Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

Ноутбук є переносним пристроєм, який можна використовувати практично в будь-якій частині будинку. Невідповідна поверхня може привести до перегріву системи, тому варто використовувати спеціальну підставку. Вартість такого товару досить висока, тому підставка для ноутбука своїми руками – це оптимальний вихід для поліпшення безпеки ноутбука. В даному випадку прикрасити і розробити дизайн простіше, ніж знайти підходящу підставку для пристрою.

Матеріали, які можуть використовуватися для виготовлення підставки

Щоб виготовити підставку для ноутбука своїми руками, потрібно підібрати відповідний матеріал для корпусу. У момент вибору варто враховувати особливості роботи з сировиною. Тому ідеальним варіантом стане той зразок, з яким ви мали досвід роботи.

Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

Будівельний ринок пропонує величезну різноманітність товарів, з яких легко зробити підставку. Кожен з них має свої переваги і недоліки:

 • Фанера – це ідеальна сировина для виготовлення простого виробу. Працювати з фанерою просто і швидко.
 • Дерев’яні дошки і планки – це варіант для більш складного виготовлення. Але терміни експлуатації такого матеріалу набагато довше фанери.
 • Пластик підходить для виготовлення тимчасових конструкцій даного типу. Корпус вийде крихким і нестійким.

Це найбільш доступні та прості варіанти для виготовлення підставок. Умільці комбінують кілька варіантів між собою. Самим міцним і довгостроковим варіантом буде метал, але тут потрібен деякий досвід у роботі з таким матеріалом.

Секрети простого і якісного виготовлення

Знаючи кілька секретів щодо функціональності пристосування, можна виділити кілька секретів виготовлення. Тоді саморобна підставка для ноутбука буде виконувати всі функції, які притаманні дорогої готової продукції даного типу. Кожен рада наблизить саморобну конструкцію до ідеального пристосування для гаджета.

Читайте також:  Престиж від колорадського жука — інструкція по застосуванню препарату

Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

Поради щодо виготовлення підставки для ноутбуків налічують кілька стандартних пунктів:

 • Краще робити конструкцію з мінімальною закритістю корпусу.
 • Варто вибирати матеріал, який не буде сильно нагріватися від робочого механізму.
 • Бажано покривати поверхню конструкції фарбою або лаком, іншими горючими речовинами.
 • Якщо корпус буде суцільний, то в ньому варто зробити кілька отворів, через які буде здійснюватися мінімальна вентиляція системи.
 • Бажано, щоб конструкція частково складалася. Так підставка буде займати менше місця під час невикористання.

Є й інші секрети, які залежать від того, який матеріал використовується в базі виробництва даної конструкції.

Які інструменти та матеріали необхідно підготувати для виготовлення клеєної підставки

Ідеальним варіантом для бюджетної, але цілком пристойною підставки стане фанера. Працювати з матеріалом просто, екологічність і довгострокова експлуатація гарантовані. Спочатку потрібно підібрати необхідні інструменти:

 • Лобзик, з допомогою якого здійснюється поділ самої фанери.
 • Саморізи, які підбираються відповідно до товщини фанери.
 • Наждачний папір різної зернистості.
 • Пластмасовий кабель-канал з параметрами товщини фанери.
 • 2 маленьких навісу.
 • Гумові накладки для меблів.
 • Лист фанери.
 • Напилок і шліфувальна машина.
 • Губка для миття посуду або ганчірка.

Деякі матеріали можуть бути зайвими при виготовленні іншої моделі фанерної підставки. Іноді потрібні додаткові складові списку.

Алгоритм виготовлення найпростішої підставки

Підставка для ноутбука з фанери виготовляється у відповідності з наступним алгоритмом:

 • Готується креслення, на якому вказані розміри, форми і декоративні елементи. Вибирається функціональність конструкції.
 • З допомогою лінійки і простого олівця розміри переносяться на фанерну дошку. За допомогою лобзика вирізається основна форма корпусу.
 • Затерти наждачним папером і шліфувальною машиною місця зрізів. Дрібні зазори і пази зашліфовують з допомогою напилка.
 • Ганчіркою або губкою обтерти місця обробленого дерева. Це допоможе прибрати будівельний пил.
 • Зрізи закриваються за допомогою пластмасового кабель-каналу.
 • Проводиться збір деталей за допомогою вкручування шурупів. Якщо ніжки будуть складатися, то будуть використовуватися навіси.
 • На місцях, де підставка може стосуватися поверхонь столу, фіксуються гумові накладки. Це роблять для того, щоб конструкція не ковзала.
 • Читайте також:  Мініпилосос для комп’ютера — як вибрати за потужністю і брендом

  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

  За таким же алгоритмом виготовляють підставки для ноутбуків з охолодженням. Досить сконструювати систему, яка складається з кулера і блоку живлення.

  Система охолодження для підставки своїми руками

  Найпростіша система охолодження в підставці – це виїмки в конструкції в тому місці, де буде розміщуватися нижня частина ноутбука. Більш інноваційний варіант являє собою механізм з автоматичною роботою. І перший, і другий варіант можна сконструювати самостійно.

  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

  Для створення охолоджуючої системи знадобляться:

 • Грубий картон формату А4.
 • Кулер зі старого комп’ютера.
 • Штекер від USB.
 • 15 сантиметрів проводу в гумовому ізоляторі.
 • Ножиці, ніж, ізолента, викрутка.
 • Підставка для ноутбука з охолодженням збирається швидко, так як вже готова система встановлюється на готовий корпус. Щоб створити механізм, потрібні вміння роботи з технікою, тому краще звернутися до фахівця. Охолоджуючий механізм буде підживлюватися через USB-роз’єм від ноутбука.

  Декоративна обробка виробу

  Декорування проводиться у відповідності з видом матеріалу, з якого виготовлена підставка для ноутбука своїми руками. Якщо у виробі присутні металеві деталі, то їх треба фарбувати. Так виключиться появу іржі та корозії.

  Фанеру можна також пофарбувати. Існують спеціальні фарби, які не нагріваються в процесі впливу на них теплого повітря. Дерево часто розкривають лаком або морилкою. Дерев’яну основу можна обклеїти спеціальними наклейками або самоклеючими шпалерами для меблів.

  Якісним прикрасою може стати різьба по дереву, випалювання малюнка на фанері. Металеві і глиняні елементи будуть актуальні для прикраси вироби. Кріпляться за допомогою клейового пістолета далеко від джерела тепла.

  Красива підставка з дерева

  Дуже дорого і красиво буде виглядати конструкція з дерева. При цьому матеріал повністю екологічний і натуральний, він прослужить довго без поломок і претензій. Для роботи з деревом необхідні більш серйозні інструменти та вміння, ніж з фанерою.

  Читайте також:  Підгодівля моркви і буряків у відкритому грунті — вибір та графік внесення добрив

  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

  Підставка для ноутбука з дерева може представляти собою невеликий столик з ніжками. А самим простим варіантом стане підставка-рамка. Таку конструкцію зробити простіше, ніж суцільний столик для ноутбука. Потрібно купити кілька планок середньої товщини. Зняти мірки з ноутбука і розпиляти рейки. Скрутити відрізки за допомогою саморізів у вигляді рамки.

  Варто врахувати, що розмір рамки повинен бути трохи менше, ніж габарити нижній частині корпусу пристрою. За типом рамки можуть изготовиться і ніжки для підставки. З’єднання до основного корпусу здійснюється за допомогою використання навісів. Нерухомий варіант – саморізи.

  Додаткове оснащення підставки

  Перед тим як зробити підставку для ноутбука, потрібно подумати і про додаткової функціональності виробу. Можна зробити такий столик, який буде використовуватися і для подачі сніданків в ліжко. Можна використовувати в процесі перегляду телевізора як підставку для їжі.

  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

  Можна в корпусі зробити невеликі відсіки, де розмістяться флешки, шнури, вакуумні навушники. Сюди поміщаються ручки, блокноти. У деяких моделях можуть бути присутніми підставки для книг або LED-ламп настільного типу.

  Якщо є бажання, то можна продумати і інші моменти щодо використання конструкції і її оснащення.

  Неординарні дизайни в сучасному розумінні

  Підставку для ноутбука своїми руками може виготовити навіть дитина, використовуючи сучасні дизайнерські рішення. При цьому час на виготовлення і матеріальні витрати будуть мінімальними.

  Підставка для ноутбука своїми руками: матеріали і поради по виготовленню

  Із залишків пластикових труб складають підставки у вигляді столика з високими ніжками. Труби складаються, як конструктор, тому дизайн може змінюватися практично кожен день. З щільного картону від звичайних коробок для перевезення за допомогою ножиць можна створити невелику підставку. Кріплення здійснюється за допомогою надрізів, які складаються, як пази.

  У багатьох випадках неординарність дизайну полягає в несумісній суміщення видів матеріалів, обробки і кольору.

  DvaGusya