Сині квіти: види, назви, опис

Сад, квітник, клумби, узбіччя тротуарів в кольорах – як це все важливо і приємно! Коли дивишся на таку красу, важко відвести погляд. Існує безліч гам і сортів зі своєю неперевершеністю і оригінальністю. До кольорової гами, яка рідко зустрічається в нашій місцевості, можна віднести відтінки синього. Це пов’язано з тим, що такі кольори мають холодні тони і не притягують до себе комах, які так важливі, щоб відбувалося запилення. Дана стаття дасть вам можливість ознайомитися з видами синіх кольорів.

Дельфініум

Сині квіти: види, назви, опис

Одне з найпоширеніших рослин, яке можна зустріти в садах середньої смуги, – дельфініум. Він дуже красивий, оригінальний, синього або блакитного кольору. У Непалі був знайдений сорт з білими і блакитними листям, його також можна нині зустріти і в нашій окрузі. Такий вид майже не має відмінностей від звичайних видів: стебло має таку ж висоту (2,5 м) і майже 1 метр займає сам квітка, що має вигляд свічки. До рослин з синіми квітами відносять сорти Summersky, Блакитне мереживо, Венера. Їх пишні кущі, можуть рости в саду багато років.

Існує цікавий сорт Беладона, з голубими листочками. Він не має відношення до махрової групі. Даного сорту кущі низькорослі (до 1,5 м висоти) з грубим кореневищем. Гібридний сорт дуже погано сходить, а щоб дельфініум зміг зацвісти до кінця літа ще один раз, то перший колір необхідно буде зрізати.

Люпин

Сині квіти: види, назви, опис

Люпин – назва синіх кольорів, трохи схожих на попередні. За формою вони майже нічим не відрізняються від дельфініума, такі ж високі стебла стріловидної форми, колір у формі конуса, але самі бутони закриті.

Люпин також відноситься до багаторічних рослин, які люблять затемнені ділянки для росту, добре переносять морози. Саме тому садівники дуже його люблять. Найбільша висота – 0,6 метра, а квіти ледь досягають 1,5 сантиметра. Спостерігається сорт з дуже оригінальною назвою Blue, який починає цвісти вже на початку літа, друга хвиля цвітіння припадає до середини серпня. Він просто ідеальний, якщо квітка використовувати в групових насадженнях. Висаджується навесні з відрізком у 43 см між саджанцями.

Дзвоник

Сині квіти: види, назви, опис

Якщо обговорювати сині квіти, дзвіночки згадуються насамперед. Його книжкове назва – Кампанула. Дзвіночки бувають однорічні, багаторічні, дворічні, все залежить від сорту. З підвидів японського дзвіночка не можна пропустити сорт Такесіма. Квіти мають блакитне забарвлення з махровими або простими листками, висота яких приблизно 0,6 м. Якщо зустрічається цілий дзвіночок, то його відносять до низькорослим (0,4 м висоти). Даний вид професіонали використовують для оформлення бордюрів, що надає їм неповторний вигляд, особливо коли рослини оригінально постригают.

Читайте також:  Як позбутися від слимаків в будинку — ефективні хімічні і підручні засоби

Ця рослина любить клімат, де всього в міру — тепла, холоду. В латині його назва – Campanula. Як і в російській мові, назва прив’язане до формі квітки, адже він має вигляд дзвіночка.

Квітка невибагливий. Він може рости і в тіні, і на сонці. Популярні сорти мають довгі високі стебла, які можуть досягати висоти до півтора метрів. Листочки розташовані стадом, мають довгасту форму. Суцвіття волотисте, деколи бувають одного кольору. Сам дзвіночок має досить великий розмір (до семи сантиметрів). У центрі розташовані три тичинки і один товкач. Може спостерігатися різне забарвлення-від блакитного, синього, фіолетового до білого.

В’юнок

Сині квіти: види, назви, опис

Однорічний бур’ян – сорт, який японці називають квіткою неба. Його забарвлення насичена різними барвами веселки. Блакитний колір властивий увазі Morningglory, або ще його називають Heavenlyblue. Висота може досягати 5 метрів, а в середній смузі близько 3 метрів. Діаметр квітів, що мають форму грамофонів, становить 11 см, серцевина білувата з потемнінням до краю плавно переходить в блакитний відтінок. Квітка має таку особливість, яка проявляється в тому, що на сході сонця він розкривається, а після обіду закривається. Самі голови повертаються, як у соняшнику, слідом за сонячним диском. У похмуру погоду буде стояти розкритим цілий світловий день. Даному виду притаманна така особливість, як зміна відтінку. Колір рослини може змінюватися від блакитного до фіолетового. Тому їх ще називають «три кольори». Завдяки своїм високим ліанах, рослина може стати оригінальною прикрасою забору або стіни в будинку. А якщо пустити їх по землі, то вийде прекрасний зелений килимок у вашому саду. Цвісти починає в серпні.

Клематис

Дуже частими гостями в саду є клематиси. Переважаючі види мають багату кольорову гаму, висота досягає 15 див. В залежності від сорту спостерігаються різні форми: гострі листочки, зірочки або пухнасті м’ячики.

Найвідомішим сортом, мають лавандово–блакитний ніжний оригінальний відтінок з махрової серцевиною, є Blue Light. Одним з відмінностей від інших махрових видів, є можливість цвісти на торішніх і нових погонах. Рослина не дуже вимогливо, але якщо вона росте в середній смузі, то необхідно захищати його від вітру, не висаджуючи на території, де немає захисту з боків.

Сорт General Sikorski дуже близький до попереднього, але яскравіше проявляє колір і більше в діаметрі, квіти до 27 сантиметрів. Висота може досягати трьох метрів.

Особливу увагу потрібно надати увазі клематисів Lasurstern, чиї пелюстки спочатку мають фіолетово-синюватий колір, але від палючого сонця вигорають до темно-синього. Цвісти починають в кінці травня на торішніх пагонах, можуть досягати близько 25 див. В більшості випадків даний вид застосовують, щоб прикрасити балкони, веранди.

Читайте також:  Крепований папір відмінність від гофрованого, як робити кулі, троянди, помпони своїми руками

Одним з найбільш красивих сортів вважається Peled’ Azur з небесно-блакитними пелюстками і діаметром квітів до 14 сантиметрів. Самі пагони досягають трьох метрів. Даний вид може похвалитися масовим цвітінням з половини літа, радувати око і зігрівати душу своєю красою. Свою активність рослина припиняє з настанням морозів. Використовується, як і попередній вид, для балконів, терас, може гармоніювати як самостійно, так і в сукупності з іншими рослинами.

Проліски

Сині квіти: види, назви, опис

Іноді можуть помилятися і давати інші назви синіх кольорів, наприклад, полесник, підсніжником, перелеской.

Рослина невисокого зросту, росте багато років. Зовсім не вибагливий до місця проживання. Відмінно розмножується, стійкий до різних хвороб і шкідників. Його активно застосовують в народній медицині. Настояні сушені квіти можна використовувати при простудних інфекціях. Ті, хто не дуже розбирається в кольорах, часто плутають проліски з пролісками, так як вони навесні проростають майже одночасно. Лісові сині квіти мають видовжені листочки, корінь має форму цибулини, а квіти з променевою симетрією містять по шість листочків і тичинок. Плід має коробочку, в якій міститься багато насіння.

Аконіт

Ще один багаторічний яскраво-синій квітка, який має й інші назви: борець, воскобой, шляпочник. Любить і краще росте на вологих і перегнійних територіях. Важливо знати, що цей вид рослини має отруйними речовинами, які небезпечні для людини. Про це слід пам’ятати і застосовувати відповідні заходи, перед тим як почати його вирощувати. Листя мають круглу форму, чимось нагадують пальці рук. Стебло приблизно становить 30-40 сантиметрів. Має безліч суцвіть, де розташовані досить великі квіти.

Незабудка

Вона добре відома всім любителям квітів, нерідко згадується в піснях. Рослина невеликих розмірів, зазвичай опущено до землі. Стебло досягає від 15 до 40 см, дуже добре розвинені гілки. Маленькі сині квіти в середині має жовту цятку. Вже після дозрівання плоду він ділиться на чотири частини, спарені між собою.

Герань

Відома всім як пеларгонія. Є більше чотирьохсот різних видів рослин, велика кількість — це напівчагарники і трави. Завдяки формі своїх плодів, які нагадують дзьоб журавля, герань отримала ще одну назву-журавельник. Стебло досягає одного метра і має вигнуту форму. Листочки мають розсічену і просту форму. Суцвіття герані пухнастою привабливої форми, цвітіння може тривати протягом декількох місяців. Що стосується догляду, то це рослина не потребує спеціального, воно може рости в горщиках і у відкритому грунті, на затінених і сонячних територіях. Герань часто використовують для прикраси балконів, терас, при формуванні квітників.

Головне, на що треба звертати увагу починаючому квітникарю, — це режим поливу. Велика кількість води згубно для герані.

Читайте також:  Гібіскус кімнатний: догляд в домашніх умовах

Волошка

Сині квіти: види, назви, опис

Цю квітку можна зустріти на полях, в лісах, в садах, біля річок, на городах. Воно вважається бур’яном. Незважаючи на це, має гарний вигляд.

Якщо використовувати васильок для прикраси свого квітника, то композицією, в яку він включений, можна здивувати і зачарувати навіть найвимогливіших квітникарів. Ця рослина має стебло довжиною від 25 до 100 см з шорсткою довгою поверхнею. Квіти красиво і яскраво забарвлені.

Флокс

Ця рослина може бути як високим, так і низькорослим почвопокровником з синіми квітами. Ці квіти вибагливі для вирощування, вони потребують хорошої землі, яка повинна бути насичена мінералами і вітамінами, добре зорана і завжди помірно волога. Любить рости на добре освітлених територіях. Дуже не любить затінені місця. Цвітіння даних рослин починається з середини літа. Якщо період цвітіння завершився, їх необхідно постригти, так вони краще перенесуть період спокою і на наступний рік віддячать бурхливим кольором.

Платикордон

Неперевершений гарний кущик, яким можна засаджувати або доповнювати будь-який квітник, клумбу. Висота від 50 до 70 сантиметрів. Любить рости як в тіні, так і на сонячній стороні, але якщо він буде висаджений там, де достатня кількість сонячних променів, то цвітіння таких рослин будуть більш красивими і рясними. Грунт вони люблять добре насыщенною мінералами, грунт повинен бути в міру зволожений. В залежності від сорту, може починати цвісти з червня до вересня.

Астильба

Ця рослина найбільше приваблює власників заміських будинків, адже за допомогою нього можна чудово прикрасити прибудинкову територію. Висадка і сам догляд за астильбою – робота копітка, так як це багаторічна рослина. Воно має багато видів, які можуть бути і низькорослі і високорослі, і середні, і навіть карликового розміру. Рослина увінчана суцвіттями у вигляді волоті, які можуть бути різного кольору. В питаннях догляду і посадки астильба має свої вимоги: повинні рости в півтіні, земля повинна бути збагачена перегноєм, полив треба здійснювати на регулярній основі. Квітка дуже боїться надмірного поливу, миттєво гниють корені. Необхідно видаляти квітконоси, коли завершився період цвітіння.

Хризантеми

Сині квіти: види, назви, опис

Особливою популярністю користуються квіти – сині хризантеми. Цей вид виведений штучно, шляхом запровадження спеціального гена, взятого у дзвіночків і клиторий. Даний спосіб був розроблений японськими вченими і тепер всі, хто люблять небесні квіти можуть насолоджуватися синіми хризантемами. Вирощування і догляд за ними не становить особливих труднощів, проте в наших краях зустріти його в природі поки немає можливості. Сьогодні можна лише придбати ці дивні незвичайні квіти в спеціалізованих магазинах. Вважається, що ця рослина незмінно приносить удачу.

DvaGusya