Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Сьогодні на присадибних і дачних ділянках вирощують безліч красивих рослин. Одним з них є anemone. Це ніжне рослина здатна прикрасити будь-який сад. Однак щоб квітка розвивався на радість власникам ділянки, потрібно правильно підійти до його вирощування.

Перед посадкою цієї рослини необхідно дізнатися особливості його вирощування. Це дозволить спостерігати на своїх клумбах витончені, красиві композиції з цих ніжних квітів. Як проводиться посадка анемон, а також правильний догляд за цією квіткою, буде розглянуто далі.

Загальний опис

Посадка і догляд за анемонами (фото представлено далі) вимагають від садівника певних знань. Це багаторічна трав’яниста рослина. З грецької мови Anemone перекладається як «анемона» або «дочка вітрів». Це пояснюється тремтінням пелюстки бутонів навіть від легкого подиху вітру.

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Це представник сімейства лютикова. Анемони воліють рости в умовах помірного клімату. Їх можна зустріти як на рівнинах, так і в горах. Причому ростуть анемони практично на всіх континентах, де погодні умови є прийнятними.

Налічується понад 160 видів анемон. Вони відрізняються цвітінням, особливостями росту. Тому при вирощуванні цих квітів обов’язково треба враховувати вимоги до догляду конкретного сорти цих квітів. Проявивши турботу про цьому красивому рослині, можна прикрасити свій сад яскравими бутонами анемон.

Особливості вирощування

Фото анемон, посадка і догляд у відкритому грунті за якими забезпечується згідно з видовою належністю, можна розглянути далі. Ця рослина може бути досить примхливим або невибагливим. Це залежить від сорту. Одні квіти цього виду мають коріння, а інші – бульби.

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Простіше всього вирощувати сорти, які мають коріння. Бульбові різновиди більш чутливі до несприятливих умов. Їх вирощують тільки досвідчені квітникарі. Незалежно від виду є кілька особливостей, якими володіють всі анемони.

Всі рослини цієї групи вимагають поливу, якщо встановилася спекотна і суха погода. Під час цвітіння і зростання, а також перед посадкою для них застосовують органічні добрива. Восени ж необхідно удобрити грунт мінеральними добавками.

Ці багаторічні рослини можуть пережити суворі російські зими тільки під правильним укриттям. Тому для них споруджують настил з листя. Врахувавши рекомендації фахівців, можна виростити красиві, здорові квіти.

Різновиди

Посадка анемон (фото рослин подано далі), а також догляд за ними проводяться у відповідності з вимогами виду. Вони поділяються на групи за різними ознаками. Найчастіше виділяють за часом цвітіння весняні і літні сорти. Перша група дуже витончена. Весняні анемони відрізняються різноманітністю пастельних відтінків суцвіть. Цикл надземного цвітіння цих рослин короткий. Вже до червня вони переходять у стадію спокою. Листки зберігаються у таких рослин до самої осені. Представниками квітучих навесні сортів є anemone ніжна, дібровна, лютичная.

Читайте також:  Як очистити кришталеву вазу від старого нальоту — народні методи

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Квітучі влітку анемони є досить великими рослинами. Вони відрізняються розгалуженою кореневою системою. Яскравими представниками цієї групи є анемона японська, гібридна та корончатая.

Цвітуть такі рослини з кінця літа до середини осені. Деякі види (anemone корончатая) викидають свої бутони навіть два рази за сезон. Квітконоси у рослин цієї групи міцні, високі. На них може розпускатися більше десятка кольорів. Вони можуть мати гладкі або махрові пелюстки.

Вибір місця для посадки

Посадка у відкритому грунті і догляд за анемонами можуть здатися дещо складними для початківців квітникарів. Однак, розглянувши всі тонкощі цього процесу, можна виростити їх самостійно. Важливо правильно вибрати місце для посадки подібних рослин. Ці вимоги багато в чому залежать від сорту. Однак практично всі представники виду будуть добре себе відчувати в певних умовах.

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Анемони комфортно себе почувають в півтіні. Слід підібрати відповідне місце на ділянці. Якщо грунт не відповідає вимогам (глиняна, суглинки), потрібно створити якісний дренаж. Грунт повинен бути рихлим і родючим.

Дотримуватися цих правил потрібно в тому випадку, якщо сорт невідомий. Нижній шар грунту повинен містити пісок. Застою води коріння анемон не люблять. В таких умовах рослина швидко загине. В якості дренажу застосовують дрібний гравій. Грунт не повинна бути занадто кислим. Вона повинна бути рихлою. Це забезпечить хорошу проникність грунту для повітря і води.

Підготовка грунту

Посадка у відкритому грунті анемон вимагає правильної підготовки. Потрібно приділити увагу грунту, в який будуть висіяні квіти. Коли буде обраний відповідний ділянку, який буде знаходитися в півтіні, потрібно підготувати грунт. Його підживлюють відповідним чином.

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Ділянка має бути захищене від протягів. Також він повинен бути досить просторим. Коріння рослин досить сильно розростаються. Однак при зіткненні з іншими об’єктами в землі вони можуть пошкодитися. Коріння анемон дуже ніжні. Крім протягів, ці рослини також не переносять спеку. Їх не можна висівати під палючим сонцем.

Перед посадкою грунт потрібно розпушити. В неї додають пісок. Якщо грунт відрізняється підвищеною кислотністю, в нього потрібно внести доломітове борошно. У цих же цілях можна застосовувати деревну золу. Це дозволить оптимізувати кислотність. Перед посадкою також потрібні органічні добрива.

Підготовка насіння

Посадка анемон в грунт проводиться після попередньої підготовки насіння. Цей спосіб має кілька недоліків. Схожість анемон з насіння невисока. Якщо їх правильно підготувати, можна отримати набагато більш високий відсоток сходів.

Насіння потрібно піддати стратифікації. Їх зберігають у холоді протягом 1,5-2 місяців. Посівний матеріал потрібно змішати з торфом або піском (краще грубозернистим). Це стимулює процес проростання. Піску повинно бути в 3 рази більше, ніж посівного матеріалу. Далі насіння потрібно щодня обприскувати водою.

Читайте також:  Янголята своїми руками: майстер-клас з фото та відео

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Коли вони почнуть набрякати, потрібно додати до них спеціального грунту з добривами. Всі інгредієнти перемішують у ємності і трохи поливають. Контейнер виставляють в холодну (температура +5 ºС) провітрюване приміщення. Через кілька днів проклюнуться перші сходи. Їх виносять у двір і закопують в сніг (або грунт). Їх присипають соломою. Навесні можна буде висіяти насіння. Проморожування дозволяє отримати великий відсоток сходів.

Посадка насіння

Після відповідної підготовки можна приступити до внесення в грунт підготовлених насіння квітів анемон. Посадка і догляд за рослинами в цьому випадку потребують уваги з боку садівника. Перед посадкою підготовлених насіння на ділянці біля сходів має бути мінімум 2 аркуша.

Квіти анемони: посадка і догляд у відкритому грунті

Підготовлений грунт розпушують і в неї вносять посівний матеріал. Він може перебувати в спеціальному контейнері. В цьому випадку можна встановити його в грунт. Також висаджують підготовлені анемони окремо. Краще робити між ними достатню відстань. Так корені будуть менше переплітатися і шкодити один одному.

Якщо насіння піддаються природної стратифікації, їх висаджують у грунт восени. У такому разі їх вкривають на зиму сухими гілками або листям. Зацвітуть такі рослини тільки на третій рік. Можна поєднувати на одній ділянці різні сорти анемон. В цьому випадку можна домогтися постійного їх цвітіння. Одні сорти будуть випускати бутони, коли інші вже відцвітуть.

Підготовка бульб

Посадка і догляд за анемонами вимагають від квітникаря дій, згідно з вимогами певного сорту. Деякі види цих рослин розмножуються бульбами. Щоб їх підготувати до посадки, потрібно провести кілька простих дій.

Бульби потрібно замочити в теплій воді на кілька годин. Це збудить їх від сну. За цей час бульби набухнуть. Після цього їх виймають з води і висаджують у підготовлені ємності. У контейнерах повинен бути грунт з торфу з вологим піском. В нього на глибину 5 см заглиблюють кожен бульба.

Грунт повинна бути зволоженою, але помірно. Заливати її не можна. Також не варто залишати ґрунт сухий. Це відіб’ється на сходах. Якщо потрібно висадити анемони у грунт, їх бульби замочують у тканини, яка просякнута розчином епін. Після шести годин їх перебування в такому стані підготовлений матеріал виносять у двір і висаджують у грунт.

Висаджування бульб

Посадка і догляд за квітами анемонами може бути простим, якщо вибрати невибагливі види. Створивши правильні умови для їх зростання, можна не боятися, що рослини загинуть під впливом різних несприятливих факторів.

Проблем з висадкою підготовлених бульб бути не повинно. Важливо визначити, як встановити бульба у підготовлену лунку. Для цього потрібно подивитися на нирки. Вони виглядають як невеликі горбки. Нирки з’являються у підготовлених рослин після замочування.

Читайте також:  Бортики в ліжечко для новонароджених своїми руками: як зробити

Поглянувши на ці горбки, ви зрозумієте, як встановлювати бульбу в ямку. Якщо ж є сумніви, слід зауважити, що верх у цього посівного матеріалу плоский. Вигнутим кінцем бульба встановлюють вниз. Ямка для висадки повинна бути діаметром близько 35 див. Глибина повинна становити 15 див. На дно засипають трохи золи і органічних добрив. Всередину встановлюють бульбу і засипають його землею. Після цього грунт потрібно полити.

Особливості догляду

Правильна посадка і догляд за анемонами дають хороший результат. Важливо підтримувати правильний рівень вологості. Догляд за цією рослиною простий. Потрібно правильно поливати квітку. Перезволоження так само небезпечно, як і посуха. Особливо це небезпечно у період цвітіння. Бутони не зможуть розвинутися та розкритися.

Краще всього, якщо анемони будуть рости на височини. Це дозволить підтримувати оптимальний рівень вологості. Якісна дренажна система також піде на користь. Рекомендується мульчувати грунт. Для цього створюється шар з листя і торфу. Він повинен бути близько 5 см завтовшки.

Навесні грунт потрібно зволожувати раз у 5-7 днів (в залежності від погоди). Якщо влітку погода не дуже жарка, полив можна не проводити взагалі. Проте за рівнем вологості потрібно стежити. Якщо погода спекотна, полив проводять вранці раз в день. Можна також зволожувати грунт після заходу сонця.

Особливості грунту

Правильна посадка анемон є далеко не єдиною умовою правильного розвитку цієї рослини. Потрібно підгодовувати його в період цвітіння. Для цього застосовується рідка органіка. Восени застосовуються мінеральні комплексні сполуки.

Якщо перед посадкою грунт була якісно удобрений, можна не проводити підгодівлю до періоду цвітіння. Також потрібно приділити увагу розпушування грунту. Бур’яни слід виполювати. Їх виривають руками. В іншому випадку можна пошкодити тендітні коріння квітів.

Анемони є досить стійким рослиною до різних хвороб. Проте ним можуть нашкодити слимаки, равлики. З цими шкідниками можна легко боротися за допомогою розчину метальдегида. Попередньо равликів і слимаків збирають з рослин вручну. Також можуть нашкодити озимі черв’яки. Якщо ж вони були пошкоджені листової нематодою, потрібно знищити всі рослини, замінивши також грунт, в якій вони росли.

Підготовка до зими

Посадка анемон і догляд за ними не відрізняються великою складністю, якщо знати всі нюанси. Рослини потрібно правильно готувати до зими. Восени їх витягують з ґрунту (якщо зими суворі). Бульби потрібно підсушити, зрізають бадилля. Їх зберігають в прохолодному темному місці в піску або торфі.

Якщо відносно теплі зими, можна накрити рослини листям і гілками. Так вони зможуть спокійно перезимувати.

Розглянувши, як проводиться посадка анемон, а також тонкощі догляду за ними, можна виростити красиві квіти на своїй ділянці.

DvaGusya