Еурікан для собак – інструкція і механізм дії, дозування, побічні ефекти, показання та аналоги

Необхідність вакцинації домашніх тварин доведена лікарями. За допомогою щеплень собак захищають від небезпечних вірусних інфекцій. Препарат Еурікан виробляється у Франції, має безпечний склад, використовується для профілактики розвитку тяжких захворювань.

Принцип дії

Вакцина складається з декількох компонентів: сухого Еурікан dhppi2 та рідкого Еурікан-L. Їх склад і упаковка:

Сухий компонент Рідкий компонент
Опис Суха пориста бежево-жовта маса Гомогенна опалесцююча рідина
Активні речовини Культуральні рідини клітинних культур, інфікованих штамами вірусу чуми, аденовірусу, парвовируса, збудниками парагрипу-2 собак Лептоспіри серогруп, інактивованих тиомерсалом
Додаткові інгредієнти Стабілізатори поліпептиди і глюциди Фосфатно-сольовий буферний розчин (наповнювач)
Упаковка З 1 іммунізуючої дозі на флакон об’ємом 1 мл, укупоренным гумовою пробкою і відпрацьованим алюмінієвим ковпачком

Препарат зберігається при температурі 2-8 градусів протягом 2 років з дати виготовлення. Якщо у флакона порушена упаковка, є механічні домішки, цвіль, вони були заморожені, то їх вибраковують і знезаражують.

Біологічні властивості Еурікана обумовлені його складом: препарат викликає вироблення специфічних антитіл проти вірусу чуми, аденовірусу, парвовируса, парагрипу та лептоспірозу. Вакцина нешкідлива, аректогенна (не володіє лікувальними властивостями), формує імунітет на 14-21 добу після першої вакцинації, захист триває не менше року.

Еурікан для собак – інструкція і механізм дії, дозування, побічні ефекти, показання та аналоги

Показання до застосування

Інструкція Еурікана для собак вказує на показання до застосування препарату:

 • захист від чуми, інфекційного гепатиту, сказу;
 • профілактика лептоспірозу, парвовироза, аденовірусних інфекцій;
 • імунізація проти парагрипу-2.

Інструкція по застосуванню для собак

Щеплення Еурікан випускається в 4 видах, кожна з яких відрізняється за складом і показниками. Їх властивості:

 1. DHPPI2-L – суха маса, що містить штами чуми, парвовируса, аденовірусу, парагрипу. У комплекті йде рідина з інактивованими лептоспирами. Захищає від лептоспірозу, чумки, аденовироза, парвовирусного энетрита, парагрипу.
 2. DHPPI2-LR – суха суміш штамів аденовірусу, парвовируса, парагрипу, чуми в комплекті з рідиною, що містить глікопротеїни сказу і лептоспіри. Обидві щеплення можна робити в першій третині вагітності.
 3. Piro – суха вакцина з розчинником, що захищає від бабезіозу (піроплазмозу). Заборонений при вагітності, але дозволений при лактації.
 4. Primo – рідина (суспензія), що виробляє імунітет у собак проти парвовирусного ентериту. Може використовуватися у вагітних, лактуючих тварин.
Читайте також:  Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Для безпеки щеняти, чи дорослого собаки від небезпечних захворювань вакцину слід робити по інструкції. Піро і Прімо вводяться відразу ж після розтину, що залишилися ін’єкції протягом півгодини після розтину. За 10 днів до вакцинації проводять дегельмінтизацію кошти. Всім собакам роблять 1 ін’єкцію по 1 мл.

Еурікан для собак – інструкція і механізм дії, дозування, побічні ефекти, показання та аналоги

Схема вакцинації

Згідно інструкції, першою з вакцин роблять Прімо – у віці цуценя 4-6 тижнів, ревакцинація продовжується через 6 тижнів, далі повторно препарат вколюють через рік, а потім кожні 2 роки. Вакцина DHPPI2-L ставиться у 7-8 тижнів, в 12 тижнів вколюють DHPPI2-LR, повторюють щорічно. Піро ставиться цуценятам віком 5 місяців, ревакцинація проводиться в півроку і далі кожен рік.

Виробником запропонована наступна схема вакцинації:

Вік собаки, місяців Вакцина
2 DHPPI2-L
3 DHPPI2-LR
5 Piro
6
Після 15 і далі щороку DHPPI2-LR
Після 18 і далі щороку Piro

Перед проведенням процедури рідкі та сухі компоненти Еурікана змішуються один з одним, збовтуються. Тварині роблять підшкірний укол в лопаткову область або внутрішньом’язово вводять розчин в район стегна. Прімо ставлять підшкірно в лопатку, а Піро – підшкірно в холку. Місце уколу обробляють дезінфікуючим спиртовим розчином. Бажано довірити вакцинацію ветеринара.

Протипоказання і побічні дії

При передозуванні не виявлено симптомів прояву чуми, парвироза, аденовироза, парагрипу або лептоспірозу. В інструкції сказано, що особливості реакції після введення вакцини і подальшої імунізації не виявлено. Ветеринари радять уникати порушення схеми вакцинації, тому що це призводить до зниження ефективності профілактики імунітету. Якщо схема порушена, пропущену дозу вводять якомога швидше. Можливі побічні ефекти ін’єкцій, за відгуками власників собак:

 • швидко зникаючі припухлості в місці запровадження шприца;
 • апатія, зниження апетиту (ознаки проходять самостійно без лікування);
 • алергія, анафілактичні реакції.

Еурікан для собак – інструкція і механізм дії, дозування, побічні ефекти, показання та аналоги

З протипоказань до застосування Еурікана для собак виділяють хвороби, послаблений стан тварин, з обережністю вакцина використовується у вагітних і годуючих сук. Заборонено поєднувати препарат з іншими вакцинами. При проведенні процедури необхідно дотримуватися правил гігієни і техніки безпеки:

 1. Потрібно надіти спецодяг, індивідуальні засоби захисту.
 2. При попаданні розчину на шкіру або слизові оболонки слід промити з водою.
 3. При випадковій вакцинації людини місце ін’єкції обробляється 5%-м розчином йоду або 70%-м етиловим спиртом. Далі слід звернутися за допомогою до лікаря.
Читайте також:  Як позбутися від змій на ділянці дачі назавжди

Відео

DvaGusya