Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Досвідчені городники знають, як важко боротися з бур’янами на плантаціях з картоплею. Часто вони стають причиною появи шкідників, розвитку захворювань, уповільнення росту рослин та зниження врожайності. Впоратися з ними допомагає Лазурит – порошкоподібний гербіцид вибіркової дії.

Принцип дії

Засіб від бур’янів Лазурит офіційно дозволено для використання в сільському господарстві. Випускається гербіцид в герметичних упаковках, масою по 10, 20 р, 0,5 та 10 кг. Він дуже ефективно справляється з бур’янистою травою в городі, але важливо чітко слідувати інструкції по застосуванню. Обробку картоплі слід проводити у строки, вказані на упаковці, оскільки пізніше бульби стають менш стійкими до дії.

Діюча речовина у складі препарату – метрибузин, завдяки якому Лазурит і отримав багато позитивних відгуків, заслужив популярність серед городників. Гербіцид є інгібітором фотосинтезу, перешкоджаючи бур’янам використовувати сонячне світло для росту і розвитку. Згідно інструкції, метрибузин призводить до загибелі бур’янів або залишає її недорозвиненою, впливаючи на її кореневу систему, листя, стебла, залишаючись безпечним для картоплі.

Застосовувати засіб можна як до сходів картоплі, так і після їх появи, а дія речовини буде тривати протягом 1,5-2 місяців. В результаті обприскувань гине понад 40 видів бур’янів.

Приготування кошти

Якщо застосовувати Лазурит згідно інструкції, використовуючи його в зазначені терміни, не перевищуючи дозу, то препарат не накопичується в грунті, рослинних клітинах картоплі, тому є безпечним для рослин, здоров’я людини. Розчин для обробки готується шляхом розчинення порошку з водою.

Спочатку пакетик препарату розводять літром води, а потім доводять об’єм розчину до 3 л. Таку концентрацію рідини використовують для первинної обробки бур’янів на картоплі. Повторне обприскування грунту здійснюється розчином, отриманим шляхом розведення 10 р засоби 9-ю літрами води. Максимально допустима концентрація діючої речовини не повинна перевищувати 0,5%.

Читайте також:  Грибок у ванній — чому з’являється і способи видалення з допомогою підручних матеріалів, профілактика

Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Як застосовувати Лазурит від бур’янів

Інструкція Лазуриту від бур’янів на картоплі свідчить, що засіб можна застосовувати двома способами:

 1. Одноразово – обробка грунту здійснюється до появи перших сходів, при цьому важливо, щоб посіви знаходилися глибоко в землі, і речовина не міг на них впливати. Витрата розчину має становити 1-1,5 кг на 1 кв. м.
 2. Дворазово – спочатку до появи сходів і смітної трави, а потім, коли рослини досягли 5 см у висоту. Концентрація розчину для першого обприскування повинна становити 1 кг/1 кв. м., для повторного – 0,4 кг/1 кв. м.

Крім цього, важливо дотримуватися наступні рекомендації, зазначені в інструкції до засобу:

 1. Обприскування слід проводити в безвітряну суху погоду, щоб рідина не потрапила на інші грядки.
 2. Перед процедурою слід розпушити грунт, зволожити і дочекатися, щоб вона трохи осіла.
 3. Враховуйте родючість грунту для визначення норми внесення засоби: вона повинна бути максимальною на важкому грунті, мінімальної на легені, а при вмісті гумусу менше 1% застосовувати Лазурит від бур’янів не можна.
 4. Концентрація речовини при обробці ранніх сортів картоплі повинна становити 500 г, пізніх – 1,5 кг. Кількість зазначено на 1 кв. м.

Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Заходи безпеки при обробці

Гербіцид Лазурит має 3-й клас небезпеки, тому варто дотримувати певні заходи безпеки під час роботи з ним, зазначені в інструкції:

 1. Необхідно надіти захисний костюм, рукавиці, окуляри і кисневу маску.
 2. Під час процедури не можна палити, їсти.
 3. Категорично заборонено використовувати для розведення кошти харчовий посуд.
 4. Проводити польові роботи на дільниці після обробки гербіцидом слід через 3-4 дні.
 5. Заборонено боротися з бур’яном на картоплі за допомогою Лазуриту вагітним жінкам, дітям до 16 років.
 6. Оскільки препарат токсичний, під час роботи з ним слід ізолювати домашніх тварин, птахів, бджолину пасіку.
 7. Після обприскування потрібно вимити руки з милом, прийняти душ, а одяг ретельно випрати, попередньо замочивши в розчині мила з содою.
Читайте також:  Укладання тротуарної плитки своїми руками: схеми, матеріали і інструменти

Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Протипоказання для застосування гербіциду

Існує ряд моментів, при яких використання препарату небажано, малоефективне або заборонено:

 1. Не варто проводити обробку, якщо розсада була висаджена рано, сходи перенесли захворювання або ослабли після заморозків.
 2. Деякі сорти картоплі дуже чутливі до гербіцидів, тому засіб може негативно вплинути на їх ріст, розвиток. В даному випадку боротися з бур’янами слід іншим способом.
 3. Важливо усунути шкідників на городі (якщо є), а тільки потім приступати до обприскуванню.
 4. Марно проводити обробку на запущених ділянках.
 5. Розпушування ґрунту після обприскування сильно знизить ефективність препарату.

Лазурит від бур’янів на картоплі – інструкція по застосуванню

Сумісність з іншими препаратами

Інструкція із застосування гербіциду свідчить, що його можна використовувати спільно з іншими препаратами. Від цього знизиться витрата речовини і збільшиться його ефективність. Зверніть увагу, що після змішування консистенція розчину має бути максимально однорідною. Використовувати отриману рідину необхідно відразу ж або через кілька годин після приготування. Тривале зберігання заборонено, оскільки препарат токсичний.

Відео

DvaGusya