Найкращі ранні сорти помідорів

Помідори в наших широтах ростуть дуже добре. Селекціонери вивели багато сортів, серед яких є і ранні. Саме такий вид користується популярністю, так як більшість городників хочуть якомога швидше зібрати врожай. Цінність скоростиглих сортів не треба недооцінювати. Після тривалих холодів організм гостро потребує вітамінів, тому салат з помідорів не тільки порадує смакові рецептори, але і буде досить корисним. Цікаво те, що ця овочева культура містить дуже важлива речовина – холін. Він дозволяє знизити кількість холестерину в крові і запобігти розвитку більшості захворювань.

Але чи всі знають, які саме сорти треба висаджувати? Допомогти городникам покликана ця стаття, в якій будуть описані кращі ранні сорти помідорів для теплиці з полікарбонату і відкритого грунту. Дивно, але навіть ті, хто не має ділянок, можуть займатися їх вирощуванням. У цьому випадку організовують невеликий город на балконі. Якщо підібрати низькорослі сорти, то відмінно розвиватися й плодоносити вони будуть навіть у квітковому горщику. Отже, давайте приступимо до огляду кращих сортів.

Найкращі ранні сорти помідорів

Як вибрати ранні сорти помідорів для відкритого грунту?

Вибирати сорт овочевої культури треба не тільки по термінах дозрівання. Справа в тому, що є не менш важливі критерії. До них відносять тип росту куща і призначення. Що стосується останнього, то селекціонери виводять спеціальні сорти, які є тільки салатними або ж призначені для консервування. Також можна підібрати і такі помідори, з яких робиться сік. Однак це зовсім не означає, що ці овочі не можна використовувати для салатів.

Нижче будуть представлені кращі сорти для висадки у відкритий грунт з коротким опис їх характеристик.

Найкращі ранні сорти помідорів

Валентина

Підбираючи сорти ранніх низькорослих томатів для відкритого грунту, необхідно звернути увагу на чудовий скоростиглий сорт, виведений в інституті імені Вавілова – Валентину. Він відрізняється невеликою висотою – надземна частина куща не виростає вище 55 див. Плодоносити починає вже приблизно через три місяці (100 днів) після посіву насіння на розсаду. Врожайність висока. Максимум з одного куща збирають 10 кілограм. Плід досягає маси 80 р. За формою дуже схожий на велику сливу.

Для того, щоб збільшити врожайність цього сорту помідорів, рекомендується звернути увагу на відстань між кущами. Воно має бути достатньо великим. А ось прикорм добривами грає першорядну роль. Головним є наявність вільного простору для розвитку куща.

Сорт Валентина в основному використовується для зимової консервації та приготування соків. Також з цих томатів виходять дуже смачні соуси.

Переваги:

 • невелика висота кущів;
 • хороша переносимість нестачі вологи;
 • не схильний до захворювань;
 • немає необхідності в обрізанні пасинків;
 • висока врожайність;
 • плоди досить щільні, тому проблем з транспортуванням не буде.

В якості недоліку можна виділити тільки необхідність підв’язувати кущі. Якщо більша площа засаджена таким сортом, то цей процес займе багато часу і сил.

Пародист

Пародист – ще один з низькорослих ранніх сортів помідорів. Кущ виростає у висоту від 38 до 50 см. Для того щоб зібрати стиглі плоди, треба буде почекати близько 90 днів. На жаль, невеликі розміри куща позначаються на кількості врожаю. З одного не вийде зібрати більше 3,5 кг. Однак плодоношення у цього сорту стабільний. На нього не впливають навіть погані погодні умови. Унікальність Пародиста в досить великих розмірах плодів. Помідори можуть досягати маси 160 р. По формі вони круглі, злегка приплющенные. При повному дозріванні мають насичений червоний колір. Догляд за кущами дуже простий. Немає необхідності підв’язки та пасинкування.

Давайте виділимо переваги даного сорту:

 • компактні розміри куща (шість рослин поміщається на одному квадратному метрі);
 • не боїться різкої зміни погодних умов;
 • кладоспориоз і фузаріоз цього сорту не страшні.

На жаль, Пародист має кілька мінусів. Природно, самим вагомим є низька врожайність. Крім того, плоди складно перевозити, так як вони недостатньо щільні.

Читайте також:  Запах в пральній машині — чому з’являється і як позбавиться за допомогою побутової хімії і народних засобів

Найкращі ранні сорти помідорів

Альфа

Багато ранні сорти помідорів для відкритого грунту полюбилися городникам. Але не всі з них можуть рости в умовах холодного клімату. Тим, хто проживає у такій місцевості, рекомендується вибрати сорт Альфа. Він відмінно переносить перепади температур і інші катаклізми.

Дозрівання плодів після посіву відбувається приблизно через 80-90 днів. Тип куща – детермінантний, штамбовий. Його висота не перевищує позначки в 55 див. З одного куща урожайність сягає семи кілограм. Плоди помідора Альфа невеликого розміру. В середньому їх вага становить 60-70 р. Мають яскраво-червоний колір при дозріванні. Щільність середня. Насіннєвих камер небагато. Ідеально підходять для приготування різних страв, у тому числі салатів.

Альфа – супер-ранній сорт. Помідори вже можна збирати на 65-70 день після посадки. Ці терміни відповідають тільки теплому клімату. У південних регіонах насолоджуватися стиглими плодами можна буде вже на початку літа. Унікальність цього сорту полягає в тому, що висока врожайність в ранні терміни досягається навіть при безрозсадному способі вирощування.

Розглянемо переваги помідорів Альфа:

 • плоди відмінної якості;
 • стійкі до грибкових захворювань;
 • досить невибагливі.

Недоліки:

 • погана збереженість (при дозріванні на плодах з’являються тріщини);
 • важко транспортувати.

Джина

Вивчаючи сорти ранніх томатів для відкритого грунту, необхідно поговорити про таке, як Джина. Він привернув увагу городників дуже великими плодами. Хоч кущ і досить маленький (45-55 см), але на нього зав’язуються помідори вагою до 250 р. Цей сорт ще не дуже популярний, так як був виведений порівняно недавно. Урожай можна збирати через сто днів після проростання насіння. Всього кущ дає близько 3-3,5 кг помідор. В теплих широтах (південних) висаджується безрозсадним способом. Використовувати плоди можна в будь-яких цілях, однак консервувати в банках цілими не вийде з-за великих розмірів.

Переваги:

 • плоди мають правильну форму;
 • можуть зберігатися тривалий час;
 • мають стійкість до хвороб грибкового типу;
 • при дозріванні не розтріскуються;
 • простий догляд, не потребує підв’язування кущів.

Незважаючи на те, що надземна частина рослини невеликого розміру, висаджуючи кущі, важливо дотримуватися відстань. Допускається вирощувати на одному квадратному метрі тільки три куща. І це самий вагомий недолік даного сорту.

Найкращі ранні сорти помідорів

Амурський штамб

Які ще користуються популярністю ранні сорти низькорослих помідорів? Для відкритого грунту відмінно підійде Амурський штамб. До речі, ці томати також вирощуються і в теплицях. Відмінною рисою є морозостійкість і хороша переносимість поганих погодних умов. Завдяки цим властивостям помідори можна садити в сибірських регіонах.

Максимум кущ виростає до 50 см. Визрівання плодів відбувається через три місяці після появи паростків. Даний показник можна вважати середнім, так як такі терміни у багатьох ранніх сортів помідорів.

Врожайність не дуже велика – всього 4 кг. Однак це пояснюється розмірами плодів. Помідори Амурського штамба досить великі, у вазі досягають 130 р. По формі не мають якихось особливостей – плід самий звичайний, круглий. Однак м’ясистий, тому відмінно підходить для приготування салатів та інших страв.

Поговоримо про переваги. У їх числі:

 • невибагливість і стійкість до морозу;
 • вирощувати можна відразу з насіння;
 • пасинкування не вимагається;
 • стійкість до грибкових захворювань, зокрема вертицильозу.

Мінусів, за великим рахунком, цей сорт не має. Єдино, що можна віднести до недоліків – малу врожайність. Однак вона компенсується великими розмірами плодів.

Мариша

Є такі ранні сорти низькорослих помідорів, які включені в Держреєстр по Північнокавказького регіону. Одним з таких є Мариша. Дозрівають плоди досить рано – вже на 85 день після посадки. Кущі среднеоблиственные. Мають невелику висоту надземної частини – близько 45-50 див. Висаджувати в грунт необхідно заздалегідь вирощену розсаду. Потребує пасинкування. У дорослого куща роблять два основних стебла. Врожайність цілком звичайна, як для низькорослих сортів. З одного квадратного метра можна зібрати не більше 8,5 кілограма. Стиглі плоди червоного кольору, невеликі (до 90 г), округлої форми. Мають характерний солодкуватий смак зі злегка помітною кислинкою. Щільність помідорів хороша, що дозволяє тривалий час їх зберігати й перевозити на великі відстані. Частіше всього цей використовується для приготування салатів, проте їх також можна консервувати. Плодоношення не залежить від стабільності погодних умов.

Читайте також:  Где покупают детские вещи современные родители

Найкращі ранні сорти помідорів

Беніто

Багато городників воліють вирощувати голландські ранні сорти помідорів. У цій групі є такі, які починають плодоносити вже до 68-70 дня за умови висіву у відкритий грунт. Для того щоб отримати такий результат, треба вибрати сорт Беніто. Він низькорослий. Кущ виростає до 55 сантиметрів. Врожайність відмінна. На одному гектарі можна зібрати до 90 тонн стиглих помідорів – один кущ дає в середньому 8 кг. Плоди великі (до 120 м), мають витягнуту форму сливи. Відрізняються тонким солодкуватим присмаком. Досить м’ясисті, насіння мало, не водянисті. Сорт універсальний. Підходить як для прийому в їжу в сирому вигляді, так і для консервації, переробки.

Плоди гібридного раннього сорту помідорів Беніто F1 можна зберігати тривалий час. Смакові якості не будуть втрачені. Також вони відмінно переносять тривалі перевезення.

Що ж є їхньою гідністю? Насамперед варто виділити широкий діапазон регіонів, у яких цей сорт відмінно росте. Висаджувати його можна починаючи з Сибіру і закінчуючи Причорномор’ям. Також рослина стійка до грибкових захворювань. І що найголовніше, підв’язувати його не доведеться. Останнім гідність оцінять ті люди, які засаджують цим сортом досить великі площі.

Вагомих недоліків не виявлено. Однак знадобиться провести підготовчі роботи перед посівом. Мова йде про обробку насіння спеціальним засобом, стимулюючим зростання. Також в ґрунт вони висаджуються тільки розсадним способом.

Дон Жуан

Кращий сорт ранніх помідорів для відкритого грунту – Дон Жуан. У ньому є досить цікава особливість – малиновий колір достиглих плодів. За формою помідори подовжені. Кущ виростає до 70 сантиметрів. Врожайність гідна. З одного куща збирають до восьми кілограм. Плоди середнього розміру – близько 80 р. Збирати врожай вже можна на 95-98 день після посадки.

Смакові якості відмінні. Можна використовувати для будь-яких цілей – консервація, сік, салати і так далі. З зберіганням проблем немає. Завдяки високій щільності відмінно транспортуються. Даний сорт невибагливий, однак має низький рівень морозостійкості.

Ранні помідори: сорти для теплиць

Часто для вирощування ранніх сортів овочевих культур використовується теплиця. Завдяки такій конструкції легко створити оптимальні умови для росту рослин. Особливо рекомендується вибирати цей спосіб тим, хто проживає в регіонах, де спостерігаються перепади температур. Можливість самостійно регулювати мікроклімат всередині теплиці – безперечна перевага. Однак можуть виникати непередбачені проблеми. Справа в тому, що тепличний повітря сприяє розвитку шкідливих для рослини бактерій. Звичайно ж, з ними можна боротися за допомогою хімікатів, але краще відразу посадити такі сорти помідорів, які вже мають імунітет. Давайте розглянемо, які з них користуються популярністю серед городників.

Дружок

Хоч і з деяким побоюванням ставляться городники до нових сортів ранніх помідорів, але все ж кожен з них хоче їх спробувати. Селекціонери вивели парниковий гібрид, який назвали Дружок. Він відрізняється хорошим урожаєм, який можна збирати через 2,5 місяці. З одного квадратного метра виходить приблизно 15 кілограм помідорів. Шкірка плодів глянцевий, колір насичено-червоний. Кущі витягуються в середньому на 70 см. Формування здійснюється шляхом пасинкування. Рекомендується залишати тільки одне стебло. Обов’язково підв’язуються пагони для підвищення продуктивності і кращого визрівання. Плоди м’ясисті. У кожному з них є 3-4 гнізда з насінням. В середньому вага помідора становить 100 м, проте при правильному догляді є ймовірність отримати плоди вагою до 200 р.

Даний сорт відрізняється високим рівнем захисту від ураження бактеріями, невибагливий, стійко переносить перепади температур. Допускається вирощування на відкритому грунті, проте в цьому випадку треба залишати три основних втечі. Урожай збирається в два підходи. А це дуже зручно для тих, хто займається вирощуванням помідорів на продаж.

Найкращі ранні сорти помідорів

Благовіст

Які радять вибирати ранні сорти для теплиць? Помідори Благовіст F1 порадують городників красивими великими плодами. Для дозрівання їм знадобиться приблизно 100 днів, може, трішки більше. Кущі високорослі. Вони можуть витягуватися до 1,7 м. Природно, їх обов’язково підв’язують, так як плоди цього виду досягають ваги в 115 р. вони Зав’язуються на кисті, де їх кількість становить 7-8 штук. Звичайно ж, самостійно рослині буде складно тримати таку вагу.

Читайте також:  Серветки для декупажу — як вибрати і де купити, як використовувати красивий матеріал, майстер-клас з фото та відео

Помідори Благовіст пасинкують. Для підвищення врожайності треба сформувати два основних втечі. Також рекомендується висаджувати кущі не часто – не більше трьох на один квадратний метр. Це допоможе зберегти якість врожаю та підвищити його кількість. В середньому за сезон можна зібрати до 8 кілограм з однієї рослини.

Плоди використовуються в різних цілях. Вони повністю універсальні. Відмінно підходять для маринадів, соусів, солінь, салатів.

Золота кисть

Які ранні сорти помідор вважаються незвичайними? До таких відноситься Золота кисть. Називається сорт так не даремно. Справа в тому, що плоди мають гарний жовтий колір. Плодоносять на кисті. В одній зав’язці нараховують до десяти штук. Дозрівають помідори через 3-3,5 місяці. Кущ досить високий – витягується приблизно на 1,5 м.

Не тільки кольором цей сорт привернув увагу городників. Він має досить цікаву форму плодів. Помідори чимось схожі з грушею. Вони маленькі. Маса одного плоду не перевищує 35 р. Їх можна консервувати, використовувати для салатів, застосовувати в ролі прикраси страв.

Найкращі ранні сорти помідорів

Мандаринка

Список кращих ранніх сортів помідорів поповнює ще один кистевидный сорт. Називається він Мандаринка. Після посадки перші стиглі плоди можна буде спробувати вже через 3,5 місяці. Даний сорт потребує хорошого догляду. Кущі виростають досить високі – більше двох метрів. Підв’язувати треба не тільки основний втечу, але і стебла, де сформувалася кисть. Справа в тому, що плоди сорту Мандаринка досягають 110 г, тому рослині буде досить важко утримати зав’язі самостійно. Урожайність дуже висока. З одного куща можна зібрати в середньому десять кілограм. Стиглий помідор має характерний помаранчевий окрас і десертний смак. Форма кругла. Зовні проглядається схожість з мандаринами, звідси і назва. Ті, хто вже вирощував цей сорт, рекомендують в кінці вегетації обов’язково щеп точку росту. Також треба не забувати обрізати пасинки.

Сорт Мандаринка відрізняється від багатьох інших тим, що містить велику кількість такої речовини, як бета-каротин. Селекціонери прищепили культурі захист від захворювань. Помідори не бояться поганих погодних умов, тому плодоносить стабільно.

Найкращі ранні сорти помідорів

Солодка гроно

Ще один цікавий ранній сорт помідорів для теплиць – Солодка гроно. В інших умовах не росте. Увагу треба звернути на одну деталь. На упаковці зазначено, що цей сорт висаджується також і у відкритий грунт. Але плодоносити він буде тільки в зонах з південним кліматом. Урожай збирається через 3,5 місяці. Складність догляду може виникнути із-за висоти куща. Рослина витягується до 2,5 метра. Кущі обов’язково підв’язуються, щоб гілка могла утримати кисть з плодами. Кетяги дуже великі. На них може бути до 50 штук томатів. Вага кожного плоду – до 25 р. Вони віддалено схожі на вишеньки, причому не тільки формою, але навіть кольором. За сезон з одного куща збирають 4 кілограми врожаю.

Найкращі ранні сорти помідорів

Ультраскоростиглі сорти для теплиці з полікарбонату

На які нові ультраскоростиглі ранні сорти помідорів досвідчені городники рекомендують звернути увагу?

 • Янтарний – невибагливий сорт. Може рости у широтах з будь-яким кліматом. Свою назву отримав завдяки золотистим плодам. Вони середньої величини – 60 р. Дозрівають на невисоких кущах (до 35 см), які не треба підв’язувати. Також вони не потребує пасинкування.
 • Ведмедик на півночі – сорт помідорів, який можна вирощувати навіть в холодних регіонах. Кущ досить міцний, але невисокий, що значно полегшує догляд за ним. Плоди відрізняються ніжним солодкуватим смаком. Визріваючи, набувають яскраво-червоний колір.
 • Юніор – сорт, дозрілі плоди якого вже можна спробувати на 80 день після проростання насіння. Повноцінні плоди досягають маси в сто грам. Навіть перезріваючи, не тріскаються. Мають червоне забарвлення, причому досить яскравий. Врожайність низька – не більше 2 кг
 • Радість літа. Помідори цього сорту залучають цікавою формою плодів. Вони трохи витягнуті і плоскі. Маса може досягати 120 р. червоний Колір.
DvaGusya