Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Обігрівач для гаража дозволяє поліпшити комфорт перебування в холодну пору року. Часто простір в господарських приміщеннях облаштовується не тільки під зберігання транспортного засобу, але і для відпочинку або в якості майстерні. Важливо продумати найбільш оптимальну систему опалення, щоб вона була ефективної, безпечної та економної. Розглянемо види нагрівників, рейтинг найпопулярніших моделей і відгуки власників.

Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Електричний обігрівач для гаража

Подібний спосіб обігріву відноситься до простим і економічним варіантами. Однак тут також слід враховувати певні нюанси. Плюси електричного опалення:

 • Простота монтажу і доступність електроенергії.
 • Широкий вибір пристосувань різного типу.
 • Можливість підібрати агрегат за показником потужності.
 • Хороша тепловіддача.

Серед недоліків користувачі відзначають високу вартість обладнання, а також необхідність безперебійної роботи живильної мережі.

Серед різновидів електрообігрівачів розрізняють наступні модифікації:

 • Теплова гармата. Простий і недорогий прилад, що працює за принципом нагріву повітряних мас за допомогою спіралі та подальшого їх розповсюдження за допомогою вентилятора.
 • Інфрачервоний обігрівач в гаражі не впливає на фарбу автомобіля. Випромінювання прогріває поверхні і предмети, які віддають тепло.
 • Пристосування конвекторного типу. Подібні моделі прогріваються самі і гріють навколишній простір. Вони не так ефективні, як гармата, однак економічніше і довше тримають тепло.
 • Інверторні спліт-системи є найбільш ефективним і економічним варіантом, однак мають високу вартість.

Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Газові версії

Газовий обігрівач для гаража вважається однією з найбільш економних модифікацій, проте вимагає підключення до центральної магістралі, оформлення відповідної документації, дотримання певних норм безпеки. Монтаж таких систем повинен здійснюватися фахівцями. Подібне обладнання дозволяється монтувати тільки в приміщення, де є вентиляція і висота полку не нижче двох метрів. Як варіант – використання балонного газу.

Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Основні переваги газового обігрівача для гаража:

 • Високий ККД.
 • Економічність.
 • Можливість максимальної автоматизації системи.
 • Безперебійна подача тепла цілодобово.

Будь-яке газове обладнання відноситься до приладів підвищеної небезпеки. Необхідно чітко дотримуватися правил безпеки, оскільки їх ігнорування може призвести до трагедії і серйозного збитку.

Читайте також:  Полив в теплиці — як організувати автоматичну крапельну, точкову або дощувальну поливалку

Водяний аналог

Обігрівач для гаража на водяному теплоносії доречний, якщо будова знаходиться недалеко від водопровідної системи. Найбільш ощадливий варіант – прив’язка нагрівника до основної системи опалення будинку. В цьому випадку не буде потрібно додатковий котел, однак необхідно буде протягнути трубопровід. Слід враховувати, що потужність головної системи при цьому знизиться. Якщо така схема не підходить, доведеться монтувати другий котел.

Система обігрівання на твердому паливі

Ще одним бюджетним варіантом стане обігрівач гаража на твердому паливі. Вугілля або дрова по економії перевершують інші аналоги, особливо якщо вони є у вільному доступі. Подібна модифікація не залежить від енергетичних ліній і загальних магістралей.

Опалювальний прилад цього типу цілком можна спорудити самостійно. Для цього потрібно листовий метал, арматура або товстостінна бочка. До мінусів споживачі відносять високий рівень пожежонебезпеки, необхідність постійно підтримувати горіння і низьку екологічність.

Фабрична пічка може бути виконана за типом буржуйки, складена з цегли або зроблена з піролізного варіанту. Розглянуті опалювачі добре підійдуть для невеликих приміщень. У порівнянні з котлами вони більше сушать повітря.

Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Модель на солярці

Дизельний обігрівач для гаража у вигляді гармати також досить економічний. У процесі роботи відпрацьовані гази транспортуються в теплообмінник. Така конструкція дає можливість максимально убезпечити функціонування установки за рахунок непрямого нагріву. Після попадання в очисник назовні подається очищена повітряна суміш, яка нагріває приміщення. Використання подібного роду гармат вимагає достатнього припливу свіжого повітря, так як вони випалюють кисень.

До особливостей дизельного обігрівача для гаража відносять наступні моменти:

 • Вбудовану систему контролю полум’я.
 • Присутність автоматики для відключення устаткування при критичних температурах.
 • Вмонтований термостат.
 • Високий показник мобільності, що важливо для невеликої будівлі.

Варіанти на відпрацювання

Практично кожен водій утилізує відпрацьоване масло. Однак воно може стати паливом для опалення. Зробити пічку можна своїми руками, за принципом твердопаливного варіанти або замовити у фахівців.

Плюсом даного устаткування є експлуатація без відходів. В залежності від інтенсивності горіння і особливостей агрегату, він за годину витрачає близько літра відпрацювання. Для самостійної збірки потрібні металеві листи та труби, а також зварювальний апарат. Варто пам’ятати, що всі модифікації повинні відповідати правилам техніки безпеки.

Читайте також:  Як доглядати за азалією в домашніх умовах: температура, полив, пересадка, розмноження, чому не цвіте

Детальніше про ІЧ-модифікаціях

Останнім часом стає популярним інфрачервоний обігрівач в гараж. Це обумовлено експлуатаційними характеристиками. Зазвичай подібні моделі монтують в підвішеному стані на певній висоті. При включенні відбувається нагрів підлоги, який віддає тепло по всьому об’єму приміщення.

Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

Виділяють три способи розміщення ІК-обігрівачів, залежно від мети їх використання:

 • Якщо гараж призначається для ремонтної майстерні, агрегат встановлюють безпосередньо над робочою зоною, включаючи його в міру необхідності.
 • Для підтримки плюсової температури під час зберігання транспортного засобу проводять обчислення, виходячи з розрахунку 50 Вт на один квадратний метр.
 • Якщо потрібна температура до +20 градусів, потрібно 100 Вт на 1 кв. м, отже, кількість джерел тепла збільшується.
 • Серед основних переваг розглянутого устаткування користувачі відзначають високий рівень надійності, безпеку, ефективність і довговічність.

  Рейтинг кращих моделей

  Нижче наведено рейтинг кращих обігрівачів гаража з урахуванням думки споживачів:

 • Comfort Zone CZQTV5M. Кварцова інфрачервона модель орієнтована на точковий обігрів, відмінно підходить для невеликих приміщень. Опалювач монтується на стіну або стелю. Для підключення потрібно розетка з годує напругою 220 В. Прилад має регулятор потужності і температури обігріву. Оброблювана площа від однієї одиниці – до 15 «квадратів». Вартість агрегату стартує від 50-ти доларів.
 • Dr. Infrared heater DR-988 Garage Shop 208/240V, 4800/5600W. Цей обігрівач для гаража являє собою електричний обігрівач, здатний обігріти до 55 квадратних метрів площі. В конструкцію входить термостат, автовимкнення, покажчик температурного діапазону. Межі потужності складають 4,8-5,6 кВт, середня вартість – 110 доларів.
 • Fahrenheat FUH54 240-volt Garage heater. Електрична модель має регульованою потужністю (2,5-5,0 кВт). Обігрівач оптимально підійде для гаража, підвалу або майстерні. Площа обігріву 45 кв. м. Прилад виготовлений з промислових матеріалів, здатний прогрівати повітря до 50-ти градусів. Обладнання кріпиться на стелю або стіну. Вартість стартує від 250 доларів.
 • Dyna-Glo RMC-FA60DGD. Портативний обігрівач на газу для гаража оснащується потужним вентилятором, спеціальним шлангом для підключення до джерела газу. Він має опцію автоматичного вимкнення, площа обігріву становить до 1250 «квадратів». Ціна – від 80 доларів.
 • Mr. Heater F232000 MH9BX Buddy. Інфрачервона модель володіє потужністю 4-9 тис. BTU, чого вистачає для обігріву 20-ти квадратних метрів. Він може експлуатуватися як для вулиці, так і господарських приміщень. Агрегат використовує тип променистого опалення, що дуже зручно і економічно, оснащений функцією автоматичного вимкнення. Ціна – від 80-ти доларів.
 • Читайте також:  Іграшки для хом’яка — як вибрати або зробити своїми руками

  Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

  Короткий огляд популярних печей на твердому паливі

  Для гаража, судячи з відгуків споживачів, оптимально підходять наступні моделі твердопаливних обігрівачів:

 • «Булер’ян». Конструкція печі зроблена за принципом конвекції (обігрів повітряних мас здійснюється в спеціальних трубах).
 • «Ставр». Модель зроблена з чавуну, здатна витримувати максимальні температури.
 • «Термафор». Версія розрахована на стандартне і піролізне горіння, оснащується конвекційними трубами.
 • «Аляска». Модифікація має гарний дизайн і варильну панель.
 • «Бренеран». Піч здатна функціонувати на дровах і відпрацювання.
 • Ціна обігрівачів для гаража зазначеного типу варіюється від 6-ти до 11-ти тисяч рублів.

  Що говорять користувачі?

  Відгуки споживачів не несуть однозначної відповіді, який гаражний обігрівач краще. Одні стверджують, що електричні варіанти вигідніше екологічністю, зручністю в експлуатації і мобільністю. Інші власники віддають свої голоси газовим моделям, зважаючи на їх економічності. Чимало шанувальників твердопаливних печей і водяних котлів. Перевагу, багато в чому залежить від того, який спосіб доступніше і ефективніше в кожному конкретному випадку.

  Найекономічніший обігрівач для гаража: рейтинг, особливості

  Рекомендації

  При використанні вогнищ з відкритим вогнем не слід закривати піддувало до того часу, поки паливо не вигорить повністю. Всі прилади опалення для гаража необхідно вимикати на ніч.

  Для установки печі потрібен димохід, монтується під певним кутом. Його висота має бути не менше чотирьох метрів.

  При використанні газових пальників або гармат не забувайте регулярно провітрювати приміщення.

  Щоб уникнути розморожування водяних котлів замість води краще використовувати антифриз.

  Тепловентилятори сприяють не тільки прогріву приміщення, але і дозволяють виконати просушування коліс і днища транспортного засобу.

  DvaGusya