Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Більшість покупців меблів для кухні вибирають кутові гарнітури. Для невеликих квартир така модель найбільш приваблива, так як дозволяє розмістити необхідну техніку, полиці і ящики для зберігання, а також обладнати простору робочу поверхню. У роботу включаються два перпендикулярних стіни, а протилежний кут у приміщенні залишається абсолютно вільною і може використовуватися під об’ємну і зручну обідню зону. Кутова кухня має масу переваг і підходить для більшості приміщень, але все-таки не для всіх: у такого планування є і недоліки.

Переваги

Кутові гарнітури для кухні володіють значним корисним об’ємом, відрізняються високою місткістю при досить компактних зовнішніх параметрах. У цьому приміщенні кожен міліметр на рахунку, тому додаткові полички і ящики ніколи не будуть зайвими. У кутовому модулі утворюється просторий ділянку, де можна розташувати спеціальні полиці-каруселі, які дозволять комфортно розмістити корисні кухонні приналежності, наприклад крупи або миючі засоби, губки, ганчірки, серветки. Сучасні обертові системи ергономічні і продумані, тому економлять простір і дозволяють зберігати набагато більше предметів на тій же площі.

Так званий робочий трикутник включає в себе плиту, мийку і робочу поверхню. Завдяки просторому куті ці зони можна розташувати в зручному порядку і таким чином економити час на приготування їжі. В лінійних гарнітурах кут функціонально не діє, але завдяки Г-образної конструкції кожен доступний сантиметр використовується раціонально і підвищує рівень комфорту.

Також в кутовій частині зручно монтувати мийку. Водопровідні труби, як правило, розміщуються в кутку, так що це місце є найбільш логічним і правильним з інженерної точки зору. При цьому сифон займе дальній, найменш доступний кут, а корисна площа залишиться вільною. За відгуками власників, кутова меблі значно економить простір, а користуватися такою конструкцією надзвичайно комфортно.

Недоліки

У процесі проектування кутового модуля нерідко виникають труднощі, так як поверхня стін зазвичай нерівна, а кут недостатньо прямої. У цьому випадку необхідно або змиритися з неідеальним приляганням поверхонь, або попередньо вирівняти стіни, а це тягне за собою серйозні фінансові витрати. Можна вийти з положення за допомогою індивідуального планування форми гарнітура, який врахує всі нерівності і недоліки, проте, це також значно підвищить вартість готового комплекту.

Кутова мийка дозволяє економити простір, але вона ж може створювати незручності. Деякі власники кутових гарнітурів для кухні відзначають брак місця для ніг. За відгуками власників, це стає серйозною проблемою, якщо хто-небудь з членів сім’ї має значну комплекцією.

Читайте також:  Розкладний столик — як зробити своїми руками з дерева, на коліщатках, для дачі або туристичний

Особливості планування

Складати проект нової кухні та кутового кухонного гарнітура слід з самого важливого: в першу чергу продумайте розташування плити, мийки й холодильника. Між ними розташовуйте робочу зону. Стільницю найкраще робити суцільний і не розділяти шафами на сегменти. Високі стелажі і пенали краще всього розміщувати по краях. Якщо стільниця складається з декількох окремих плит, слід заздалегідь продумати, як забезпечити герметичну стиковку і купити всі необхідні для цього матеріали.

Модульні кутові кухні – найбільш поширений варіант меблевого гарнітура, тому багато замовляють комплект навіть не замислюючись. Однак таке розміщення не є універсальним, як прийнято думати. Наприклад, якщо кухня має вузьку витягнуту форму, лінійна або паралельна планування більш ергономічна. Також немає причин займати кут, якщо всі необхідні продукти і приналежності вільно поміщаються на одній стороні. В цьому випадку немає причин перевантажувати невеликий простір кухні зайвими деталями. Перед покупкою варто створити попередній план розташування елементів і переконатися, що кутова кухня – найбільш розумний і ергономічний вибір.

Кутовий гарнітур

Найпоширеніший варіант планування – установка меблів по двох сторонах кута вздовж глухих стін. Таке розміщення є класичним і підходить для кухонь різного розміру: і великих, і найкомпактніших. В даному форматі випускається більшість кутових кухонь економ-класу.

Якщо в кімнату потрапляє мало денного світла, одну з сторін можна розташувати уздовж стіни з вікном. Однак таке положення може створити труднощі: в цьому випадку закривається батарея опалення, опалювальний сезон в кухні стане прохолодніше, а предмети, які зберігаються в безпосередній близькості від радіатора, можуть перегрітися і зіпсуватися.

Як правило, крайні модулі завершуються кутовими сегментами з відкритими полицями або скошеними дверцятами. Верхній кутовий модуль зазвичай являє собою полицю між шафами і обладнується неширокою дверцятами. У цій частині зручно розташовувати полиці-каруселі.

Стіна з півостровом

Дизайн кутової кухні в цьому випадку передбачає півострів, який розміщується впоперек кухні. Він примикає до основної частини гарнітура і ділить приміщення на робочу і обідню зони. Таке планування підходить тільки для просторих кухонь прямокутної форми або квартир-студій. Завдяки півострову вирішується кілька завдань одночасно: утворюється зручний і просторий робочий трикутник, велике приміщення раціонально зонується і не перевантажувати зайвими деталями. Сам півострів може служити робочою поверхнею або стильною барною стійкою.

Стіна з барною стійкою

Такий меблевий комплект може мати Г-образну або П-подібну форму. У першому випадку кутовий модуль являє собою вузький барний столик, іноді обладнаний верхньою підвісний полицею, а в другому – повноцінну кутову кухню з холодильником і додатковим перпендикулярним сегментом. Також барна стійка може розміщуватися не з краю, а посередині: в цьому випадку стіна має форму літери F. В невеликому приміщенні має сенс планувати бар тільки тоді, коли повноцінна обідня група не поміщається в кухні або просто не потрібна. Тоді наявність компактної стійки стає виправданим і раціональним рішенням.

Читайте також:  Вирівнювання стін своїми руками: способи

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Комплектація і розташування модулів

Робочий трикутник складається з холодильника, раковини і плити. Найзручніше, коли мийка розташовується посередині, а положення холодильника й варильної поверхні може бути різним. Відстань між елементами не повинно бути занадто великим, бажано, щоб трикутник при цьому був приблизно рівносторонній. Дизайн кутової кухні підходить в цьому випадку ідеально. Звичайно, далеко не завжди приміщення дозволяє розмістити модулі в ідеально правильної позиції, але в великій кухні треба до цього прагнути.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Прямий або скошений кут

Внутрішній кут меблевого комплекту може мати пряму або скошену форму. Скошений варіант володіє значними перевагами. Така конструкція має простий дизайн, тому відрізняється довговічністю: чим складніший механізм, тим більше ймовірність, що він зламається в процесі експлуатації. Досить встановити пару внутрішніх полиць, і простір стане корисним і зручним, а додаткові компоненти в цьому випадку не знадобляться. Ціна на кутову кухню без зайвих деталей і складною фурнітури буде трохи нижче. Скошені модулі відрізняються високою місткістю, а перед кутом залишається досить вільного місця, так що використовувати цю область стає значно зручніше.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Однак у скошених кутів є і недоліки. Якщо розмір кутової кухні великий, складно дотягнутися до дальньої стінки, тому вимити кухонний фартух досить важко, так само як і діставати продукти з шаф. Вибираючи такий формат гарнітура, віддавайте перевагу не надто глибоким кутах.

Прямий кут характерний для кухні в мінімалістичному дизайні, так як він займає значно менше місця. Незважаючи на зовнішню простоту, прямий кут має ряд прихованих особливостей. Доступ до внутрішнього простору утруднений із-за його положення, тому дизайнери придумали кілька варіантів конструкцій.

Найпоширеніший варіант – два фасадних дверцята, що відкриваються в протилежні сторони, на зразок віконниць. Також популярна округла форма: в цьому випадку дверцята виготовляється складною напівкруглої форми, а практичність конструкції стає вище. Для глибоких секцій існує спеціальна витяжна фурнітура, яка полегшує доступ до далеких куточках.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Також гідним варіантом є висувні ящики з нестандартним кутовим фасадом. Зверніть увагу, що деякі виробники приховують від замовника варіанти вирішення проблеми і пропонують те, що зручно їм самим. Ретельно розпитайте продавця про всіх можливих конструкціях і, якщо вам не запропонували задовільний варіант, сміливо шукайте іншого виконавця.

Читайте також:  Очищувач для пральних машин — огляд популярних засобів з інструкцією

Кутова мийка: плюси, мінуси і особливості

Кутова мийка для кухні дозволяє заощадити корисний простір робочої поверхні. Такий дизайн відрізняється компактним розміром, може мати різну форму і конфігурацію, обладнані додатковими бортами і відсіками. Однак деякі власники можуть порахувати таке положення незручним через брак місця для ніг.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Мийки круглої або овальної форми вважаються оптимальними, так як мити круглі каструлі в них набагато зручніше, ніж в квадратних або трикутних. Часто кутові раковини обладнуються двома чашами: одна для посуду, а друга для миття продуктів. Правильний розмір легко визначити виходячи з габаритів посуду, якій ви найчастіше користуєтеся: великі тарілки, каструлі та сковорідки просто не влізуть в компактну чашу.

Як обіграти вентиляційну шахту

У багатьох кухнях планування припускає наявність вентиляційної шахти. Подібні виступи можуть мати різну форму, бути більш або менш глибоким, широкими, вузькими. Часто подібне архітектурна споруда розміщується саме в кутку. З допомогою Г-подібної меблів можна обіграти цю особливість і перетворити її в перевагу. Стільниця може огинати шахту, залишаючись цілісною, але якщо вентиляція занадто глибока, має сенс розбити стіна на дві складових.

Верхній і нижній яруси

Кухня з кутовим кухонним гарнітуром може мати різну конфігурацію верхніх і нижніх ярусів. З нижнім все просто: тут слід розмістити плиту, холодильник, мийку і робочу поверхню, тому додаткова площа зайвою не буде. Верхній ярус може повторювати форму нижніх модулів, а може кардинально відрізнятися. Популярний і зручний варіант: лінійний верхній ряд. Іншими словами, верхній ярус обладнується тільки з одного боку, а друга стіна залишається вільною. У цьому випадку кухня виглядає більш просторою і легкою.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Кухонний диван

Кутовий диван на кухні також є раціональним рішенням. Така меблі відрізняється компактністю, не захаращує простір і виглядає органічно в інтер’єрі. У нижній частині дивана часто розміщують ящики для зберігання.

Кутова кухня: особливості, переваги, моделі та відгуки

Ціна на кутову кухню вище, ніж на лінійну, але вона надає масу можливостей втілити будь-яку фантазію: вартість одного погонного метра коливається від 7-10 до 30-45 тисяч рублів, а кількість варіацій дизайну прагне до нескінченності. Однак під час планування слід пам’ятати не тільки про красу і компактності, але і про комфорт, ергономічності, раціональності. Перед покупкою гарнітура необхідно точно визначити, які модулі є необхідними, а від яких краще відмовитися.

DvaGusya