Як підготуватися до дезінсекції квартири від клопів

Комахи з ряду твердокрилих заподіюють людині не тільки дискомфорт. Вони можуть заразити хвороботворними мікробами. Інфекція через укус клопа не передається. Патогенні мікроорганізми знаходяться в посліді. Якщо екскременти потраплять у відкриту рану, то це може призвести до розвитку туберкульозу, гепатиту В, туляремії, черевного тифу.

Знищення клопів в квартирі

Дезінфекція квартири від клопів може проводитися самостійно та із залученням організацій, які надають послуги по знищенню комах. Вибір одного з варіантів обумовлений певними критеріями:

Способи Ефективність Плюси Мінуси
Побутові отрутохімікати Ефективність середня, т. к. самостійно неможливо проникнути у всі місця скупчення паразитів Не доведеться платити за послуги Необережність може призвести до токсичного отруєння
Механічне знищення Знищити шкідника можна тільки шляхом розплющення важким предметом Витрати мінімальні – придбання молотка Доведеться влаштувати полювання за кожним комах
Народні засоби Оцет, скипидар може тільки відлякати комах Використання коштів, наявних під рукою Кровососущее гине, якщо потрапить в ємність зі скипидаром або оцтом
Професійна дезінфекція Високоефективний спосіб забезпечує знищення шкідника на 100% Гарантії, створення бар’єра для проникнення нових особин Відносно висока вартість на послуги

Побутова хімія

Самостійна дезінсекція квартири від клопів вимагає знання того, що більшість засобів побутового призначення згубно впливають тільки на дорослу особину і її личинки. Яйця паразитів стійкі до хімічних засобів. Серед них популярні:

Найменування засобу Діюча речовина Спосіб застосування
Сипаз-супер Пиретроидное з’єднання циперметрин Використовувати 20 г на 10 л води. Застосовувати 50-100 мл розчину на 1 кв. м. в пульверизаторе. Після обробки протерти поверхні мильно-содовим розчином, провітрити приміщення.
Тетрацин Тетраметрин, циперметрин Робоча емульсія готується за пропорцією 10 мл на 1 л води. Після розпилювання залишити приміщення на 24 години, потім помити поверхні.
Хлорофос Диметил-(1-окси-2,2,2-трихлорэтил) фосфонат 97% 10-20 г на 1л залежно від концентрації. Використовувати в розпилювачі або щіткою із застосуванням засобів захисту.
Порошок Адамант-ТАБ Малатіон, циперметрин 2 таблетки або 10г на 1 л води. Застосовувати в розпилювачі.
Таран Зетациперметрин 2,5 мл на 1 л води, використовувати крупно-крапельний розпилювач в зонах скупчення клопів.
Кат Фентіон 1 флакон розвести в 0,5 л і залити в розпилювач. Ретельно розмішати і застосовувати не пізніше 8 годин після розведення.
Читайте також:  Як вибрати витяжку: огляд кращих моделей і відгуки про виробників

Професійна обробка квартири від клопів

Звернення в спеціальну службу є кращим рішенням проблеми. Знищення клопів в квартирі за допомогою професійних засобів забезпечить надійний захист від шкідників. Фахівці працюють за наступним алгоритмом:

 1. Попередня підготовка. Обстеження приміщення на предмет встановлення гнізд комах.
 2. Дезінсекція квартири. Знищення особин, личинок і яєць з допомогою професійних методів інсектицидної дії.
 3. Заходи після знищення комах. Провітрювання приміщення після обробки. Встановлення бар’єрів для запобігання попадання клопів ззовні.

Як підготуватися до дезінсекції квартири від клопів

Як підготувати квартиру перед приїздом фахівців

Дезінсекція квартири вимагає виконання попереднього етапу силами замовника. Це означає, що треба буде провести певну підготовку приміщення:

 1. З квартири необхідно винести домашніх тварин, рослини, їжу (навіть з холодильника).
 2. Білизна, посуд, іграшки, книги варто запакувати в герметичні пакети.
 3. Обернути стрейч-плівкою техніку і електроніку.
 4. Винести килими, картини, предмети декору.
 5. Після максимального звільнення квартири треба провести вологе прибирання, т. к. пил знизить ефективність дезінфекції.
 6. По можливості відсунути меблі від стін, відкрити дверцята шаф, тумб, ящики столів.
 7. Процедура обробки забороняє перебування людей і тварин у приміщенні протягом 24 годин. Необхідно заздалегідь подбати про місце перебування сім’ї на це час.

Способи обробки

Професійні способи дезінсекції засновані на застосуванні ліцензованих інсектицидів, що не завдають шкоди організму людини. Бригада фахівців санепідемстанції приїде на виклик і проведе обробку з допомогою одного з методів знищення клопів:

 • Гарячий туман (GAP) – самий дорогий, але ефективний спосіб дезінсекції. Особливістю методу є нагрів інсектициду до необхідної температури. Потім під впливом високого тиску з допомогою генератора речовина розпорошують по квартирі. Краплі розміром 0,5-50 мк у вигляді туману «висять» у повітрі 5-7 годин, потім опускаються на всі предмети, проникаючи в щілини і важкодоступні місця.
 • Холодний туман (ULV) – принцип дії аналогічний вищеописаному. Даний метод відрізняється відсутністю нагрівання і розміром крапель – 50 мк. Активність дезінфікуючих засобів зберігається протягом 6 тижнів.
 • Дрібнокрапельне зрошення – розпилення хімічних препаратів проводиться за допомогою спеціальної апаратури з розміром крапель 20-150 мк. Чим менше краплі, тим ефективніше пройде знищення шкідників. Спосіб застосовується для очищення м’яких меблів, матраців, вентиляційних шахт.
 • Бар’єрна захист – нанесення інсектицидної гелю в отвори дверей, вентиляційні отвори, щілини для запобігання потрапляння комах з сусідніх квартир.
Читайте також:  Гамавіт для кішок — дозування, правила зберігання, протипоказання і побічні ефекти

Як підготуватися до дезінсекції квартири від клопів

Що робити після санобробки

Після процедури очищення потрібно провести ряд необхідних заходів. Деякі компанії включають їх у загальний рахунок за послуги:

 1. Необхідно провітрити приміщення. Після краплинного зрошення – через 3 години після застосування туману – через 7-8 годин.
 2. Вимити поверхні шаф, столів, дверні ручки мильним розчином з додаванням соди.
 3. Провести прибирання ліжок, м’яких меблів за допомогою звичайного пилососа.
 4. Вологе прибирання дозволено здійснювати через 2 тижні після проведення дезінсекції.

Як підготуватися до дезінсекції квартири від клопів

Відео

Відгуки

Андрій, 43 роки

Дезінсекцію житлового приміщення проводили за допомогою фахівців. Вони використовували метод «гарячого» туману. Послуга недешева, але така обробка від клопів ефективна, зникли навіть таргани і мурахи. Співробітники самі здійснювали підготовку до очищення.

Ганна, 27 років

У нашій квартирі з’явилися кровоссальні. Сильно покусали дитину, після чого я купила Сипаз-Супер – засіб від комах. Розвела по інструкції, розбризкував за допомогою пульверизатора. На наступну ніч всі вже спали спокійно.

Марк, 33 роки

У батьків з’явилися клопи. Викликали людей з СЕС, які обробили квартиру зрошенням. Через місяць комахи з’явилися знову. Співробітники СЕС виконали повторну дезінфекцію безкоштовно. Сподіваюся, назавжди позбулися від паразитів.

DvaGusya