Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Полуниця — дуже смачний і цінний продукт харчування. Особливо корисна свіжа ягода, щойно зірваний з грядки і вирощена без використання шкідливих для здоров’я хімікатів. Якщо у вас є ділянка землі, обов’язково посадіть там полуницю, щоб порадувати себе і близьких її чудовим смаком і поповнити організм необхідними вітамінами і мікроелементами. Успішність у справі вирощування цієї диво-ягоди багато в чому залежить від правильності обраного сорту. Важливо, щоб він відповідав клімату, в якому буде рости. Крім цього досвідчені фермери і дачники враховують термін і розмір, смакові якості. Важливе значення має і стійкість до транспортування. Отже, розглянемо, які найпопулярніші сорти полуниці, фото, відгуки дачників.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Як вибрати найкращий сорт?

Посадивши одного разу полуницю, ви на багато років забезпечите себе і свою сім’ю корисними та дуже смачними ягодами. Для того щоб не довелося незабаром оновлювати посадки, необхідно з усією відповідальністю підійти до вибору сорту. Перш за все варто визначитися, які з перерахованих нижче характеристик є для вас найбільш важливими:

  • термін дозрівання;
  • врожайність;
  • розмір ягід;
  • смак;
  • стійкість до шкідників та хвороб;
  • транспортабельність.

Найкраще посадити кілька сортів полуниці з різним терміном дозрівання. Це дозволить набагато довше насолоди прекрасним смаком цих чудових ягід.

До відома, найчастіше велика полуниця не відрізняється вираженим ароматом і великою насолодою плодів. Розглянемо врожайні і поширені сорти полуниці з фотографіями і описом.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Ремонтантні сорти

Ремонтантні сорти полуниці серед вітчизняних дачників користуються особливою популярністю. Головна їх особливість – дво-триразове плодоношення протягом усього літа. Оскільки віддача таких сортів полуниці дуже висока, навіть із зовсім невеликої ділянки можна отримати ягід на всю зиму.

Ремонтантна суниця (опис сортів, фото, відгуки садівників ми розглянемо далі в статті) невибаглива до умов вирощування: кущі успішно ростуть не тільки на грядці, але і на балконі в горщиках.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Королева Єлизавета-2

Сорт полуниці Єлизавета (опис ми розглянемо далі) виведений у 2001 р. вітчизняними ботаніками. Рослина має потужні розлогі кущі, з смарагдово-зеленим листям. Самі ягоди досить великі, дуже соковиті, щільні, «лаковані». Вага досягає 50 р. При дотриманні всіх прийомів агротехніки можна отримати ягоди великі – понад 65 р.

Сорт полуниці Єлизавета-2 має масу достоїнств. Це один з найбільш врожайних ремонтантних сортів, що дають урожай за сезон до п’яти разів. З однієї рослини збирають приблизно 1,4-1,5 кг врожаю, а з 1 м2 – до 12 кг Завдяки високій віддачі врожаю Єлизавета-2 набула популярності не тільки серед дачників, але і серед фермерів, так як на 1 м2 можна висаджувати до 5-6 кущів.

Оскільки вегетація досить рання, перші ягоди можна отримати вже у травні місяці. У цей час попит на свіжі ягоди досить великий. Цей чудовий сорт полуниці відрізняється тривалим терміном плодоношення. Збір ягід триває до самих заморозків.

Крім цього, Єлизавета-2 має стійкість до багатьох захворювань, непогано переносить високі морози, довго зберігається. В холодильнику може залишатися свіжою до півтора тижнів. Добре переносить тривалі транспортування. Ягоди смачні не тільки у свіжому вигляді. З них варять варення, компоти. Завдяки цим якостям даний сорт відгуки отримав дуже хороші.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Мара де Буа

Один з найбільш затребуваних і кращих сортів полуниці, виведений європейськими селекціонерами в 1991 році. Невисокі кущі, правильної округлої форми, квітконоси короткі. Ягоди розташовані на рівні з листям, коли дозрівають, лягають на землю. Сорт відрізняється активним плодоношенням на вусах. Ягоди конічні, червоно-оранжеві. Шкірка блискуча, м’якоть дуже соковита і приємна на смак, нудотно-солодка. При правильному догляді плоди можуть виростати до 20-25 гр. В весняний і осінній періоди вони трохи більші, ніж влітку. Кущі добре переносять зими в середній смузі Росії: виживає до 90-95% рослин.

Мара де Буа дуже популярний серед вітчизняних садівників. Вони відзначили високу врожайність, чудові смакові якості. На думку дачників, смак полуниці дуже близький до садової суниці (такий же солодкий і ароматний).

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Альбіон

Даний сорт полуниці (опис, відгуки ми розглянемо далі) був виведений каліфорнійськими селекціонерами в 2006 році. Рослина добре переносить літню спеку завдяки великим листям. Тривалість плодоношення – з кінця травня по серпень. Якщо дотримуватися агротехнічні норми, з одного куща збирають до 1,8-2 кг і навіть більше врожаю. Плоди досить великі, мають конусоподібну форму, червоні, блискучі. Полуниця відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, приємним ароматом і дуже насиченим солодким смаком. Вага цієї смачної і соковитої ягоди становить приблизно 30-50 р. За сезон плодоносить 3-4 рази.

Читайте також:  Як навчитися малювати ватою. Малюнок, як вид творчості

Цей сорт полуниці отримав змішані відгуки. До достоїнств дачники і фермери віднесли чудові смакові якості, здатність плодоносити до самих заморозків, транспортабельність. Серед недоліків виділили вимогливість до кліматичних умов, догляду, недостатню стійкість до полуничним захворювань. Заявлені характеристики і насичений смак розкриваються тільки при вторинному плодоносінні. Крім цього, за врожайності Альбіон поступається таким сортам, наприклад, як Королева Єлизавета.

Спокуса

Ремонтантний великоплідний раній сорт полуниці (опис, фото, відгуки додаються до статті), виведений в Англії. Рослина відрізняється потужною кореневою системою, дуже довгими квітконосами, завдяки чому його можна використовувати як декоративну. Можна вирощувати у відкритому або закритому грунті. Кущі компактні, хоч і великі. Листя полуниці темно-зелені, розташовані на довгих черешках. Плодоношення починається в травні і триває до пізньої осені. Ягоди округлі, середніх і великих розмірів масою приблизно 25-30 р. На смак досить солодкі, мають унікальний мускатний аромат. М’якоть соковита і щільна. Колір – насичено-червоний.

Це досить урожайний сорт, здатний дати з одного куща приблизно 1,5 кг ягід і більше. За відгуками дачників і садівників, сорт відрізняється якісними плодами і гарною врожайністю. Серед мінусів відмічено інтенсивне утворення вусів, з яким потрібно буде постійно боротися, оскільки полуниця не любить загущений.

Ранні сорти

Рання полуниця починає цвісти з настанням першого тепла. На Уралі вона часто пошкоджується поворотними заморозками, тому при вирощуванні у відкритому грунті перші квітки бажано обривати, щоб кущ не втрачав даремно свої сили. У південних регіонах перший урожай можна збирати в травні.

Ельсанта

Даний сорт полуниці (фото додається) виведений в Голландії в 1981 році. Кущі середніх розмірів, з невеликою кількістю розеток і вусів. Листя зелене з блиском, досить великі, зморшкуваті, опушені. Пагони товсті, високі. Розташовані на них квітконоси розміщені на рівні з листям. Багатоквіткові суцвіття, квітки середніх розмірів. Ягоди великі (до 50 г), конусної форми. М’якоть червона, солодка, з приємним десертним смаком. Завдяки високій щільності полуниця придатна для транспортування. Ельсанта має добру зимостійкість і середні показники посухостійкості. Крім того, вона відрізняється стійкістю до грибкових хвороб, як сіра гниль, плямистість і т. д., але сприйнятлива до захворювань кореневої системи і борошнистої роси. Садівників і дачників оцінюють цей сорт позитивно і відзначають чудові смакові якості плодів, невимогливість у догляді.

Азія

Сорт полуниці Азія – ранній. Виведений в 2005 році в Італії. Кущі досить великі, широкі. Пагони товсті, високі, з безліччю квітконосів. Листя зелене з блиском, великі, злегка зморшкуваті. Коренева система потужна, що здатна добре витримувати морози. Ягоди досить великі (30-35 м), конусоподібної форми, злегка плескатої форми, червоні з глянцевим покриттям. М’якоть у полуниці ніжно-червона, дуже солодка, не має внутрішніх пустот. Присутній добре виражений суничний аромат. Плодоніжки відриваються від ягід досить легко. М’якоть досить щільна, завдяки чому даний сорт полуниці (фото додається) придатний для тривалого перевезення і зберігання при помірній температурі. Ягоди досить привабливі на вигляд.

Азія відноситься до промислових сортів. Середня врожайність – приблизно 1,5-2 кг з одного куща. Ягода має універсальне призначення, оскільки її можна не тільки їсти в свіжому вигляді, але і готувати з неї консервації на зиму. Сорт відрізняється середніми показниками посухостійкості і зимостійкістю, стійкістю до багатьох грибкових хвороб, але чутливий до борошнистої роси, хлорозу і антрактозу.

Садівники відгукуються про Азії досить позитивно. Багато відзначили надзвичайно високі смакові якості, привабливий зовнішній вигляд і те, що через час вона не стає дрібніше. Крім того, до переваг віднесено висока адаптація до різних кліматичних умов. Серед недоліків полуниці вказана нестабільність врожаю.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Альба

Цей ранньостиглий елітний сорт полуниці (відгуки наведено нижче) виведений в 2003 році в Італії. Кущі густо облистнені, сильнорослі, досить потужні, але при цьому досить компактні, з невеликою кількістю усов. Середня висота – 35 див. Ягоди досить великі, що досягають 50 г, рівномірні, подовженої конічної форми. Колір – яскраво-червоний, з блиском. На смак плоди кисло-солодкі, дуже соковиті, з средневыраженным ароматом. Перевагою цього сорту є збереження своєї маси протягом усього терміну плодоношення. Крім цього, за рахунок привабливого зовнішнього вигляду, великої щільності ягід і тривалості їх зберігання полуниця має гарну транспортабельність і високі комерційні характеристики. Альба – скороплідний і високоврожайний сорт, що дозволяє зібрати з одного куща 500-800 г ягід. Плоди легко відриваються при зборі врожаю. Крім цього варто відзначити універсальне застосування полуниці. Її можна консервувати, заморожувати, готувати з неї джеми і т. д.

Читайте також:  Дизайн спальні в стилі прованс: фото оформлення

Сорт відрізняється зимостійкістю, витривалістю і посухостійкістю. Ефективно протистоїть борошнистої роси, бактеріального опіку та багатьох грибкових захворювань. Альба сильно схильна до антракнозу.

За відгуками садівників, цей сорт відрізняється привабливими ягодами, хорошою врожайністю, товарним виглядом. Смак оцінюється як хороший, однак для особистого споживання є більш цікаві і солодкі сорти.

Клері

Даний ранній сорт полуниці, опис якого ми розглянемо далі, виведений в Італії. Ягоди досить великі (до 40 м), за розміром однакові, конічної форми. Колір яскраво-червоний блиск (коли вони повністю дозріють, стають вишневими). Смак дуже солодкий, соковитий, є суничний аромат. Щільність плодів велика, завдяки чому сорт відрізняється гарною транспортабельністю. Масове дозрівання врожаю спостерігається в середині травня. Врожайність середня або висока, з одного гектара посадки можна збирати приблизно 10 т плодів. У перший рік не варто чекати високої врожайності, так як хороше плодоносіння, як правило, починається тільки з другого сезону. Клері – сорт універсального призначення.

Кущі сильнорослі, розлогі, компактні. Стебла високі, є велика кількість вусів. Цвіте полуниця на початку травня. Квітки до несприятливих погодних умов досить стійкі.

Клер витривала, має добру зимостійкість та посухостійкість. Полуниця здатна протистояти багатьом захворюванням листя і кореневої системи. Іноді з-за недостатнього харчування спостерігається хлороз.

За відгуками, це не дуже врожайний, але досить смачний сорт з гарним товарним виглядом, що вигідно для продажу.

Кама

Сорт виведений польськими селекціонерами. Ягоди яскраві, червоні, вагою приблизно 20 р. класична Форма, злегка ребриста. Плоди солодкі і соковиті. По мірі дозрівання ягід їх смак і аромат стають більш вираженими. Перший урожай є найбільшим, надалі ягоди стають дрібними. Цвітіння починається рано і триває досить довго. Кама – урожайний сорт. З одного куща збирають в середньому до 1 кг ягід з 1 Га – до 12 тонн.

Збирати перший урожай можна вже в кінці травня. Плодоношення – близько місяця. При вирощуванні в теплиці плодоношення починається в середині весни.

Кущі середньої висоти, досить компактні. Листя невеликі, темно-зелені, знизу сильно опушені.

Сорт невибагливий, стійкий до впливу сірої гнилі і грибкових захворювань, але досить чутливий до земляничному кліща.

Садівники непогано відгукуються про Камі і люблять за високу врожайність, невибагливість і хороші споживчі якості ягід. Серед недоліків виділяють вразливість до плямистості листя.

Зефір

Виведений сорт в Данії. Зефір має високі кущі, квітконоси досить потужні, мають рясне цвітіння.

Ягоди великі, блискучі, темно-червоні, ребристі, у вигляді конуса. Не мають всередині порожнечі. Вага до 40-50 м, рідше – 20-25 р. Плоди протягом сезону не дрібнішають, смак хороший. М’якоть ніжна і солодка, з приємним ароматом. Ягоди великі, але при дозріванні до землі не схиляються. Врожайність середня або висока. При хорошому догляді з куща можна зібрати до 1 кг врожаю.

Сорт придатний для комерційних цілей, оскільки має ранній строк достигання та високу транспортабельність. Призначення універсальне.

Відгуки про Зефір в основному позитивні. Відзначена дружна і швидка віддача врожаю. І до умов вирощування Зефір не дуже вимогливий. Радує стійкість до сірої гнилі.

Кімберлі

Досить молодий середньо-ранній сорт, виведений селекціонерами з Голландії. Відрізняється високою врожайністю (до 2 кг ягід з куща). Призначення універсальне. Кімберлі придбав величезну популярність серед садівників-підприємців завдяки щільності і пружності плодів, а також гарною транспортабельністю.

Приземкуваті кущі, могутні і міцні. Кількість листків середня, колір світло-зелений, форма округла. Ягоди ростуть на міцних квітконосах. Плоди яскраво-червоні, серцеподібне, великі і щільні. Вага до 50 р. Смак солодкий з насиченим ароматом. Для підвищення врожайності необхідно видаляти вуса.

За відгуками, це один з кращих сортів полуниці. Дачники та садівники люблять Кімберлі за чудовий смак, стійкість до багатьох захворювань, хорошу врожайність, високу транспортабельність.

Розглянемо тепер великі сорти полуниці, опис та відгуки.

Великі сорти

Великоплідна полуниця в саду у будь-якого дачника займає почесне місце. Приємно бачити, коли результат численних праць ледь поміщається в руці. Розглянемо, які сорти полуниці – найкращі.

Хоней

Ранньостиглий високоврожайний сорт, отриманий в американському місті Honeoye в 1979 році. Прямостоячі кущі, високі, досить розлогі, з потужною кореневою системою. Міцні квітконоси добре утримують плоди. Хоней утворює досить багато вусиків. Листя мають темно-зелений колір. Ягоди за формою конічні, колір яскраво-червоний з гарним блиском. Розмір середній або великий. При гарному догляді інколи досягають 30-40 грам. М’якоть соковита, пружна, рожевого або блідо-червоного кольору. Смак солодкий і ароматний. Полуниця зберігає гарний товарний вигляд до трьох і навіть більше днів. Непогано переносить тривалу транспортування. Сорт невибагливий у догляді, стійкий до захворювань і шкідників і відмінно підходить для початківців садівників і фермерських господарств. Єдиним мінусом є погана переносимість посухи і надлишку вологи.

Читайте також:  Як відіпрати тональний крем з одягу — огляд професійних і народних способів

Лорд

Високоврожайний середньопізній великоплідний сорт, виведений у Великобританії. Ягоди великі, округло-конічні, блискучі, яскраво-червоні. Смак приємний, кисло-солодкий. Вага одного плоду – до 110 р. На одному квітконосі може дозрівати до 5-6 ягід. Врожайність – 1,5 кг з одного куща. Завдяки хорошій щільності ягоди чудово зберігаються і транспортуються, однак сильні дощі можуть стати причиною гниття врожаю. Якщо осінь тепла, полуниця іноді знову починає цвісти. Ці квітконоси необхідно видаляти, щоб кущі набрали сил до зими.

Кущ досить потужний (досягає висоти до 60 см), швидко розростається, викидає багато вусів.

Думки садівників про це сорті різні. Серед позитивних відгуків відзначена добра врожайність, великі і солодкі плоди. Мінуси – слабо виражений аромат і смак. За рахунок масового врожаю можуть потрапляти порожні плоди.

Лорд невимогливий до догляду, але любить тепло, полив і харчування.

Гигантелла

Сорт середньостиглий, виведений у Голландії. Кущі великі, листя розкидисті. Ягоди – до 100 г, яскраво-червоні, м’якоть щільна, що дозволяє транспортувати урожай. Смак насичений, з легким ароматом ананаса. Сорт вибагливий до сонячного світла і хорошого поливу. Відгуки садівників про Гигантелле тільки хороші. Вона дуже урожайна, плоди великі, соковиті і смачні. При виконанні всіх необхідних агротехнічних прийомів виростити цю полуницю вийде навіть у новачків. Правильний догляд дозволить забезпечити всю сім’ю смачним, корисним і багатим урожаєм.

Максим

Середньопізня полуниця, виведена в Нідерландах. Кущі величезні, потужні, в діаметрі до 60 см, висотою до 50 див. Листи рифлені, великі. Урожай – до 1,5 кг з куща. Ягоди дуже великих розмірів, яскраво-червоні, щільні, соковиті, солодкі і ароматні. Максим – ідеальний сорт для заморозки. Садівники люблять цю полуницю за величину плодів, хороший смак і транспортабельність.

Дивная

Цей ранній сорт виведений в 1897 році вітчизняними селекціонерами. Полуниця має високі, потужні кущі. Ягоди яскраво-червоні, подовжено-конічні. М’якоть ніжна, соковита, ароматна, з десертним смаком. Чудова відрізняється високою морозостійкістю, стійкістю до більшості полуничних захворювань, у тому числі грибкових. Садівники відгукуються про цю полуниці як про хорошому і перспективному сорті.

Дарселект

Ранній сорт, виведений в 1998 р французькими селекціонерами. Кущі потужні, великі. Коренева система міцна, стійка до хвороб. Ягоди великі, серцевидні, на кінці злегка закруглені. Колір специфічний помаранчевий. Смак ягід досить солодкий, з кислинкою. Розмір великий, вага – до 30 р. Врожайність – 800 і більше грам полуниць з одного куща. Сорт прекрасно переносить транспортування.

Відгуки про Дарселекте в основному позитивні. Відзначено хороший смак, суничний аромат, великий розмір красивих ягід, висока транспортабельність, невибагливість у догляді і стійкість до хвороб. Відмінний сорт полуниці для Підмосков’я.

Фестивальна

Один з кращих середньостиглих високоврожайних сортів полуниці. Кущі високі, компактні. Листя густі та високі. Ягоди конусоподібні, яскраво-червоні. Перші плоди досить великі (до 50 г). М’якоть середньої щільності. Урожай чудово переносить транспортування. Фестивальна відрізняється стійкістю до захворювань. Це дуже популярний сорт серед городників.

Зенга (Зенгана)

Виведений цей пізній сорт в 1954 р. в Німеччині. Кущі досить високі, є безліч темно-зеленого листя з характерним блиском. Плоди крупні, червоні, з гарним блиском і щільною шкіркою. Середня вага складає 10-12 р. Перші ягідки можуть досягати 25-30 р. Смак полуниці кислувато-солодкий. Сорт досить урожайний. Рослина непогано переносить сильні морози, але дуже не любить посуху і надмірну спеку.

За відгуками, сорт непоганий, але деякі городники відзначили середні смакові якості. Оскільки Зенга часто уражується сірою гниллю, в промислових цілях багато фермерів її вирощувати відмовляються.

Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

Маршал

Сорт з середнім терміном дозрівання, виведений в Америці в 1890 році. Кущі високі, сильно облистнені. Коренева система потужна, добре переносить літню спеку і холодні зими. Рослина стійка до грибкових захворювань. Плоди досить великі, колір ягід – яскраво-червоний, форма у вигляді гребінця. М’якоть соковита, зі специфічною кислинкою.

Садівники про даному сорті відгукуються в основному позитивно, оскільки урожай радує першокласним смаком, високими товарними показниками. Серед мінусів найчастіше відзначають кисловатость плодів при недоліку сонця або вологи.

Отже, ми розглянули популярні сорти полуниці з фотографіями, описом і відгуками. Маючи загальне уявлення про кожному виді, на своїй ділянці можна виростити свіжу, смачну, соковиту, ароматну і корисну ягоду, причому без всяких хімікатів.

DvaGusya