна бути вологою, так як її пересихання може призвести до хвороб рослини. При цьому не можна допустити, щоб рідина застоювалася в грунті, так як в цьому випадку може з’явитися цвіль, яка не піде на користь вічнозеленого рослині. Літні поливи повинні бути рясними, а ось взимку і восени їх необхідно скоротити щоб уникнути пожовтіння і відмирання листя.

Підгодівля

Багато людей, які займаються вирощуванням цієї екзотичної рослини, задаються питанням про те, чому жовтіє кімнатний бамбук. Найбільш поширеною причиною цієї проблеми є відсутність добрив. Придбання стеблом нездорового жовтого відтінку може супроводжуватися відмиранням листя. Тому потрібно вчасно проводити підгодівлю. Якщо бамбук вирощується у воді, то її оновлюють раз на 2-3 місяці. Слід використовувати мінеральне добриво, яке призначене для драцени. Приблизно так само вносяться добрива, якщо бамбук росте в грунті. У цьому випадку їх просто з’єднують з водою, призначеної для поливу.

Основні поради по догляду за бамбуком

Бамбук – фаленопсис, догляд за яким передбачає проведення ряду заходів. Підводячи підсумок всьому вищесказаному, можна перерахувати кілька принципів по догляду за ним.

Читайте також:  Цифокс від кліщів: застосування

Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

 • Виробляєте рясний полив влітку і скорочуйте його в зимовий час року.
 • Здійснюйте підживлення добривом для драцен один раз в два–три місяці.
 • Слідкуйте за температурним режимом в кімнаті. Якщо рослині буде занадто спекотно, його листя пожовтіє.
 • Полив здійснюйте тільки відстояною водою. Її температура повинна становити 18-20 градусів.
 • Не поміщайте бамбук на підвіконня з тієї сторони, куди потрапляють прямі сонячні промені.
 • Щоб уникнути появи пожовклого листя, захищати рослину від холодного повітря і протягів.
 • Таким чином, доглядати за кімнатним бамбуком нескладно, головне – робити це правильно.

  Як закрутити «бамбук щастя»

  Кімнатний бамбук, фото якого представлено в даній статті, отримав велике поширення в дизайні інтер’єру за свій стебло. Справа в тому, що на ньому відсутні листя, і його можна згинати, створюючи незвичайні фігури і навіть експозиції з рослини. Просто кажучи, бамбук «закручують». Як же зробити це самостійно?

 • Щоб закрутити рослина, потрібно помістити його стебло у пластикову трубку і залишити там на деякий час, але не менше ніж на тиждень. Трубку можна згинати по-різному, а після довгого часу, проведеного в ній, стебло придбає її форму і згодом вже не змінить її. Звичайно, трубку потрібно буде через деякий час зняти.
 • Якщо стебла молоді, тобто ще не задерев’яніли, їх можна просто зігнути так, як вам хочеться, і закріпити дротом. Через кілька тижнів кріплення знімають, а стебло набуває необхідну форму.
 • Бамбук кімнатний: фото, догляд в домашніх умовах

  Важливо пам’ятати про те, що бамбук росте у висоту. Щоб надати йому красиву форму, необхідно штучно його закручувати.

  Значення за вченням фен-шуй

  Бамбук в кімнатних умовах вирощують багато людей. Це рослина володіє певним значенням, якщо вірити вченням фен-шуй. Все залежить від того, скільки стебел використано в композиції. Три стебла принесуть радість, 5 – фінансове благополуччя, 7 – довголіття, 20 – любов і щастя в сімейному житті, 21 – успіх у всіх сферах. При цьому не слід створювати композиції з використанням 4 стебел, так як це число несприятливо.

  Щоб посилити магічні властивості бамбука, рослину можна перев’язати стрічками червоного або золотого кольору, покласти на грунт декоративні камінці, а також «підсадити» до нього фігурку слоника, собачки, жаби або панди.

  DvaGusya