Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Своє життя без картоплі не може уявити жоден господар. Це продукт, який з давніх часів використовується в кулінарії для приготування декількох десятків страв і як доповнення хто знає до скільком кулінарних шедеврів. Цей овоч вже прийнято вважати природним і загальноприйнятим. Найсмачнішим, на думку городників, виявляється той продукт, який вирощений своїми руками. Але обробка грядки для посадки, а потім ще й догляд за картоплею варто чималої праці. Наявність спеціальних пристосувань для обробки картоплі істотно полегшує завдання, а спорудити такі і подібні оригінальним механізмів конструкції не так складно своїми руками. Варто тільки розібратися, як зробити ручної окучник для картоплі самостійно.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Чому картопля потребує підгортанні і навіщо це робити

Поміркуйте, чому цей процес виявляється настільки необхідним. Якщо ви забезпечили рослинам ідеальні умови вирощування на рихлому грунті з регулярним внесенням поживного компосту, потреби в систематичний підгортанні не виникає. Але в реаліях так трапляється далеко не завжди.

Грунт дуже щільний, то занадто вологий, сухий. Несприятливі погодні умови теж вносять свої корективи в процес вирощування культури. Бульби мають потребу в постійному доступі тепла і повітря. Без доступу кисню корінці не переростають в бульби, а зайва волога перетворює їх в наполовину разложившуюся незрозумілу субстанцію. Загалом, хорошого відповідального господаря потрібна допомога у вигляді дрібної домашньої сільськогосподарської техніки, серед якої і підгортач для картоплі.

У магазині ви знайдете чимало моделей таких пристроїв, але ціни на вироби далеко не з категорії доступних. Крім цього, покупні варіанти інструментів не завжди придатні для умов, сформованих на тому чи іншому ділянці. Тому кращим варіантом виявиться конструювання ручного підгортальника своїми руками.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Розміри підгортальника

При конструюванні інструменту в домашніх умовах зверніть увагу, що рекомендовані оптимальні розміри ручного підгортальника для картоплі складають:

  • 70 см – діаметр колеса;
  • 10-14 см – ширина.
Читайте також:  Стильні полиці для квітів своїми руками

Види пристосувань

З різноманітних моделей інструментів найбільш популярні наступні:

  • окучник у вигляді ручного плуга;
  • дисковий підгортач.

Перший відрізняється зручністю у використанні. За його допомогою швидко й без особливих зусиль можна обробити ділянку пристойною площі. Іноді це пристосування застосовують у вигляді распашника для картоплі до мотоблоку або трактора. Завдяки спільному використанню таких пристосувань, вдається обробити великі площі навіть на сухих збитих ділянках.

Оптимальна схема посадки

Крім цього, у користувача з’являється можливість регулювання ширини і глибини оранки. Найзручніше виявляється варіант обробки шириною 20 см і глибині 15 див.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Особливості підгортальника для мотоблока

Дисковий – найпростіший окучник ручної для картоплі. Це варіант навісного обладнання в синхронізації з можливостями мотоблока. У разі використання такої модифікації інструменту, доступною стає регулювання швидкості й потужності. Враховуючи невеликий опір ґрунту, необхідність у використанні техніки більшої потужності відпадає.

Варіант використання такого пристосування, як ручний окучник для картоплі, стає можливим при наявності дрібної господарської техніки. За відсутності таких пристроїв, доводиться вручну обробляти город. Тут має місце використання такого практично незамінного варіанти, як дисковий підгортач ручного типу.

Навряд чи таке пристосування можна купити в магазині. Але легко зробити саморобний ручної окучник для картоплі. Як саме і які інструменти доведеться підготувати, вивчимо в ході статті.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Принцип дії підгортальника

Принципово пристрій досить просте. Схема його використання виглядає наступним чином: людина штовхає конструкцію вперед в напрямку «від себе», просуваючись по межрядному простору, при цьому окучник виконує іншу роботу.

Якщо мова йде про пристосування, виконаному у вигляді насадки на мотоблок, то з поставленою метою впорається один чоловік, але якщо ви працюєте з ручним окучником для картоплі – підшукайте напарника.

Якщо у вас немає можливості придбати готовий підгортальник, формує високі і акуратні ряди, спробуйте зробити його своїми руками. З упевненістю можна сказати, що вийде зовсім не гірше, завдяки наявності маси розроблених проектів.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Як зробити окучник в домашніх умовах

Визначивши, що ви не обійдетеся без такого пристосування, як ручний підгортальник, напевно запитаєте: “чи Можна зробити таке пристосування самостійно?” Відповідь – безумовно так!

Спробувавши сконструювати дисковий підгортач, ви переконаєтеся в тому, що цей інструмент незамінний при посадці і вирощуванні картоплі, а виготовлення механізму будинку обійдеться набагато дешевше його придбання в спеціалізованому магазині з сільськогосподарською технікою.

Читайте також:  Вироби з шин: як прикрасити дитячу площадку зі старих автомобільних коліс

Все, що знадобиться для складання підгортальника – достатня кількість матеріалу і трохи вільного часу.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Що підготувати для конструювання

Знадобляться увігнуті диски, приміром, від сівалки, у кількості дві штуки і ручна тяга або кріплення для мотоблока.

Етап обробки ввігнутих дисків передбачає встановлення елементів під певним кутом з відхиленням в зовнішню сторону. Кріплення конструкції між собою виробляють за допомогою зварювання або болтів, що надає особливу стійкість.

Конструкція може бути стаціонарною або регульованою, коли відстань між дисками змінюють в залежності від потреб. Досвідчений городник, вивчив особливості своєї ділянки і тип грунту, відразу визначить, який рівень входження дисків в ґрунт варто виставити. Саме тому цей параметр не роблять регулюються, що дозволяє уникнути ускладнення конструкції ручного підгортальника для картоплі.

Щоб підготуватися до складання пристосування своїми руками, спробуйте вивчити кілька креслень і розібратися в конструктивних особливостях варіантів, розглянутих вами на схемах.

Для чого знадобиться тяга ручна

Це те, з чим ви будете прямо взаємодіяти, обробляючи посадки картоплі. При підгортанні без ручної тяги не обійтися, якщо ви конструюєте пристосування своїми руками. Передбачте, що ця деталь повинна бути зручною для двох осіб, так як, працюючи поодинці, доведеться додатково ускладнити конструкцію механізму.

Комплектуючи інструмент для обробки картоплі кріпленням для мотоблока, можете використовувати стандартний варіант вузла, що йде в поставці з технікою, або спробуйте зробити його своїми руками, переглянувши кілька креслень.

Особливості конструкції обважнення

Для цього стандартну конструкцію у деякому роді видозмінюють, додаючи зверху блоку невеликі, але вагомі деталі, а також ставлять предплужник, що виконує роль керуючого при роботі пристрою. Зовні таке пристосування виглядає по-різному, але, незалежно від подання, конструкцію легко зробити своїми руками.

У виготовленні дискового підгортальника немає нічого складного, а з інструментів знадобиться лише болгарка і зварювальний апарат. Спростити роботу допоможе кмітливість та знання технології висадки коренеплодів. Такий підхід сприяє економії часу, сил і грошей, а в результаті ви, як господар ділянки, опинитеся тільки у виграші.

Читайте також:  Паркан з профнастилу своїми руками: конструкція, покрокова інструкція, особливості

Кілька порад щодо процесу підгортання

Дисковий підгортач відрізняється конструкцією, що дозволяє обробляти відразу два рядка картоплі з одного боку, що допомагає справлятися з роботою швидше. Так, перейшовши на другий ряд, ви окучиваете одну з решти сторін попереднього і одну – наступного рядка.

Таке ручне пристосування стане незамінним, якщо у вас невеликий город, адже там, де техніка не проїде, людина пройде легко.

Досвідчені городники, вивчили особливості грунту під картоплю, зможуть без проблем відрегулювати кут нахилу дисків, тому не так необхідно створювати конструкцію із змінним кутом нахилу.

Не варто хвилюватися, якщо процес обробки грядки з картоплею пройде не надто швидко. Якщо ви початківець огородник і підгортання для вас в новинку, з часом ви навчитеся доглядати за своїми домашніми рослинами: овочевими і фруктовими культурами, швидше і якісніше. До ручного підгортальником для картоплі коштує пристосуватися, постаратися розрахувати правильне зусилля, щоб зорювання виконувалася на необхідну оптимальну глибину і земля красиво наворачивалась на рядки. Зробіть кілька пробних борозен, і процес налагодиться.

Окучник ще використовують в якості інструменту для нарізання борозен при садінні картоплі, щоб отримати рівні ряди швидко і зручно.

Процедуру рекомендовано проводити після сильного дощу, що сприяє збереженню більшої кількості вологи в грунті.

На що звернути увагу

Зверніть увагу, що чим вище ви подсыпете грунт на ряди з картоплею, тим з більшою ймовірністю добре сформуєте бічні сторони, а це означає, що ймовірність отримати в результаті хороший урожай буде куди вище.

Ручний окучник для картоплі своїми руками: види, креслення і виготовлення

Тепер ви знаєте, якими особливостями відрізняється окучник для картоплі і що слід врахувати при виготовленні конструкції своїми руками. Скориставшись не надто зарозумілими кресленнями ручних окучников для картоплі і маючи в наявності лише шматок металу та кілька інструментів, ви створите таку корисну в господарстві пристрій, що спрощує догляд за посадками.

Перед тим як приступити до складання, оцініть свої технічні навички та можливості. Чи зможете ви зробити окучник своїми руками? Наведене опис і інструкція по виготовленню допоможе кожному господарю, який бажає доповнити свій городній набір таким пристосуванням, зробити це швидко і якісно.

DvaGusya