Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Одним із найдавніших видів декоративно-прикладного мистецтва є мозаїка. Перші її зразки датовані IV тисячоліттям до нашої ери. Сьогодні теж зустрічаються любителі-мозаїчники, які своїми руками створюють неповторні композиції, часом з самих невідповідних для цього матеріалів.

Виробництво цього матеріалу передбачає використання наступних компонентів:

  • зв’язуючого;
  • ґрунту; основи;
  • елементів набору.

Якщо ви теж вирішили зайнятися подібними роботами, то для початку необхідно попрацювати над малюнком, який виступить шаблоном. Взагалі, мозаїка є трудомістким видом мистецтвом, тому картини з неї на основі готових сюжетів обходяться дешевше, ніж панно, виконані на замовлення. У продажу можна зустріти готові набори, які представлені широким розмаїттям.

Самостійне виготовлення

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Якщо перед вами постало питання про те, як зробити мозаїку своїми руками, то для початку ви повинні розібратися, який матеріал ляже в основу. Це може бути кераміка або скло. Елементи укладаються на клей або розчин, а на останньому етапі використовується кольоровий. Якщо ж монтаж ви плануєте здійснювати в приміщенні з високою вологістю, то краще придбати силіконовий герметик, який відрізняється водостійкістю, водонепроникністю, а в застиглому вигляді має консистенцію щільної гуми. Для набору дрібних фрагментів ці якості особливо важливі, особливо якщо доводиться працювати з елементами неправильної форми.

В якості одного з рецептів виступає наступний ингредиентной склад:

  • чиста вода;
  • синтетичний столярний клей;
  • алебастр будівельний;
  • цемент.

Що стосується клею, то він реалізується в порошку і попередньо розчиняється у холодній воді. Вода повинна мати кімнатну температуру. Її додають в обсязі 4-х частин. До компонентів слід додати 6 частин будівельного алебастру. Для того щоб домогтися отримання потрібного тону, слід використовувати пігмент, бажано акриловий.

Якщо ви хочете виготовити мозаїку своїми руками, то клей необхідно розчинити у воді, а після додати алебастр, поки не вдасться отримати консистенцію рідкої сметани. Потім додається пігмент. Алебастр схопиться не настільки швидко в розчині клею, як це сталося б з чистою водою, але зачиннення необхідно встигнути здійснити за 5 хвилин. Готувати потрібно окремі порції по 300 мл

Читайте також:  Кімнатна фіалка: догляд в домашніх умовах, фото

Виготовити мозаїку можна з підручних матеріалів. Зокрема, в якості форми слід використовувати придверні килимок, який володіє квадратними осередками. У нього виливається суміш, яку після зміни слід розрівняти гумовим шпателем. В такому стані складу залишається на 36 годин. Після застигання розчину килимок необхідно зігнути, щоб вийняти фішки з гнізд. Діяти необхідно за принципом вилучення кубиків льоду з формочки.

Клеїти таку мозаїку рекомендується на рівну поверхню, яку попередньо необхідно зашкурити. Використовувати слід ПВА для каменю і скла; канцелярським клеєм користуватися не потрібно. В якості альтернативного рішення виступають рідкі цвяхи. Алебастрово-клейовий компаунд не брудниться, тому додаткова лакування не потрібно, однак додатково можна використовувати водно-полімерну емульсію.

Альтернативний варіант виготовлення

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Мозаїка своїми руками може бути виготовлена та за іншою технологією. Почати необхідно з заготівлі елементів набору. Це можуть бути квадратики зі стороною в 1 або 5 див. Їх зазвичай заготовляють про запас, щоб потім не відволікатися від роботи. На цьому етапі перед вами може постати питання про те, як нарізати на шматочки однакового розміру. Можна використовувати:

  • склоріз;
  • бокоріз;
  • кліщі.

Колоти окремі елементи мозаїки необхідно смальту. Для цього застосовується закольник. Купувати дорогу смальту немає сенсу, кахель є в’язким і добре колеться. Його бій можна придбати в магазині будівельних матеріалів за копійки. Легше буде працювати з керамогранітом. Колеться він більш точно. Він володіє довговічністю і високою стійкістю до механічних впливів.

Краще починати освоювати мозаїку саме з цього матеріалу, набираючи малюнок по колірній гамі. Якщо ви вирішили виготовити мозаїку своїми руками, використовуючи при цьому закольник, то працювати з ним необхідно за наступним алгоритмом. Від шматка необхідно відколоти частинку, щоб отримати прямий край. Упор виставляється на потрібний розмір, що дозволить наколоти смужки однакової ширини. З цих заготовок накалываются окремі шматки.

Читайте також:  Сучкорізи для обрізки дерев: як вибрати садовий інструмент

Вам може здатися, що ці роботи не відрізняються складністю, але є деякі нюанси. Бити ви повинні не проти вістря клина, а, забезпечивши зрушення до упору на половину товщини матеріалу, який буде працювати на зсув. Злам у цьому випадку вийде рівним і гладким. Якщо ви хочете виготовити скляну мозаїку своїми руками, необхідно враховувати лучепреломление. В іншому випадку скло буде не ламатися, а кришитися і покриватися тріщинами. Важливо врахувати ще й те, що вістря клина має бути ідеальним. Якщо воно промнется, то підуть тріщини і стане утворюватися крихта.

Сполучне

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Мозаїчні панно можуть викладатися на вапняно-глиняний розчин, до якого додається модифікатор. Для приготування складу треба взяти 0,3 частини жирної глини, частину вапняного тіста, 3 частини білого чистого гірського або кар’єрного піску, який попередньо прожарюється; а також биті яйця зі шкаралупою. На відро розчину їх знадобиться від 3 до 6 штук.

Крізь сито в 1/100 дюйма просіюється пісок. Це дозволить отримати фракцію в 0,25 мм Як тільки будуть додані яйця, розчин перемішується до однорідності. Частинки шкаралупи не повинні бути видні. Ці елементи будуть виступати індикатором гомогенності. Яйце в суміші гнити не буде. Органіка буде взаємодіяти з силікатом і глиною, формуючи водонепроникну і міцну просочення конгломерату. Вапно не дозволить розвинутися гнильним іншим бактеріям.

Що використати для укладання

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Скляна мозаїка на стіну своїми руками викладається за допомогою розчину без цементу. Найдешевше обійдеться ПВА для каменю і скла. Цей клей підходить для використання всередині житлових приміщень. Для зовнішніх робіт можна використовувати етиленвінілацетатний клей, який представлений розплавом кополімерів, але коштує він дорожче. Для ванних і кухонь, а також інших приміщень, де часті перепади вологості і температури, потрібно водонепроникність. Її зможе забезпечити силіконовий будівельний клей. Пластикову або бісерну мозаїку можна укладати на ПВА, але краще використовувати нитроклей, він може бути представлений 80-му складом, «Моментом» або монтажним розчином.

Читайте також:  Мініпилосос для комп’ютера — як вибрати за потужністю і брендом

Що собою являє алмазна мозаїка

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Це набір з акрилових страз однакового розміру. Монтаж здійснюється на полотно, у процесі чого застосовується клейка основа. Стрази є гранованими різнокольоровими. Алмазна мозаїка отримала свою назву завдяки фактурі, яку можна спостерігати в готовому виробі.

Створення картини з алмазної мозаїки

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Якщо ви хочете укласти алмазну мозаїку своїми руками, то на першому етапі необхідно видалити з поверхні захисну плівку, під якою розташовується клейка основа. Саме на неї і будуть кріпитися алмази. Клейка плівка не висохне, навіть якщо робота займе тривалий час.

Рекомендації з проведення робіт

Мозаїка своїми руками: техніка виготовлення, цікаві ідеї та рекомендації

Якщо техніку укладання мозаїки ви освоюєте вперше, то захисну плівку можна видаляти поступово. Стрази мають нумерацією, яка відображена на клейкій схемою. З допомогою пінцета необхідно розташувати алмази у відповідні клітини, щоб гранчасті елементи прилягали до основи.

Створюючи картину з мозаїки своїми руками, ви будете підрівнювати ряди канцелярської металевою лінійкою. Це дозволить контролювати роботу, щоб матеріал не зміщувався. У підсумку ви повинні отримати картину з лав, щільно прилеглих один до одного. Після заповнення всіх клітин необхідно звернутися до металевій лінійці і підрівняти композицію.

Укладання мозаїки у ванній

Якщо роботи з укладання мозаїки ви плануєте здійснити самостійно, то краще використовувати окремі фрагменти на сітці або папері, що підвищує швидкість монтажу. Для цього слід використовувати спеціальний клей. Обробляється поверхня вирівнюється цементним розчином.

Підстава необхідно вибілити, що дозволить облицюванні зберегти «рідний» колір, що особливо стосується скляного матеріалу. Викладаючи мозаїку у ванній своїми руками, ви повинні будете викласти на підлозі візерунок, здійснивши припасування окремих елементів. При необхідності вони підрізають. Розкрій рекомендується здійснювати кусачками.

Висновок

Мозаїка з плитки своїми руками виконується за технологією, яка передбачає розколювання бою оздоблювального матеріалу на більш дрібні фрагменти. Використати для цього можна відповідний інструмент, про який йшла мова вище. В якості альтернативного рішення виступає метод, який передбачає укладання плитки в тканину. Потім матеріал розколюється молотком або кувалдою.

DvaGusya