Монтаж натяжної стелі своїми руками

Натяжна стеля є популярним типом обробки в будинку або квартирі. При цьому встановити його цілком можливо своїми руками. Від майстра потрібно чітке розуміння методики проведення цього процесу. Також слід правильно підготувати матеріал та інструмент для такої роботи. Можливо, буде потрібно взяти певне обладнання в оренду. Тільки в цьому випадку вдасться створити ефектний натяжна стеля своїми руками. Подробиці цієї роботи будуть розглянуті далі.

Різновиди матеріалів

Як натягнути натяжна стеля своїми руками? Це питання може цікавити господарів будинку або квартири, які бажають самостійно зробити ремонт. Ця робота цілком може бути виконана самостійно. Потрібно дізнатися про деякі тонкощі подібної обробки. Бувають натяжні полотна, виготовлені з ПВХ-плівки або спеціальної тканини.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

При виборі матеріалів для обробки враховують особливості приміщення, в яких умовах вона буде експлуатуватися. Кожен вид полотен відрізняється особливими технічними характеристиками.

Тканинні натяжні стелі виготовляють із щільних волокон, які просочені спеціальними складами. У результаті виходить полотно, стійке до різних несприятливих впливів. Воно буде міцним і досить довговічним. Такий матеріал має безліч варіантів дизайну.

Тканинні монотонні покриття зустрічаються рідко. Найчастіше подібні матеріали мають малюнок. Він може бути простим або складним. У деяких випадках на поверхні полотен намальовані справжні картини. Стеля в цьому випадку – даний твором мистецтва. Найчастіше такі стелі монтують в дитячій кімнаті, спальні, робочому кабінеті.

Натяжна стеля своїми руками можна встановлювати за іншою методикою. В цьому випадку застосовують ПВХ-плівку. Її розтягують на підготовлені напрямні, а потім нагрівають. Цей тип обробки може бути глянцевим і матовим. Перший варіант застосовується частіше. Це красива обробка, яка не пропускає вологу. Така стеля часто можна зустріти у ванній кімнаті, кухні або в коридорі. Цей тип обробки коштує дешевше, ніж тканинні різновиди.

Особливості монтажу

Можна створити однорівневий і дворівневий натяжна стеля своїми руками. При цьому полотна часто поєднують з таким матеріалом, як гіпсокартон. Техніка монтажу полотен може бути різною.

Тканинні матеріали самостійно встановити легше. Однак вони монтуються один раз. Якщо при установці допустити помилку, можливо, полотно не можна буде відремонтувати або встановити знову в підготовлені багети. Тому в процесі монтажу потрібно виконувати всі дії чітко і акуратно.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

Демонтаж та ремонт натяжних стель своїми руками, які виготовлені із ПВХ, виконати набагато простіше. Однак для встановлення подібних полотен застосовується спеціальне обладнання (теплова гармата). Воно дозволяє зробити стелю рівною і блискучою. При правильній установці швів не буде видно.

Для фіксації полотен застосовують штапики або клини. В деяких випадках використовують гарпунний метод. Він складний у застосуванні, тому його використовують рідко. Майстер повинен сам приварити гарпуни до країв полотна. Для цього потрібен певний досвід і наявність спеціального обладнання. Можна замовити таку послугу у спеціалізованої компанії. Однак провести демонтаж і знову встановити полотно в багети в цьому випадку буде простіше.

За допомогою штапика полотно, яке заводиться в багет, може бути міцно зафіксована в направляючих. Також можна застосовувати для фіксації кліпси. Вибір матеріалу для фіксації може бути різним. Вибір залежить від переваг майстра.

Читайте також:  Перець болгарський: вирощування, особливості догляду та рекомендації

Підготовка до монтажу

Перш ніж приступити до роботи, потрібно розглянути монтаж натяжної стелі своїми руками покроково. Приміщення треба правильно підготувати. З нього виносять всі меблі. Якщо передбачається проведення ремонту приміщення, стіни повинні бути покриті шпаклівкою. Всі фінішні роботи повинні бути завершені.

На стелі не повинно залишатися старої обробки. Шматочки фарби чи побілки можуть обсипатися. Вони будуть накопичуватися на звороті покриття. Це призведе до погіршення його зовнішнього вигляду. Поетом підставу очищають. Якщо на стелі є плити, між ними відстань зашпаровують шпаклівкою.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

При обробці стін потрібно домогтися їх рівності. Це значно спростить процедуру встановлення профілів і натягування полотна. Також перед початком роботи на стелі монтують всі необхідні комунікації. Це можуть бути вентиляційні канали, дроти для підключення люстр для кухні, люстри і т. д.

Існує ще один підготовчий етап роботи. Якщо в приміщенні буде встановлено люстра, для неї потрібно підготувати платформу. Цю процедуру краще виконати після установки напрямних профілів. Тільки після правильної підготовки можна приступати до монтажу.

Інструменти і матеріали

Розглядаючи установку натяжних стель своїми руками покроково, слід приділити увагу підготовці необхідних матеріалів. У деяких випадках знадобиться придбати або взяти в оренду необхідне обладнання.

У процесі роботи обов’язково знадобляться дриль і шуруповерт. Потрібно придбати будівельний рівень. Також потрібно рулетка і олівець. Полотно встановлюється в направляючі за допомогою спеціальних лопаток. Вони мають різну конфігурацію. Тому купується цілий набір (пряма, кутова лопатки).

Також потрібно придбати полотно відповідного розміру. Після цього підбирають профіль і елемент для фіксації. Напрямні бувають пластикові та алюмінієві. Другий варіант кращий. Матеріал буде довговічніші і надійніші.

Для установки люстри або точкових світильників набувають спеціальні кільця. Вони будуть закривати прорізи в матеріалі, не допускаючи його деформацію і розрив. Їх кріплять на спеціальний клей, який також потрібно буде придбати заздалегідь.

Плівка натягається при використанні нагрівального обладнання. Це може бути теплова гармата або будівельний фен. Тканинні стелі в нагріванні не потребують. Тому багато господарів вирішуються на монтаж саме цього типу полотен.

Установка напрямних

Встановлюються натяжні стелі своїми руками без нагрівання або з використанням теплової гармати на напрямні. Для цього потрібно правильно розмітити стіни. Спочатку потрібно заміряти відстань від підлоги до кутів. Визначається найнижчий з них. Від цього кута потрібно відміряти вниз мінімум 5 див. Якщо стеля будуть змонтовані світильники, цей показник становить 10 див.

Далі від цієї точки за допомогою будівельного рівня по периметру стін наноситься розмітка. По цій лінії будуть змонтовані напрямні. Дуже важливо, щоб ця лінія була точно горизонтальною. Це дозволить приховати нерівності стелі, зробити обробку красивою і рівною.

Далі до стіни прикладається профіль. За допомогою перфоратора потрібно зробити розмітку для кріплення. Крізь профіль робляться невеликі отвори. Крок між ними становить 6-8 див. Біля краю профілю потрібно встановлювати дюбеля на відстані 5 см. Набагато простіше виконувати розмітку, якщо профіль приклеїти до стіни. По намічених отворів висвердлюються місця для установки дюбелів. З їх допомогою відбувається фіксація профілю.

Читайте також:  Мультиварка - ваш верный помощник в ежедневном приготовлении блюд

Установка плівкового полотна

Установка натяжної стелі своїми руками може зайняти досить багато часу. Професіонали справляються з таким завданням всього за пару годин. Проте починаючому майстрові потрібно повозитися з установкою полотна.

Якщо встановлюється конструкція з ПВХ-плівкою, матеріал потрібно розпакувати і залишити в приміщенні. У цей час потрібно включити теплову гармату і прогріти повітря до 38-42 ºС. Плівка при цьому трохи розтягнеться. Це дозволить її правильно натягти. Плівку в цей час розкладають на підставу підлоги. На ньому не повинно бути інструментів, сміття та інших сторонніх предметів. Вони можуть пошкодити матеріал.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

Після цього до кутах кріплять затискачі. За допомогою такої прищіпки кріплять спочатку один край полотна. Після цього затискач встановлюють протилежний кут (по діагоналі), потім фіксують залишилися кути. Після цього полотно розігрівають до температури 70 ºС. За допомогою лопаток в такій же послідовності, як і для затискачів, полотно фіксують спочатку в кутах. Після цього закріплювачі-прищіпки знімають.

Потім від центру до кутів полотно фіксують в профіль. Щоб надати обробці готовий вигляд, по периметру кімнати можна встановити декоративний багет.

Установка тканинного стелі

Тканинна натяжна стеля своїми руками встановлюється простіше, ніж ПВХ-плівка. Це цілісне полотно без швів. Його ширина може досягати 5 м. Така особливість дозволяє покрити представленої обробкою практично будь-які приміщення.

У цьому випадку не потрібний нагрів полотна. Монтаж проводиться при звичайній температурі за допомогою встановлених заздалегідь направляючих. Потрібно віддавати перевагу потужним, міцним профілями. Відмінністю цього типу монтажу є інша схема натягування полотна.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

Коли напрямні будуть змонтовані на стінах, тканина починають натягувати не з кутів, а від центру кожної стіни. Спочатку за допомогою затискачів створюється хрестоподібна натяжка. Потім за допомогою лопатки полотно вставляється в підготовлений профіль. Затискачі прибирають.

Після цього матеріал натягають від центру до кутів стін. Можуть бути надлишки полотна. В цьому випадку їх потрібно обрізати гострим ножем. Роботу проводять за допомогою спеціальних лопаток. Встановлення виконують акуратно. На полотні не має з’явитися складок.

Ремонт при розриві

В деяких випадках в процесі експлуатації доводиться провести своїми рукаами ремонт натяжних стель. У цьому випадку може знадобитися демонтаж полотна. Така ситуація виникає при невеликому розриві або проколі полотна. Якщо гострий предмет із силою вдарить по поверхні обробки, він легко її порве. Це справедливо як для плівки, так і для тканини.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

У цьому випадку можна постаратися виправити ситуацію. Якщо розрив або прокол не перевищує 2 см в довжину, можна використовувати скотч. Також застосовується спеціальний клей. Ці матеріали дозволяють стягнути краї на поверхні матеріалу. Це треба зробити відразу ж після появи розриву. В іншому випадку він з часом збільшиться.

У деяких випадках знадобиться застосувати латку. Для цього потрібно підібрати матеріал такий же фактури і кольору, як встановлений стеля. Матеріал кладуть всередину обробки. Краї при цьому приклеюють за допомогою спеціального складу. Тут також можна зробити фігурну латку у вигляді аплікації. В деяких випадках доречно встановити тут додатковий точковий світильник.

Читайте також:  Чехол на айфон: как выбрать

Якщо розрив великий, на нього можна наклеїти шматок стеклообоев. Це збільшить міцність матеріалу в цьому місці. Після висихання клею склошпалери фарбують в такий же колір, як і стеля. Тканина при бажанні можна зашити капроновими нитками. Шов після цього можна забарвити в такі ж кольору, як і матеріал в місці розриву.

Можуть знадобитися і інші дії в процесі проведення своїми руками ремонту натяжної стелі. Поріз може проходити по шву пластику. В цьому випадку його не можна заклеїти або зашити. Потрібно міняти все полотно.

Демонтаж стелі

Як зняти натяжна стеля своїми руками? Це питання може виникнути при необхідності отримати доступ до комунікацій під плівкою або тканиною. Також при затопленні холодною водою полотна з ПВХ його потрібно акуратно зняти і злити воду. Процедура демонтажу не викликає особливих складнощів.

Монтаж натяжної стелі своїми руками

Потрібно підготувати теплову гармату, якщо потрібно зняти полотно з ПВХ. Після прогрівання матеріалу (коли він розтягнеться і стане більше в розмірі), його потрібно акуратно за допомогою плоскогубців витягнути з направляючих. Спочатку потрібно прибрати декоративний плінтус.

Роботу починають від кутка кімнати. Поки триватиме демонтаж, поверхню потрібно періодично прогрівати. Це дозволить надати плівці необхідну еластичність. В іншому випадку матеріал можна порвати. Прогрів є обов’язковою умовою для демонтажу плівкового полотна.

А як зняти своїми руками натяжна стеля з тканини? Ця процедура дуже складна. У більшості випадків після її проведення експлуатувати стеля буде неможливо. Справа в тому, що тканина фіксується в направляючих набагато жорсткіше, ніж ПВХ. Її демонтаж потребує значних фізичних зусиль. Цю процедуру проводять тільки при заміні покриття стелі.

Рекомендації по експлуатації

Щоб в процесі експлуатації не довелося проводити своїми руками демонтаж натяжних стель, потрібно врахувати низку рекомендацій. Під тканинними полотнами не варто встановлювати електричні або інші комунікації. Дістатися до них буде при необхідності складно. При правильному догляді представлені стелі можуть експлуатуватися до 30 років.

У перші кілька тижнів після монтажу не варто намагатися очистити поверхню плівки. Вона в цей час ще дуже крихкий. Коли вона буде менш натягнутою, можна проводити прибирання. Також не варто чіпати в цей час стелю. Не варто дозволяти дітям грати в приміщенні з натяжною стелею. Вони можуть підкинути який-небудь предмет, пошкодивши покриття.

Очищення поверхні проводиться за допомогою мильного розчину або неабразивного миючого засобу. При цьому потрібно застосовувати м’яку серветку або губку. Також неприпустимо, щоб до складу миючого засобу входили розчинники. Проводити прибирання стелі потрібно регулярно, особливо на кухні. Якщо поверхня стане занадто брудною, її буде важко відмити за один раз. Періодичне прибирання дозволяє підтримувати ефектний зовнішній вигляд стелі.

Також не варто відкривати в такій кімнаті шампанське, кидати якісь речі. Це може привести до розриву покриття. Реставрація, звичайно, дозволить вирішити проблему. Але часто сліди від проколів або розривів приховати не вдалося.

Розглянувши, як змонтувати і відремонтувати натяжна стеля своїми руками, можна виконати всі дії самостійно. Результат буде високим, а оздоблення довговічною.

DvaGusya