Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Радянська забудова свого часу змусила велику частину населення тулитися в малюсіньких квартирках. Багато планування змушували людину зіткнутися з таким моментом, як вузька кімната. Дизайн такого приміщення в ті роки створювався просто: світлі стіни, стандартна планування меблів, мінімум аксесуарів. Дивлячись на таке через призму сучасності, так і хочеться все змінити і переставити. Як же можна створити дизайн вузькою, довгою кімнати, схожої на вагончик? Що необхідно врахувати? Про це читайте нижче.

Що з себе являє кімната-пенал?

Отже, слабке місце такого приміщення – його ширина. У кращому випадку вона досягає 3 метрів, але буває і так, що ця величина дорівнює 2,5 або навіть 2,3 метра. Від цих розмірів принципово залежить те, якою функціонал буде виконувати дане приміщення. У разі, якщо ви хочете обладнати вузькій кімнаті вітальню, ширина стіни, що в 2,3 метра аж ніяк не підійде.

Проблемно буде створити в такому приміщення і спальню, так як ширина ліжка займе практично всю ширину кімнати, а на проходи місця не залишиться зовсім. Якщо спальню організувати в кімнаті-вагончику необхідно, то можна скористатися полуторним ліжком, або ж купити вбудовану конструкцію, не залишає відстаней між матрацом і стіною зовсім.

Найбільш вдало створюється дизайн вузької кімнати для дітей. Їм не потрібні широкі ліжка, великі шафи-купе та інші громіздкі меблеві елементи. Аналогічно вдало в “вагончик” впишеться кабінет. Однак таке місце доведеться грамотно зонувати (про це див. нижче), щоб стіни не тиснули на очі. Відмінно в такому приміщенні буде виглядати їдальня. Потрібно тільки поєднати її великою аркою з кухнею, що візуально розширить її межі.

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Тепер давайте перейдемо до розгляду дизайнерських хитрощів, які стануть в нагоді при оформленні вузьких кімнат. Вони працюють для приміщень всіх типів.

Настінні покриття

Грамотно підібрана оздоблення стін – запорука красивого дизайну вузької кімнати. Яких правил варто дотримуватися?

 • Маленькі стіни потрібно виділяти. Рекомендується пофарбувати їх в яскравий колір або обклеїти виразними шпалерами (з орнаментом, малюнком тощо). Довгі стіни пофарбовані в бежевий, білий або молочний тон.
 • Дизайн вузької кімнати з вікном в кінці – стандартний випадок. Для такого приміщення ідеально підійдуть штори з 3D-принтом. Якщо ж у кінці кімнати вікна немає, то на дальній стіні можна змалювати пейзаж. Головне – після цього встановити підсвічування на цей настінний шедевр.
 • Аналогічно будуть працювати фотошпалери з горизонтальною проекцією. На них може бути зображений будь-який пейзаж.
Читайте також:  Як очистити віск з одягу — прості і дієві способи з описом і фото

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Умовне зонування приміщення

Це зовсім не означає, що кімнату потрібно поділити поперек ширмою від підлоги до стелі або загородити прохід шафою. Так ви позбавите ближню частину приміщення світла і взагалі перетворіть кімнату на дві частини. Які ж є варіанти?

 • Побудуйте подіум. Якщо це спальня, то на ньому повинен розташовуватися матрац (не ліжко з ніжками, так як ви сильно уріжете ще й висоту стін), або ж стіл з кріслом, якщо це кабінет. До речі, під подіумом можна зберігати безліч речей.
 • У дизайні вузької кімнати обов’язково повинен бути яскравий акцент, який одночасно буде служити і зонирующим фактором. Його роль блискуче виконає килим з малюнком або просто яскравий палас. Тільки ні в якому разі не використовуйте в інтер’єрі два різних підлогових покриття – ефект буде зворотним.
 • Коли мова йде про вузькою, але при цій великій кімнаті поперек неї можна поставити диван. Те, куди звернена його “обличчя”, буде вітальні, а за його “спиною” можна зробити їдальню або робочу зону.
 • Ширма або мобільна перегородка, яка виступає лише на половину кімнати, а то й менше. Розташовувати її потрібно впоперек, і цей елемент декору повинен підходити під загальний інтер’єр приміщення. Аналогічно працюють і фіранки.

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Меблювання за правилами

Створити дизайн вузької кімнати з вікном на самій далекій стіні неможливо без грамотної розстановки меблів. Принципи, яких слід дотримуватися в цьому питанні:

 • Ні в якому разі не розставляйте меблі уздовж стін. Краще згрупувати її в одному кутку, так створиться відчуття вільного простору.
 • Вибирати найкраще коротенькі диванчики, при цьому вони не повинні бути частиною одного гарнітура. Основною може бути бежева софа в стилі модерн, а доповнять її крісла-кушетки у стилі бароко і двомісний диванчик в стилі нео-класицизм.
 • Візуально змінюють пропорції вузької кімнати круглі предмети. Вони повинні бути як в декорі, так і в меблях. Найпростіший варіант – використовувати круглі столи та підставки або тумби.
 • На руку зіграє і ширма. Якщо вона велика і виконує свої прямі функції, то додайте її поперек приміщення, як описувалося вище. Коли ширма невелика і декоративна, її можна поставити в дальній кут кімнати.
Читайте також:  Панамка гачком для дівчинки на літо — схема в’язання з описом і відео

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Про користь дзеркал

Як мовиться, все геніальне просто. Дзеркала завжди візуально розширювали межі приміщення, а в цьому випадку такий ефект просто необхідний! Якщо одна з вузьких стін вільна (тобто в ній немає ні двері, ні вікна), то під неї можна поставити шафу-купе із дзеркальною поверхнею. Одночасно і естетичне, і функціональне рішення. При цьому на довгі стіни розвісьте невеликі дзеркальця, які будуть мати принципово різні форми і оправи. До речі, такий варіант розширення простору буде відмінно поєднуватися з будь-яким стилем інтер’єру. Це стосується і класики, і бароко, і хай-тека, і модерну, і інших менш або більш популярних напрямків.

Описавши загальні тенденції, що стосуються дизайну вузької кімнати, ми втратили щось важливе. У подібному приміщенні може знаходитися дитяча, або навіть ванна. Як бути в таких випадках?

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Кімната для дітей

Якщо дитина живе один у своїй кімнаті, то обстановка в ній складається за загальними правилами та рекомендаціями, які були описані вище. Тільки стандартна меблі змінюється на яскраву дитячу, ширми можна замінити цікавими іграми та стендами для навчання і т. д. А ось дизайн вузької дитячої кімнати, розрахованої на двох малюків, створюється за ще більш простою схемою. Необхідно всі меблеві елементи розставити в дзеркальному порядку. Тобто, дві однакові ліжка один навпроти одного, тумбочки, які будуть стояти біля узголів’я, світильники і т. д. Асиметрію в цю картину можна внести за допомогою дрібних елементів декору. Але і не варто забувати про деякі загальні правила. На дальню стіну, якщо в ній немає вікна, можна нанести фотошпалери або ж картину. При наявності вікна його варто увінчати шторами з цікавим малюнком.

Читайте також:  Установка раковини над пральною машиною

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Ванне приміщення

Таке явище, звичайно ж, – рідкість, і зустрічається воно в окремих проектах приватних будинків. Якщо вже ви стали щасливим володарем ванни-коридору, та розуму не прикладіть, що з цим робити і як обставляти, спробуємо скористатися порадами дизайнерів.

 • Два рівня. Це означає, що дальня частина ванної може бути піднята на сходинку (або дві). В цій зоні, в залежності від ширини, розміщується ванна (поперек) або душова кабіна.
 • Дзеркало. Ми вже описували, що для розширення кімнати дзеркало необхідно вмонтувати у вузьку стіну. У разі у ванній діє інше правило. Дзеркальної робиться саме довга стіна, на тлі якої розташовані умивальники і ванна. Автоматично ширина подвоюється.
 • У дизайні вузької ванної кімнати важливу роль відіграє тип кладки плитки. На підлозі її краще всього укласти діагонально, а на стінах – у вигляді мозаїки, але ніяк не під лінієчку.
 • Відмінно “змажуть” недоліки такого приміщення і кутові конструкції. Це може бути ванна або ж кутова душова кабіна.
 • Ще один варіант – зробити на довгих стінах ніші, які будуть додатково підсвічуватися.

Дизайн вузької кімнати: корисні поради та приклади

Підведення підсумків

При оформленні вузьких приміщень проблеми виникають автоматично. Важко підібрати колір і фактуру стін, складно вибрати і розставити меблі, взагалі незрозуміло, де і які акценти потрібно вказати. Ми сподіваємося, що наша стаття допоможе вам створити затишний і найголовніше – доречний дизайн вузької кімнати. Фото, прикладені до статті, рекомендації та поради дозволяють трохи порушити колишні пострадянські стереотипи і створити навіть у такому “дивному” приміщенні справжню інтер’єрну казку.

DvaGusya