Як боротися з цибулевою мухою на грядці: методи обробки

Не завжди вдається купити якісний севок. Навіть після посадки хороших цибулин вони часто уражаються мухою – крилатою комахою-шкідником завдовжки до 7 мм, що харчуються м’якоттю овоча. Хвора культура перестає розвиватися, цибулини загнивають, від грядки виходить неприємний запах. Щоб позбутися шкідника, вивчіть найбільш ефективні засоби.

Агротехнічні прийоми боротьби з цибулевою мухою

Існує безліч агротехнічних методів, що допомагають боротися з цибулевою мухою. Запам’ятайте, що щоб уникнути ураження комах рекомендується використовувати якісний посадковий матеріал. Якщо примірники мають сумнівний зовнішній вигляд, то перед посадкою ретельно дезінфікувати їх. Боротьба з цибулевою мухою на луці проводиться наступними способами:

  1. Обробка цибулі-сіянки теплою водою. Перед посівом замочіть сіянку на 10-15 хвилин у воді, температура якої +45 градусів. Якщо рідина буде більш теплою, то скорочуйте час обробки: наприклад, при температурі води +50 градусів вистачає 5-хвилинного замочування. Після просушування цибулини висаджують на грядку.
  2. Застосування перманганату калію для дезінфекції сіянки: посадковий матеріал замочується на 5 хвилин, після чого висаджується. Після процедури використаним розчином полийте грядки.
  3. Обприскування міцним сольовим розчином і посипання грядок сіллю: процедури проводяться перед посадкою.
  4. Висаджування поруч з цибулею любистку, моркви або томатів: муха не переносить запаху цих культур.

Як боротися з цибулевою мухою на грядці: методи обробки

Як боротися з цибулевою мухою народними засобами

Досвідчені городники радять боротися зі шкідником ефективними натуральними речовинами. Дізнайтеся, як відбувається боротьба з цибулевою мухою народними засобами:

Засіб Рецепт приготування суміші Спосіб застосування Ефективність
Нашатирний спирт 1 ст. л. нашатирного спирту розведіть у 10 л води. Пам’ятайте, що аміак є нестійким з’єднанням, яке швидко руйнується в атмосфері, тому обприскування проводиться відразу після приготування розчину. Аміак допомагає ефективно боротися з цибулевою мухою: відрізняється їдким запахом, який не переносить шкідник. Спирт спалює нутрощі личинок, швидко знищує скупчення дорослих комах.
Березовий дьоготь, спосіб № 1 Для обробки 1 кг цибулин перед посадкою береться 1 ст. л дьогтю. В поліетиленовий мішок налийте 1 ст. л. дьогтю, додайте посадковий матеріал, добре струсіть. Крім того, сіянка можна замочити на 2 години в розчині з 1 ст. л дьогтю і 1 л води. Комаха не переносить специфічного запаху дьогтю. Крім усунення шкідника, засіб знезаражує, захищає від вірусів, грибків.
Березовий дьоготь, спосіб № 2 Для підрослого лука використовується суміш з 1 ст. л. дьогтю, 20 г господарського мила, 5 л води. Підрослий цибулю поливайте кожні 14 днів розчином з дьогтю, мила, води. Розчин швидко знищує личинки.
Тютюнова пил, спосіб № 1 200 г пилу змішується з 10 л гарячої води, склад настоюється 48 годин. Обприскуйте насадження кожні 10 днів. Тютюнова пил не переноситься шкідником, є відмінним добривом: містить багато азоту, фосфору, за рахунок яких підвищується врожайність.
Тютюнова пил, спосіб № 2 Витрачається 25 г пилу на 1 кв. м насаджень. Поверхню грядки засипається тютюновим пилом. Така ж, як у попередньому випадку.
Деревна зола, спосіб №1 Змішуються компоненти: 200 г золи, 15 г меленого перцю, 15 г тютюнової пилу. Грядка посипається приготовленою сумішшю, після чого проводиться розпушування. Ефективно бореться з цибулевою мухою, удобрює грядки, сприяє росту рослин.
Деревна зола, спосіб №2 1 л золи змішується з 10 л окропу, суміш настоюється 10-12 годин. Поливайте грядки розведеним настоєм: 1 л концентрату додайте в 10 л води. Така ж, як у попередньому випадку.
Настій трав Приготуйте в рівних кількостях валеріану, полин, кульбаба, мелісу, м’яту. Візьміть 200 г сухої сировини, залийте відром гарячої води, залиште на ніч. Поливайте землю ввечері, коли сухо. Настій нешкідливий для культури, тому поливати можна необмежену кількість разів. Аромат трав не переносять комахи, суміш буде діяти і як добриво.
Читайте також:  Где в Киеве отремонтировать MacBook

Як боротися з цибулевою мухою на грядці: методи обробки

Хімікати проти шкідника на грядках

Крім народних засобів, боротися з цибулевою мухою допоможуть хімічні препарати. Часом вони ефективніші природних складів. При застосуванні слід пам’ятати про правила безпеки: використовувати кошти на грядках, для посадкового матеріалу дуже обережно, коли на одній цибулині присутні близько 8 яєць. Ознайомтеся з найбільш популярними хімічними препаратами проти комахи:

Види хімічних засобів Активна речовина і токсичність кошти Строки внесення Спосіб застосування
«Іммуноцітофітом» Сечовина, жирні этиловые кислоти. Перед посадкою, в період вегетації. Для замочування садивного матеріалу береться розчин з 1 таблетки, 1 ст. л води. Обприскування проводиться сумішшю з 1 таблетки препарату, 1,5 л води.
«Медветокс» Діазинон, інертні наповнювачі, ароматизатори, смакові добавки, які приваблюють комах. Полив, обприскування у період активного росту. 30 г препарату вистачає для 10 кв. м. Гранули розсипаються на грядці навколо рослин, закопуються в грунт або присипаються сухою травою.
«Мухоїд» Діазинон. Гранули вносяться до висадки, вранці або ввечері. 50 г препарату використовується для 1 кв. м. В грунт вноситься засіб, потім земля розпушується, проводиться посадка цибулин. Препарат використовується 1 раз за сезон.
«Сулема» Дихлорид ртуті. Обробка до середини травня. Для поливу робиться дуже слабкий розчин препарату і води: пропорції 1:1500. Пам’ятайте, що «Сулема» дуже отруйна, тому обробку варто проводити дуже обережно, захистивши відкриті частини тіла.
«Актара» Тіаметоксам, концентрація якого 250 г/кг Рослини обприскуються або поливаються в період активного росту. На 10 л води береться 8 г препарату. Норма витрати – 10 л рідини на 10 кв. м. Обприскування, полив грядки проводяться, коли на вулиці тепло і сухо.
«Інтавір» з милом і гліцерином Інсектицид циперметрин. Помірна токсичність, швидке вплив на комах. Коли рослина досягне висоти 10 см, обробіть його розчином з пульверизатора. ? Таблетки на 2 теплої води, розчин додаються 3 краплі гліцерину, 1 ч. л. рідкого мила (потрібно для клейкості складу). Полив вранці, ввечері з 2-тижневою перервою. Обробляйте насадження на грядці, коли на вулиці тепло і сухо. Після обробки овочі можна використовувати через 2 тижні.
«Карате Зеон» Лямбда-цігалотрін. У період вегетації. 0,3-0,4 л на 10 л води. Проводяться обприскування, полив.
Читайте також:  Томати черрі: опис сортів, характеристики, вирощування, врожайність

Як боротися з цибулевою мухою на грядці: методи обробки

Як позбутися від личинок цибулевої мухи

Яйця комах можуть бути присутніми у придбаному посівному матеріалі або на грядках. Щоб не зіткнутися з проблемою псування посадок, вивчіть популярні способи позбавлення від личинок:

  1. Ретельно перевіряйте перед посадкою цибулини, позбавляйтеся від заражених примірників, які мають нездоровий вигляд, вогнища гниття: не викидайте зіпсовані цибулини на грядки, спалюйте їх або викидайте з побутовим сміттям.
  2. Місце, де буде сажаться цибулю, готуйте з осені: перекопайте грядку на глибину 25 см, за рахунок цього земля добре промерзне взимку, лялечки, личинки комах загинуть.

Відео

DvaGusya