Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Солодкий перець – один з найбільш смачних і корисних овочів. Його вживають в свіжому вигляді, консервують, додають в різні гарячі страви, засушують і заморожують. Крім того, перець досить невибагливий у догляді і добре зберігається у зібраному вигляді. Навіть досвідченим садівникам деколи буває складно вибрати кращі сорти солодкого перцю, адже на сьогоднішній день їх просто немислиме кількість. У цій статті ми спробуємо розібратися серед різноманіття сортів цього овоча і поділимося рейтингом найкращих.

Гібрид або сорт?

Перш ніж приступити до вибору кращого сорти солодкого перцю, важливо вивчити відмінності між гібридами та сортами.

Сорт – це результат тривалої роботи селекціонерів, які відбирають кращі якості того чи іншого овочу. Всі гени сортового перцю абсолютно однакові між собою. Сорт відбирається і пристосовується до певних кліматичних умов. Навіть після запилення сортовий перець дасть ідентичні насіння. Отримання насіння з куща є головною перевагою сортових овочів. Для цієї процедури вибирають самі міцні і здорові плоди, з яких і збирають насіння кращого сорти солодкого перцю.

Гібрид – результат схрещування, одержуваний при поєднанні певної комбінації батьківських овочів. Особлива перевага гібридних овочів полягає в штучно виведеною стійкості до багатьох захворювань, підвищених показниках врожайності і загальною силою рослини. Однак для збору насіння гібридні овочі не підходять, оскільки зібраний матеріал буде схожий на батьків, що не володіють всіма цінними властивостями.

Абрикосова фаворитка

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Цей сорт відноситься до перцям раннього дозрівання. Термін його вегетації становить не більше 110 днів з моменту посадки. Завдяки стійкості до несприятливих кліматичних умов Абрикосова фаворитка є одним з кращих сортів солодкого перцю для Підмосков’я. Сорт відрізняється компактним кущем, висота якого не перевищує півметра. Підходить для вирощування як у відкритому грунті, так і в теплиці. Зрілі плоди мають конусоподібну форму, глянсову шкірку і яскраво-оранжевий колір, схожий на колір абрикоса. Маса овоча варіюється в межах від 130 до 170 грам. Серед основних переваг сорти можна відзначити високу врожайність (не менше 20 плодів з куща), універсальність використання і відмінні смакові якості.

Агаповский

Середньостиглий сорт солодкого перцю, кращими характеристиками якого є: висока врожайність, стійкість до багатьох захворювань і відмінна збереження товарного вигляду. Вегетаційний період Agapovskogo солодкого перцю становить 120-130 днів. Напівдетермінантний кущ досягає висоти 90 сантиметрів. Стиглий плід має призмовидную форму, глянсову шкірку і виступаючі хвилі на поверхні. Товщина стінок нерідко досягає 9-10 міліметрів. Маса одного овоча становить приблизно 125-130 грам, а з одного квадратного метра можна зібрати не менше 9,5 кілограма врожаю. Соковитий, м’ясистий перець спочатку має соковито-зелений колір, який по мірі зрілості плода переходить в яскравий червоний. Незважаючи на ряд переваг, даний сорт має свої недоліки, які полягають у гострій необхідності регулярного поливу та тривалого освітлення. Саме тому його не можна віднести до кращих сортів солодкого перцю для середньої смуги, де клімат менш сприятливий і рідше радує сонячними днями.

Читайте також:  Мило ручної роботи в домашніх умовах. Про натуральне мило, яке відрізняється своїми корисними властивостями

Атлант

Досить популярний серед багатьох садівників хороший сорт солодкого перцю для теплиць і відкритого грунту. Однак Атлант не відрізняється високою врожайністю – не більше 5 кг з квадратного метра. Полуштамбовая культура має ранні терміни дозрівання, а тому перший урожай ви зможете зібрати вже через 130 днів після посіву насіння. Кращий сорт солодкого перцю має плоди з відмінними товарними якостями, які зберігаються протягом тривалого терміну. Конусоподібні перці досягають довжини 25-26 сантиметрів і мають соковиту м’якоть, товщиною не менше 6 міліметрів. Даний сорт відрізняється невибагливістю і простотою у догляді, а також стійкістю до тютюнової мозаїки.

Богатир

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Воістину богатирськими розмірами мають плоди цього сорту солодкого перцю. Кращі екземпляри досягають ваги 250 грам. Середньостиглий солодкий перець дає врожай через 140 днів після посадки. Богатир – кращий сорт солодкого перцю для відкритого ґрунту, але і в теплиці, він чудово почувається. Кущ має середню висоту і досить густу облистяні. Колір плодів поступово змінюється від зеленого до яскраво-червоного. Ароматна м’якоть досягає товщини від 5 до 7 міліметрів. Основні переваги Богатиря:

 • висока врожайність – від 5 до 7 кілограм з квадратного метра;
 • колосальне вміст вітаміну С і рутина;
 • стійкість до різкого похолодання;
 • універсальність використання;
 • тривале зберігання.

З недоліків можна відзначити лише вимогливість до посиленого освітлення і високої вологості грунту.

Здоров’я

Один з кращих сортів солодкого перцю для теплиці. Культура відноситься до ранньостиглим – перший урожай дозріває вже через 80-85 днів після посіву. Висота куща варіюється в межах від 150 до 180 сантиметрів, при цьому він досить розлогий і густий. Плоди цього сорту не відрізняються великим розміром, швидше, навпаки. Зрілі овочі мають вагу не більше 40 грамів, а товщина їх стінок не перевищує 4 міліметри. Однак процес дозрівання відбувається дружно, що і дозволяє віднести даний сорт солодкого перцю до кращим. Стиглі плоди мають призмовидную форму і яскравий червоний колір. Перевагами сорту є високий вміст вітамінів, можливість консервувати в цілому вигляді і досить висока врожайність – близько 6 кілограм з квадратного метра ділянки. Крім того, сорт відрізняється стійкістю до вершинної гнилизни, дружним дозріванням плодів, а також абсолютною відсутністю вимог до особливих кліматичних умов.

Читайте також:  Виготовити шампунь в домашніх умовах, рецепти

Каліфорнійське чудо

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Каліфорнійське чудо можна сміливо віднести до кращих сортів солодкого перцю для Уралу. А все тому, що він абсолютно невибагливий і відмінно росте навіть у несприятливих умовах. Незважаючи на свою тонкостенность, даний перець відмінно приживається у відкритому грунті навіть у Сибіру. В цілому сорт ранній (урожай збирають через 100-115 днів після посадки), кущ детермінантний, а плоди досягають ваги від 80 до 130 грам. Перці використовуються як у свіжому вигляді, так і в консервованому. Перевагою цього перцю є можливість зібрати насіння, які мають практично 100% схожістю. Згідно відгуками садівників, які вже спробували цей сорт, на стадії появи перших сходів перець вимагає підвищеної вологості грунту. При правильному догляді приживається не менше 9 насінин з посаджених 10. Також відзначена висока урожайність даного сорту, що дозволяє висаджувати невелику кількість кущів.

Волове вухо

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Сорт перцю Волове вухо відносять до середньораннім, оскільки він дозріває вже через 75-80 днів після посадки. Даний сорт, а також його гібриди підходять для вирощування в будь-яких умовах, будь то теплиця або відкритий грунт. Для кращого сорти солодкого перцю характерні невисокі кущі, що досягають висоти близько 60 сантиметрів. Соковиті плоди вагою від 120 до 150 грам відмінно зберігаються і транспортуються. Основна довжина зрілих перців досягає 12 сантиметрів, якщо вірити хорошим відгукам про сорт солодкого перцю, то перші плоди виростають у довжину до сорока сантиметрів, а наступні починають дрібніти.

Джеміні F1

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Гібрид солодкого перцю Джеміні прийшов до нас з Голландії. Насіння цього перцю підходять для вирощування виключно у відкритому грунті. Невелика висота кущів (близько 60 сантиметрів) дозволяє використовувати плівкове укриття в процесі вирощування. Гібрид відноситься до ранньостиглим, оскільки перший урожай можна отримати вже через 72 дні після посадки. Крупні плоди мають кубовидну і злегка видовжену форму, а також 4 насіннєві камери. Колір плодів змінюється по мірі дозрівання від темно-зеленого до сонячно-жовтого. Перевагами гібрида Джеміні є підвищена стійкість до посухи, сонячних опіків і численних захворювань. Також приємний легкий процес збору врожаю, оскільки плоди виростають на подовженій плодоніжки. Крім того, плоди вживають на різних стадіях зрілості – як зелені, так і жовті. Причому на кожній з них перець володіє різними смаковими якостями. Самими солодкими, безсумнівно, вважаються жовті стиглі екземпляри.

Читайте також:  Як побудувати курник своїми руками?

Клаудіо F1

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

Ще один голландський гібрид, що відрізняється своєю універсальністю в плані підбору місця під посадку. Його допустимо вирощувати в скляних і полікарбонатних теплицях, у відкритому грунті і навіть плівкових парниках. Ранньостиглий перець Клаудіо дозріває вже через 70-75 днів після посіву в теплиці. Кубовидно-подовжені плоди мають зелене забарвлення, яке поступово переходить в насичений червоний. Ароматні і дуже смачні перці досягають маси 200-210 грам. При дотриманні комфортних кліматичних умов, що полягають у достатній кількості освітлення і тепла, товщина стінок зрілого перцю досягає 10, а то й 14 міліметрів. Якщо погода видалася дощова і похмура, нехай вас не лякає подовжений період дозрівання врожаю. Для прискорення почервоніння плодів у серпні можна накрити кущі плівкою. Схожість насіння 100%, навіть без попереднього вимочування та іншої підготовки.

Кращі пізньостиглі сорти

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

При вирощуванні таких перців варто враховувати кліматичні умови вашого регіону. Вирощувати пізні сорти у відкритому грунті можуть жителі південних регіонів, в інших же перці просто не встигнуть дозріти до похолодання. Отже, найкращими сорти солодкого перцю з пізнім терміном дозрівання є:

 • Гладіатор. Голландський сорт, що має плоди пірамідальної форми. Зрілі перці мають насичений жовтий колір і масу близько 350 грам.
 • Чорний кардинал – італійський сорт, що має соковиту м’якоть. У повній стиглості плоди мають практично чорний колір.
 • Дзвіночок. Досить оригінальний сорт, назва якого обумовлено формою плодів. Пікантний смак плодів має легку кислинку. Даний сорт вважається багаторічним, однак на зиму його бажано переносити в тепле приміщення. Термін дозрівання перців перевищує 140 днів. З одного куща збирають не менше 2 кілограмів урожаю.

Популярні сорти з середнім терміном дозрівання

Кращі сорти перцю солодкого з фото та описом

 • Ніжність. Відмінний сорт для вирощування у закритому грунті. Плоди конічні мають невеликий розмір і вага – не більше 50 грам. Сорт штамбовий і не вимагає підв’язки.
 • Новогогошари. Штамбовое рослина, що досягає висоти не більше півметра. Плоди товстостінні мають вагу близько 130 грам. Відмінною особливістю цього сорту є тривалий період плодоношення – близько півтора місяців з моменту дозрівання перших плодів. Сорт дуже транспортабельний і підлягає тривалому зберіганню.
 • Подарунок Молдови – найпопулярніший сорт солодкого перцю серед досвідчених садівників. Особливо цінується за невибагливість і простоту в догляді, а також стійкість до багатьох захворювань і впливу шкідливих комах. Довгасті плоди виростають на 7-9 сантиметрів в довжину і досягають ваги близько 60-70 грам. Відмінно підходять для консервування.
DvaGusya