Фоспреніл для кішок – інструкція із застосування, протипоказання, механізм дії та аналоги

Допомогти кішці адаптуватися після введення вакцини, вилікувати від інфекції та харчового отруєння можна при грамотному застосуванні препарату Фоспреніл. Інструкція містить інформацію, яка важлива для розуміння суті та особливостей лікування.

Склад

Фоспреніл являє собою розчин для ін’єкцій: прозора або слабо опалесцююча рідина без кольору або з жовтуватим відтінком. Його випускають в ампулах скляних флаконах або пляшках місткістю до 100 кубічних сантиметрів, вкладають в коробки з інструкцією. Склад засоби:

Найменування компонента Концентрація, %
Динатрієва сіль фосфату полипренола 40
Гліцерин 3
Етанол 2,9
Твін-80 0,25
Вода для ін’єкцій 53,85

Фоспреніл зберігається в місці, подалі від харчових продуктів, кормів, дітей при температурі 4-25 градусів протягом двох років. За відгуками, засіб ефективний для лікування собак та інших дрібних домашніх тварин, підвищують імунітет.

Фоспреніл для кішок – інструкція із застосування, протипоказання, механізм дії та аналоги

Фармакологічна дія на організм тварин

Фоспреніл – це противірусний лікарський препарат, що володіє імуномодулюючими властивостями. Він стимулює основні параметри природної резистентності, підвищує бактерицидну активність сироватки крові і фагоцитоз. Це призводить до посилення гуморальної імунної відповіді на вакцини, підвищенню стійкості організму до інфекцій, зниження захворюваності.

За рахунок активації клітинних метаболічних процесів підвищується приріст маси тварини при зниженні витрат на корм. Доведено, що засіб проявляє противірусну активність відносно тога-, парамиксо-, герпес-, орто — і коронавірусів. За ступенем впливу на організм препарату відноситься до малонебезпечних. Його рекомендовані для застосування дози не мають канцерогенну, місцево-подразнювальну, тератогенної, ембріотоксичної та аллергизирующим дією.

Показання до застосування

Інструкція по застосуванню Фоспреніла для кішок свідчить, що препарат використовується для стимуляції неспецифічної резистентності тварин. Інші показання:

  • профілактика і лікування вірусних інфекцій (коронавірусів, вірусів герпесу);
  • необхідність у посиленні імунної відповіді на введення вакцини;
  • зниження захворюваності при панлейкопенії, ринотрахеите;
  • лікування перитоніту, харчові отруєння, інфекційних патологій дихальних шляхів, печінки.
Читайте також:  Бегонія королівська: опис, особливості догляду, розмноження, прикмети і забобони

Фоспреніл для кішок – інструкція із застосування, протипоказання, механізм дії та аналоги

Способи застосування

Інструкція по застосуванню Фоспреніла у ветеринарії свідчить, що протипоказанням використання засобу є підвищена чутливість до компонентів препарату. Розчином можна промивати слизові очей чи носа, приймати перорально або робити підшкірні ін’єкції. Лікування починається як тільки виявлено ознаки хвороби. Ефективніше терапія стає в продромальному періоді.

При вірусних інфекціях ліки поєднують із симптоматичними і патогенетичними засобами. Якщо захворювання протікає важко, то дозування збільшується вдвічі. Лікування закінчується, якщо з моменту зникнення основних симптомів хвороби минуло 2-3 дні. При необхідності можливий повторний курс. При вірусних інфекціях призначають такі дози препарату, що вводяться курсом 5-7 діб:

Кошенята Дорослі кішки
Разова доза, мл 0,3 0,2
Добова доза, мл 0,9-1,2 0,6-0,8

Передозування Фоспренілом малоймовірна, при першому застосуванні або скасуванні кошти особливостей дії не виявлено. Інструкція рекомендує не пропускати прийом препарату, що може призвести до зниження ефективності препарату. При пропусканні його вводять якомога швидше, дотримуючись інтервал між наступними процедурами.

Побічні ефекти при дотриманні способу застосування не з’являються. При розвитку у кішки алергії терапія скасовується, призначаються антигістамінні засоби, проводиться симптоматичне лікування. Знизити ефект Фоспреніла можуть стероїдні препарати. Заборонено розводити засіб сольовими розчинами.

Як колоти Фоспреніл внутрішньом’язово

При великому обсязі добової дози ліки вводять у 2-3 точки або у 3-4 введення на протязі доби, або внутрішньовенно в половині дозування. Засіб вводять внутрішньом’язово, в холку, притримуючи тварина. Після уколу розім’яти місце ін’єкції, щоб препарат розподілився в кровотоці.

При роботі з ліками потрібно дотримуватися правил гігієни і техніки безпеки:

  • під час процедури не можна їсти, пити;
  • після обробки слід вимити руки;
  • при попаданні препарату на шкіру або слизові оболонки людини, промити великою кількістю води.
Читайте також:  Дворівнева стеля з гіпсокартону своїми руками: дизайн, пристрій і монтаж

Фоспреніл для кішок – інструкція із застосування, протипоказання, механізм дії та аналоги

Відео

DvaGusya