Підживлення часнику нашатирним спиртом — механізм дії, внесення і запобіжні заходи

Щоб отримати екологічно чисті продукти зі свого городу, важливо правильно обирати засоби профілактики і боротьби з хворобами, шкідниками. Продумайте, якими препаратами будете виконувати підживлення часнику, щоб підвищити якість врожаю і не збіднювати грунт. Одним з оптимальних варіантів є нашатирний спирт.

Користь нашатирного спирту для часнику

Аміак – прекрасне добриво для овочевих культур і квітів, оскільки в ньому міститься багато азоту, що входить до складу хлорофілу, ліпоїдів і органел рослин. Завдяки цій речовині активується розвиток зеленої частини культур, листя набуває зелений колір. Засвоювати азот часник та інші рослини можуть лише з грунту, тому городники поливають нашатирним розчином городні культури. Обробка допомагає зберегти інтенсивне формування хлорофілу, прискорює ріст, насичує колір бадилля. Користі від нашатирю багато:

 • препарат служить відмінною підгодівлею;
 • нашатирний розчин попереджає розвиток хлорозу (хвороби, яка виражається втратою зеленого забарвлення, відмиранням листя);
 • засіб слугує найефективнішим біоцидом, здатним запобігти атаки шкідників;
 • речовини в складі аміаку прискорюють вегетативний процес.

Підживлення часнику нашатирним спиртом — механізм дії, внесення і запобіжні заходи

Способи застосування

Підживлення часнику нашатирним спиртом проводиться шляхом поливу коренів. З цією метою у літрі води розводять 10-15 г, розчину аміаку (25%). Концентрація вважається максимально допустимої, її використовують ранньої навесні, а для наступних підгодівлі дозування рекомендується знижувати до 5 г на 1 л води. Приготовленим розчином поливають посадки часнику, тим самим насичуючи землю азотом. При цьому, речовина надходить до рослини в тій формі, яка легко засвоюється.

Якщо ви хочете застосувати нашатирний розчин як інсектицидний засіб проти мух, попелиці, дротяників та інших шкідників, до спирту слід додати господарське мило, яке закріплювачем – воно препарат затримує на поверхні листя. Формується мильна плівка, яка запобігає швидкий розпад аміаку і його змив росою, опадами. Для приготування засоби:

 • 100 г господарського мила (72%) труть на крупній тертці;
 • продукт заливають літром гарячої води;
 • після однорідну пастоподібну кашу розбавляють відром холодної води;
 • сюди ж додають 50 мл спирту (25%).
Читайте також:  Чим почистити килим у домашніх умовах — хімічні і підручні засоби

Отриманим розчином обприскують зелень часнику відразу ж, інакше всі корисні властивості складу будуть загублені. При обробці культури аміаком важливо враховувати такі фактори, що впливають на ефективність процедури:

 • обприскування бадилля потрібно проводити рано вранці або після заходу сонця, оскільки під дією променів активний компонент руйнується дуже швидко, і обробка не дає очікуваного ефекту;
 • при дощовою і холодною, безвітряній погоді краще відмовитися від застосування розчину нашатирного – для процедури рекомендується вибирати теплий, спокійний сонячний день;
 • під час підживлення овоча температура повітря повинна бути не нижче 10 градусів тепла.

Підживлення часнику нашатирним спиртом — механізм дії, внесення і запобіжні заходи

Заходи безпеки

Поки готується і застосовується для підживлення часнику, важливо дотримуватися базові правила безпеки. Незважаючи на екологічність і безпека спирту, його пари дуже летких, мають різкий запах і можуть пошкодити слизові. Заходи безпеки при роботі з аміаком:

 • готувати розчин слід на вулиці або у відкритому приміщенні, використовуючи респіратор і рукавички;
 • щоб уникнути шкірних опіків, перед роботою з нашатирем необхідно надіти одяг з довгими рукавами і гумові рукавички;
 • при потраплянні концентрату на поверхню шкіри, цю область необхідно ретельно промити проточною холодною водою (при появі на тілі почервоніння, лущення або інших ненормальних симптомів слід терміново відвідати лікаря).

Підживлення часнику нашатирним спиртом — механізм дії, внесення і запобіжні заходи

Відео

DvaGusya