Полив кімнатних квітів під час відпустки: догляд за рослинами

Щоб під час відпустки не хвилюватися про кімнатних квітах, необхідно придбати автоматичну систему поливу або виготовити її самостійно в домашніх умовах. Принцип дії автополиву не складний і зволожує субстрат рослин незалежно від присутності господарів.

Автоматична система поливу

Готові види автоматичного поливу кімнатних квітів призначені для зрошення рослин під час тривалої відсутності господаря і квітникарів:

Назва Пристрій Принцип дії
Микрокапельный полив Електронний таймер регулює процес подачі води через трубочки, на кінці яких надіті спеціальні наконечники (вставляються в грунт кожної ємності для квітів). Пристрій підключається до централізованої подачі води або забезпечено резервуаром для рідини. Вбудовані прилади регулюють час подачі живильної вологи в квітковий горщик, рівень зволоження грунту.
Кашпо з автополиву Складається з декоративного кашпо і двох ємностей, в одній з яких росте домашній квітка, а інше наповнено водою. Система працює за принципом сполучених посудин. Насичення субстрату водою відбувається микрокапиллярным способом. Просочування рідини відбувається знизу або з боків (у залежності від конструкції кашпо). Спеціальний поплавець-трубка показує рівень води в накопичувальному резервуарі.
Конуси з кераміки Кілька керамічних конусів мають пластмасові кришки, сполучені з м’якими трубками, по яких надходить рідина. Конуси вставляються в землю квіткового горщика, а кінці з’єднувальних трубок опускають в ємність з рідиною. По мірі пересихання грунту відбувається автоматична подача води з резервуара в субстрат.

Автополив своїми руками

Полив квітів під час відпустки не вимагає присутності людини, якщо спорудити нескладний пристрій своїми руками. Крапельне зрошення з медичних систем для крапельниць – один із способів автополиву, перевагою якого є можливість відрегулювати швидкість надходження води до кореня кімнатної рослини.

Читайте також:  Обробка від тарганів: засоби для знищення комах у приміщенні

Полив кімнатних квітів під час відпустки: догляд за рослинами

Автоматичний полив квітів у горщиках робиться так:

 1. У пластиковому контейнері (наприклад, каністрі об’ємом 10 л) на рівні 1 см від дна просвердлити отвори. Їх має бути стільки, скільки є кімнатних рослин. Діаметр отворів потрібно отримати трохи менше, ніж просвіт трубки крапельниць.
 2. Занурити край пластмасового катетера медичної системи в окріп. Дочекатися, поки він розм’якшитися і вставити в отвір каністри. Таку процедуру проробити з усіма трубками.
 3. Обробити стики будь-яким герметиком, наприклад, водостійким клеєм щоб уникнути появи течі.
 4. Набрати в каністру воду і зафіксувати ємність з рідиною на 1 м вище рівня кімнатних квітів.
 5. Вставити вузол для ін’єкцій (без голки) в квітковий горщик ближче до основи стебла рослини.
 6. З допомогою затиск-регулятора медичної системи для крапельниць відрегулювати швидкість надходження рідини з каністри до кореневої системи зеленого вихованця.

Саморобні способи віддаленого зрошення

Полив кімнатних квітів під час відпуску шляхом віддаленого зрошення заснований на дозованому надходження води від матеріалів, здатних накопичувати вологу, а потім поступово віддавати її. Керамзит відмінно підходить для цього. Спочатку потрібно кілька годин витримати його у воді для насичення рідиною. У великий піддон (таз) насипати шар влаговпитывающего дренажу і поставити на нього квіткові горщики. Засипати керамзит між ємностями для рослин так, щоб пористий матеріал покривав їх на?. На дно піддону влити воду на 2 см.

Полив кімнатних квітів під час відпустки: догляд за рослинами

Одним з найпростіших способів віддаленого зрошення є використання пластикової пляшки. У пробці тонким розпеченим цвяхом проробляють маленький отвір. Пляшку наповнюють водою, перевертають догори дном і поглиблюють в такому положенні субстрат. Волога буде поступово просочуватися через отвір, зволожуючи землю. Зробити таке пристосування слід заздалегідь, щоб відрегулювати швидкість подачі води шляхом підбору ідеального діаметра проколу пробки.

Читайте також:  Як позбавитися від запаху цибулі з рота за допомогою зубної пасти або трав

Фітільнимі система

Полив кімнатних рослин у відсутності господарів може здійснюватися гнотової системою зрошення. Її використання більше підходить вологостійким представникам флори, адже грунт в горщику буде постійно вологою. Обов’язкових умов для ефективного зволоження цим способом є легка структура субстрату, в якому знаходиться коренева система рослини. Покрокова інструкція:

 1. Необхідно підготувати: квітковий горщик, ємність для води, перліт (пінопласт), синтетичний шнур діаметром 2 мм
 2. На дно квіткового горщика викласти перлітовий (пінопласт) шар дренажу.
 3. Через отвір для стоку води в горщику просмикнути гніт і укласти його виток на дренажної поверхні. Важливо! Спіраль шнурка обов’язково повинна перебувати між дренажем і грунтом. Якщо виток гнота не буде торкатися землі, а загубиться між перлітом (пінопластом), система поливу працювати не буде.
 4. Заповнити горщик грунтом і висадити рослину.
 5. Рясно полити кімнатний квітка.
 6. Ємність з водою повинна бути такого діаметру, щоб горщик входив в неї на ? і фіксувався у верхній частині не стикаючись з водою. Кінець гнота при цьому повинен бути занурений у рідину.

Використання гідрогелю

Для того щоб кімнатні квіти тривалий час могли залишатися без поливу поки господарі перебувають у відпустці, використовують гідрогель – полімерні гранули. 1 г цієї речовини здатний поглинути 200 г рідини і поступово віддавати його субстрату з рослиною. Використання гідрогелю як додаткового джерела вологи підходить тільки кімнатним квітам, які вимагають частого поливу.

Полив кімнатних квітів під час відпустки: догляд за рослинами

Якщо перед відпусткою, виконати олівцем в субстраті квіткового горщика 3-6 отворів (залежить від його обсягу) до самого дна і засипати туди по 1 г гідрогелю, після рясного поливу можна залишити рослину на кілька тижнів. Вологи вистачить для нормального існування квітки до приїзду господаря. З допомогою гідрогелю можна значно скоротити частоту поливу кімнатних квітів. Для цього при пересадці рослини потрібно змішати грунт з полімерними гранулами (3:1).

Читайте також:  Чим вивести плями від кульбаб на одязі — ефективні методи

Відео

 

DvaGusya