Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Гардеробна кімната багатьма господарями вважається розкішшю. Для її облаштування потрібно виділити достатній простір. З-за цього багато хто не вирішуються виділяти окреме приміщення для зберігання одягу. Проте облаштування окремої гардеробної все ж рекомендується. Її доцільно створювати навіть в маленькій хрущовці. Як облаштувати гардеробну з комори, буде розглянуто далі.

Переваги окремої гардеробної

Маленька гардеробна з комори може бути облаштована практично в будь-якій квартирі. Багато домовласники вважають, що таке приміщення є розкішшю, чого не можна собі дозволити, наприклад, у хрущовці. Однак варто врахувати, що речі в такій квартирі все одно зберігаються. Тільки без облаштування гардеробної вони складаються в габаритні шафи, комоди. Вони забирають вільний простір приміщень. Це візуально зменшує і без того обмежений місце. При цьому інтер’єр здається захаращеним.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Професійні дизайнери стверджують, що ідея облаштувати окреме, нехай і невелике, приміщення для зберігання одягу є доцільною практично в будь-якій квартирі. Це дозволить раціонально використовувати кожен сантиметр вільного простору приміщень. Інтер’єр стає просторіше і свіже. Це дозволяє навіть в деяких випадках поліпшити самопочуття господарів будинку. Більше вільного простору створює комфортну атмосферу.

Якщо ж квартира або будинок відрізняються просторими габаритами, створення окремої гардеробної обов’язково. Це додає комфорту, дозволяючи розмістити всі свої речі в одній кімнаті. Одним з кращих рішень стане відведення для цього комори. Якщо винести з неї весь непотріб, можна створити кімнату, в якій поміститься тепла, повсякденний одяг, взуття і т. д. Головне – правильно розпланувати простір цієї кімнати.

Зробити гардеробну з комори рекомендується в силу декількох причин. Простір квартири в цьому випадку вдасться розпланувати гармонійніше. Це дозволить прибрати з дому габаритні шафи, комоди, інші місця для зберігання речей.

Наявність окремої гардеробної дозволяє зекономити значну суму коштів на придбання шаф та інших меблів. Пошук необхідних речей значно спрощується. Всі вони будуть знаходитися в одному приміщенні, а не в різних шафах. Зручно буде приміряти речі, збираючись на роботу, на зустріч чи прогулянку. У вбиральні можна встановити дзеркало. Всі необхідні речі в цьому випадку будуть під рукою. Визначившись з нарядом, можна буде відразу ж підібрати до нього туфлі. Час на збори значно скорочується.

Коли гардеробна необхідна?

Гардеробна з комори в хрущовці або ж у просторому власному будинку є раціональним прийомом при оформленні дизайну інтер’єру. Її можна оформити в різних стилях. Це підкреслить індивідуальність господарів будинку. Проте в деяких випадках все ж буде доцільніше облаштувати окремий вбудований шафа. Це можливо, якщо простір комори дуже обмежений. Так, для кімнати, в якій стелажі будуть розташовані у вигляді букви «Г», ширина приміщення повинна становити не менше 1,5 м. В іншому випадку краще вибрати для створення гардеробної іншу кімнату (наприклад, балкон) або встановити шафи. Якщо ж планується поставити полиці з обох сторін, простір має бути не менше 1,9 м в ширину.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Також не варто виділяти для гардеробної кімнати це приміщення, якщо комора активно використовується за її прямим призначенням. Господарі можуть зберігати тут консервацію, різні припаси. Якщо їх перенести у погріб можна (чи інше місце), то створення гардеробної кімнати в коморі не рекомендується. Це не підвищить, а, навпаки, знизить комфорт житла для господарів.

Читайте також:  Класичний стиль в інтер’єрі квартири або будинку — поради з декорування стін, вибору меблів

Якщо ж комора не використовується за її прямим призначенням, тут накопичується непотрібний мотлох, потрібно очистити приміщення і розглянути проекти створення гардеробної. Існує безліч рекомендацій фахівців про те, як створити інтер’єр цього приміщення.

Варто також відзначити, що дизайнери рідко вибирають для гардеробної вузьку і довгу кімнату. Однак при правильному проектуванні внутрішнього простору навіть з такої комори можна створити красиву кімнату для зберігання речей.

Рекомендації дизайнерів

Щоб створити гардеробну з комори своїми руками, потрібно розглянути поради професійних дизайнерів. Вони дають кілька простих рекомендацій, які дозволять зробити подібне простір естетичним і функціональним. Дизайнери стверджують, що створити окреме приміщення для зберігання речей можна навіть в невеликій квартирі, загальна площа якої не перевищує 35 м2. Існує ряд рекомендацій, як зробити в обмеженому просторі окремий куточок для вбиральні.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Мінімально допустимий розмір комори, в якій можна облаштувати таку кімнату, становить 1,5 х 1 м. В такому приміщенні цілком помістяться необхідні стелажі і ящики, а також штанга для вішалок. У такому просторі потрібно також встановити велике дзеркало. Це дозволить візуально збільшити простір.

Також, розглядаючи варіанти вбиральні з комори, потрібно вибирати підходящі кольори і матеріали для оздоблення. Вони повинні бути світлими, пастельними. Блискучі поверхні при наявності обмеженого простору є більш кращими. Також велику увагу потрібно приділити створенню якісного освітлення. В коморі практично ніколи немає вікна. Тому штучне освітлення повинно бути яскравим і нагадувати денне світло.

У приміщенні потрібно облаштувати якісну вентиляцію. В іншому випадку на речах з’явиться грибок, одяг стане неприємно пахнути. Навіть якщо приміщення досить просторе, тут не можна зберігати сторонні речі, наприклад, пилосос, швабри і т. д. Для них відразу слід передбачити окремий куточок в іншому приміщенні. Захаращувати простір або порушувати цілісність цього типу інтер’єру не можна. Вибору стилю оформлення вбиральні варто також приділити особливу увагу. Від цього залежить, чи буде господарям будинку комфортно перебувати в такому приміщенні.

Вибір планування

Перш ніж приступити до ремонтних робіт, потрібно створити проект вбиральні з комори. Продумується планування всередині кімнати. Також на етапі проектування вибирають тип обробки, стиль оформлення інтер’єру. Продумується розташування комунікацій.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Існує кілька основних варіантів планування для вбиральні. Перший з них називається лінійним розташуванням. У цьому випадку простір буде схоже на довгий, вузький футляр. Система дверей може бути розсувний. Вузька гардеробна з комори може бути зроблена згідно з цією плануванням. У цьому випадку шафи розставляють уздовж однієї стіни. Також вони можуть стояти уздовж протилежних стін (якщо це дозволяють габарити кімнати). На протилежній від входу стіну повісити велике дзеркало.

Можна також зробити кутову планування. У цьому випадку комора повинна бути квадратною. Полиці встановлюють уздовж протилежної стіни від входу і вздовж однієї з стін (правої або лівої). Також можна встановити тут стелажі кутової форми. Це дозволить раціонально використовувати простір квадратної форми.

Якщо приміщення комори було досить широким і довгим, можна розставити стелажі у вигляді літери «П». Тут полки будуть встановлені не тільки один навпроти одного, але і з протилежного боку кімнати. Приміщення повинно бути достатньо просторим, щоб встановити тут переносне дзеркало. Якщо ж це неможливо, можна передбачити на стелажах розсувні дверцята із дзеркальною поверхнею.

Читайте також:  Рідина для прання пуховиків — склад, переваги, недоліки та вартість

Планування внутрішнього простору

Розглядаючи варіанти гардеробних кімнат з комор, потрібно приділити увагу облаштуванню їх внутрішнього простору. Воно повинно бути поділено на функціональні зони. Не можна допустити хаосу при зберіганні речей. У будь вбиральні повинно бути мінімум 4 окремих зони.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

У першій частині вбиральні будуть встановлені штанги для зберігання довгих речей на вішалках. Це переважно верхній одяг, сукні. Відстань від стійки до підлоги повинна становити 1,3-1,7 м. Вибір рівня залежить від особливості речей. Глибина відсіку для зберігання довгих речей повинна складати 0,5 м.

Друга зона повинна бути призначена для зберігання короткого одягу. Це можуть бути костюми, блузи, светри і т. д. Висота стійки тут повинна становити 1 м. При цьому потрібно раціонально використовувати простір під одягом першої та другої функціональної зони. Тут можна зберігати взуття. Краще розташовувати її в відповідності з типом одягу. Під зимовими речами потрібно зберігати чоботи або черевики, а під літніми – кросівки, туфлі, босоніжки і т. д. Це третя функціональна зона.

Четвертою частиною є простір над стелажами. Тут також створюють полки. Вони можуть бути відкритими і закритими. На них будуть зберігатися головні убори, а також інші сезонні речі. Гардеробна з комори в хрущовці або в просторому приватному будинку створюється за одним і тим же принципом. У таких кімнатах обов’язково присутній 4 зони для зберігання речей.

Також, крім дзеркала, у вбиральні потрібно встановити невелику табуретку або банкетку. Це дозволить приміряти речі з комфортом. Можна зробити її високою. У просторі під сидінням можна також зберігати деякі невеликі речі. У приміщенні потрібно створити головну верхню люстру або світильник, а також підсвічування глибоких шаф.

Вбиральня на мансарді

Вивчаючи, як зробити гардеробну з комори, потрібно розглянути особливості планування внутрішнього простору при облаштуванні такого приміщення на мансарді. У деяких приватних будинках саме тут розташоване приміщення для зберігання консервації, припасів.

Одна зі стін такий комори може бути нахилена, так як її утворює схил покрівлі. Вони можуть бути низькими або високими. Якщо відстань до стелі не перевищує 2 м (у найвищій точці), робити тут гардеробну не варто. У такому приміщенні краще залишити комору.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Якщо ж мансардне простір дозволяє прямо стояти дорослій людині в такому приміщенні, можна облаштовувати тут кімнату для зберігання речей. В цьому випадку вкрай важливо правильно все розпланувати. Там, де скат даху перетинається з перекриттям, можна встановити полиці для взуття. З того боку кімнати, де висота стелі максимальна, монтують штанги для довгого одягу.

Гардеробна кімната в цьому випадку може бути багаторівневою. Якщо висота схилу дозволяє, можна повісити коротку одяг над полками для взуття. З боку високої точки приміщення роблять не тільки нижні, але і верхні полиці. Слід намалювати кілька проектів планування, щоб вибрати найкращий варіант.

Можна застосовувати в такому приміщенні висувні полиці. Це дозволить швидко дістатися до потрібних речей. Перевагу варто віддавати багаторівневим різновидів полиць, які нагадують із зворотного боку форму східців. З лицьового боку вони можуть мати дзеркальну поверхню.

Читайте також:  ТОП-9 ручних пилососів для будинку на акумуляторі — огляд кращих моделей з описом

Вибір дизайну для гардеробної чоловіків і жінок

Існують різні ідеї вбиральні з комори, які дозволяють підкреслити індивідуальність господаря будинку. Якщо тут проживає дівчина, функціональність приміщення повинна підлаштовуватися під її потреби. Представниці прекрасної статі люблять сам процес примірки, вибору одягу. Для чоловіка ж цього не потрібно. Вибір одягу в цьому випадку повинен бути простим і швидким. Все необхідне має бути під рукою.

Гардеробна з комори своїми руками: ідеї та варіанти облаштування

Якщо в будинку живуть чоловік і жінка, треба зонувати простір у відповідності з потребами та характером кожного з них. Один бік вбиральні відводять для жіночих речей, а другу – для чоловічих. В такому приміщенні повинна бути досить просторо. В іншому випадку одночасні збори можуть бути досить некомфортними.

Чоловіки воліють дотримуватися при оформленні інтер’єру чітких ліній і лаконічності. Стиль може бути досить брутальним. Все має бути на своїх місцях. Безлад неприпустимий. В інтер’єрі не повинно бути ніяких зайвих деталей. Стиль повинен бути максимально функціональним. Він поєднує в собі простоту з технологічністю.

Жінки ставляться до вибору одягу, як до творчого процесу. Тому навколишній простір має бути відповідним. Навіть маленька гардеробна з комори повинна надихати, приносити задоволення від процесу. Форма меблів може бути нестандартною. Тут можна встановити скриньки, ящики з оригінальною обробкою. Прикрасять інтер’єр різні шкатулки, капелюшки. Дзеркало повинно бути велике. Його також можна доповнити красивою рамою.

Чого не варто робити при оформленні вбиральні?

Існує кілька типових помилок при створенні інтер’єру вбиральні з комори в панельному будинку. При плануванні розташування стелажів багато господарів віддають перевагу розміщувати їх уздовж обох стін навпроти один одного. У цьому випадку вільний простір між ними може бути обмеженим. Тут буде некомфортно переодягатися. Мінімальна відстань між стелажами повинна становити від 1,2 м.

Бажано уникати створення всередині довгого, але вузького простору. Потрібно розпланувати все так, щоб віддалену від входу стінку займали етажерки, стелажі з висувними полицями. Вони можуть бути досить глибокими. Це дозволить розмістити необхідні речі та взуття, при цьому гармонізувавши непропорційне простір.

Також є кілька рекомендацій при облаштуванні вбиральні під схилами даху. Якщо вона невисока (менше 1,5 м), розташовувати тут зону для переодягання немає сенсу. Тут буде некомфортно приміряти одяг.

Внутрішня обробка

Гардеробна з комори повинна бути оформлена в світлих тонах. Темні відтінки обробки візуально зменшують приміщення. Меблі також повинна бути світлою. Однак не варто вибирати один колір для всієї обробки. Фасади меблів можуть бути яскравими. При цьому краще віддавати перевагу глянсовою фактурою. Тільки для просторих, добре освітлених гардеробних можна застосовувати темні тони при обробці.

Модні тенденції

Гардеробна з комори буде виглядати стильно, якщо при її оформленні застосувати сучасні модні тенденції дизайну. До них відноситься еко-стиль. Це дозволяє застосовувати округлі форми, природні відтінки. Матеріали можуть імітувати природну деревину, гальку, натуральний камінь. На підлозі може бути килим з високим ворсом. Він повинен бути м’яким, щоб стояти на ньому було приємно.

Розглянувши ідеї і рекомендації оформлення вбиральні з комори, можна створити функціональне приміщення. Це допоможе раціональніше використовувати вільний простір навіть в невеликій квартирі.

DvaGusya