Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

Ця речовина являє собою кристалічний порошок, який не має запаху або кольору. Борна кислота є розчинним продуктом, вона широко застосовується садівниками як в ролі мінерального добрива і стимулятора росту насіння, так і в ролі дієвої отрути для членистоногих шкідників, включаючи мурах.

Властивості борної кислоти і принцип дії

Білий порошок є одним з найбільш ефективних, безпечних для людини засобів проти садових мурашок. Його антибактеріальні, дезінфікуючі властивості допомагають швидкому знищення цілих популяцій комах. Борна кислота має виражену різнобічним дією. Потрапляючи в їх організм кишково-контактним шляхом, речовина починає роз’їдати органи травлення шкідників. Крім того, порошок викликає у мурах серйозне зневоднення.

Сухі приманки діють як контактний і кишковий інсектицид. При цьому кошти з рідкою консистенцією служать виключно кишкової отрутою. Для приготування сухих приманок порошок змішують з цукром. Отрута поширюється по периферійній нервовій системі, приводячи до її дисфункції, внаслідок чого виникає параліч. Загибель комах настає через кілька годин після контакту з токсичною речовиною.

Крім описаних ефектів, продукт надає дію і на репродуктивну систему комах: він має стерилизующим дією і значно скорочує популяцію, призводить до природного вимирання шкідників. Існує безліч варіантів застосування кислоти, але важливим універсальним вимогою є дотримання концентрації отрути понад норму (2%). При цьому комаха встигає принести отруту в мурашник, не гинучи дуже швидко, завдяки чому гине більше особин.

Боротьба з мурахами на дачній ділянці або городі передбачає використання сухих приманок, які тонким шаром розсипаються як в зонах скупчення шкідників, так і на доріжках, за якими вони переміщуються. Борну кислоту, крім того, використовують для приготування розчинів і рідких кашиц, які поміщаються в блюдця і служать приманками для шкідників.

Читайте також:  Папір для скрапбукінгу — як вибрати листи, картон, кардстоки або набори для початківців

Для максимальної ефективності в боротьбі з надокучливими комахами важливо, де буде розташована отрута в городі. Як правило, в городі, отруту розміщують в безпосередній близькості до мурашникам або поруч з мурашиними доріжками. Крім того, препаратом можна обробити стовбури улюблених комахами плодових дерев.

Як розвести борну кислоту від мурах

Можна використовувати порошок для приготування розчину від таких шкідників, як мурахи чи попелиця. Складність може викликати лише погана розчинність кристаликів у воді, при цьому засіб має бути абсолютно однорідним. Тим не менш, якщо знати певні хитрощі, можна просто і швидко приготувати мурашиний отрута. Рецепт з водою і цукром виглядає так:

 • у невелику тару виливають склянку гарячої води, в якій розчиняють 5 г борної кислоти;
 • сюди ж висипають 2 ст. л. цукру, ретельно перемішують;
 • об’єм рідини доводять до 500 мл за рахунок додаткового склянки води;
 • солодким розчином поливають мурашник вночі або пізно ввечері, коли комахи знаходяться «будинку»;
 • щоб підсилити ефект, додатково поруч з мурашиними стежками на городі залишають плоску посуд з сиропом (можна використовувати закаточні кришечки, блюдця, тощо).

Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

Суха принада

Для їх приготування порошок перемішують з цукром, після чого суху приманку розсипають по мурашиних доріжках і місцях підвищеного скупчення шкідників (поряд з плодовими культурами, мурашником). Отруту в сухому вигляді діє повільніше, ніж розчин, але дуже ефективно. Вже через тиждень комах майже не залишиться на городі, а протягом місяця вони зникнуть зовсім.

Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

М’ясні кульки з кислоти і фаршу

Щоб залучити комах до отрути, її потрібно зробити смачною і ароматною, з цією метою до основного компоненту додають м’ясний фарш. Вивести мурах з городу допомагає такий рецепт:

 • 4 ст. л. м’ясного фаршу змішують з кислотою (10 г), дрібкою солі;
 • масу ретельно перемішують, ділять на маленькі грудочки;
 • останні розподіляються біля житла шкідників.
Читайте також:  Томат Де Барао: опис, вирощування сорти і врожайність

М’ясо – делікатес для мурашок, тому вони швидко з’їдять отруєні кульки. Через кілька днів чисельність шкідників різко скоротиться і продовжить знижуватися аж до їх повного зникнення з городу.

Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

Багатокомпонентна приманка з картоплею і яйцем

Це ще один дуже дієвий спосіб труїти шкідників. Приманка для комах із борної кислоти і картоплі допоможе за лічені дні позбутися від комах, що докучають на городі. Яєчну отруту готують так:

 • пару великих картоплин відварюють;
 • пюре змішують з 2 вареними жовтками, 1 ст. л. цукру, 20 г препарату;
 • з отриманої маси роблять невеликі кульки, які розкладають поруч з мурашиними стежками і біля мурашника.

Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

Пивна пастка

Мурахи ніколи не відмовляться від алкогольних напоїв, тому пиво може послужити чудовою приманкою. Щоб позбутися від шкідників на своєму городі, необхідно:

 • 1 ст. л. дріжджів залити 4 ст. л. теплої води;
 • додати 1 ст. л. варення і така ж кількість білого порошку;
 • суміш розмішати і розлити в кілька невеликих блюдець, які після встановити поруч з мурашників, іншими місцями скупчення комах.

Борна кислота проти мурах у городі: ефективні рецепти приманок

Відео

DvaGusya