Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Складно уявити, що коли-то кабачки вирощували в ботанічному саду як рідкісна декоративна рослина. Італійські кулінари стали першими, хто розкрив незамінні властивості цінного овоча. Зараз це досить поширена культура, і ні один огородник не дозволить собі обійти її стороною. У нашій статті ми будемо говорити про найбільш популярні сорти кабачків, які вже встигли зайняти гідне місце у досвідчених хліборобів, розповімо про тих, які краще вирощувати в Підмосков’ї.

З чого починається вибір?

Кулінарні властивості овочів – це перше, на що потрібно звертати увагу при купівлі насіння. Існує надзвичайно різноманітний перелік різних страв з кабачків. З них готують ікру і салати, їх смажать, варять і тушкують. Це вигідна культура для зимових заготовок. Кожна господиня прагне зробити запас цукіні в замороженому або консервованому вигляді. Потрібно врахувати, що універсальних видів не буває, і всі вони мають свої сортові відмінності. Є різновиди з тривалим терміном зберігання. Щоб задовольнити потреби своєї сім’ї, потрібно знайти для себе кілька кращих сортів кабачків. Насіння рекомендується купувати в спеціалізованих магазинах, оскільки у них є гарантія на схожість.

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Селекційні відмінності

Від інших гарбузових цукіні відрізняються холодостійкістю і більш раннім терміном дозрівання. Щоб прискорити процес плодоношення, деякі городники вирощують їх у парниках. Для цих цілей селекціонери створюють ранні сорти кабачків, призначені саме для тепличного вирощування. Є також стресостійкі види, здатні протистояти борошнистої роси, пероноспорозу та антракнозу. Такі культури призначені для вирощування під відкритим небом. Відразу варто відзначити, що кращі сорти кабачків для відкритого грунту – це районовані рослини, які підходять до кліматичних умов вашої місцевості.

Насіннєвий матеріал ділиться на вітчизняний та імпортний. До переваг першого можна віднести їх хорошу адаптацію, високі смакові якості і придатність для консервації. Ось деякі з них: Спагеті, Ніжний зефір, Цукеша.

У імпортних гібридів також є свої плюси. Вони славляться високими врожаями, а їх плоди володіють відмінним смаком і тонкою шкіркою. З цукіні готують ніжні салати, які можна вживати в сирому вигляді. Для консервації вони не годяться і вибагливі у догляді. Найпопулярнішими вважаються: Гольда, Партенон і Вайт Буш. Є ще одна особливість, яка відрізняє дані сорти кабачків. Насіння гібридів доведеться купувати щорічно. Збирати і висівати їх самостійно не представляється можливим, оскільки їх сортові якості з часом втрачаються.

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Сорти для Підмосков’я

Даний регіон характеризується весняними заморозками і настанням пізнього літа. Протягом усього теплого сезону рясні дощі змінилися сильними вітрами. Майже всі кращі сорти кабачків для Підмосков’я, розроблені під екстремальні кліматичні умови, добре переносять такі умови. Винятком є тільки дуже теплолюбні види, такі як Лагенарія і мускатні. Розглянемо найпоширеніші культури:

 • Грибовские. Широко використовуваний сорт, з раннім терміном дозрівання. Плоди циліндричної форми на стадії технічної зрілості важать до 850 р. Славиться стабільними врожаями, з куща збирають більше 4 кг плодів. Це саме невибаглива рослина, здатне давати гарні врожаї в будь-якому регіоні країни. Його насіння можна заготовляти і зберігати протягом декількох років.
 • Ролик. Звичайний білий кабачок, стійко переносить холоду, відрізняється тривалим терміном зберігання. Плід має досить грубу шкірку. З одного куща за весь літній сезон можна зняти близько 8 кг плодів.
 • Кавили F1. Останнім часом сорт все частіше починає фігурувати в списках багатьох городників. Крім того, що він має цікаві зовнішні особливості (жовті плями на листках), були розкриті і його хороші кулінарні властивості. Плоди ростуть невеликими, але головна цінність їх у тому, що, переростаючи, вони залишаються соковитими і ніжними. Зараз цей вид вважають суперурожайным.
Читайте також:  Фенаксин від мурах: застосування засобу, відгуки

Орієнтуючись на опис, звичайно, можна вибрати потрібний гібрид, відповідний особистим уподобанням. Насправді дати об’єктивну оцінку смаковими якостями складно. Підказкою для вибору можуть послужити видові відмінності. Кращі сорти кабачків для Підмосков’я можна розбити на три групи: гібриди, традиційні білі і цукіні. Наприклад, плоди з міцною шкіркою довго зберігаються, але менш урожайні. Цукіні з ніжною м’якоттю обдаровують городника достатком, але швидко псуються. Нижче дається опис окремим представникам цих груп.

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Огляд різновидів для відкритого ґрунту

До вимогам, що пред’являються до кабачків, вирощуваним без укриття, можна віднести: урожайність, смакові особливості, термін зберігання і температурні потреби рослини. Надаємо опис кабачків, що відповідають цим умовам.

 • Іскандер F1. Голландський гібрид можна включити в списки найкращих сортів кабачків для відкритого грунту. Його можна віднести і до ранньостиглим, і до тих, які здатні на більшу віддачу. При грамотному догляді один кущ дає до 15-16 кг плодів. На тлі інших гібридів він виділяється своєю стійкістю до холодів. Плоди дрібні, мають гарний товарний вигляд.
 • Ніжний зефір F1. Універсальний гібрид є плодом роботи російських селекціонерів. Його особливість у тому, що він не втрачає смакових властивостей при будь-термічній обробці, з-за цього знаходить широке застосування в кулінарії. У кабачків солодкий, ніжний смак і надзвичайна для цієї культури забарвлення. Їх шкірка має жовто-зелене забарвлення, з білястими смугами.
 • Спагетті. Ця рослина сміливо можна включити в перелік кращих сортів кабачків. Це представник гарбузових, що розкриває все різноманіття цієї культури. Плоди досить широкі, овальні. Шкірка яскраво-жовтого кольору, з білими вкрапленнями. Свою назву кабачок отримав з-за своєрідною структури м’якоті. У момент технічної зрілості вона нагадує дійсно спагетті. Особливо це стає помітним під час приготування страв, коли м’якоть починає розшаровуватися на волокна. Сама рослина плетиста, середньоросле. Максимальний термін збору врожаю через 60 днів.
 • Партенон F1. Зарубіжний гібрид, майже ідентичний Іскандеру, один з кращих самоопыляемых сортів кабачків. З зав’язуванням плодів рослина справляється самостійно, без участі комах. Завдяки цій якості кабачкові кущі забезпечують хлібороба щедрими врожаями навіть у сезон дощів. Забарвлення плодів насичено-зелений з характерними дрібними цятками, поверхня глянцева. Стійкий до захворювань.
 • Чорний красень. Цукіні з раннім терміном дозрівання, від перших паростків до збору врожаю проходить близько 1,5 місяця. Росте у вигляді акуратного маленького кущика з рясним наростанням зеленої маси. Плоди темно-зелені, з глянцевою поверхнею. Зазвичай вони однакові за розміром, мають округлу, витягнуту форму, маса середнього плоду 1,5 кг. У цукіні довгий термін плодоношення.
 • Золотинка. Ще один представник від сортів кабачків для відкритого грунту. Відрізняється високою невибагливістю до догляду і кліматичних умов. Рослина швидко адоптируется на різних типах грунту. Плоди дозрівають рано, з одного куща знімають близько 14-16 штук, масою 0,6 кг. Для невимогливого рослини цей показник значно хороший. Варто звернути увагу і на зовнішні ознаки культури. На тлі своїх побратимів вона виділяється помітним жовтим кольором плодів.
Читайте також:  Як почистити праску від накипу всередині і зовні: лимонною кислотою, оцтом, спеціальними засобами

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Для парників

Найкраще пристосовуються до тепличних умов види цукіні. Однак можна висаджувати різні різновиди і навіть кілька одночасно. Розглянемо врожайні сорти кабачків, підходящі для закритого вирощування.

 • Зебра. Назва говорить сама за себе. Плоди з яскраво вираженими смугами мають циліндричну форму і ребристу поверхню. Період від перших сходів до дозрівання плодів становить близько 38-40 днів. М’якоть жовтого кольору, соковита. Плоди транспортабельні і відмінно зберігаються протягом тривалого часу. Кущі слабоветвящиеся, стійкі до борошнистої роси. Високоврожайний сорт, не схильний до гниття.
 • Цукеша. Кущовий, що відноситься до найкращих сортів кабачків цукіні. Має стійкий імунітет до основних захворювань, володіє хорошими смаковими якостями. Кущ компактний, без бічних пагонів. Шкірка зеленого забарвлення з численними білими рисками, тонка, гладка. Внутрішність плода цукіні соковитий, ніжний. Можна вживати у свіжому вигляді. Це скоростиглий сорт з крупними плодами, іноді досягають 1 кг у вазі.
 • Аеронавт. Ранній цукіні вирощується в багатьох регіонах країни. Компактний, невисокий кущ з бічними пагонами. Плоди темно-зелені зі світлими вкрапленнями. М’якоть білого кольору, дуже соковита. Овочі можна знімати через 1,5 місяця з моменту появи паростків. Вони невеликі, у стані технічної стиглості середній цукіні важить трохи більше 1 кг. Аеронавт схильний до борошнистої роси та вірусних хвороб. Транспортується відмінно.

Ці ж сорти можна вирощувати у відкритому ґрунті.

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Підготовка насіннєвого матеріалу

Коли у вас в руках опиняться вибрані вами насіння кращих сортів кабачків, їх потрібно буде підготувати до посадки. Посадковий матеріал на півгодини замочують у стимуляторі росту або слабкому розчині марганцівки. Після обробки його розкладають в неглибоку ємність, на дно якої попередньо розстеляють мокру тканину. Зверху насіння також накривають вологою серветкою і ставлять в тепле місце. Головне – забезпечити посадкового матеріалу вологе середовище. Після того як насіння набухнуть (а це відбудеться через пару діб) їх потрібно загартувати. Для цієї мети ємність з вмістом поміщають на нижню полицю в холодильник.

Методи посадки

Посадку культури здійснюють або на постійне місце в грунт, або в спеціальні стаканчики для вирощування розсади. Важливу роль тут відіграє сорт кабачків. Наприклад, насіння гібридів коштують дорого, а при посадці в землю їх можуть підточити шкідники. Посадковий матеріал, зібраний з власних плодів, можна відразу закладати в грунт. При такому підході завжди необхідно сіяти насіння із запасом. У кожного способу є свої переваги. Розсадний – вимагає більше уваги, але дає ранні врожаї насіння – сприяє загартуванню культури і захищає кореневу систему від пошкоджень.

Читайте також:  Вирощування полуниці з насіння в домашніх умовах — поради по підготовці грунту, пророщуванню і посадці

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Вимоги до грунту

Можливо, ви віддасте перевагу сорту кабачків з середнім терміном дозрівання, тоді не потрібно висівати насіння в землю. У цьому випадку варто попрацювати і проростити посадковий матеріал в приміщенні. Для вирощування розсади краще купити спеціальну суміш в садовому магазині. Її розсипають по торф’яним стаканчики і висаджують насіння (по 2 шт.).

Якщо ви облюбували для себе кращий сорт кабачків для відкритого вирощування, то грунт готується наступним чином: з осені, під перекопування вноситься органіка; безпосередньо перед посадкою, в ямку додають одну столову ложку кошти «Ефектон» або суміш перегною з золою.

Догляд

Для деяких початківців городників не завжди зрозуміло: навіщо невибагливою культурі потрібен такий старанний догляд. Адже дійсно, якщо посадити звичайний сорт кабачків і не докладати особливих зусиль, вони все одно дадуть урожай. Насправді секрет криється в тому, що при грамотному підході можна збільшити вихід плодів у кілька разів. Після кожної чергової підживлення кущі наливаються силою і стають здатними на багаторазову віддачу. Щоб продовжити термін плодоношення культури, потрібно слідувати деяким нескладним рекомендаціям.

 • Обов’язково дотримуватися сівозміни. Гарбузові культури можна садити на колишнє місце. Їх благотворні попередники – бобові, картопля, капуста, помідори, цибулю.
 • Кабачки люблять чорнозем або добре заправлений суглинистий грунт. Їх можна висаджувати на купу з компосту.
 • Молоденькі кущики потрібно накривати плівкою в нічні години і при зниженні температури.
 • Регулярно вести боротьбу з бур’янами і розпушувати грунт.
 • Перед посадкою додатково удобрювати грунт мінеральними добривами. Під час плодоношення проводити комплексні підживки.
 • Не поливати рослини дуже холодною водою. Зволожувати потрібно помірно, в залежності від кількості випадання опадів.
 • Не давати переростати плодам. Їх потрібно зривати в стані молочної зрілості. В іншому випадку вони будуть витягати живильні речовини з куща і у нього буде сили на зав’язування нових плодів.
 • Цукіні сильно виснажують грунт, а це значить, що після збирання врожаю потрібно обов’язково вносити необхідну кількість добрив.

Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Відгуки

Судячи з відгуків, хороших сортів кабачків досить багато. В їх число входять культури, описані в нашій статті. З великою похвалою відгукується про цукіні Аеронавт. Багато господинь віддають перевагу різнобарвним плодам. З них не тільки можна готувати вишукані страви, а й вирощувати для продажу. Все так само залишається популярним типовий білий кабачок. Багато дачники займаються обробітком гібридів, оскільки вони дають гарні врожаї, незалежно від погоди.

Висновок

Виходячи з опису сортів кабачків можна зробити висновок, що селекціонерами був зроблений значний прорив в цій області. Вчені прагнуть щорічно розробляти районовані рослини, відповідні певних кліматичних умов і смаковим уподобанням любителів цих незамінних овочів. До того ж деякі нові сорти мають хороші естетичні якості. Завдяки цьому вони послужать відмінним компонентом для оформлення столу.

DvaGusya