Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Сімейство пионовых налічує 34 види, а сортів офіційно зареєстровано на сьогоднішній день понад п’яти тисяч. Переважна більшість є трав’янистими рослинами і лише близько 500 сортів – деревоподібними. Ці розкішні квіти починають цвісти у період з середини травня до кінця червня в залежності від регіону вирощування.

Фахівці розрізняють два види півоній – деревовидні і трав’янисті. Кращі сорти півонії з фото і назвами ми представимо вам в цьому огляді.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Трав’янисті півонії

Ця різновид дуже популярна у всьому світі. Рослини широко використовують для оформлення садів, парків, скверів, приватних домоволодінь з початку XVII століття. Завдяки роботі селекціонерів всього світу сьогодні налічується понад 4,5 тисячі сортів трав’янистих півоній. У нашій країні культивують понад 500 сортів. Ці чудові квіти можна побачити практично в кожному куточку Росії і навіть у Сибіру.

Якщо ви хочете вибрати найкрасивіші квіти для вирощування на садовій або дачній ділянці або прикрасити ними територію приватного домоволодіння, ознайомтеся з назвами і фото сортів трав’янистих півоній, представленими в цьому матеріалі. Можливо, це допоможе вам вибрати найбільш ефектні кущі.

У списку, розташоване нижче, включені кращі сорти півонії, які найбільш популярні в нашій країні, і кілька форм, які фахівці вважають перспективними. Їх опис підготовлено на підставі тривалих спостережень і висновків учених-ботаніків.

Класифікація півоній

Щоб вам було простіше орієнтуватися в різноманітті сортів, необхідно розуміти принцип класифікації цих рослин. За будовою квітки півонії ділять на:

1. Немахрові

Компактні кущі з витонченими і ніжними, дуже великими (до 20 см) квітками. У центрі бутонів розташовуються численні довгі тичинки, часто пофарбовані в контрастний колір пелюстків.

2. Анемоновидные

Квітки цих рослин мають досить широкі нижні пелюстки і більш короткі центральні, які збираються у формі кулі.

3. Махрові

Цей вид, у свою чергу, підрозділяється на:

  • корончаті – квітки складаються з трьох ярусів (вони дуже великі, що досягають 20 см в діаметрі);
  • наровидные – з округлими бутонами і дуже сильним і приємним ароматом.

4. Розоподібні і полурозовидные

Квітки мають безліч тичинок в центрі квітки і велику палітру кольорів.

Практично у всіх довідниках по квітникарству є чимало інформації про пионах трав’янистих – з фото і назвами. Розповіді супроводжуються відомостями про строки цвітіння рослин. Всі сорти поділяють на феногруппы:

  • з 20 до 31 травня – надранні;
  • з 1 по 10 червня – ранні;
  • з 16 червня – середні і пізні.

Висадивши на своїй ділянці півонії різних термінів цвітіння, можна насолоджуватися цвітінням цих дивовижних рослин більше двох місяців.

Махрові сорти

Судячи з відгуків, квітникарі віддають особливу перевагу саме цим сортам трав’янистих півоній. Фото і назви таких рослин, розміщені нижче, допоможуть вам вибрати вихованців для свого саду. Такі кущі створюють яскраві, ефектні акценти в палісаднику. Нижче ми перерахуємо кращі сорти трав’янистих півоній. Фото не завжди передає красу цих квітів, але ви зможете отримати загальне уявлення про цих красенів.

Читайте також:  Як зробити саморобну коптильню своїми руками?

Корончаті півонії

Квітки цієї різновиди складаються з трьох ярусів. Верхній утворює так звану коронку з пелюсток, вона й дала назву цій групі.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Anastasiya (Анастасія)

Вітчизняний середньо-ранній сорт. Дуже ніжні і пишні суцвіття пофарбовані в рожево-кремовий відтінок. В центрі квітки розташовується малинова серцевина, на якій особливо яскраво виглядають жовті тичинки. Кущі цього сорту середній по висоті (100 см), супер посухо – і морозостійкий.

Avant Guarde

Це гібрид півонія, квітка якої має просту форму, з заокругленими пелюстками. Діаметр – близько 12 див. Цей сорт був виведений у Франції в 1907 році, Квітка пофарбований у перламутрово-рожеві відтінки. Тичинкові нитки невеликі, кармінового кольору, з рудими пиляками. Цвіте цей сорт в кінці травня.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Barbara

Махровий півонія середнього терміну дозрівання. Квітки яскраво-рожевими пелюстками утворюють корончатую форму. Шапка, утворена густо набитими стамінодії (видозміненими тичинками) володіє тонким ніжним ароматом.

Eden’s Perfume

До кращих сортів півоній махрових можна сміливо віднести Эденс Парфум. Рослина з досить великими квітками перлинно-рожевого кольору (до 15 см). Відноситься до сортів середнього строку цвітіння.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Кулясті півонії: Red Charm

Рослина має величезні кулясті суцвіття і по праву визнано кращим з червоних сортів півоній. Квітка досягає в діаметрі 25 см і зовсім не вигорає на сонці. Перевагою цього сорту вважаються пружні і міцні стебла, які чудово тримають досить важкі суцвіття, що володіють ніжним і легким ароматом.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Raspberry Sundae

Відгуки про пионах сорти Raspberry Sundae – захоплені. Ці унікальні квіти: вони мають дуже цікаву забарвлення: найніжніші зовнішні рожеві пелюстки оточують жовто-кремове серцевину. Цікаво, що квіти мають насиченим рожевим ароматом.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Рослина середніх строків цвітіння. Кущ досить компактний, має блискучу темно-зелене листя.

Розоцвіті півонії: Moonglow

У багатьох виданнях з квітникарства приділяється особлива увага розоцветным сортів півоній. Фото і опис їх дозволяють оцінити красу рослин. Moonglow – сорт американської селекції. Культура приваблює любителів трав’янистих різновидів пишними бутонами незвичайної кремово-білого забарвлення, мають легкий відтінок зелені.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Цей сорт відноситься до пізніх – цвітіння починається в другій половині червня і триває протягом десяти днів. Рослина володіє сильним і яскравим ароматом.

Etched Salmon

Этчед Салмон – півонії сорти американської селекції з ніжними персиково-рожевими пелюстками. Рослина захоплює чудово складеним суцвіттям, з часом воно трохи вигорає на сонці. Не менш привабливий і запах цих квітів – свіжого лимона. Сорт зимостійкий і стійкий до більшості типових для цієї культури захворювань.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Немахрові

Продовжимо наш огляд сортів півоній описом немахрових видів. Серед них переважають ранні і суперранні сорту. Вони ефектно і оригінально виглядають у поєднанні з квітучими тюльпанами.

Coral’N Gold

Ранній сорт з великими квітками оригінального коралового відтінку і з довгими тичинками, пофарбованими в жовтий колір. Квіти вишукано виглядають на тлі темно-зеленого рослого куща.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Новина Алтаю

Ми представляємо вашій увазі кращі сорти півонії з фото. Новина Алтаю визнана одним з кращих російських сортів. Квітка має просту форму, але більш за все в ньому заворожує незвичайний рожево-бузковий, з легким перламутром відтінок і красиві гофровані пелюстки.

Читайте також:  Фінікова пальма в домашніх умовах: особливості вирощування та рекомендації

Дивно гарний кущ цього сорту в період цвітіння – потужний, високий (100 см), з міцними і товстими стеблами, які легко витримують до 70 запашних суцвіть. Цвітіння дуже тривале – з кінця травня до кінця червня.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Японські півонії

В останні роки сорти півонії цієї групи стають все більш популярними серед російських квіткарів з-за різноманіття відтінків і оригінальної форми суцвіть з досить довгими стамінодії.

Akron

Дивовижний сорт з дуже рідкісною для півонії винно-ліловим забарвленням пелюсток і ажурними стамінодії з розрізаними кінчиками кремового кольору. Цей вид зацвітає досить пізно, має дуже приємний терпкий аромат.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Ama-No-Sode

Це досить старий сорт півоній японської селекції, чудово зарекомендував себе. Він дуже популярний серед російських квітникарів. Квітка дуже великий з двурядными пелюстками ніжних рожевих тонів. Стамінодії густо «набиті», плоскі. По центру вони пофарбовані в насичений кремовий колір. Цвіте пізно, володіє яскравим і насиченим ароматом.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Bu Te

Надзвичайно ефектний і цей сорт з видозміненими жовтими тичинками і білосніжними пелюстками. Квітки в діаметрі досягають 20 см, цвітіння починається досить пізно, в кінці червня. Кущ дуже сильний і потужний (більше 100 см у висоту).

Півонії карликові

В особливу групу квітникарі відносять півонії, відрізняються суперкомпактной формою. У висоту вони не перевищують 60 див. Зазвичай їх вирощують в міні-садках на лоджіях, балконах, в контейнерах.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Rome Patio

Компактний кущ Рим Патіо (50 см) має яскраво-рожеві квітки. Бутони розкриваються в середині червня. Кущики мають велику кількість бічних бутонів, що подовжує час цвітіння. Чудово розвивається в горщиках і контейнерах. До карликових сортів відносять:

  • рубіново-червоний Москва;
  • білосніжні з кремовими тичинками Мадрид;
  • рожево-червоний Осло.

Деревовидні півонії: особливості

Півонія деревовидна або напівчагарникова – це гібридна рослина сімейства пионовых. Хоча деякі науковці не виділяють його в окремий вид, а відносять до групи форм і сортів гібридного походження. Більшість цих рослин росте в Китаї. Тут слід зазначити, що ці сорти в більшості своїй є результатом наполегливої роботи саме китайських вчених-селекціонерів.

До Європи ця різновид була завезена в кінці XVIII століття. Ці рослини є листопадними чагарниками, що досягають у висоту двох метрів. Стебла прямостоячі і товсті, забарвлені в світло-коричневий колір. Вони кожну осінь не відмирають, навпаки, щороку наростають і з часом перетворюють рослина величезний кущ, що має форму кулі.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Листя цієї різновиди двічі перисті, орнаментальні, ажурні. Рослини мають дуже великі квітки. Нерідко в діаметрі вони перевищують 20 см, які розташовуються на кінцях пагонів і можуть мати різні забарвленнями – жовті, білі, малинові, рожеві і навіть двоколірні.

Особливість деревовидних півоній полягає ще і в тому, що чим рослина стає старше, тим на ньому розпускається більше кольорів. Цвітуть ці квіти на півмісяця раніше, ніж трав’янисті, і цей процес триває близько трьох тижнів. Крім того, деревовидні півонії холодостійкі. Їх вирощування в помірному кліматі не становить великої праці. Але якщо у вашому регіоні температура взимку опускається дуже низько, то рекомендується зупинити свій вибір на особливих морозостійких сортів (Петро Великий, Гофман, Московський університет).

Читайте також:  Які квіти посадити на дачі: поради

Деревовидні півонії: сорти з фото і назвами. Auguste Dessert

Рослина має махровими і напівмахровими квітками, які дуже нагадують своїм виглядом тістечка з повітряним кремом. Особливо захоплюють садівників ніжні пелюстки півонії – вони переливаються яскраво-рожевим кольором і обрамлені сріблястим кантом. Таке кольорове поєднання надає рослині оригінальний і вишуканий вигляд.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Півонії цього сорту чудово виглядають на клумбах і довго зберігаються в зрізаних букетах.

Гофман

Розлогі і многостебельная кущі, які в довжину можуть досягати 1,2 метра у висоту. Квітконоси досить міцні. Пелюстки квіток пофарбовані у ніжний рожевий відтінок, а біля їх основи можна побачити невеликі мазки малинового відтінку. Квітки напівмахрові, зімкнуті, по одному на квітконосі, діаметром близько 17-18 сантиметрів.

Цвітіння цього прекрасного рослини починається в останніх числах травня і триває близько двох тижнів. Сорт Гофман стійкий до багатьох захворювань і низьких температур, ідеально підходить для оформлення квітників і клумб, використовується для міського озеленення.

Грін Джейд

Особливістю цього сорту є дуже незвичайні квітки, пофарбовані в зелений колір. Вони округлої форми, великі і махрові. Пелюстки щільно прилягають один до одного в центрі бутона, утворюючи так зване пионовое дерево. Дорослий кущ досягає у висоту півтора метрів.

Зацвітає рослина дуже рано – в квітні – і продовжує радувати погляд до початку червня. Стебла такого куща товсті, міцні і досить гнучкі. Сорт витривалий до багатьох захворювань, дуже любить яскраво освітлені, сонячні ділянки і добре розвивається в місцях, захищених від вітру.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Делавея

Це чудовий декоративний сорт, який починає цвісти в перших числах червня. Листя квіток двічі перисті, довжиною близько 25 сантиметрів. Верхня сторона пластини пофарбована в насичений зелений колір, нижня – в більш світлий. Посаджені вони на досить довгих черешках (до 15 см). Кожен аркуш поділено на яйцевидно-ланцетні сегменти.

Квітки одиночні, розташовані на кінцях пагонів. Кожен з них складається з дев’яти пелюсток, які мають еліптичну форму. Вони забарвлені у темно-фіолетовий або темно-малиновий відтінок. Півонії цього сорту чудово ростуть на зволоженою поживною, добре дренованому грунті. Віддають перевагу сонячним місцям. Рослина стійка до холодів, але на зиму кореневу систему слід вкривати сухим листям та гіллям.

Огляд кращих сортів півоній з фото, назвами і описом

Ми представили вам кращі сорти і назви півоній. Який з них вибрати – вирішувати вам. А вибір, як можна зрозуміти зі статті, – великий. Можливо, вам допоможуть визначитися відгуки знавців і любителів цих рослин.

Відгуки та поради квітникарям

Більшість садівників, які вирощують на своїх ділянках ці чудові квіти, вважають, що для посадки на садовій або дачній ділянці підходять як трав’янисті, так і деревоподібні сорту. Правда, багато хто вважає більш простими у догляді і більш ефектними деревоподібні різновиди, які, як правило, більш ранні.

Щоб довше насолоджуватися цвітінням, багато садівники рекомендують висаджувати на ділянці сорти з різними строками цвітіння, а для прикраси балконів і лоджій використовувати компактні карликові різновиди.

DvaGusya