Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Огірки є затребуваними овочами в раціоні людини. Це такі овочі, які завжди хочеться з’їсти. Щоб вони цілий рік були на нашому столі, їх вирощують в умовах закритого грунту. Які сорти огірків для теплиць підходять більше, читайте в статті.

Теплиці для вирощування культури

Огірки на грядках можна вирощувати тільки в теплу пору року. З настанням весни корисний овоч можна вживати тільки в переробленому вигляді. Але якщо розведення огірків здійснювати в теплиці, сезон не має ніякого значення. Овочі тут ростуть цілий рік. Теплиці бувають різні, але кращими вважаються ті, які мають покриття з полікарбонату. Огірки ростуть в однаковому мікрокліматі з підвищеною вологістю, що є сприятливою умовою для їх зростання. Тут немає різких коливань температур, заморозків і холодної роси.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Але є і мінуси при вирощуванні в замкнутому просторі. Насамперед, швидке поширення хвороб, відсутність комах-запилювачів. Але ці недоліки можна виправити, якщо регулярно провітрювати теплицю, а також для посадки використовувати самозапильні сорти і такі, яким не страшна похмура погода, холод і спека. Селекціонери вивели велику кількість сортів огірків для теплиці з полікарбонату, деякі з них представлені нижче в статті.

Овочі ранніх сортів

Такі овочі володіють універсальним призначенням: з них готують салати, використовують для засолювання і консервування. Щоб робити заготовки змішаного типу, в поєднанні з іншими овочами, скоростиглі огірки можна висаджувати два рази за рік: у весняний і літній час. Але можна поступити по-іншому: відразу посадити гібридні форми індетермінантних сортів огірків для теплиці з полікарбонату, у яких плодоношення розтягнуто за часом.

Кураж

Ця культура має гібридну форму. Відрізняється високою врожайністю і пучковими зав’язі плодів. Відноситься до найкращих сортів огірків для теплиці з полікарбонату. Городники вирощують цю культуру багато років за стабільних врожаїв, приблизно 18 кг огірків з одного квадратного метра. Плоди являють собою великі огірочки, які мають довжину 14 см, вага – 120 р. На поверхні шкірочки зеленого кольору розташовані середні за величиною горбки і смужки більш світлого тону, ніж основний забарвлення. Але вони проходять тільки до 1/3 довжини всього огірочка. Першого врожаю можна дочекатися через 2 тижні після того, як з’являться сходи. Кущі рослин мають потребу в формуванні, так як мають багато пасинків. Їх потрібно постійно прищипувати.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Дмитро Донський

Це гібридна форма овоча, відноситься до сортів огірків для теплиць, городніх грядок і тимчасових парників. Характерною рисою є восковий наліт на гладкій поверхні плоду. Дозріває в ранні терміни. Батоги кущів не обмежені у зростанні, пасинки відростають в невеликій кількості. Зав’язей в листових пазухах трохи, одна-дві, тому і середній урожай, в межах 11 кг плодів з одного квадратного метра площі ділянки. Огірки цього гібрида відрізняються гарним зовнішнім виглядом: всі приблизно однакові за розмірами, мають форму правильного циліндра і восковий наліт на поверхні шкірки. Важать небагато, 90-95 р. Переваг у цього сорту багато: смак – чудовий, призначення – універсальне, використовується для салатів і заготовок на зиму, володіє стійкістю до такого захворювання, як кладоспориоз.

Читайте також:  Види дезінфекції, методи, засоби і режими

Віяло

Цей гібрид відноситься до партенокарпическим рослинам, тобто має квітки тільки жіночого типу, зав’язі утворюються без їх запилення. Його вирощують з єдиною метою – насолоджуватися смаком свіжих плодів. Овочі відносяться до таких сортів огірків для теплиць (за відгуками, мають рекордну врожайність, близько 20 кг плодів з метра квадратного площі ділянки), які не придатні для переробки. Плодоношення настає рано, через 38-40 днів. Кущ характеризується необмеженим ростом, але на ньому утворюється мало пагонів. У зв’язку з цим формування рослини не викличе труднощів. Кожен вузол утворює три-чотири зеленця, які виростають невеликими, 10-12 см завдовжки і досягають ваги 80-100 р. Для плодів характерна циліндрична форма і тонка шкірочка, на поверхні якої відсутні горбки, але є опушення.

Авоська

Це гібридна форма партенокарпічних сортів огірків для теплиці. У вузликах пазух листя формується дві-три зав’язі, з яких виростають плоди з більшою вагою 120-150 р. У темно-зелених огірків є плями світлого відтінку, горбкувата поверхня з шипами. Кущі середньо-гіллясті, але врожайність хороша – 13 кг ребристих плодів з метра квадратного.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Огірки кущових форм

Зазвичай підбирають такі сорти огірків для теплиць, які вирощуються в одне стебло. Головна батіг підв’язується до встановленої опорі, пагони, що ростуть з боків, прищіпують на рівні двох-чотирьох аркушів. Така технологія дозволяє максимально використати об’єм теплиць. Але тут вирощують і кущові огірки. Є багато цікавих сортів даної форми. Звичайно, вони займають більше місця, але якщо теплиця має досить великими площами, чому б не спробувати. Головне – дотримувати всі правила при організації тепличного вирощування: двері тримати завжди відкритими, забезпечити доступ комах, щоб вони мали можливість потрапити і запліднити квіточки перенесення пилку з одного на інший. Кущові огірки не приносять великі врожаї, але забезпечити сім’ю корисними плодами цілком можуть. Кращі сорти огірків для теплиці, за відгуками, зустрічаються і серед кущових форм. Щоб не сумніватися, досвідчені городники радять посадити кілька різновидів і порівняти. Вподобані сорти залишити для вирощування на багато років. Деякі представники кращих кущових огірків представлені нижче в статті.

Здоровань

Сорт універсальний: вирощується у відкритому ґрунті та тепличних умовах. Запилюється бджолами. Стебла біля куща мають середню довжину, іноді короткі. Плоди достигають рано, через півтора місяці. Вони мають эллипсовидную форму, але зустрічаються і циліндричні. Поверхня огірочків покрита великими горбиками з шипами білого кольору. Маса плодів досягає 100 м, смак хороший, середня врожайність, вісім кілограмів з квадратного метра площі ділянки. Рослини не хворіють кладоспориозом і таким захворюванням, як борошниста роса.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Малишок

Сорт запилюється бджолами, тому для великих теплиць не підходить, так як туди комахи залітають рідко. Краще якщо це буде невелика споруда, з навстіж відкритими дверима та кватирками. Ці огірки варто вирощувати, невисокі кущі, 30-60 см, компактні. Огірочки добре сходять, дозрівають рано, через 40 днів після появи сходів. Плоди невеликі, важать 90 г, їх поверхня крупнобугорчатая, на ній присутні плями білого кольору. Шкірка трохи грубувата, але це дуже навіть непогано для засолювання. Смачні огірочки, з них готують легкі салати, їх консервують. Середня врожайність – п’ять кілограмів плодів з метра квадратного. Сорт володіє міцним імунітетом, тому стійкий до хвороб виду.

Читайте також:  Як очистити білу підошву на кросівках чи кедах

Крепышок

Самозапильний гібрид, але частково. Переважають квітки жіночого типу, але є і пустоцвіти. Підходить для вирощування в теплицях з регулярним провітрюванням. Кущ компактний, слабо гілкується. Зеленці встигають зарано, для цього їм потрібно всього 42 дні. В листових пазухах формується трохи плодів, близько трьох штук. Їх максимальна довжина досягає 10 см, маса – 70 р. На шкірці плодів є часто розташовані дрібні горбки. Сорт стійкий до більшості захворювань виду. Врожаї збирають невеликі, приблизно сім кілограмів огірків з площі ділянки в один метр квадратний.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Сорти з довгими плодами

Розмір плодів у окремих різновидів культури буває від 30 до 60 см Одна рослина дає по вісім кілограмів плодів. Особливо вражають огірки китайські. Так їх називають, тому що вони родом з Китаю, хоча кожен сорт має свою назву на мові народу країни, але вимовити його російській людині нелегко. У зв’язку з цим виведені сорти вітчизняної селекції з подібними характеристиками: скоростиглі, длинноплодные, врожайні, підходять для вирощування на продаж. Мають салатне призначення, але багато використовують їх і для консервування. Деякі длинноплодные врожайні сорти огірків для теплиці представлені нижче.

Провансаль столичний

Виведений гібрид порівняно недавно, але вже встиг завоювати популярність у овочівників мегавысокой врожайністю – 22 кг плодів з метра квадратного площі ділянки. Тому його відносять до найбільш врожайних сортів огірків для теплиць. По термінах дозрівання – середньорання культура. Плоди достигають через 50-55 днів. В листових пазухах формується два-три огірочка за масою 220-240 г, довжиною – 17 див. На гладкою шкірочкою відсутні горбки, але є опушення. Ріст куща у висоту необмежений, розгалуження слабке, тому прищипування бічних пагонів не потрібно робити часто. Плоди з відмінним смаком використовуються в салатах, але для консервування не годяться.

Зозуля

Цю культуру вирощують городники не тільки заради смачних, ароматних плодів. Огірки відносяться до врожайних сортів. З площі ділянки в один метр квадратний збирають до 16 кг рівних, гарних плодів. Сорт підходить для вирощування у відкритому грунті та в теплицях. Плоди використовуються для приготування салатів і заготовки на зиму. Огірки великі, їх довжина досягає 25 см, вага – 200 р. Найбільший термін дозрівання становить 45 днів, але це може статися і раніше. Культура відноситься до самозапильних сортів огірків для теплиці. Овочі не потребують комах-опылителях, для них не має значення погана погода, зав’язі все одно утворюються.

Читайте також:  Кращі сорти буряків

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Білий делікатес

Основою для виведення гібрида став китайський сорт, але плоди мають досить скромні розміри. Їх довжина досягає 15 см, вага – 120 р. Перший урожай можна збирати через 45-50 днів після появи сходів. Шкірочка має майже білий колір, звідси і назва. Її покривають часті горбки великих розмірів. Незважаючи на це, вона дуже ніжна. Огірочки всередині теж білі або світло-салатові. Вони дуже смачні, їх можна маринувати і солити, але вони повинні бути не переросли. Середня врожайність – 12 кг з квадратного метра.

Китайські змії

Огірки цього різновиду середньоранні, дозрівають за 50 днів. Плоди тонкі, але довгі, до 60 див. Тільки за одну ніч вони збільшуються в розмірах на п’ять сантиметрів. Плодоношення розтягнуто за часом. Якщо рослини не прив’язувати до опори, плоди викривляються. Ніжна шкірка покрита горбками.

Кращі огірки голландських сортів

Овочі зарубіжної селекції мають велику популярність у нашій країні. Це в основному партенокарпічні огірки гібридних форм. Вони не потребують додаткових опылителях, біля кущів та плодів гарний зовнішній вигляд і товарні характеристики, висока врожайність, але скромніше, ніж у місцевих, районованих сортів. Насіння голландських огірків дають хорошу схожість, так як надходять у продаж повністю підготовлені до посіву.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Маша

Даний гібрид обожнюють за ранню продукцію. Плоди дозрівають через 36 днів після посадки. Вони мають невеликі розміри, вісім-дев’ять сантиметрів. Їх поверхня покрита горбками з шипами білого кольору. Плоди володіють прекрасним смаком і ароматом, у них відсутній гіркоту. Ідеально підходять для засолювання: не вибухають банки, зберігаються довго, огірочки хрумтять. Рослини відносяться до детерминантному типу, пагони утворюються слабо, але це не впливає на врожайність, вона висока – 12 кг огірків.

Герман

Належить до кращих самозапильних сортів огірків для теплиці. Це ультраскоростиглий гібрид. Для досягнення повної зрілості плодів необхідно всього 36 днів, але масовий збір урожаю починається на тиждень пізніше. Гібрид плодоносить завжди: коли встановиться надовго похмура погода чи посуха. Плоди гарні свіжими і переробленими. Їх розмір досягає 9-11 см, маса – 70-90 р. Рослини детермінантного типу мають тільки жіночий тип квіток. В листових пазухах формується за сім плодів. Головний стебло кущика обмежений у рості, тому плодоношення припиняється, як тільки закінчиться його розвиток. У зв’язку з цим врожайність дещо нижче, всього до дев’яти кілограмів плодів на квадратний метр площі ділянки. Для вирощування в промислових масштабах використовується рідко, в основному для потреб сім’ї.

Сорти огірків для теплиць: опис та фото

Вокал

Це сильнорослий гібрид з партенокарпическим запиленням. Врожайність досягає високого рівня – 20 кг з квадрата. Хрусткі огірочки, порожнечі відсутні, камери для насіння маленькі. Їх довжина досягає 12 см, вага – 100 р. Це скоростиглий сорт. Може рости в тіні, не реагує на перезволоження грунту. Плодоносіння тривалий, урожай збирають до заморозків. Огірочки гарні в свіжому вигляді, в салатиках і заготівлях.

DvaGusya