Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

Малина – унікальна ягода. Володіє цілющими властивостями завдяки вітамінів і мікроелементів, які входять до її складу. Щоб насолоджуватися свіжою ягодою до самих холодів, слід посадити сорти малини (фото представлені в статті для огляду) з різними термінами дозрівання ягід. Так які ж вибрати?

Великоплідні сорти малини: опис, фото, відгуки

За смаковими якостями ця ягода краще звичайних плодів. Відмінною особливістю великоплідних сортів є здатність утворювати розгалужені гілочки в кілька рядів, що набагато збільшує врожайність. На даний показник впливає розмір ягід. З однієї рослини можна зібрати п’ять-шість кілограмів за сезон. За відгуками садівників, у такий малини є істотний недолік: вона погано реагує на низькі температури і відлига. Опис сортів малини з великими ягодами представлено нижче.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

“Слава Росії”

Малина, в більшості своїй, є ягідним чагарником. Але цей сорт – справжнє «малинове дерево». Культура отримала таку назву через триметрових стовбурів. Це – справжній гігант. Сорт малини “слава Росії” відрізняється дуже потужними, без шпильок, гілок, які ростуть вгору і досягають півтора метрів. Трехгодовалое рослина являє собою великого розміру кущ, що має до 10 штук плодоносних стовбурів.

Фахівці вважають, що, якщо забезпечити малині хороший догляд, можна зібрати з гектара 100 кг ягід. Вони мають видовжену форму, яскраво-червоний колір і тонкий аромат. На смак солодкі, насіння дрібне. На розміри і вага ягід впливає рік посадки. Чим старше рослина, тим більше параметри. В однорічних рослин довжина ягід становить три-п’ять сантиметрів, вага – 20 г, у дворічних – шість сантиметрів і 25 г, у трирічних – сім сантиметрів 30 р. “Слава Росії” належить до кращих сортів малини в нашій країні. Вона має найвищі врожаї і розміри плодів.

“Гордість Росії”

Це гібрид вітчизняної селекції відноситься до середньораннім не ремонтантних сортів малини. Дозрівання ягід починається в кінці червня і триває до початку наступного місяця. Збір врожаю проводиться п’ять-шість разів. Останні ягоди знімають в серпні, ближче до середини місяця. За відгуками фахівців, всі сорти малини Росії, опис яких наведено в статті, високоврожайні.

У чагарнику потужна система коренів з 10-12 пагонами заміщення, які формуються за сезон. Їх довжина досягає 190 див. Великого розміру гофровані листки зібрані в розетку, їх поверхня вкриті пушком. У зрілих ягід червоний колір, але не яскравий. Вони великі, середня вага – 8-12 м, іноді набагато більше – до 20. Їх форма конічна, кінчик притуплен, поверхня горбиста. Якщо в період дозрівання плодів буде погана погода, вони можуть бути здвоєними. Врожайність висока, з куща збирають п’ять-шість кілограмів малини.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

У соковитій м’якоті ніжна консистенція і кисло-солодкий смак. Кістянки мають щільне прилягання один до одного, тому ягоди при зборі врожаю не течуть, їх легко знімати, але транспортування на далекі відстані переносять погано. Термін зберігання ягід невеликий, всього дві доби.

За відгуками, сорт малини, фото якого наведено вище, пристосований до суворих зим російського клімату. Йому не страшні сильні морози. Але досвідчені садівники радять не ризикувати і пізньої осені пригнути пагони до землі, а сніг буде для них укриттям. Ягоди малини у сильну спеку не дбають і не стають від цього дрібніше. Сорт стійкий до захворювань виду, це обумовлено генетично.

Читайте також:  Ліквідатор від бур’янів — інструкція по застосуванню засобу

“Рубіновий гігант”

Ця культура є одним з численних сортів малини. Фото і опис представлені нижче. Ремонтантний сорт з’явився нещодавно завдяки зусиллям селекціонерів з Москви. У нього є свої різновиди в залежності від кольору ягід. У кущів середня висота – 160-180 див. Їх стебла не мають шипів, що полегшує збір врожаю. Вони не прямостоячі, а похилі, злегка звисають вниз.

Плодоношення розтягнуто за часом: починається в липні, закінчується у вересні. Цей сорт характеризується високою холодостійкістю. За відгуками садівників, які займаються вирощуванням малини багато років, коріння витримують тридцятиградусні морози без всякого укриття. Культура відноситься до невибагливим сортів малини. Росте в грунті будь-якого складу, її не лякають особливості клімату в будь-якому регіоні. Рідко уражується інфекціями та пошкоджується шкідниками.

Ягоди відрізняються дуже великими розмірами. У плодів форма видовжена, у вигляді усіченого конуса, забарвлення рубінова або яскраво-червона. Ягоди кисло-солодкі, з приємним освіжаючим смаком і яскраво вираженим малиновим ароматом. Мають щільну консистенцію, не розминаються при зборі, добре транспортуються. У плодів універсальне призначення: вживаються у свіжому і замороженому вигляді, з них готують варення, джем, компот.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

“Жовтий гігант”

Ця культура належить до вітчизняних сортів малини з незвичайними за кольором ягодами. Під час плодоношення кущі обсипані жовтими плодами, це виглядає дуже красиво. Ягоди довго тримаються на кущах, це особливо актуально при великій зайнятості дачників, у яких немає часу збирати врожай кожен день. Домогосподарки радять цю ягоду вживати свіжої, так як під час переробки вона втрачає форму, мнеться, пускає сік. За їх відгуками, малину можна заморожувати, смакові якості і корисні властивості зберігаються, а форма немає.

Культура відноситься до рослим сортів малини. Висота потужних кущів з розлогими стеблами і розвиненими коренями сягає двох метрів. На гілках плодових формується 20 ягід і більше. Вони не однакові за розміром, бувають середні і великі. Мають форму конуса або видовжені з округлим кінчиком. Забарвлення ягід жовта, але до періоду повного дозрівання стає бурштинової. З усіх сортів малини, з описом яких можна ознайомитися в цій статті, жовті ягоди є найсмачнішими, запашними і солодкими. Вони мають тонке післясмак.

Перший урожай збирають в липні-на початку місяця, останній – у середині серпня. Однак садівники зі стажем помітили, що ця малина плодоносить у вересні. Рослини витримують невеликі морози. Щоб перенести зиму з сильними холодами, потрібно кущі підготувати, для чого слід пригнути пагони до землі. Випаде сніг і вкриє їх.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

“Ранкова роса”

Цей сорт виведений селекціонерами з Польщі. Зовнішній вид великих ягід дуже красивий. Цінність культури полягає в її високій врожайності, відмінній якості плодів і гарною транспортабельністю. Кущ виростає до півтора метрів, його пагони мають жорсткі шипи і відрізняються невеликими розмірами. Плодоношення відбувається на їх верхній половині. Якщо подивитися на кущ, він здається облепленным ягодами.

Малина відноситься до ремонтантних сортів. Перше дозрівання плодів припадає на кінець червня, потім на середину серпня і до настання заморозків. Ягоди мають круглу форму і хорошу щільність, важать до 10 р. За смаком вони солодкі, з невеликою часткою кислинки. Якщо ягоди достигають у спекотну погоду, вони стають кислими. При своєчасному поливі – солодкі.

Читайте також:  Оздоблення сайдингом деревяного будинку зовні: технологія, матеріали та інструменти. Монтаж сайдинга

“Бальзам”

Цей сорт користується популярністю у садівників, вони вирощують його на протязі 30 років і дуже задоволені. Їх приваблює невибагливість у догляді і смак, він нагадує лісові ягоди. Крім того, у сорту висока продуктивність, стійкість до будь-яких умов клімату і морозів.

Ця малина досить висока, її пагони виростають до 180 см. Шипи рідко покривають поверхню стебел, але вони жорсткі. Ягоди мають малиновий колір, вони матові, здається, що їх поверхня має якесь напилення. Важать трохи більше трьох грамів, щільні, тому зберігають товарний вигляд при транспортуванні.

“Євразія”

Цей сорт відрізняється пізнім дозріванням. Ягоди достигають з настанням серпня, останній їх збір припадає на середину вересня. Кущ досить високий, півтора метра, пагони направлені вгору. За формою рослина схоже на деревце. Дворічні кущі утворюють до п’яти-шести пагонів. Шипів багато біля основи, а у верхній частині стебел їх майже немає.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

Цей сорт невибагливий, особливого догляду не потребує. Смак ягід солодкий, з невеликою часткою кислинки. Середня врожайність, близько трьох кілограмів. Але якщо періодично підгодовувати рослини добривами, цей показник збільшується вдвічі. Для рослини не має значення складу грунти і клімат. В будь-яких умовах росте добре. Плодоносить один раз у сезон, але рясно.

“Маросейка”

Це малина є першим сортом, у якого на пагонах шипи відсутні. В основному культуру вирощують садівники-любителі на своїх дачах. Вони відзначають, що малина невибаглива у догляді, дає хороші врожаї смачних і великих ягід. А фахівці відзначають, що в окремі роки при внесенні добрив можна зібрати шість кілограмів ягід з куща. Для промислового вирощування не годиться, так як погано переносить і холоду, і засуху. Це пояснюється тим, що залягання коренів відбувається близько від поверхні ґрунту, тому взимку вони перемерзають, влітку – сильно нагріваються.

Кущ розкидистий, його висота – півтора метра. Пагонів багато, шипів на них немає, але є повстяний наліт. Гілки з плодами розташовуються в кілька рядів, зазвичай від двох до п’яти. Подовжені ягоди мають великий розмір, важать до 12 м кожна, на гілках тримаються міцно. Завдяки щільній м’якоті добре переносять перевезення на далекі відстані.

Ранні сорти

Збір врожаю такий малини припадає на кінець весни, коли овочі і багато інші ягоди ще не дозріли. Тому цю культуру часто вирощують для комерційних цілей. Рання малина – дороге задоволення, але її купують, так як вітаміни потрібні всім. Деякі сорти малини з описом і відгуками, наведені нижче:

  • “Патриція” – це висока рослина, виростає до двох метрів, але опора йому не потрібна. Кущ міцний, на ньому може зрости п’ять кілограмів ягід по 12 г вагою. Вони солодкі і дуже ароматні. За відгуками споживачів, сорт вважається десертним. Плоди гарні в свіжому і консервованому вигляді. Стійкість до захворювань середня, але морозостійкість висока.
  • “Гусар”. Цей сорт малини не вимагає великого відходу. Йому не потрібні опори, підв’язка. Він стійкий до морозів і посухи. Відрізняється високим плодоношенням. За відгуками садівників, з рослини можна зібрати чотири кілограми ягід середнього розміру. Приблизна маса плоду – п’ять грамів.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

Сорти з середнім дозріванням

Цю малину вирощують для приготування мусів, джемів, варення, так як суха речовина в ягодах міститься у великих кількостях. Плоди починають дозрівати після збору врожаю ранніх сортів. Сорти малини з відгуками представлені нижче:

  • “Феномен”. Як стверджують фахівці, цей сорт підходить для вирощування, так як йому не страшні примхи погоди, він переносить морози і спеку, росте на будь-яких грунтах, особливого догляду не потребує. Ягоди дозрівають у другій половині першого місяця літа. Вони мають насичено-червоний колір, великі розміри, не обсипаються з гілочок. Тим не менш збирати їх потрібно вчасно, як вважають досвідчені садівники. Якщо перезреют, смакові якості змінюються в гіршу сторону. Ягоду зберігають у холодильнику, щоб швидко не пустила сік. Якщо упакувати як слід, можна транспортувати на далекі відстані. Ягоди їдять свіжими, заморожують, з них варять варення, готують компоти.
  • “Шапка Мономаха”. Незважаючи на великі розміри кущів, вони не потребують підв’язки. Ягоди невирівняні, середні важать вісім грамів, великі – 18. Врожайність досить висока – вісім кілограмів плодів з куща.
Читайте також:  Полив в теплиці — як організувати автоматичну крапельну, точкову або дощувальну поливалку

Пізні сорти

Особливість такої малини полягає у збереженні суцвіть після весняних заморозків, які в цей час трапляються часто. Період цвітіння починається влітку, ягоди дозрівають восени, ближче до середини:

  • “Таруса” – вимоглива до догляду культура, врожайність у сорту рекордна тільки при своєчасних поливах і підгодівлі. Один пагін дає кілограм ягід, а їх у рослини до 10 штук і більше. Врожайності супроводжує вага плодів, 18 г кожен. Збір стиглих ягід починається в серпні. Їх їдять свіжими, вони годяться для будь-ягідних заготовок, на смак солодкі, з невеликою кислинкою. Цей сорт росте на одному місці за 15 років, тому при посадці потрібно відразу підбирати зручне місце. “Таруса” переносить морози, але для підстраховки пагони на зиму краще укрити, як вважають садівники. Для цього вони пропонують використовувати гілки хвої, які потім засипле снігом.
  • “Кумберленд”. Цей сорт цікавий кольором своїх ягід: він буває червоним і чорно-сизим. За смаком вони такі ж, як інші плоди. Використовуються для приготування киселів, мастик, желе та інших заготовок. Ягоди являють собою природний, нешкідливий барвник. Сорт не переносить посуху, тому для нього важливі своєчасні поливи. Рослини володіє слабким імунітетом. Уражається захворюваннями виду та пошкоджується шкідниками. Якщо рослини залишаються без поливу в період росту і формування плодів, хорошого врожаю можна не чекати. Але при нормальному догляді, за відгуками садівників, можна зібрати вісім кілограмів ягід з куща.

Кращі сорти малини: фото, назви, опис, відгуки

Малина кращих ремонтантних сортів

Що це таке? Ремонтантными називаються культури, які неодноразово плодоносять протягом одного сезону. Плодоносіння триває до заморозків. Для прикладу наведено деякі кращі сорти такий малини:

  • “Помаранчеве диво”. Колір ягід відповідає назві. Середня маса плодів – 12 р. Вони солодкі, з яскраво вираженим малиновим ароматом. Якщо забезпечити правильною упаковкою при транспортуванні, сік не пустять. Ця малина холоду переносить добре, але якщо вирощується у північних областях, на зиму краще вкрити.
  • “Брянське диво”. Хвороби та шкідники проблем не доставляють, так як культура ними не хворіє і не пошкоджується. Врожай збирають двічі за сезон: в липні та вересні. Ягоди середнього розміру, приблизно шість грамів кожна. При переробці та заморожуванні зберігає первісні якості. Морози переносить стійко, тому фахівці рекомендують вирощувати даний сорт у холодному кліматі.

Це лише деякі кращі сорти малини, за відгуками вітчизняних садівників.

DvaGusya