Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Цибуля – корисний, смачний і популярний овоч, вражає різноманіттям сортів: ранніх і пізніх, солодких і гострих, червоних і білих, лежких і високоврожайних. Без нього не обходиться навіть найменший присадибна ділянка. Щоб отримати відмінний урожай цієї культури, необхідно перш за все підібрати сорт з відповідними якостями: смаком, терміном дозрівання, стійкістю, врожайністю і тривалістю зберігання з мінімальними втратами.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Різноманітність сортів

В залежності від регіону і умов вирощування, сорти цибулі умовно поділяються на дві групи:

 • Для північних регіонів. Такі сорти відрізняються вираженим гострим смаком і відмінною транспортабельністю.
 • Для південних регіонів. Такий цибуля не дуже гострий, але довго зберігається. Найчастіше це салатні сорти.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Широко поширений також цибулю білий. Від звичайного він відрізняється більш солодким та ніжним смаком. Це салатний вигляд. Його недолік – нетривалий термін зберігання і невисока нестійкість до хвороб і шкідників.

В залежності від строку достигання розрізняють сорти:

 • Ранні. Вегетаційний строк до 100 днів.
 • Середні сорти цибулі (100-120 днів).
 • Пізні. Дозрівають більш ніж за 120 днів.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Розмір цибулин буває:

 • дрібний – до 50 м;
 • середній – 50-100 г;
 • великий – 100 г і більше.

Ранньостиглі сорти

Практично всі ранні сорти такого лука гострі. Вони мають гарну лежкість, тривалий термін зберігання і відрізняються великою кількістю ефірних масел і цукру. Їх недолік – низька врожайність. Практично всі ранні сорти цибулі придатні для вирощування в будь-яких регіонах. Але в південних їх можна висаджувати як однорічну культуру шляхом посіву насіння на розсаду і отримати багатий врожай вже в цьому році. Розглянемо кращі ранні сорти цибулі, опис, відгуки.

Богатирська сила

Ранній сорт, відрізняється дивовижною великоплідністю. цибулини красиві, округлі, одномірні. Вага 1 цибулини може досягати 500 р. Цей сорт цибулі ріпчастої невимогливий до грунту, але йому необхідні органічні підгодівлі. Завдяки солодкому, м’якому смаку його вирощують в основному для салатів. Вирощувати можна шляхом посіву насіння, отримуючи хороший урожай вже в нинішньому сезоні.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Цей сорт цибулі відгуки отримав дуже хороші. Відзначені:

 • великоплідність;
 • стабільно висока врожайність;
 • смак солодкий і ніжний;
 • хороша лежкість.

Кармен

Даний червоний сорт цибулі виведений голландськими селекціонерами. До масового збору врожаю можна приступати приблизно через 80-85 днів після висадки сіянки. Врожайність досить висока. З 1 м2 можна збирати до 1,5-2 кг цибулі. Висота рослини до 30 див. Середня вага – 70 р. Форма округло-плоска, щільність м’якоті середня. Внутрішня частина фіолетова. Смак не дуже гострий, навіть трохи солодкуватий з вираженим запашним ароматом. В червоному цибулі міститься дуже багато корисних речовин. Це багате джерело вітаміну С. Він вважається прекрасним засобом для підняття імунітету, а також для профілактики і лікування багатьох захворювань. Його рекомендують вживати людям, що мають підвищений рівень холестерину. Червоний цибулю перешкоджає появі злоякісних пухлин, уповільнює зростання ракових клітин.

Популярність цей сорт цибулі ріпчастої придбав завдяки корисності і відмінним смаковим якостям.

Ред Семко F1

Голландський ранній гібрид. Термін дозрівання 3 місяці. Можна вирощувати як однорічну культуру або з сіянки в районах із середнім або коротким світловим днем. Сорт цибулі Ред, опис якого ми розглядаємо, одно – або двухзачатковый, одногнездный. Форма лукавиц округла, вага – 80-100 р. Верхні сухі луски фіолетові, м’якоть біла, досить щільна, добре помітні темно-червоні смуги. Смак напівгострий. Врожайність – 5-5,5 кг/м2. Цибуля придатний для тривалого зберігання.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Відгуки про сорті в основному позитивні. Цибуля рання, форма досить красива, тривалий термін зберігання, висока врожайність, смак солодкий.

Центуріон

Цей гібрид відноситься до найкращих сортів цибулі. Виведений він голландськими селекціонерами. Завдяки чудовим якостям отримав всесвітню популярність і поширення.

Читайте також:  Сіра гниль на суниці – методи боротьби з грибковим ураженням

Центуріон здатний однаково добре рости як в регіонах з холодним, так і теплим кліматом. Цибулини акуратні, злегка витягнуті, щільної структури. Вага однієї головки може досягати до 100 м і більше. Лушпиння яскраво-солом’яний. М’якоть біла. Від посадки до збору врожаю минає 90 днів. Даний сорт відрізняється стійкістю до багатьох захворювань, не випускає стрілок. Смак – злегка гострий.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Вирощують Центуріон та для особистого використання, і в промислових масштабах. Термін зберігання без шкоди для вигляду і смаку – до 8 місяців.

Відгуки про сорт самі хороші. Цибуля продуктивний, дає досить багато сходів, форма завжди гарна, тривалий термін зберігання.

Штутгартер Різен

Сорт виведений німецькими селекціонерами. Сьогодні він користується неабиякою популярністю серед городників і дачників. Відрізняється культура невибагливістю до погодних умов, завдяки чому може вирощуватися в різних регіонах. Це ранньостиглий сорт. Термін дозрівання – 95-100 днів. Цибулини великі, плескаті, вага – близько 130-150 р. Сорт цибулі Штутгартер Різен придатний для приготування корисних салатів, консервування, заморожування. Має соковиту м’якоть, приємну на смак. Поверхнева лушпиння буває молочного, буро-жовтого або жовтого кольору. У цибулі м’якоть біла, досить соковита, приємно гостра. Штутгартер Різен стійкий до несправжньої борошнистої роси, завдяки чому нема потреби обробляти її хімічними засобами, що важливо для садівників-любителів.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Дачники люблять сорт за високу врожайність, хороший розмір цибулин, відмінну лежкість і гідний товарний вигляд.

Розглянемо далі середньостиглі сорти цибулі, опис, фото, відгуки.

Середньостиглі сорти

Вегетаційний термін таких культур досягає 100-120 днів. Через посадку сіянки можливе вирощування в різних регіонах. Середньостиглі сорти добре зберігаються, підходять для транспортування на далекі відстані. Урожай можна консервувати, маринувати і вживати у свіжому вигляді. Розглянемо найбільш популярні сорти цибулі, фото, опис.

Бессонівський

Один з найстаріших сортів, вирощуваних в Росії. Невеликі цибулини, плескаті або округлі, вагою до 60 р. Лусочки щільно прилеглі, золотисто-жовті. Смак досить гострий. Термін зберігання тривалий – до 9 місяців. Бессонівський цибуля має непоганий товарний вигляд. Середня врожайність. З 1 м2 грядки можна зібрати 1,5-2 кг цибулі. До захворювань сорт не дуже стійкий. Може піддаватися несправжньої борошнистої роси і гнилі дінця. Для профілактики посадки рекомендується обприскувати препаратами проти збудників хвороб.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

За відгуками, це бюджетний сорт, має непогані характеристики: гарну лежкість, середню врожайність і гострий смак.

Геркулес

Сорт цибулі Геркулес дуже популярний серед дачників. Він відрізняється високою врожайністю (збирають до 7-8 кг із 1 м2), невибагливістю у догляді і тривалим терміном зберігання. При правильному зберіганні цибулю гниє дуже рідко і протягом усього строку не втрачає свої корисні якості. У цибулин приємний м’який смак і аромат. Сорт цибулі Геркулес, опис якого ми розглядаємо, стійкий до шкідників. Добре росте і у відкритому грунті, і в теплиці. Можна висаджувати під зиму.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Сорт цибулі Геркулес, опис якого ми розглянули, отримав найкращі відгуки. Відзначено добру врожайність, невибагливість до умов утримання і догляду, непогана адаптація до посушливого клімату.

Стурон

Голландський сорт, улюблений багатьма фермерами і городниками. Широке визнання цибулю отримав завдяки невибагливості і тривалому зберіганню. Технічна зрілість цибулин настає приблизно через 115 днів. Можна вирощувати в регіонах з теплим і помірним кліматом. Культивувати цибулю севок можна як однорічних, так і дворічним вирощуванням.

Цибулини великі, вагою до 220 р. Форма видовжена, що дуже зручно при нарізці. Верхня лушпиння жовто-коричнева. Смак у міру гострий. Сорт цибулі Стурон, опис якого ми розглядаємо, відрізняється відмінною лежкістю: чудово зберігається протягом усієї зими, не втрачаючи своїх смакових якостей. Завдяки цій характеристиці його часто вирощують в комерційних цілях. Середня врожайність. З 1 га землі збирають в середньому до 29 т врожаю. Сорт стійкий до багатьох захворювань, що дозволяє отримувати урожай без використання хімічних препаратів. Вирощують у відкритому грунті та в теплицях для отримання зелені.

Читайте також:  Вирощування полуниці в теплиці цілорічно — методика, вибір освітлення, системи поливу і сортів ягід

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Сорт цибулі Стурон, опис якого ми розглянули, отримав хороші відгуки. Він не схильний до стрілкування, добре переносить заморозки, болезнеустойчив, не вибагливий у догляді, відрізняється відмінною транспортабельністю.

Халцедон

Вивів сорт молдавський інститут овочівництва. М’якоть біла, досить соковита. Форма цибулин округла або овальна, смак гострий, але не їдкий. Вага – до 90 р. Халцедон придбав популярність завдяки досить високій врожайності: з 1 м2 можна зібрати 5-7 кг цибулі. Зовнішні луски мають бронзовий колір з коричневим відтінком. Особливістю сорту є те, що під час росту цибулини знаходяться над поверхнею землі, що прискорює і полегшує їх дозрівання і збирання врожаю. Незважаючи на те що цибулини досить великі, врожайність багато в чому залежить від родючості ґрунту і кліматичних умов. В Халцедоні міститься велика кількість вітамінів, фолієва кислота, каротин, ефірні масла. За відгуками, цей овоч має гарний зовнішній вигляд і відмінний гострий смак. Цінується за довге зберігання без втрати вітамінів і смакових якостей.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Розглянемо далі пізні сорти цибулі, опис.

Пізні сорти

Вегетаційний термін у пізніх сортів становить у середньому 120 днів. Вони відрізняються тривалим терміном зберігання, володіють відмінними смаковими якостями і мають універсальне призначення. Розглянемо кращі сорти цибулі.

Бамбергер

Новий сорт, рекомендований для вирощування на перо і ріпку. Всередині колір цибулі молочно-білий, верхні сухі лусочки – жовті. Цибулинки невеликі (70-80 г), витягнутої форми. Смак м’який, солодкий, завдяки чому цибулю часто використовується для приготування салатів.

Серед відгуків городників опису будь-яких недоліків цього сорту відсутні. Найчастіше його хвалять за дуже приємний смак, соковитість, хрустку м’якоть, невибагливість, зручну форму, тривалий термін зберігання, стійкість до грибкових захворювань.

Глобо

Пізньостиглий сорт салатного призначення. Від посадки насіння до збирання врожаю – 165-170 днів. Належить до бюджетного варіанту. Користується популярністю завдяки можливості вирощування цибулі з насіння. Рекомендовано вирощувати через розсаду.

Цибулини дуже великі, масою до 600-700 г, форма широкоэллиптическая, сухі луски мають насичено-жовтий колір. Смак досить солодкий, м’якоть соковита, без різкого цибульного запаху. Можна вирощувати в різних регіонах Росії. Сорт стійкий до захворювань. Врожайність висока.

Городники люблять сорт за солодку соковиту м’якоть і відсутність цибульного різкого запаху. Він ідеально підходить для салатів та інших страв.

Ред Барон

Червоні цибулини славляться вишуканими смаковими якостями і особливою користю. У них багато антиоксидантів, які допомагають організму людини боротися з інфекціями, старінням і раковими клітинами. Сорт придатний до вирощування в різних кліматичних умовах. М’якоть червона і соковита, привносящая якусь родзинку в свіжі вітамінні салати. Цибулини округлої форми, однорідної структури і високої щільності, лусочки фіолетові або червоні. М’якоть хрустка, дуже приємна на смак, гіркота відсутня. Ред Барон має стійкість до фузаріозу, переноспорозу та кореневої гнилі. Врожайність висока. Термін дозрівання становить 125 днів. Стабільна врожайність, лежкість хороша.

Господині дуже люблять цей лук і часто використовують у салатах. Червоний колір при зіткненні не переходить на інші компоненти страви. За відгуками, Ред Барон відмінно зберігається.

Эксибишен

Вивели сорт голландські селекціонери. Період вирощування тривалий (80-85 днів), тому рекомендований розсадний метод. У багатьох регіонах Росії саме такий спосіб дозволяє отримувати високі врожаї. Цибулини відрізняються своїми великими розмірами. При дотриманні правил агротехніки з 1 м2 можна отримати досить великий урожай (3 кг і навіть більше). Маса цибулин – від 120 до 500 грам. Крім хорошої врожайності даний сорт має відмінні смакові якості. Цибулини солодкі, без гіркоти. Але їх не можна довго зберігати, так як вони салатного призначення.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Популярний сорт завдяки великим розмірам і доброго смаку.

Озимі сорти

Існують так звані озимі сорти цибулі, які висаджують під зиму. Вони не схильні до стрілкування, за зиму не замерзають. Висаджують сіянку пізно восени. Робиться це для того, щоб при теплій погоді перо не початок свій ріст.

Читайте також:  Як зробити відеоспостереження своїми руками?

Радар

Даний озимий сорт відрізняється простотою в догляді, стійкістю до несприятливих кліматичних умов. Листя темно-зелена, цибулини круглі з щільною м’якоттю. Вага досягає 300 р. Лусочки золотисто-жовті, сухі і міцні. Сорт стійкий до захворювань і шкідників, не схильний до стрілкування, невибагливий у догляді. Від посадки до збору врожаю – 250 днів. Не рекомендується вирощувати на одному місці більше 2 років.

Радар дуже популярний серед городників. Його люблять за стійкість до несприятливих умов, простоту в догляді і величезну користь.

Шекспір

Озимий голландський сорт раннього терміну дозрівання (75 днів від посадки). Цибулини відрізняються чіткою округлою формою, низ жовтий, верхівка світло-коричнева. Шекспір не схильний до стрілкування. Має щільну, соковиту м’якоть і напівгострий смак. Сорт стійкий до більшості захворювань. Цибулини великі (до 100 м). Щільна покривна оболонка дозволяє переносити досить низькі температури (-18 0 С) навіть без снігу.

Цибуля порей

Це дворічна рослина, хоча на півдні нашої країни може вирощуватися як багаторічна культура. Цибулини довге сріблясто-білі, довгастої форми, смак набагато ніжніше і ароматні, ніж у ріпчастої цибулі. Є великий вміст вітамінів, калію. Сорт володіє сечогінними властивостями.

Рослина стартує досить повільно – насіння починають проростати крихкими невеликими паростками. Але через два місяці порей досягає королівських, нетипових для цибулинних рослин розмірів – висота 1-1,5 м, продуктовий орган («ніжка») масою до 400 р.

Плоскі довгі листя, схожі на часникові, ростуть віялом. Розміри білого стебла залежать від терміну дозрівання і сорту. У пізніх сортів ніжка коротка, але більш масивна, у ранніх видів – довга і тонка. Цибуля порей має довгий вегетаційний період: у ранньостиглих сортів – 100-130 днів, у середніх – 140-160 днів, у пізніх – 190-200 днів.

Кращі сорти цибулі: опис, відгуки, фото

Сорти цибулі порею

Ранньостиглі сорти. Щоб отримати ранню продукцію, садять літні або швидкорослі сорту. Їх прибирання починається вже в серпні. Характерною ознакою скоростиглості є тонке стебло, світла частина якого досягає в довжину до 50 см Рання продукція використовується в основному для літнього споживання і переробки.

Кращі сорти цибулі порею:

 • Коламбус – голландський сорт з відмінними смаковими якостями. Доросла рослина невисока (до 80 см), ніжка – до 20 см, діаметр – до 6 см, вага – до 400 р.
 • Веста – сорт вітчизняної селекції. Початок дозрівання – через 120-125 днів від посіву. Доросла культура потужна, до 1,5 м заввишки, віяло листя світло-зелене. Смак солодкий.
 • Хобот слона – сорт, який формує помилковий вибілений стебло до 30 см в довжину. Має хорошу якість вибіленої частини, приємний солодкуватий смак. В піску зберігається до кількох місяців.

Середньостиглі сорти. Осінні сорти цибулі порею формують більш потужну і товсту «ногу», довжина якої близько 40 див. Листя також досить великі, зелені з сизим восковим нальотом. Якщо залишити рослину в землі і добре вкрити, після зими воно відросте і дасть на наступний рік насіння. Термін зберігання середньостиглих сортів до 2-2,5 місяців.

Кращі сорти:

 • Казимир – вітчизняний високопродуктивний сорт, що має щільну, якісну вибілену «ніжку», середня довжина якої до 30 см. Це високоросла рослина з зеленими, майже вертикальними листами. Казимир досить вимогливий до вологи і харчування, бажано вирощувати розсадою.
 • Переможець – вирощується як однорічна і як багаторічна культура. Це рослина середньоросла, має сіро-зелене листя з сизим нальотом. Довжина білої частини 15-20 см, діаметр – приблизно 4 див. Сорт відрізняється високою морозостійкістю, завдяки чому його можна вирощувати в холодних регіонах.

Середньопізні та пізні сорти. Оскільки вегетаційний термін зимових сортів становить 180-200 днів, вони не встигають визріти на Уралі, у Сибіру та інших регіонах, де безморозний період – не більше 150 днів. Такі сорти мають коротку та потовщену вибілену частина і відрізняються високою холодостійкістю.

До кращих сортів можна віднести: Алігатор, Карантанський, Бандит, Осінній гігант.

DvaGusya