Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

Складне і захоплююче мистецтво – пірографія – поповнює ряди своїх шанувальників людьми різного віку і будь-якої статі. Випалювання по дереву – досить захоплююче заняття, але підвладне не кожному. Тільки цілеспрямовані та кмітливі люди з художніми нахилами можуть розкрити всі грані пирографии. Шикарні картини, створені за допомогою спеціального приладу для випалювання по дереву, вражають уяву своєю несподіваною красою. Але те, що пірографія є складним видом творчості, зовсім не означає, що будь-яка людина, і навіть будь-яка дитина не здатні навчитися йому. Можна підібрати для початку навчання орнаменти і малюнки, що складаються з простих елементів. І через якийсь час, можливо, саме ви станете одним з майстрів випалювання по дереву найвищого класу.

Головне – почати

Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

Почати освоювати мистецтво пирографии краще з придбання приладу для випалювання по дереву. Щоб ближче розглянути деякі характеристики і види приладів даного типу, читайте цю статтю. Отже, почнемо, мабуть!

Вибираємо выжигательный прилад

Хороший інструмент – велика частина успіху. Але як розібратися в асортименті выжигательных апаратів? До придбання пропонуються як найпростіші з вигляду апарати з тонкою нагрівається частиною, так і цілі набори для випалювання з безліччю додаткових заменяющихся насадок. Вже на даному етапі можна заплутатися і придбати не той варіант випалювача.

Апарати для випалювання мають два види:

 • Дротові пір’я.
 • Тверді пір’я.
 • Живлення електроприладу стандартно походить від звичайної розетки в 220 В.

  Дротове перо

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  Прилад для випалювання з дротяним тонким пером має регулювання його нагрівання. Це дуже зручно в процесі роботи з орнаментом. І якщо ви забаритеся на секундочку, то ваш шедевр не зіпсується більш темним ділянкою промальовування. До переваг такого апарату відноситься і той факт, що він може працювати на твердих породах деревини. Тонкоперьевые выжигатели за короткий час здатні обробити досить значний ділянку малюнка, при цьому з мінімальними витратами зусиль і нервів. Робоча голка цього виду приладу для випалювання здатна загостритися і охолонути за короткий час. Хоча це відноситься до апаратів, які мають найбільш оптимальну для роботи потужність – не менше 20 Вт. Менш потужний випалювач істотно сповільнить весь процес випалювання по дереву. У разі пошкодження выжигательного дротяного наконечника цю деталь легко можна замінити на нову. Апарати з тонкою робочої насадкою більше підходять для не менш тонкої, витонченої роботи.

  Читайте також:  Кращі сорти полуниці: фото, опис, відгуки

  Мінуси тонкої насадки

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  До негативних моментів відноситься те, що набір для випалювання такого виду дуже дорого може коштувати. Та й знайти справжній професійний варіант у звичайній продажу буде дещо складніше. А так як наконечники від сильного розжарювання часто достроково припиняють свою службу, то і при заміні їх фіксуюча рукоятка здатна прийти в непридатність. Ручка просто може відвалитися. Хоча треба віддати належне іноземним виробникам, які стали виробляти насадки для приладу для випалювання з металу ніхрому, здатну прослужити довше звичайних нагрівальних елементів. У будь-якому випадку не варто купувати професійний апарат у невідомих вам магазинах. Може трапитися і так, що ви не зможете відремонтувати дану апаратуру своїми силами. Тим більше, якщо зробили покупку на невідомому сайті.

  Паяльник-випалювач

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  Друга категорія (але не за значенням) приладів для випалювання – выжигатели з твердими пір’ям. Одночасно вони здатні виконувати функцію звичайного паяльника при необхідності. На його користь говорять і невисока ціна, і те, що користування даним приладом не принесе додаткових питань. Ще важливий пункт: выжигатели з твердим пером набагато інше і здатні прослужити своєму господареві досить тривалий термін. Може, саме завдяки цим якостям велика частина приладів для випалювання для дітей має тверде перо. Дуже добре ці прилади справляються з роботами великих і середніх розмірів. І ще, паяльники-выжигатели доповнюються різними насадками, які входять в комплект.

  І мінуси твердого пера

  До недоліків цього апарату можна віднести тривалість розігріву. На те, щоб довести прилад для випалювання до робочої температури, потрібно не менше п’яти хвилин. Охолодження відбувається теж повільно. Весь елемент нагрівання поміщений більшою частиною в порожнину рукояті апарату, що може бути причиною нагрівання самої рукояті. Значна конструкція пера не дозволить акуратно виконати обробку дуже дрібних деталей випалюваного орнаменту. Пристрій не має регулювання температурного нагріву, тому при тривалому використанні без систематичного відключення від мережі здатне перегоріти.

  Читайте також:  Пилосос для меблів — як вибрати за характеристиками, та виробником

  На чому краще всього починати випалювати?

  Після того як ви вибрали і придбали відповідний кращий прилад для випалювання, пора приступити до самого захоплюючого процесу — малювання вогнем. Для початку можна купити в магазині спеціальні дощечки з готової рамкою і нанесеним нескладним малюнком. Коли ви выжжете цей малюнок, то відразу зрозумієте, захопило вас це цікаве мистецтво або не дуже. Швидше за все, вам дуже сподобається процес. Але якщо захочеться втілити в життя свої задумки, доведеться зайнятися покупкою брусків, дощок і навіть деревних плит. Все залежить від вашої фантазії.

  Як правильно підготувати основу?

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  Матеріали, на яких використовується прилад для випалювання, повинні бути добре висушені й оброблені. Шліфування з допомогою наждачного паперу видалить з вашого заготовки дрібні щербини та інші нерівності. Маючи певний художній навик, можна намалювати майбутній шедевр спочатку простим олівцем. Якщо ви не маєте таланту до малювання, скористайтесь копіркою і переведіть малюнок на потрібну вам дерев’яну поверхню. Увімкніть прилад у мережу і починайте процес випалювання.

  Прилад для випалювання: відгуки

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  Користувачам подобаються прилади для пирографии тим, що це відмінний засіб, що заспокоює нерви. Деякі моделі апаратів, куплені близько десяти років тому, і зараз чудово служать. Рекомендують купувати такі апарати дітям шкільного віку. Хоча наявність електричної напруги хвилює батьків. Дитина має бути посидючим і знати техніку безпеки при користуванні випалювачем.

  При спробі використовувати дротяний прилад для випалювання по тканині, швидше за все, нагрівальна голка дуже швидко прийде в непридатність. Тканина при плавленні налипає на цей елемент і, крім того, що утворюється неприємний дим, елемент доводиться відключати і чистити засмітився наконечник. І регулювальний температурний таймер може зламатися після тижня використання. Хоч пристрій і коштувало невеликих грошей, але й їх шкода.

  Читайте також:  Ранні сорти картоплі — як вибрати для посадки у відкритий грунт за характеристиками та врожайністю

  Деяким довелося вдатися до ремонту дротяного наконечника після того, як при розігріві на випалювач сильно натиснули, для збільшення, так би мовити, продуктивності. Потрібно акуратно використовувати даний вид приладу для випалювання.

  Незадоволені любителі пирографии і тим, що у багатьох, якщо не у всіх приладів, дуже короткий шнур, підключає апарат до електромережі. Цей недолік створює деякі незручності в процесі роботи. Доводиться постійно перериватися на те, щоб зручніше розміститися з таким коротким дротом.

  Выжигательный апарат з твердим пером знайшов багато прихильників. В набір для випалювання разом з самим приладом входить деяка кількість заменяющихся насадок для зручного малювання фігур і різних контурів. Правда, тонкі насадки з часом від великої температури згинаються і вже не дають ідеальних обрисів малюнка. Підставка для приладу незручна в тому плані, що надто легка і сильно згинається, так і швидко ламається. Стрижень приладу заявлений як паяльний (при необхідності), але використовувати замість паяльника цей випалювач виявилося непродуктивно. Через своєрідної форми насадки паяльник дуже погано захоплює припій. Довжина шнура близько півтора метрів для всіх користувачів випалювача виявляється недостатньою для зручного використання приладу.

  Прилад для випалювання по дереву: опис, характеристики, відгуки

  Прилад з твердим пером деякі користувачі вважають найкращим, і не проміняють його ні на який, навіть найбільш професійний! І температура рукоятки під час роботи їх теж влаштовує. Стверджують, що цілком комфортна температура, головне, що потрібно користуватися відповідно до інструкції і служити тоді прилад буде роками. А в інструкції рекомендується вимикати даний тип апарату з мережі через кожні 30 хвилин. Потрібно давати відпочивати і остигати всьому пристрою по 10-15 хвилин. Наконечники змінюються тільки у остиглого до комфортної температури випалювача.

  DvaGusya