Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

Світлодіодні лампи, світильники і інші можливі пристосування для освітлення приміщень давно зайняли лідируючі позиції. Популярність вони здобули завдяки своїй економічності. Їх використовують для освітлення автомобілів, дворів, вулиць, офісів і будинків.

Кожен освітлювальний прилад має свою колірну температуру. І це ніяк не пов’язано з тим, скільки тепла можна отримати. Зі статті ви дізнаєтеся про поняття колірної температури, отримаєте рекомендації, які допоможуть прийняти правильне рішення у процесі вибору освітлювальних приладів і про те, який світ використовувати для спальні, кухні, вітальні. Також будуть корисними наведені в даному матеріалі поради щодо підбору ламп і світильників.

Що таке колірна температура?

Як правило, температура асоціюється з теплом або холодом. Але при визначенні колірної температури світлодіодних ламп враховуються інші параметри – це те, як людський мозок реагує на той чи інший світ, як його сприймає. Психологи стверджують, що в залежності від світла людина здатна стає агресивним або спокійним, радісним або сумним. Звичайно, в першу чергу все залежить від ситуації.

Чим ближче світло до сонячного або жовтого, тим тепліше його показник. Якщо ж світ білий або наближений до синього відтінку, то його вважають холодним. Все залежить від сприйняття сітківкою ока і асоціаціями, які приходять на розум. Жовтий колір – це літо, море, пляж. Синій – зима, сніг, дощ.

Це основне поняття колірної температури або світлової температури. Тепер ви з легкістю зможете визначити, який світ у вашій кімнаті – теплий чи холодний.

Як вимірюється?

Враховується такий показник в Кельвінах (К), ще одна одиниця виміру температури. Визначається світлова температура лампи за шкалою від червоного кольору до яскраво-синього і фіолетового.

Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

Європейські виробники поділяють світ на три групи:

 • Температура менше 3500 К. Білий світ. Відноситься до теплої частини спектру.
 • Температурний режим 3500-5300 К. Такий колір вважається нейтральним білим – природним. Він найбільш приємна для візуального сприйняття.
 • Температура вище 5300 К. Самі холодні відтінки білого.
 • Про тонкощі освітлення

  Колірна температура світильників є важливим параметром при їх виборі, що визначає правильність використання приладу. Так, варто пам’ятати, що світильники, які мають тепле світло, ідеальні для відпочинку, розслаблення, можуть бути розміщені в кімнатах відпочинку і спальнях. Холодне світло допоможе зосередитися на роботі, він додає енергії, спонукає до активності. Кращим варіантом стане для освітлення інтер’єрів в бізнес-центрах, кабінетів. Природний білий є найбільш підходящим для застосування на робочих місцях, віталень, кафе, виставках.

  Читайте також:  Сциндапсус: догляд в домашніх умовах взимку і влітку, розмноження, формування, пересадка, причини пожовтіння і опадання листя

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  На кожному світильнику виробник зобов’язаний вказати параметр колірної температури. Він може розташовуватися як на упаковці, так і на самому виробі. Знаючи основні групи колірних температур, ви з легкістю визначитеся з вибором.

  Освітлення робочого місця

  Робоче місце повинно бути обладнано таким чином, щоб чоловік відчував прилив сил і енергії. Домогтися цього можна, встановивши правильне освітлення.

  Вченими доведено, що найкраще використовувати холодний білий світ. Це необхідно для того, щоб був вище рівень концентрації під час робочого процесу. Ідеальним є світло, який має температуру від 3500 до 5600 Що Цей проміжок максимально наближений до природного світла і легше сприймається.

  Працювати при тьмяному або жовтому освітленні не тільки важко, але і неприємно. Відразу хочеться спати. Зосередитися в такій обстановці майже неможливо. Враховуйте це при оснащенні робочого місця. Це відноситься і комп’ютерного столу будинку, та до офісу. Тому вибирайте природну колірну температуру світлодіодних ламп.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Вітальня

  Вітальня є головним приміщенням у квартирі. Тут зустрічають гостей, проводять родинні вечори, збираються на свята. Саме тому дуже важливо правильно встановити освітлювальні прилади і підібрати світло.

  Для цієї кімнати можна вибрати білий світ. Краще всього, якщо він буде природним. У цьому випадку ви отримаєте атмосферу, яка спонукає до активного відпочинку в колі сім’ї. Природний білий світ (його часто називають нейтральним) благотворно впливає на нервові клітини і роботу мозку. Саме тому таке освітлення рекомендовано в школах.

  Якщо ж для вас важливо, щоб у вітальні збиралися всі домочадці для відпочинку та спокійних розмов, то можна вибрати теплий колір, але він не повинен бути тьмяним. Таким чином, ви зможете проводити вечори разом з дітьми і бути абсолютно спокійними з приводу того, що після вони не зможуть довго заснути.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Також за допомогою колірної температури можна розділити простір на зони. Наприклад, основне світло – теплий, а місце, де ви займаєтеся творчістю або просто читаєте книгу, буде оснащено світильником, який має холодний білий світ.

  Також не варто забувати про те, що світло впливає на сприйняття кольору навколишніх предметів. Це може як підкреслити враження від вашого смаку, так і зіпсувати.

  Світло для спальні

  Сон, як і харчування, дуже важливий для людини. Недолік сну може позначитися не тільки на працездатності, але й на загальному самопочутті. Неправильно підібране світло в цій частині квартири може стати причиною неспокійного сну або зовсім позбавити його.

  Читайте також:  Bros від мурах: інструкція та відгуки

  Спальня призначена для відпочинку. Щоб сон був приємним і ви могли швидко засипати, варто звернути увагу на світлодіодні світильники з колірною температурою до 3500 Що Цей світ допоможе очам відпочити і підготуватися до сну. Це також говорить про те, що в спальні небажано тримати телевізор. Постійно мінливі кольори можуть дратувати очі.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Найкраще для таких кімнат підходять торшери і бра з теплим світлом. Вони повинні розташовуватися на стінах і тумбочках. А ось від люстр можна зовсім відмовитися. Але бувають випадки, коли спальня є робочим місцем, тому підходити до обладнання такої кімнати варто з особливою увагою.

  Окремо підсвітите собі туалетний столик і місце, де наноситься макіяж, світильниками природного білого спектру. Гардероб теж варто оснастити лампою з природним світлом, тоді кольори не будуть спотворюватися і ви зможете бути спокійні за свій зовнішній вигляд.

  Кухня

  Кухня – це чарівне місце, заряджає нас силами вранці і дозволяє на своїй території обговорити минулий день ввечері. Настрій, яке нас буде супроводжувати, багато в чому залежить від освітлення.

  Світло на кухні є важливою частиною інтер’єру в цілому, а також окремих його частин. Від того, який світ у цій частині будинку, залежить не тільки настрій господині, але і апетит домочадців. Психологи давно довели, що при холодному і теплому освітленні люди по-різному бачать колір їжі. Відповідно, і їжа сприймається по-різному. При холодному білому освітленні апетит дещо знижується, а ось при теплому, навпаки, розігрується.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Вибираючи світильник, варто ґрунтуватися не лише на свої уподобання, але і пам’ятати про інших. Краще всього, якщо світло буде холодний білий, близький до природного, що дозволить отримати більш реальну передачу кольору. Це відноситься не тільки до їжі, але і до оформлення інтер’єру в цілому.

  Освітлення дитячої

  Кімната для дітей повинна бути обладнана світильниками особливо ретельно. Адже сприйняття світу у дитини ще не сформувалася остаточно. І щоб не завдати шкоди організму, що росте, світло варто підбирати правильно.

  Основне освітлення, звичайно, повинно бути теплим. А ось зону для занять і читання варто обладнати світлодіодним світильником, який відноситься до холодного колірному спектру.

  Таке поєднання допоможе витримати співвідношення між зоною ігор і занять навчанням. Білий світло благотворно впливає на сітківку ока і не викликає напруги.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Типи світла та його застосування

  В таблиці наведена інформація про температуру і сфері застосування світлодіодних ламп.

  Читайте також:  Виноград Кодрянка: опис сорту, особливості вирощування, відгуки

  Температура (К)

  Назва світла

  Приміщення, де застосовується

  2700

  Цей колір характеризується як теплий білий, може бути з червонуватим відтінком

  Найчастіше такий колір належить звичайним лампам, але зараз вже застосовується і для світлодіодних. Цей світло допоможе розслабитися. Підходить для дому

  3000

  Така температура також відноситься до теплого світла, але тут може бути відтінок жовтизни

  Рекомендується використовувати для дому. Висвітлювати можна будь-яку кімнату, але варто пам’ятати, що відтінок може змінювати сприйняття кольору предметів інтер’єру та меблів

  3500

  Денний білий колір.

  Це ідеальний універсальний варіант для більшості приміщень, можна використовувати вдома, в бізнес-центрах, невеликих кафе. Рекомендується для освітлення класів у школах.

  4000

  Цей світ-холодний і просто ріже очі своєю білизною

  Вдома застосовувати не рекомендується, навіть якщо ви любитель яскравого освітлення. Відноситься до виробничого освітлення. Застосовується в лікарнях, метро, тунелях.

  5000-6000

  Це денної біло-синій колір

  Застосування його рекомендується в кабінетах, зимових садах, зоомагазинах і виставках. Повною мірою копіює природне освітлення

  6500

  Холодне світло, що має бузковий відтінок

  Таке освітлення застосовується для вуличних ліхтарів, прожекторів, софітів. Часто використовується для освітлення дачних і садових ділянок

  З наведеної таблиці зрозуміло, які світильники варто використовувати для освітлення будинку, а які залишити для більш масштабного застосування.

  Як дізнатися колірну температуру лампи

  Перед покупкою лампи або світлодіодного світильника варто дізнатися про цей важливий параметр. Якщо ви не знайшли інформації про колірну температуру на упаковці або ціннику, не турбуйтеся. Просто дістаньте виріб. На ньому ви точно знайдете відповідь на своє питання “яка колірна температура” над цоколем. Інформація вказується великими цифрами, щоб розгледіти їх було можна при будь-якому освітленні.

  Світлодіодні світильники можуть містити дані про кольорі на самому приладі або в супровідній документації.

  Колірна температура світлодіодних ламп: таблиця

  Поради щодо підбору світлової температури

  Світло в житті людини є дуже важливим параметром. Правильний його вибір зробить вас більш спокійним і врівноваженим.

 • Джерела світла повинні бути від перевірених виробників. Не варто купувати світлодіодні світильники сумнівної якості, але за привабливою ціною.
 • Перед вибором завжди розглядайте варіанти можливого поєднання відтінку з інтер’єрним оформленням.
 • Світильники для дитячої повинні підбиратися особливо ретельно.
 • Найкращим варіантом освітлення є нейтральний білий, який максимально наближений до природного.
 • Для того щоб створити певну атмосферу в приміщенні, варто правильно підбирати освітлення. Використовуючи таблицю та поради фахівців з цій статті, ви зможете з точністю підібрати світло як для себе, так і для своїх близьких.

  DvaGusya