Боротьба з личинками хруща на полуниці: ефективні методи

Для городу дуже небезпечна навала хрущів. Вони з’являються, коли на березі розпускаються молоді листочки: личинки, схожі на білих хробаків, із задоволенням їх їдять. Якщо не боротися з потомством хруща, то на наступний рік комахи з’їдять корені всіх рослин, особливо полуниці.

Фізичні методи

Використовуйте комплексний підхід. Боротьба з хрущом та його личинками здійснюється за допомогою таких методів:

 1. Світлові і клейкі пастки – якщо на городі присутнє потомство хруща, то, можливо, недалеко є дорослі особини. Важливо спорудити спеціальні принади: заздалегідь приготуйте посуд, зсередини намажте її клеєм або іншим липким засобом, на дні розмістіть лампочку, покладіть пастку так, щоб її було видно здалеку. Коли стане темно, комахи прийдуть на світло: так можна зловити не тільки хрущів, але і гусениць, метеликів-совки. Додатково або як альтернативу вказаним способом застосуйте паперові смужки, на які нанесена клейова маса.
 2. Струшування кущів. Щоранку обтрушуйте жуків, що сидять на полуниці, збирайте руками: так самки не встигнуть відкласти кладки. У травні листя полуниці напіврозпустилися, тому жука буде добре видно.
 3. Глибоке перекопування ділянки пізньої осені. Перед процедурою додавайте в грунт суху хлорку. Додатково приготуйте теплі місця для личинок: викопайте ямки, заповніть їх полуперепревшим гноєм або компостом. Коли настануть морози, розкидайте вміст пасток: личинки на поверхні землі швидко загинуть від низької температури.
 4. Перекопування грядок весни, коли личинки розташовуються у верхніх шарах грунту. Працюйте з вологою землею, інакше шкідники можуть заритися на глибину 60-70 см.
 5. Своєчасне знищення бур’янів на ділянці, особливо пирію. Пам’ятайте, що трава є делікатесом для хрущів.

Боротьба з личинками хруща на полуниці: ефективні методи

Хімічні засоби від личинок хруща

Якщо не встигли перерити грядки для полуниці і вручну вибрати білих черв’ячків, то позбутися від них допоможуть готові хімічні склади. У таблиці представлені засоби для боротьби з потомством комах, які рекомендують багато городники:

Читайте також:  Цифокс від кліщів: застосування
Назва засобу Витрата засобу Особливості застосування
Актара (4 г) Використовуйте приготовану рідина для поливу: 30-50 мл під кожен кущик полуниці. Змішайте 1,4 мл речовини з 0,7 л води. Боротьба з личинками хруща здійснюється за допомогою поливу або занурення в розчин коріння полуниці при посадці. Враховуйте, що речовина – тіаметоксам діє 40-100 днів, препарат відноситься до 3 класу токсичності, тому обробляти грунт, культуру варто задовго до дозрівання врожаю або після його збирання, восени.
Антихрущ (30 мл) Під кожен кущик вносите 30-50 мл розчину. Для боротьби з личинками хруща готуйте суміш з 100 мл концентрату і 10 л води. Полив проводите після зняття плодів. Термін дії препарату – 1,5 місяці, після чого діючі речовини – імідаклоприд і бифентрин (талстар) розкладаються, при необхідності здійснюється повторний полив.
Землін (30 г) Для боротьби з личинками вносите в грунт 10-15 г концентрату під кожен кущ. Щоб захистити верхню частину рослин, проводьте обприскування: 30 г концентрату для 20 кв. м. Препарат додавайте в лунки при посадці кущиків або проводите розпилення на поверхні грунту.
Немабакт (150 г) 150 г для 100 кв. м. 1 частина концентрату змішайте з 100 частинами води. Боротьба з личинками хруща здійснюється за допомогою поливу полуниці рано вранці або ввечері: бажано це робити при високій вологості, при температурі 10-26 градусів.
Почин (30 г) 30 г препарату для 10 кв. м. Для боротьби додавайте речовина в сухий пісок, вносите суміш в грунт навесні, перед посадкою рослин.
Базудин (20 г) 30 г речовини для 20 кв. м. Враховуйте, що речовина небезпечна для риб, тому не допускайте її попадання у водойми. Літрову банку наповніть на ? піском, додайте Базудин, перемішайте. Вносьте складу перед перекопуванням, посадкою полуниці.
Валлар (50 г) 50 г речовини на 10 кв. м. Для боротьби з личинками хруща змішайте 8 г препарату з 1 л води. Занурюйте в розчин коріння полуниці перед посадкою.
Читайте також:  Укладання плитки у ванній своїми руками

Боротьба з личинками хруща на полуниці: ефективні методиБіологічні склади

В боротьбі з личинками хруща додатково або окремо можна використовувати склади без змісту хімії. Біологічні суміші готуються на основі нематод (круглих черв’яків), грибів, бактерій. Живі організми певного виду селяться в тілах личинок, починають їх поїдати, виділяти токсини, знищувати. За допомогою багатьох засобів здійснюється боротьба не тільки з травневим жуком, але і з дротяником, довгоносиком, трипсами, капустяною мухою, стеклянницей. Розгляньте особливості популярних складів:

Назва засобу Діюча речовина Витрата засобу Особливості застосування
Немабакт (150 г) Ентомопатогенних (хижі) нематоди. 160 г препарату для 100 кв. м. Для боротьби змішуйте 1 пакетик препарату з 10 л води. Проводиться полив або обприскування. Використовуйте препарат навесні або восени. Нематода адаптується в ґрунті, розмножується, живе 2 роки, після закінчення цього часу потрібно знову вносити препарат.
Ентонем-F (150 г) Ентомопатогенних нематоди виду Steinernema feltiae. 400-600 л робочого розчину на 1 га ріллі. Готуйте розчин з 150 г препарату на 10 л води. Боротьба з личинками хруща проводиться за допомогою поливання, обприскування полуниці.
Метаризин (50 г) Мікроскопічний гриб Metarhizium. 0,5 л препарату або 10 л робочої рідини для 1 сотки насадженої полуниці. Готуйте розчин з 1 г засобу, 1 л води. Приготованим складом поливайте, обприскуйте полуницю. Грунт обробляється навесні, восени, влітку при розпушуванні, підгортанні.
Боверін (1 л) Гриб Beauveria bassiana, інсектицидні метаболіти. 500 мл для 2 сотки. Готуйте суміш з 500 мл препарату на 10 л води. Боротьба з личинками хруща проводиться за допомогою обприскування з інтервалом 6 місяців. Препарат діє при температурі 16-28 градусів, тому після похолодання, спеки обробка повторюється.
Крона-антип (250 мл) Ентомопатогенних бактерій Xenorhabdus nematophillus. 200 мл робочого розчину для 1 сотки. Готуйте суміш безпосередньо перед застосуванням: 30-50 мл препарату додається в 10 л води. Проводьте обприскування суниці при температурі повітря +25 градусів. Можлива обробка до 3 разів з інтервалом 10-14 днів.
Читайте також:  Бугенвілія вічнозелена: умови для вирощування

Боротьба з личинками хруща на полуниці: ефективні методиНародні методи

Якщо поблизу літає багато птахів, то залучайте їх до своєї ділянки: споруджувати шпаківні, розсипалися крупу, іншу їжу. Відмінним рішенням стане придбання курей і їжаків – вони допоможуть позбутися від шкідників в лічені дні. Розгляньте кілька популярних народних засобів від личинок:

 1. Насадження рослин відлякують біля полуниці. Уражене місце засійте люпином. Як правило, поблизу з цією культурою не ростуть бур’яни, за рахунок чого шкідників нічим буде харчуватися, вони загинуть. Крім того, використовуйте білий конюшина проти травневого жука коріння рослини містять бактерії, які синтезують азот, який робить землю благодатним для зростання полуниці, непридатною для розвитку личинок. Відмінними помічниками в боротьбі з личинками є чорнобривці, квасоля, турнепс, бузина, гірчиця, капуста, ріпа.
 2. Обприскування або полив полуниці слабким розчином марганцю: для боротьби распрыскивайте рідина під листям, не турбуючись за збереження рослин, врожаю.
 3. Внесення в грунт перемеленої яєчної шкаралупи.
 4. Обприскування відваром або настоєм цибулі, часниковою лушпиння. Візьміть 10 л води, замочіть в ній 100 г лушпиння, настоюйте суміш 5 днів. Розбавте рідину водою (пропорція 1:1), обприскуйте уражені рослини, землю під листям полуниці.
 5. Обробка землі розчином йоду, нашатирного спирту: 15 крапель йоду або 1-3 ст. л. нашатирю на 10 л води.
 6. Закопування листя капусти або гірчиці між рядами полуниці: травневий жук не переносить аромат зелені.
 7. Внесення в грунт сухий гірчиці або полив розчином: 100 г для 10 кв. м. або 100 г порошку розводите в 10 л води.

Відео

DvaGusya