Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Сьогодні на ринку будматеріалів представлено безліч різновидів фінішної обробки. Вони відрізняються фактурою, кольоровою гамою, вартістю та іншими характеристиками. Особливої уваги заслуговують відносно нові матеріали. Вони відрізняються масою позитивних якостей, у порівнянні зі звичною обробкою.

Одним з варіантів, який сьогодні набирає популярність, є склошпалери. Відгуки про представленому матеріалі, а також їх особливості слід детально розглянути перед покупкою. Як правильно вибрати склошпалери, буде докладно розглянуто далі.

Загальна характеристика

Одним з матеріалів для обробки, які набирають популярність, є склошпалери. Відгуки про цю продукцію потрібно розглянути перед покупкою. Це унікальний тип обробки. Він відрізняється досить високою вартістю, так як технологія виробництва складна.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Щоб виготовити цей тип шпалер, скловолокно розігрівають до дуже високої температури. Після цього витягають тонку і довгу нитку. Вона утворює своєрідну пряжу. Після цього нитки практично відразу заплітають особливим способом. Так утворюються волокна. З них створюється тканина.

Скловолокно наноситься на основу. Таким чином виходить створювати сучасні різновиди шпалер. Опис процесу виробництва було представлено дуже коротко. Насправді потрібно зробити безліч операцій, перш, ніж з’являться готові шпалери. Саме це дозволяє наділяти готовий матеріал унікальними характеристиками.

Згідно відгуками, склошпалери ванної, дитячої, спальні, вітальні, а також інших приміщеннях можна застосовувати без обмежень. Всі компоненти, з яких їх виробляють, є натуральними. Вони не виділяють токсичних речовин. Тому представлений тип обробки можна застосовувати практично в будь-яких приміщеннях.

Переваги

Склошпалери відрізняються як позитивними, так і негативними якостями. Щоб прийняти рішення про доцільність вибору подібної обробки, потрібно розглянути ці характеристики докладно. Згідно відгуками, склошпалери на стелю або стіни можна клеїти як в офісних, так і житлових приміщеннях.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Це один з найбільш міцних типів обробки. Він не боїться механічних впливів. Їх практично неможливо порвати або подряпати. Це робить матеріал довговічним. Структура таких шпалер дуже схожа на тканину або в’язку. Вона складається з петель. Завдяки цьому матеріал не перешкоджає руху пари. Це дозволяє підтримувати сприятливий мікроклімат в приміщенні.

Шпалери виготовляються з екологічно чистих компонентів. Це скло. Тому на ньому не утворюється грибок або цвіль. Під шпалерами стіни не будуть руйнуватися.

Також варто відзначити, що представлений тип обробки не руйнується від механічних впливів. Якщо з часом оновити тільки невеликий шматок шпалер можна зняти старий матеріал і встановити на його місце нову обробку. Стики у цих шпалер практично не видно.

Шпалери з скловолокна не схильні до горіння. Вони не бояться води, зберігають свій початковий вигляд навіть після затоплення приміщення сусідами зверху. При цьому термін експлуатації становить від 30 років і більше. Безліч варіантів відтінків і фактур дозволяє підібрати матеріал згідно з існуючим інтер’єром.

Недоліки

Згідно відгуками, склошпалери для ванної кімнати, кухні, офісного приміщення мають ряд недоліків. Це потрібно врахувати перед початком роботи. Представлений тип обробки, на відміну від інших типів шпалер, абсолютно непластичный. Його потрібно монтувати на ідеально рівну поверхню.

Читайте також:  Все, что нужно знать о новом iPad Air пятого поколения

При цьому варто врахувати, що вартість такого матеріалу досить висока. Тому склошпалери може собі дозволити далеко не кожен покупець. Цей тип матеріалів також дуже складний при демонтажі. Їх важко зняти з поверхні. Це дуже трудомісткий процес.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Також варто відзначити, що склошпалери застосовуються виключно під фарбування. У цьому разі матеріалу для обробки йде дуже багато. Пористі поверхні вимагають великої кількості фарби. Вони її швидко вбирають. Також потрібно дотримуватися встановлених норм витрати клею і фарби. Якщо їх шари будуть товстими, шпалери можуть відпасти під власною вагою.

Фарба для склошпалер, відгуки про яку надають експерти, повинна відповідати вимогам виробника обробки. В іншому випадку на поверхні з’являються плями і патьоки, які прибрати згодом буде досить складно. При нанесенні кількох шарів каски фактура стає практично непомітною.

Знаючи особливості застосування склошпалер, можна виключити всі негативні сторони цього матеріалу. Переваги, якими володіють склошпалери, роблять цей матеріал популярним.

Область застосування

Розглядаючи відгуки про стеклообоях під фарбування, можна відзначити безліч позитивних висловлювань як фахівців, так і простих покупців. Цей тип обробки може застосовуватися практично в будь-яких приміщеннях. Такі шпалери застосовують для створення інтер’єру квартир, приватних будинків, а також в офісних приміщеннях, ресторанах та торгових центрах.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Завдяки своїм високим екологічним показникам, невибагливості і стійкості до різних несприятливих впливів, представлений декор дозволено вибирати для оформлення інтер’єру лікарень, дитячих садків, шкіл. До складу таких шпалер входить глина, вапняк, пісок і деякі інші природні матеріали.

Особливою вимогою при використанні цього типу обробки є правильна підготовка підстави. Якщо на стіні або стелі є значні перепади висоти, нерівності або дефекти, клеїти склошпалери без попередньої підготовки не можна.

Також варто сказати, що представлені шпалери не бояться підвищеної вологості і високих температур. Вони легко відмиваються, їх можна чистити за допомогою щітки та хімічних миючих засобів. Тому для обробки кухні, ванної кімнати, приміщення для відпочинку в лазні цей тип шпалер є хорошим варіантом.

Відгуки фахівців

Розглядаючи відгуки про стеклообоях у ванній, кухні, жилих і громадських приміщеннях, слід відзначити безліч позитивних висловлювань фахівців про це типі обробки. Це універсальний матеріал, який можна клеїти на різні типи основ. Склошпалери можна застосовувати для стін і стелі з дерева, цегли, металу, бетону та інших типів матеріалів.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Фахівці також відзначають, що цей тип шпалер відрізняється високою щільністю. Це самий надійний і міцний матеріал, який сьогодні існує на ринку. Склошпалери відрізняються хорошими армуючими якостями. Вони не дозволяють утворюватися тріщин на стінах, перешкоджають появі на підставі різних дефектів. Це значно подовжує термін експлуатації самого будинку.

Цей матеріал не накопичує статичну електрику. Завдяки такій властивості, на шпалерах не осідає пил. Обробка набагато довше не втрачає свій привабливий зовнішній вигляд, ніж інші різновиди подібних матеріалів.

Читайте також:  Бетонные плиты перекрытия: виды и особенности изготовления

Такі шпалери можуть забарвлюватися до 20 разів. При цьому вони не втрачають свого привабливого зовнішнього вигляду, не деформуються. Однак варто врахувати, що при покупці шпалер низької якості (у неперевірених продавців і виробників), такі матеріали можуть володіти крихкістю. Матеріал може ламатися або розсипатися. Склошпалери високої якості такими властивостями не володіють.

Різновиди

Існують різні види стеклообев. Вони можуть бути рельєфними або гладкими. Другий тип матеріалів ще називають «павутинкою». Вони застосовуються з метою зміцнити основу і в якості створення декоративної обробки. Згідно відгуками, склошпалери «павутинка» за зовнішнім виглядом відповідають своїй назві. Їх поверхня не має яскраво вираженого рельєфу. Вона схожа на павутиння. Цю групу стеклообоев ще називають склохолстом.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Гладкі різновиди представленого типу обробки відрізняються меншою щільністю. Їх поверхня гладка. Цей тип обробки часто застосовується в новобудовах. Вони перешкоджають виникненню або розростання мікротріщин, які можуть з’являтися при усадці будинку.

Рельєфні різновиди користуються великою популярністю. Вони відрізняються більшою щільністю, ніж гладкі склошпалери. Їх армуючі якості будуть вище. Також цей тип матеріалів застосовується в якості фінішної обробки. Він відрізняється більшою стійкістю до механічних впливів.

Виробляють фактурні склошпалери різним способом. Якщо тканину зі скловолокна виробляють на звичайному верстаті, вони будуть мати на поверхні прості геометричні форми. Це можуть бути ромби, квадрати, ялинка і т. д. На жакардових верстатах виходять шпалери з більш складним і цікавим малюнком. Вартість цього типу матеріалів вище, ніж у інших різновидів.

Відгуки про бренд «Веллтон»

Сьогодні у продажу представлені склошпалери різних виробників. Вони відрізняються технічними характеристиками, ціною та якістю. Фахівці не рекомендують купувати продукцію маловідомих компаній. Така продукція може бути крихкою, не відповідати вимогам світових стандартів.

Склошпалери: відгуки, види, переваги та недоліки

Однією з найбільш відомих і популярних різновидів матеріалів цього типу є, згідно з відгуками, склошпалери Wellton. Це один з самих давніх виробників. Компанія «Веллтон» користується авторитетом і є лідером у цій галузі. Виробник займається виготовленням не тільки склошпалер, але й суміжній продукції. Це, наприклад, спеціальні клейові склади, грунтовки і т. д. Бренд «Веллтон» відрізняється зразковою якістю.

Головний завод компанії знаходиться в Швеції. У продаж надходить безліч колекцій стеклообоев. Вони відрізняються дизайном, вартістю і щільністю. Найдорожчою є колекція «Класик». Вона виготовляється на заводі у Швеції. Малюнок і фактура можуть відрізнятися. В залежності від типу дизайну вартість може складати від 6 до 13 тис. руб. за рулон 50м

Середньою вартістю відрізняється колекція «Оптіма». Її виробляють у Китаї. Такі склошпалери продають в рулонах довжиною 25 м. Вартість складає 2,5-3 тис. руб. Також у Китаї виробляють шпалери серії «Декор». Їх довжина становить 12,5 м. Вартість становить від 1,5 до 2,5 тис. руб.

Дочірнім підприємством шведської компанії є бренд «Оскар». Його виробничі потужності розташовані також у Китаї. Згідно відгуками, склошпалери Oscar відрізняються більш простим малюнком. Вартість складає від 1 до 2 тис. руб. за рулон 25 м.

Читайте також:  Кислиця кімнатна: фото і догляд в домашніх умовах

Відгуки про бренди «Витрулан», «Нортон»

Згідно відгуками, склошпалери Vitrulan також відрізняються хорошою якістю. Виробничі потужності компанії розташовані в Німеччині. Тут спочатку випускали скло. Далі компанія стала першим у світі виробником скловати. Працювати цей виробник почав ще в 19 столітті. У перекладі з латинської мови назва цієї компанії перекладається як «скляне волокно».

Сьогодні «Витрулан» виробляє величезну кількість видів стеклообоев. Існують різні колекції. Вони відрізняються технічними характеристиками, вартістю і дизайном. Вартість варіюється від 2,5 до 7,5 тис. руб. за рулон 25 м. Компанія також займається виробництвом суміжної продукції, яка застосовується в ході поклейки шпалер.

Також утримує лідируючі позиції на ринку компанія «Нортон». Основним ринком збуту її є наша країна. Виробничі потужності компанії розташовані в Китаї та Чехії. Колекції відрізняються фактурою, малюнком, щільністю і вартістю. Ціна може варіюватися від 1,5 до 2,5 тис. руб. за рулон завдовжки 25 м.

Компанія «Нортон» поставляє на ринок лінійку класу економ. Вартість таких стеклообоев може становити від 1 до 1,5 тис. руб. за рулон 20 м.

Інші популярні виробники

У нашій країні користуються попитом склошпалери і інших брендів. Вони відомі гідною якістю і мають прийнятну вартість. Хорошим попитом користуються, згідно з відгуками, склошпалери X Glass. Це фінська компанія, виробничі потужності якої розташовані в Росії. Виготовленням продукції цього бренду займається компанія ТОВ «Ліга». Це дозволяє поставляти на ринок продукцію високої якості за прийнятною вартістю.

Також покупці в нашій країні вибирають склошпалери американської компанії «Тассогласс». Асортимент її продукції широкий. Вартість цих стеклообоев середня. Також, згідно з відгуками, склошпалери компаній «Бау Майстер», «Мермет» відрізняються високою якістю. Їх виготовляють в Китаї. Вартість таких стеклообоев прийнятна.

Порядок обклеювання стін

Згідно відгуками, склошпалери на кухні, у ванній або житлових кімнатах можна поклеїти самостійно. Для цього потрібно підготувати підставу. Його вирівнюють при необхідності. Дрібні дефекти можна залишити. Пористі матеріали потрібно прогрунтувати. Готується клей.

Далі складом обробляють стіну, куди буде наклеєний відрізок шпалер. Матеріал потрібно стикувати внапуск, якщо малюнок фактурний. Для гладких стеклообоев можна робити стик в стик. По поверхні полотна потрібно пройтися гумовим валиком. Це дозволить рівномірно розподілити клей і видалити з-під шпалер бульбашки повітря.

Обробка повинна сохнути протягом доби. В цей час неприпустимі протяги. Від клею матеріал стає м’яким. Його можна пошкодити. Тому в процесі обклеювання потрібно проявляти обережність. В іншому випадку результат роботи буде незадовільним. Після обклеювання шпалер і їх висихання можна наносити на поверхню спеціальну фарбу відповідно до вибраного дизайну інтер’єру.

Розглянувши, що собою представляють склошпалери, відгуки про цьому матеріалі покупців і фахівців, можна правильно вибрати цей матеріал для обробки будь-якого приміщення.

DvaGusya