Самополив квітів під час відпустки — як правильно організувати, види пристроїв і корисні поради

Зберегти красу і здоров’я кімнатних квітів можна, зробивши пристрій для самополива з підручних засобів. Такий варіант ідеальний, оскільки не вимагає появи чужих людей (сусідів або родичів) у вашій квартирі під час відсутності господарів.

Пристрої для автоматичного поливу квітів

Самополив квітів під час відпустки можна організувати, проявивши фантазію і кмітливість, або купивши в магазині потрібні товари. Серед основних методів самополива виділяють:

 • Аква Глоба. Дана річ являє собою колбу, яка наповнюється водою. Потім в землі у квітки роблять невеликий отвір, вставляють туди пляшку носиком. Дуже важливо, щоб вона стояла рівно і не падала, (її можна прикріпити за допомогою затискача) – тоді рідина потрапить у грунт.
 • Блюмат – являє собою конічний предмет, нижня частина якого складається з глини, що відповідає за вологість грунту. Коли грунт суха, блюмат починає діяти – з допомогою крапель поливає грунт. Цю систему називають «розумним поливом», оскільки вона сама регулює процес надходження рідини до землі.
 • Автоглоб – краплинний полив кімнатних рослин у відсутності господарів, при якому в грунт надходить волога буквально по краплях, не даючи ґрунту пересихати, але при цьому не заливаючи його, створюючи болото.
 • Горщики з автополиву. Вони вважаються незамінним атрибутом для повноцінного догляду за квітами, являють собою внутріпочвенний полив. Розумна ємність буває з фіксованими чи регульованими кількістю води.

Самополив квітів під час відпустки — як правильно організувати, види пристроїв і корисні поради

З підручних засобів

Самополив для кімнатних рослин можна зробити в домашніх умовах. Для цього знадобляться прості речі:

 • Крапельниця. За допомогою неї можна зрошувати рослини. Для цього беруть систему, встановлюють кріплення на горщик квітки, на яку вішають медичний агрегат з водою. Один з кінців ємності потрібно увіткнути в землю, а потім відкрити регулятор на трубці, щоб грунт поступово зволожувалася.
 • Пластикові пляшки. Їх наповнюють, в кришках роблять невеликі дірочки, ставлять верх дном між кількома горщиками. Вода невеликими кількостями розбризкується і потрапляє до ґрунту. Щоб перевірити інтенсивність надходження рідини, необхідно протестувати цей варіант перед тим, як ви залишите квіти на тривалий термін.
 • Гнотовий полив. Для даного методу знадобиться великий таз з водою і шнур. У чашу ставлять горщики з дренажними отворами, через які простягають мотузку так, щоб вона стосувалася і землі, і води. Таким способом через нитку волога буде надходити в ґрунт.
Читайте також:  Кращі сорти кабачків: опис, особливості вирощування та відгуки

Самополив квітів під час відпустки — як правильно організувати, види пристроїв і корисні поради

Корисні поради

Щоб зберегти здоров’я квітів на час відсутності господарів можна обійтися без використання різних пристосувань для зрошення. Для цього потрібно слідувати деяким хитрощам:

 • Приберіть горщики з квітами з підвіконь в затемнене і прохолодне місце. Завдяки такій прийому зменшується випаровування вологи, а земля залишається довше наситила. На жаль, такий спосіб обіцяє уповільнення зростання, а в деяких випадках і пригнічення кімнатної квітки.
 • Зріжте всі квітки та пуп’янки, щоб зменшити потреба рослини у воді. Мінус такого кроку в тому, що квіти стають менш красивими, і потім можуть довгий час відновлюватися.
 • Поставте рослини ближче один до одного, щоб створити прохолодну атмосферу. Бажано, якщо всі горщики будуть знаходитися на одному піддоні з вологим керамзитом. При такому підході, правда, можливе поширення шкідників-комах, які могли завестися лише в одному горщику.
 • Для вірності можна накрити всю флору плівкою, вона дозволить захистити самі ніжні суцвіття. Мінус цієї дії в тому, що деякі рослини не потребують теплиці і можуть загнити.

Самополив квітів під час відпустки — як правильно організувати, види пристроїв і корисні поради

Відео

DvaGusya