Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

Розсувні двері стали досить популярними завдяки можливості максимально ефективного виконання необхідних функцій, а також володіння найбільшою ступенем зручності та практичності використання. Не варто приховувати, що установка даного елемента обходиться дорого в зв’язку з підвищеною потребою.

У той же час можна піти грамотним інструкцій і встановити розсувні двері своїми руками. Фото та рекомендації, наведені нижче, допоможуть вам у цьому.

Різновиди

Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

В залежності від бажання клієнта, розсувні двері може містити від одного до чотирьох полотен і належати до одного з наведених далі різновидів.

Двері-купе

Розсувні двері такого типу також ділиться на дві категорії. Вона може бути стандартною або вбудованій, гармошкою, автоматичної. Розглянемо ці різновиди далі.

Стандартна

Перший варіант передбачає монтаж направляючих елементів, що дозволяють полотну рухатися уздовж стіни. Встановити таку розсувні двері своїми руками не складе праці. Важливо зауважити, що при встановленні елементів такого типу напрямні шляху також кріпляться на підлозі, утворюючи поріг. В цілому така система досить часто застосовується в шафах-купе.

Буде не зайвим відзначити, що розміщення елемента направлення на підлозі не завжди обов’язково. Це можна робити в тому випадку, якщо присутність порогу у дверному прорізі небажано.

Вбудована

Встановити своїми руками розсувні двері в стіні буде трохи складніше. Направляючі елементи кріпляться на стелю та підлогу в дверній коробці, щоб полотно могло входити всередину підготовленого кишені, заощаджуючи простір.

Тип «гармошка»

Дана різновид являє собою конструкцію, схожу за будовою на ширму. У ній задіяно більше, ніж два полотна (найчастіше 4 або 6). Такі двері значно зручніше за рахунок того, що по напрямних коліях рухається тільки один ролик. Варто зазначити, що за наявності тільки двох полотен конструкція носить назву «книжка».

Автоматичні розсувні двері

Дана конструкція найчастіше застосовується для офісів та магазинів, є набагато більш складною по збірці за рахунок присутності системи інфрачервоного випромінювання. Зібрати і встановити таку розсувні двері своїми руками буде вкрай важко. Вона купується повноцінним набором і монтується строго в широкий отвір. У деяких варіаціях також присутня можливість регулювання швидкості руху панелей.

Читайте також:  Помпони з паперу покроково з фото і відео

Переваги використання розсувних дверей

Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

Конструкції типу «гармошка» і вбудована двері не вимагають зайвої місця при відкриванні, а тому відмінно підійдуть для квартир з маленькою площею. Установка конструкції може проводитися як в житлових, так і складських приміщеннях. Також можна відзначити значне зручність конструкції (порівняно зі стандартними дверима). При використанні якісних матеріалів розсувні двері зможе прослужити довгі роки. Такі пристрій відрізняються підвищеним рівнем безпеки, є можливість регулювання висоти полотен. Ще один плюс – багатофункціональність (використання в якості дзеркала або частини інтер’єру).

Недоліки

Вартість встановлення такої конструкції досить висока. Таким чином, установка розсувних дверей своїми руками обійдеться дешевше, але варто стежити за дотриманням усіх рекомендацій інструкції, щоб нічого не зіпсувати.

Розсувні двері (на відміну від стандартної) не забезпечує достатню ізоляцію приміщення від звуків, запахів та світла. Щоб уникнути подібної проблеми, на торці встановлюється повстяна прокладка.

Характерна складність догляду за внутрішніми стінками при використанні вбудованої розсувних дверей. Виходу з цієї ситуації два: прибирання пилососом без насадки або тимчасове видалення гіпсокартону з однією з сторін.

Ремонтуючи своїми руками розсувні двері для шафи-купе або дверного отвору, варто бути вкрай обережним і мати при собі кілька додаткових примірників кожної деталі. Недотримання всіх тонкощів ремонту та монтажу конструкції може привести не тільки до пошкодження полотен, але і необхідність зміни направляючих рейок.

Типи механізмів

Механізм функціонування – це система, що визначає варіації напрямку руху полотна по шляхах. Виділяють наступні види механізмів для міжкімнатних дверей: внутрішньосистемний і зовнішній.

Внутрішньосистемний

Також може зустрічатися під назвою «прихований». Використовується для забезпечення роботи вбудованого дверей. Установка даної системи повинна проводитися при зведенні стіни, в якій буде розташовуватися простір для полотен. Таким чином, розміщення внутрішньосистемного механізму кілька збільшить товщину отвору, але в той же час забезпечить більше вільного місця для розміщення меблів і декору.

Зовнішній

За аналогією з попереднім – відкритий механізм. Установка такої системи не залежить від стадії ремонту, може проводитись навіть в готовому приміщенні. Це пов’язано з тим, що монтаж направляючих рейок відбувається не всередині стіни, а вздовж неї, таким чином виключаючи необхідність перебудови.

Читайте також:  Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Типи рейок напрямки

Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

Монтуючи розсувні двері-купе своїми руками, можна вибрати один з наступних типів направляючих:

 • Верхні. Найбільш актуальний на даний момент тип установки рейок. Таке розташування дозволяє їм функціонувати значно довше, а також рятує від частих поломок. Увага! Застосовуючи верхні рейки напрямку, необхідно використовувати лише ті полотна, які не володіють великою вагою.
 • Нижні. Використовуються вкрай рідко через достатньої кількості мінусів. Якщо на них наступити, відбувається деформація. Така опора буде мати потребу в регулярному чищенні, а відсутність верхніх рейок виключить плавність руху полотен.
 • Об’єднані. Конструкція передбачає одночасне використання рейок на стелі і підлозі внаслідок великої ваги полотен, а також для досягнення плавності відкриття.
 • Особливості догляду

  Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

  Необхідно:

  • виключати потрапляння на дерев’яні полотна води;
  • своєчасно очищати напрямні від сміття;
  • перевіряти стан ручок, замків і роликів; забезпечувати їх своєчасну заміну;
  • при чищенні двері застосовувати спеціальні засоби для догляду;
  • уникати різкого закривання і відкривання; подібне поводження може призвести до прискореного зносу роликових механізмів або ж випадання амортизаторів.

  Деякі особливості

  Встановлюючи своїми руками розсувні двері для гардеробної або ізоляції кімнати, зверніть увагу на комплект поставки. Крім полотен, він повинен включати в себе:

 • 2 каретки.
 • 2 стопора.
 • Нижній ролик з підшипниками всередині;
 • Шурупи для монтажу.
 • Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

  У разі відсутності будь-яких деталей необхідно терміново подбати про їх придбання.

  Ручка розсувних дверей відрізняється від стандартного типу. Особливість полягає в тому, що вона втоплена в полотні, щоб не заважати його руху. А в деяких випадках (автоматичні розсувні системи) вона зовсім відсутня.

  Перед монтажем дверей необхідно подбати про те, щоб підлога і стіни були ретельно вирівняні.

  У разі встановлення дверей вбудованого типу рекомендується провести зміцнення касети. Спеціалізований металевий каркас встановлюється на тому етапі, коли частина стіни знята. Використання такого елемента дозволить забезпечити найбільшу надійність, а також значно полегшить використання дверей.

  Замок на такій конструкції буде відрізнятися своїм становищем. Кажучи конкретніше, він володіє механізмом вертикального замикання.

  Увага! Замок купується окремо від комплекту.

  Установка розсувних дверей своїми руками: покрокова інструкція

  Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

  Як вже згадувалося раніше, установка такої конструкції вимагає суворого дотримання всіх рекомендацій, зазначених в мануалах, з причини деяких складностей в роботі. Щоб не пошкодити наявний у вас комплект і стіни, максимально строго дотримуйтесь базовим порад, зазначених далі. Для найбільшої ймовірності успіху роботи буде наведено приклад установки двері стандартного типу.

  Читайте також:  Грошове дерево своїми руками: як зробити, фото і відео

  Необхідні матеріали:

  • полотна двері, коробка, лиштва;
  • брус для розміщення направляючого рейки (50 на 30);
  • самі напрямні полози, ролики (до 4 штук), замки і ручки;
  • рулетка;
  • металовироби;
  • рівень;
  • ножівка з дрібними зубами;
  • стамеска;
  • дриль.

  Підготовка місця

  Після визначення місця, де буде встановлюватися двері, необхідно впевнитися, що оточення не буде заважати її роботі. Проводиться установка коробки.

  Увага! Встановлюючи коробку, необхідно брати до уваги відстань від дверей до підлоги. У житлових приміщеннях воно не перевищує 10 міліметрів.

  Підготовка дверного отвору

  Потрібно заміряти висоту і ширину дверей (зверху, по центру, внизу). Провести рівну лінію на відстані, рівному ширині направляючого шляху, від верхнього краю дверної коробки. Прикріпити бурса строго на позначку, розмістивши його середину над правою частиною коробки.

  Встановити на бурсі шляху, прикріпити, використовуючи металовироби. Перевірити напрямну, запустивши ролик. Якщо він просунувся, не зустрівши перешкоди, то можна продовжити монтаж.

  Двері розсувні своїми руками: покрокова інструкція, фото

  Прикріпити нижні шляху. Для цього напрямна кріпиться на підлозі і захищається за допомогою порогу.

  Підготовка полотен

  Перед складанням розсувних дверей своїми руками необхідно перевірити наявність всієї фурнітури в комплекті. Якщо деталі на місці, то можна приступати до роботи.

  На верхньому торці встановлюється роликовий механізм. Далі потрібно виміряти за 15 міліметрів від кожного краю нижнього торця і просвердлити отвори. Вибрати паз через всю довжину (від однієї дірки до іншої), шириною більше ніж на 2 мм, глибиною від 10 до 18 мм.

  Монтаж фурнітури

  Акуратно встановити ручки і замок, намагаючись не пошкодити полотно. На цьому закінчено монтаж фурнітури. Це легкий і швидкий етап.

  Установка дверей

  Встановити полотно на напрямні шляху. Перевірити якість і плавність руху. Після цього відбувається монтаж гумових амортизаторів, службовців обмежувачами, що виключають випадання двері з шляхів.

  Підсумки

  Монтаж розсувних конструкцій – досить трудомісткий процес, що вимагає максимальної обережності, достатніх фінансових витрат і дотримання всіх рекомендацій. З даної статті ви дізналися про те, як своїми руками зробити розсувні двері і провести її монтаж, при цьому заощадивши сили, час і гроші. Дотримуйтесь всі зазначені рекомендації. У такому разі приємний результат вам забезпечений. Удачі!

  DvaGusya