Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Чорно-білий інтер’єр виглядає стильно і розкішно, одночасно і строго, і ефектно. Кімнати, оформлені таким чином, знаходять атмосферу простоти і чистоти, але приховують в собі чудову таємницю. Дизайн відрізняється елегантністю і витонченістю.

Чорний і білий кольори – повні протилежності один одного: якщо перший повністю поглинає промені світла, то другий, навпаки, відображає їх від поверхні. Створюючи різкий контраст, ці тони органічно поєднуються і зливаються в цілісну, гармонійну картину.

Переваги чорно-білого інтер’єру

Двоколірна контрастна обстановка має цілий ряд переваг перед більш стриманими варіантами оформлення. Навіть при використанні простої обробки і недорогих меблів обстановка набуває і стильний зовнішній вигляд. При цьому можна не турбуватися за поєднання відтінків, адже їх всього два. Дизайн кімнати в цьому випадку виглядає сучасно, респектабельно і незвично, адже більшість людей віддає перевагу традиційну бежево-коричневу гаму.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Можливості чорно-білої гамми дозволяють візуально розмежувати простір на функціональні зони, виділити окремі елементи, а інші майстерно замаскувати. Світлі кольори розширюють приміщення, а темні – звужують. Використовуючи цю гру світла і тіні можна візуально змінити геометрію простору.

Чорний є надто похмурим кольором, а білий – надто урочистим і стерильним. Єдність двох протилежностей створює гармонійний контраст, який виглядає абсолютно нейтрально, легко комбінується з іншими тонами, вписується в різні стилі оформлення і при цьому не напружує зір.

Недоліки чорно-білого оформлення

Домінуючий чорний колір може зробити кімнату занадто тісною і похмурою, а надлишок білого – перетворити її в лікарняну палату. При оформленні дизайну кімнати слід акуратно комбінувати світлі і темні предмети, грамотно розставляти, щоб в результаті досягти гармонії. Також необхідно задіяти декоративні елементи, щоб приміщення виглядало обжитим і привітним.

Особливості

Вибираючи чорно-білу гаму, потрібно враховувати габарити простору, так як це поєднання кольорів надає значний вплив на сприйняття об’єму. У невеликій кімнаті бажано використовувати темні кольори тільки в нижній частині приміщення. Бажано, щоб темними були тільки підлогу та меблі, а стіни і стеля сяяли білизною. Таким чином тісна кімната буде виглядати набагато об’ємніша, а контрастне поєднання кольорів додасть їй солідність.

Читайте також:  Посадка живців винограду — як правильно підготувати чубуки в домашніх умовах і коли краще висаджувати

Для великих кімнат обмежень немає, однак не варто робити чорними стелю і всі стіни. В цьому випадку для стін можна вибрати гарний візерунок, наприклад, чорно-білі шпалери в інтер’єрі просторої вітальні виглядають вишукано і легко.

В монохромній обстановці кольори можуть порівну ділити простір або один з них може домінувати. Чим менше в кімнаті вікон, чим менше сонячного світла проникає всередину, тим світліше повинен бути інтер’єр.

Однак, якщо ви вибираєте переважання чорного, слід подбати про достатню кількість джерел штучного світла: стельових люстрах, торшерах, бра та настільних лампах. В цьому випадку навіть у сутінках атмосфера залишиться затишною.

Функціональність

Контрастне поєднання протилежних тонів не тільки виглядає естетично, але і дозволяє вирішувати функціональні завдання. Чергуючи чорний і білий, легко виділити функціональні зони в кімнаті, яка служить одночасно двом цілям: кухня-вітальня, вітальня-спальня, вітальня, кабінет.

Приміром, в кухонній зоні фасади меблів можуть бути пофарбовані в чорний, а в зоні вітальні розставлені білі дивани. Щоб з’єднати обстановку воєдино і створити цілісний інтер’єр, вибирайте різнокольорові предмети, але виконані в єдиному стилі. Вдало виглядають елементи з однієї і тієї ж колекції.

Кімнати в стандартних квартирах далекі від ідеальних пропорцій, найчастіше вони мають прямокутну форму і дуже сильно витягнуті в довжину. Чорний і білий вирішують діаметрально протилежні завдання: перший применшує візуальне сприйняття об’єктів, а другий, навпаки, розширює простір і візуально збільшує предмети. Використовуючи цей ефект розумно, можна скоректувати форму приміщення: темні довгі стіни зроблять кімнату вже, а темні короткі наблизять пропорції до правильного квадрата. Чорно-білі геометричні візерунки у вигляді зигзагів або спіралей можуть створювати цікаві візуальні ілюзії.

Важливо враховувати, що навіть найпростіші деталі, виконані в контрастних кольорах, починають грати важливу роль в інтер’єрі. Приміром, білі ручки на чорних фасадах стають вагомим декоративним елементом, навіть якщо мають просту, лаконічну форму. Жалюзі в віконних отворах, окантовка світильників, дрібні предмети у вигляді ваз і квіткових горщиків виходять на перший план, коли їх поверхня покрита контрастною фарбою.

Читайте також:  Вітаміни для старих кішок — огляд кращих препаратів з описом

Стиль

Інтер’єр в чорно-білих кольорах легко адаптувати до будь-якого стилю. Головне – грамотно його обіграти, вибрати правильні освітлювальні прилади і розбавити обстановку декоративними деталями. Сучасні напрямки, такі як хай-тек і мінімалізм, ідеальні для контрастного дуету. В якості допоміжного відтінку, слід застосовувати сріблястий або сталевий. Для класичних стилів слід вибирати бежевий колір в якості додаткового.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

В етнічних інтер’єрах чорно-біла гама також знаходить собі застосування. Натуральна або штучна шкіра зебри нагадує про африканських саванах і гармонійно поєднується з теракотовим кольором. Для обстановки в дусі японського аскетизму кращим доповненням стане червоний. Сучасний урбаністичний стиль лофт більш схильний до чорної і темно-сірої панелі, тому білий тут може бути присутнім лише в якості додаткового.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Скандинавський інтер’єр, навпаки, сповнений білосніжної чистоти, а чорний застосовується лише частково. Для кантрі, провансу, шеббі-шику монохромна гамма категорично неприйнятна. Ці кольори можуть застосовуватися лише епізодично у візерунках або дрібному декорі.

Меблі

Двоколірний контрастний інтер’єр вимагає вдумливого і серйозного підходу до вибору меблів. Стіна може бути як в білому, так і в чорному виконанні, а також включати в себе відтінки натурального дерева. Кожен з варіантів гармонійно впишеться в обстановку, але створить абсолютно різну атмосферу в приміщенні.

Біла меблі на білому тлі практично непомітна, вона виглядає повітряної, легкої, практично невагомою. Чорна меблі на чорному тлі виглядає більш ваговито, але також і більш солідно. Контрасти яскраво виділяються і загальний вигляд в цьому випадку залежить від форми самого предмета, його структури і розміру. Використовуючи подібні контрасти, можна створити цікаві зорові ілюзії, які змінюють сприйняття простору.

Наприклад, біла оббивка стільців з чорним каркасом буде здаватися легкою в невагомості. Чорний диван елегантно контрастує з білими кріслом, а весь гарнітур може бути доповнений дерев’яним журнальним столиком зі скляною стільницею. Такий ансамбль виглядає чудово на будь-якому тлі.

Поєднання чорно-білої гами з іншими квітами

Дизайнери рекомендують використовувати чорно-білу палітру в поєднанні з іншими квітами. Монохромний дует не має власного характеру та емоційного забарвлення, тому потребує супутніх відтінках. Жовті та оранжеві тони немов наповнюють обстановку сонячним світлом і роблять її більш життєрадісною, тому ідеально підходять для кухні. Однак вони не сприяють спокійному відпочинку і рідко застосовуються в спальні або вітальні. Синьо-зелена палітра, навпаки, сприяє розслабленню.

Читайте також:  Як прибрати траву між тротуарною плиткою термічною обробкою та механічним методом

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Фіолетовий і темно-синій кольори роблять кімнату більш респектабельної і розкішною, але і більш холодної, тому не рекомендуються для кімнат, що виходять на північну сторону. Щоб інтер’єр став більш теплим і привітним, дизайнери пропонують активно застосовувати відтінки натурального дерева.

Арт-об’єкти

Арт-об’єкти здатні підкреслити стиль, не міняючи при цьому основну гаму. Для інтер’єру чорно-білі картини є справжньою знахідкою, так як моментально створюють правильну атмосферу. Абстрактні або реалістичні зображення силуетів змінюють геометрію простору і виглядають особливо ефектно. Також будуть доречні фотографії в красивих рамках. Ще один варіант прикраси – це чорно-білі постери для інтер’єру кімнат. Вони виглядають менш пафосно і підходять для звичайного сучасного стилю.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Як оформити інтер’єр вітальні

Чорно-білий інтер’єр вітальні виглядає надзвичайно стильно і сучасно. Різні аксесуари демонструють прихильність власників квартири одного із стилістичних течій. Наприклад, камінний портал, дзеркало в позолоченій рамі і кришталеві люстри говорять про любов до класицизму, а скульптури і картини яскравих кольорів ясно видають шанувальників поп-арту.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Крім основних тонів, у вітальні застосовуються текстильні елементи з панелі. Наприклад, штори можуть бути бежевими або ліловими. Однак занадто насичені відтінки використовувати не варто, щоб інтер’єр не став нав’язливо строкатим.

Як оформити інтер’єр кухні

Сніжно-білий колір доречний на кухні більше, ніж де-небудь ще, а чорний створює гарний контраст і підкреслює первозданну чистоту. За допомогою цього дуету легко розділити кухню на робочу і обідню зони, а візуальні ілюзії зроблять приміщення більш просторим.

Наприклад, нижні тумби можуть бути виготовлені в чорному кольорі, а верхні шафи – в білому. Стільниця або інші деталі кольору натурального дерева внесуть в обстановку частку тепла і затишку.

Оформлення чорно-білого інтерєру: поради дизайнера

Строгий і елегантний інтер’єр в чорно-білих тонах виглядає респектабельно і солідно, навіть якщо в обстановці присутні тільки недорогі матеріали і бюджетна меблі. Такий варіант дизайну виглядає виграшно і у великих, і скромних квартирах, однак важливо приділяти увагу деталям і грамотно розподіляти співвідношення кольорів.

DvaGusya