Рекомендації для вдалого вибору камінної топки

Топка – серце каміну. Саме від її якості залежить домашній затишок і тепло. Грамотно обрана топка впливає не лише на ефективність роботи каміну в цілому, але і його економічність. При всьому різноманітті виробників нескладно й помилитися із покупкою. Які нюанси потрібно знати, обираючи камінні топки? Зверніть увагу на ці важливі рекомендації.

Камінні топки

Увага на матеріали

Хочете підібрати топку, яка гарантовано прослужить вам десятиліттями? Відразу ж варто звузити свій вибір до моделей виключно з двох видів матеріалів – чавун і сталь.

Переваги сталевих і чавунних топок:

  • швидке прогрівання приміщення;
  • підходять для кімнат із великим метражем;
  • мають найбільший термін експлуатації;
  • дуже стійкі до деформацій.

Між чавунними і сталевими топками є лише одна принципова відмінність – модельний ряд. І це вже питання смаку. Чавунні варіанти давно виготовляються за шаблоном і практично не вдосконалюються в дизайні. Тому їхній модельний ряд достатньо обмежений та одноманітний.

На відміну від топок зі сталі, які зараз стали дуже популярними серед покупців. Вони відрізняються величезним різноманіттям розмірів, дизайнів. Можна підібрати сталеву топку у будь-якому стилістичному рішенні – від простої моделі в стилі мінімалізм до гарної литої топки з рослинними орнаментами в стилі модерн.

Як зекономити на каміні

Повноцінний стаціонарний камін – це справжня розкіш. Проте його ресурси вичерпні. І про це слід задуматися заздалегідь. Аби в майбутньому не займатися демонтажем старої печі та перебудуванням конструкції, варто від початку купити камінну топку типу інсерт. Вона не вимагає додаткових спеціальних комунікацій, а її встановлення просте й швидке. Завдяки інсерту можна модернізувати старий камін на дачі чи в сільському будинку.

Не помилитися із потужністю

Чим потужніша камінна топка, тим вона дорожча. Але витрати не завжди виправдані – адже може виявитися, що у вашому випадку доречніше більш бюджетний варіант. Як правильно розрахувати потужність топки для каміну?

Читайте також:  Як правильно стелити ламінат? Інструкції з укладання ламінату

Існує проста формула: для обігріву 10 кв.м. необхідно 1 кВт потужності. Приміром, заміський будинок в 50-70 квадратів потребує топку потужністю мінімум у 7 кВт.

Враховуйте ще один важливий момент. Якщо топка підбирається для заміського котеджу, у якому мешкають протягом року (а не сезонно), то потужність топки може бути на 15-20% меншою. Адже в такому випадку камін є не єдиним джерелом тепла – у будинку також працюють радіатори чи система «тепла підлога».

DvaGusya